Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

τοτε ναι καλη τιμη.

Ώραια το σκέφτομαι γιατί έχω και υπολογιστή, φυσικά δεν παίζει 4Κ το πισι αλλά είναι πάνω κάτω τα ίδια. Από την άλλη θα ήθελα να παίξω παιχνίδια 4Κ στην τηλεόραση μου όμως γιαυτό το σκέφτομαι. 

Λέω να το πάρω και αν δεν μ αρέσει να το δώσω. Τι λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις αξιοπρεπέστατο υπολογιστη για παιχνιδια θα σου ελεγα οχι σε αυτη την φαση.Να περιμενεις τα νεα μοντελα Xβοχ που  εχουν αναλυση 4κ.

Αν ο υπολογιστης σου δεν τραβαει στα παιχνιδια και εισαι gamer που παιζει ναι θα μεινεις ευχαριστημενος με το Χ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το one digital με ultimate για 13 μήνες ακόμα... Η ερώτηση μου είναι τι είναι καλύτερο για να παίζει ο γιος μου με δικό του προφίλ που να μην μου δημιουργήσει προβλήμα αργοτερα αν πάρουμε δεύτερη κονσόλα νέο μοντέλο ή ανανεωσουμε την συνδρομή μας. Sorry αλλά αυτά τα share, home κτλ με μπερδεύουν λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, red1 είπε

Thomas, Τι να πω, χίλια ευχαριστώ πραγματικά που μπήκες στον κόπο, κατατοπιστικότατος φίλε 😉

Λοιπόν, η όλη κατάσταση είναι bordello κυριολεκτικά...marketplace και store 2 διαφορετικά πράγματα, επίσης , εμπλέκεται και η περιοχή του gamertag σου αλλά όπως διαπίστωσα πριν λίγα λεπτά , ρόλο παίζει και το link του marketplace της εκάστοτε χώρας : ο λογαριασμός από τον οποίο προσπαθούσα να κατεβάσω τα παιχνίδια είναι με Ιταλικό Hotmail, ανοίγοντας τα link που παρέθεσες εσύ (Ελληνικά) τα παιχνίδια δεν μου τα έβγαζε καν στο search (υποθέτω ότι είχανε κάποια region lock τα συγκεκριμένα), αναγκάστηκα να μπω από το κινητό μου στο Ιταλικό marketplace μέσω browser όπου εκεί μπόρεσα να τα βρω.

Δες τώρα κάτι ακόμα πιο περίεργο : τα dlc του lumines live έπρεπε να τα κατεβάσω και αυτά χειροκίνητα από το site - κάτι το οποίο δεν χρειάστηκε 2 εβδομάδες πριν καθώς με το που είχα βάλει να κατεβάσω το ίδιο παιχνίδι από το xbox one μου, μου ειχε κατέβασει αυτομάτως και όλα τα dlc - όπως γίνεται κάθε φορά δηλαδή με παιχνίδι που έχεις αγορασμένο από το marketplace ή από το store και έχεις αγορασμένα και τα dlc του, στα κατεβάζει όλα μαζί δηλαδή, ε, σήμερα αποφάσισε να μου κατεβάσει μόνο το παιχνίδι χωρίς τα DLC  πραγματικά δεν καταλαβαίνω...

Επίσης, αυτό που ανέφερα φίλε με το ιστορικό αγορών (που δεν εμφανίζεται καμία αγορά παιχνιδιών Χ360 στο microsoft account μου) είναι μεγάλο πρόβλημα, είναι κοινώς, σαν να πήγαν αέρα τα χρήματα που ξόδεψα χρόνια πριν - στα φίλτρα αναζήτησης του ιστορικού αγορών μπορείς να ανατρέξεις μέχρι 1 χρόνο πριν, όλοι εμείς δηλαδή που είχαμε xbox πριν 7-10 χρόνια και αγόρασαμε παιχνίδια και dlc πως στο καλό μπορούμε  να ανατρέξουμε στις προηγούμενες αγορές μας μέσω Microsoft account από την στιγμή που το ιστορικό/αναζήτηση μας επιτρέπει να ψάξουμε για αγορές που έγιναν μόνο και.μαξιμουμ μέχρι έναν χρόνο πριν ? Θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω -  εκτός και αν υπάρχει άλλη σελίδα για αγορές που σχετίζονται μόνο με αυτές του XBOX 360... (όπως το marketplace Vs Store π.χ).

Χάος πραγματικό, κάτι θα πρέπει να γίνει από πλευράς microsoft στην επόμενη γενιά γιατί υπάρχει και κόσμος που ξόδεψε χιλιάρικα για digital παιχνίδια εποχές xbox 360.

ΥΓ : στα all owned games επίσης που αναφέρεις, την προηγούμενη βδομάδα μου τα έδειχνε κανονικά τα συγκεκριμένα παιχνίδια, σήμερα όμως ακόμα και μετά από 2 reset δεν μου τα εμφανίζει, ίσως είναι θέμα των server της microsoft και δεν μπορεί να κάνει κάποιο refresh? 

@thomason993 @hexenlord @sir petaflop 

Κύριοι, μιας που έχετε ήδη ασχοληθεί, επιτρέψτε μου να προσθέσω κάτι σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιους

Μετα από troubleshooting 2 ωρών παρατήρησα ότι η κατάσταση είναι ακόμα πιο... μπερδεμένη.

Τα settings της κονσόλας στο language and location παίζουν καθοριστικό ρόλο στη χρήση του store αλλά και καποιων άλλων επιλογών

- Το language region έχει να κάνει αποκλειστικά με την γλώσσα/χαρακτήρες που εμφανίζονται στο store.

- Το location έχει να κάνει αποκλειστικά με το store στο οποίο συνδεόμαστε (βλέπε : χώρα)

Το όλο πράγμα αρχίζει να μπλέκεται/γίνεται μπαχαλο όταν εισαγουμε στην όλη εξίσωση  λογαριασμούς που είναι σε/απο διαφορετική χώρα - σύνηθες φαινόμενο για εμάς που έχουμε παλιούς λογαριασμούς από την εποχή xbox 360 όπου και λόγω μη υποστήριξης αναγκαζόμασταν να κάνουμε account σε ξένες χώρες.

- Ο ένας λογαριασμός μου είναι Ιταλικός (Ιταλικό hotmail), όταν χρησιμοποιώ λοιπόν αυτόν το λογαριασμό στην κονσόλα με το language region και location στα Ελληνικά, τα αγορασμένα παιχνίδια με αυτόν το λογαριασμό Α) ΔΕΝ εμφανίζονται στα owned games στο dashboard και Β) δεν μπορείς να τα βρεις/δεν υπάρχουν καν στο Store.

Με το που γυρίσω location της κονσόλας σε Ιταλία, Ιρλανδία, Αγγλία - ΒΑΜ - τα αγορασμένα μου παιχνίδια εμφανίζονται και στα owned games αλλά και στο store κανονικά.

Αυτό προφανώς γίνεται γιατί το Ελληνικό store έχει λιγότερο περιεχόμενο.Ολα αυτά έχουν να κάνουν με το θέμα ξένου λογαριασμού σε ΧΟΝΕ κονσόλα που έχουμε ορίσει το locale της ως Ελληνικό.

- Το άλλο μου account (κύριο) ήταν ξένο το οποίο όμως το είχα γυρίσει σε Ελληνικό όταν προ δεκαετίας μας είχε αφήσει η microsoft για πρώτη φορά να γυρίσουμε τους λογαριασμούς μας στη πραγματική χώρα διαμονής μας (βλέπε: account migration σε Ελλάδα).

Έτσι, ότι παιχνίδι είχε αγοραστεί τότε  από το marketplace το "Ελληνικό" (βλέπε: account γυρισμένο σε Ελλάδα) εμφανίζεται προφανώς και στα owned games στο dashboard της κονσόλας αλλά και στο store κανονικά.

Ολα ΟΚ μέχρι εδώ και θα σκεφτεί κανείς πως το ολο θέμα έχει να κάνει καθαρά με την διαθεσιμότητα τίτλων ανά marketplace/store μόνο, σωστά ?

...Έλα μου όμως ντε πως αυτό έχει επίπτωση και σε άλλα πράγματα/λειτουργίες :

Παρατήρησα λοιπον ότι όταν έχεις το location της κονσόλας σου σε Ελλάδα (settings-system- language and location-location), στο achievements list από το guide της κονσόλας, τα παιχνίδια του XBOX 360 δεν εμφανίζονται - κάτι το οποίο είναι περίεργο καθώς τα achievements του XBOX 360 μπορείς να τα δεις κανονικότατα στο xbox.com ή Xbox app ακόμα και όταν ο λογαριασμός είναι γυρισμένος/ειναι στα Ελληνικά, από το guide/dash του ΧΟΝΕ όμως, επαναλαμβάνω, με τον ίδιο Ελληνικό λογαριασμό και την κονσόλα γυρισμένη σε Ελλάδα (location), η δυνατότητα να δεις τα achievements του XBOX 360 μαζί με αυτά του XΟΝΕ μέσω του achievement list στην κονσόλα δεν υπάρχει.

Με το πού αλλάξεις προφανώς το location της κονσόλας σε Ιταλία, Ιρλανδία, Αγγλία, τσούπ, τα achievements του 360 εμφανίζονται κανονικότατα στην λίστα μαζί με αυτά του XΟΝΕ.

Να τονίσω πως αναφέρομαι στη λίστα "see all my achievements" από το guide του ΧΟΝΕ και όχι στην OG λίστα achievements που εμφανιζεται σε Χ360 backwards compatible παιχνίδι πατώντας τα 2 κουμπιά ταυτόχρονα στο χειριστήριο.Το θέμα δεν έχει να κάνει με τα achievements ή την οποια "κάψα" του καθενός για αυτά, έχει να κάνει με μία λειτουργία της κονσολας/υπηρεσίας η οποία  δεν υπάρχει καν/υπολειτουργεί όταν το region/location ειναι γυρισμένο σε Ελλάδα. 

Κάτι τελευταίο κύριοι : όλα αυτά μπορεί να φαίνονται ή και να είναι ασήμαντα ή άχρηστα στους πιο νέους χρήστες που μπήκαν στον κόσμο του XBOX με το ΧΟΝΕ με "νόμιμο" τρόπο (βλέπε: Ελληνικός λογαριασμός εξαρχής) και που έχουν ασχοληθεί μόνο με παιχνίδια του XΟΝΕ (όχι BC τίτλους δλδ), για όλους τους υπόλοιπους όμως που είχαν xbox 360 προ δεκαετίας και βάλε και που είχαν αγοράσει αρκετό πράμα από το marketplace με ξένους λογαριασμους, όλα τα παραπάνω είναι αρκετά προβληματικά - για να μην μιλήσω για παιχνίδια τα οποία είναι backwards compatible και που έχουν αγοραστεί στο παρελθόν και που δεν μπορείς να τα κατεβάσεις καν από το marketplace ή το store ασχέτως από τις ρυθμίσεις περιοχής του marketplace/store (βλέπε: Castle crashers, η original X360 έκδοση) καθώς τρως στα.μουτρα το κλασσικό "buy on xbox.com or Xbox 360. you can't buy this on Xbox One"

ΥΓ: Συγγνώμη προκαταβολικά για το format του κειμένου αλλά είμαι σε κινητό (PC= νεκρό)

Επεξ/σία από red1
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω αμερικάνικη διεύθυνση από παλιά + account 360 γυρισμένο σε Ελλάδα και τα δυο συνδεδεμένα στο ίδιο mail . Paypal στο αμερικαν , visa της πειραι@ς  στο ελλαδισταν . Δουλεύε μεχρι *** το game pass beta για pc εκεί συνδεθηκε και*** Το χειροτερο  : κανείς στο support δεν έλεγε τι φταίει το κλειδί είναι στο τρόπο πληρωμής να εχει τα ελ. στοιχειά κάρτας σα πρωτεύων τρόπο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, red1 είπε

@thomason993 @hexenlord @sir petaflop 

Κύριοι, μιας που έχετε ήδη ασχοληθεί, επιτρέψτε μου να προσθέσω κάτι σε περίπτωση που ενδιαφέρει κάποιους

Μετα από troubleshooting 2 ωρών παρατήρησα ότι η κατάσταση είναι ακόμα πιο... μπερδεμένη.

Τα settings της κονσόλας στο language and location παίζουν καθοριστικό ρόλο στη χρήση του store αλλά και καποιων άλλων επιλογών

- Το language region έχει να κάνει αποκλειστικά με την γλώσσα/χαρακτήρες που εμφανίζονται στο store.

- Το location έχει να κάνει αποκλειστικά με το store στο οποίο συνδεόμαστε (βλέπε : χώρα)

Το όλο πράγμα αρχίζει να μπλέκεται/γίνεται μπαχαλο όταν εισαγουμε στην όλη εξίσωση  λογαριασμούς που είναι σε/απο διαφορετική χώρα - σύνηθες φαινόμενο για εμάς που έχουμε παλιούς λογαριασμούς από την εποχή xbox 360 όπου και λόγω μη υποστήριξης αναγκαζόμασταν να κάνουμε account σε ξένες χώρες.

- Ο ένας λογαριασμός μου είναι Ιταλικός (Ιταλικό hotmail), όταν χρησιμοποιώ λοιπόν αυτόν το λογαριασμό στην κονσόλα με το language region και location στα Ελληνικά, τα αγορασμένα παιχνίδια με αυτόν το λογαριασμό Α) ΔΕΝ εμφανίζονται στα owned games στο dashboard και Β) δεν μπορείς να τα βρεις/δεν υπάρχουν καν στο Store.

Με το που γυρίσω location της κονσόλας σε Ιταλία, Ιρλανδία, Αγγλία - ΒΑΜ - τα αγορασμένα μου παιχνίδια εμφανίζονται και στα owned games αλλά και στο store κανονικά.

Αυτό προφανώς γίνεται γιατί το Ελληνικό store έχει λιγότερο περιεχόμενο.Ολα αυτά έχουν να κάνουν με το θέμα ξένου λογαριασμού σε ΧΟΝΕ κονσόλα που έχουμε ορίσει το locale της ως Ελληνικό.

- Το άλλο μου account (κύριο) ήταν ξένο το οποίο όμως το είχα γυρίσει σε Ελληνικό όταν προ δεκαετίας μας είχε αφήσει η microsoft για πρώτη φορά να γυρίσουμε τους λογαριασμούς μας στη πραγματική χώρα διαμονής μας (βλέπε: account migration σε Ελλάδα).

Έτσι, ότι παιχνίδι είχε αγοραστεί τότε  από το marketplace το "Ελληνικό" (βλέπε: account γυρισμένο σε Ελλάδα) εμφανίζεται προφανώς και στα owned games στο dashboard της κονσόλας αλλά και στο store κανονικά.

Ολα ΟΚ μέχρι εδώ και θα σκεφτεί κανείς πως το ολο θέμα έχει να κάνει καθαρά με την διαθεσιμότητα τίτλων ανά marketplace/store μόνο, σωστά ?

...Έλα μου όμως ντε πως αυτό έχει επίπτωση και σε άλλα πράγματα/λειτουργίες :

Παρατήρησα λοιπον ότι όταν έχεις το location της κονσόλας σου σε Ελλάδα (settings-system- language and location-location), στο achievements list από το guide της κονσόλας, τα παιχνίδια του XBOX 360 δεν εμφανίζονται - κάτι το οποίο είναι περίεργο καθώς τα achievements του XBOX 360 μπορείς να τα δεις κανονικότατα στο xbox.com ή Xbox app ακόμα και όταν ο λογαριασμός είναι γυρισμένος/ειναι στα Ελληνικά, από το guide/dash του ΧΟΝΕ όμως, επαναλαμβάνω, με τον ίδιο Ελληνικό λογαριασμό και την κονσόλα γυρισμένη σε Ελλάδα (location), η δυνατότητα να δεις τα achievements του XBOX 360 μαζί με αυτά του XΟΝΕ μέσω του achievement list στην κονσόλα δεν υπάρχει.

Με το πού αλλάξεις προφανώς το location της κονσόλας σε Ιταλία, Ιρλανδία, Αγγλία, τσούπ, τα achievements του 360 εμφανίζονται κανονικότατα στην λίστα μαζί με αυτά του XΟΝΕ.

Να τονίσω πως αναφέρομαι στη λίστα "see all my achievements" από το guide του ΧΟΝΕ και όχι στην OG λίστα achievements που εμφανιζεται σε Χ360 backwards compatible παιχνίδι πατώντας τα 2 κουμπιά ταυτόχρονα στο χειριστήριο.Το θέμα δεν έχει να κάνει με τα achievements ή την οποια "κάψα" του καθενός για αυτά, έχει να κάνει με μία λειτουργία της κονσολας/υπηρεσίας η οποία  δεν υπάρχει καν/υπολειτουργεί όταν το region/location ειναι γυρισμένο σε Ελλάδα. 

Κάτι τελευταίο κύριοι : όλα αυτά μπορεί να φαίνονται ή και να είναι ασήμαντα ή άχρηστα στους πιο νέους χρήστες που μπήκαν στον κόσμο του XBOX με το ΧΟΝΕ με "νόμιμο" τρόπο (βλέπε: Ελληνικός λογαριασμός εξαρχής) και που έχουν ασχοληθεί μόνο με παιχνίδια του XΟΝΕ (όχι BC τίτλους δλδ), για όλους τους υπόλοιπους όμως που είχαν xbox 360 προ δεκαετίας και βάλε και που είχαν αγοράσει αρκετό πράμα από το marketplace με ξένους λογαριασμους, όλα τα παραπάνω είναι αρκετά προβληματικά - για να μην μιλήσω για παιχνίδια τα οποία είναι backwards compatible και που έχουν αγοραστεί στο παρελθόν και που δεν μπορείς να τα κατεβάσεις καν από το marketplace ή το store ασχέτως από τις ρυθμίσεις περιοχής του marketplace/store (βλέπε: Castle crashers, η original X360 έκδοση) καθώς τρως στα.μουτρα το κλασσικό "buy on xbox.com or Xbox 360. you can't buy this on Xbox One"

ΥΓ: Συγγνώμη προκαταβολικά για το format του κειμένου αλλά είμαι σε κινητό (PC= νεκρό)

Τα είπες όλα αγαπητέ, ακριβώς εκεί είναι που γίνεται η κομπλα. Η λύση που έδωσα πιο πίσω είναι οριστική και έχει δοκιμαστεί ήδη από κάμποσα μέλη. Εγώ είχα από την αρχή αγγλικό λογαριασμό καθώς είχε το βέλτιστο διαθέσιμο περιεχόμενο (τον άνοιξα Δεκέμβρη του 2005) και ποτέ δεν τον άλλαξα. Μου δόθηκε η ευκαιρία να κάνω το περίφημο τότε migration αλλά την είχα ψυλλιαστεί τη δουλειά από τα τότε επίσης γερμανικά προφίλ (που λόγω θέματος με αίμα έκοβαν περιεχόμενο από gear of war ας πουμε) και λέω άραξε με τα αγγλικό είναι το δεύτερο καλύτερο μετά το αμερικανικό. Έτσι το προφίλ μου και το στορ μου και το περιεχόμενο όλο είναι με βάση την Αγγλία ενώ το γυρίζω σε αμερικανικό και αραβικό όταν θέλω (=όταν οι τιμές δεν έχουν τρελές διάφορες). 
 

Γενικως είναι λίγο μπάχαλο αλλά θεωρώ πως η ΜΣ το παλεύει όσο μπορει. Άποψη μου βέβαια γιατί όπως είπα το αγγλικό στορ είναι το δεύτερο πιο πληρέστερο όποτε δεν είχα θέμα μέχρι στιγμής.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, foler79 είπε

Έχω το one digital με ultimate για 13 μήνες ακόμα... Η ερώτηση μου είναι τι είναι καλύτερο για να παίζει ο γιος μου με δικό του προφίλ που να μην μου δημιουργήσει προβλήμα αργοτερα αν πάρουμε δεύτερη κονσόλα νέο μοντέλο ή ανανεωσουμε την συνδρομή μας. Sorry αλλά αυτά τα share, home κτλ με μπερδεύουν λίγο...

Απλό. Να έχει ήδη δικό του profil και να παιζει με αυτό. Μόλις και αν πάρετε, άλλη κονσόλα, θα βαλει το προφιλ στην άλλη και θα έχει και τα saves του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Απλό. Να έχει ήδη δικό του profil και να παιζει με αυτό. Μόλις και αν πάρετε, άλλη κονσόλα, θα βαλει το προφιλ στην άλλη και θα έχει και τα saves του

Στην καινούργια κονσόλα όμως το κύριο προφίλ θα πρέπει να είναι πάλι το δικό μου για να εγκατασταθούν τα παιχνίδια που είχα αγοράσει στην παλιά σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hexenlord είπε

Τα είπες όλα αγαπητέ, ακριβώς εκεί είναι που γίνεται η κομπλα. Η λύση που έδωσα πιο πίσω είναι οριστική και έχει δοκιμαστεί ήδη από κάμποσα μέλη. Εγώ είχα από την αρχή αγγλικό λογαριασμό καθώς είχε το βέλτιστο διαθέσιμο περιεχόμενο (τον άνοιξα Δεκέμβρη του 2005) και ποτέ δεν τον άλλαξα. Μου δόθηκε η ευκαιρία να κάνω το περίφημο τότε migration αλλά την είχα ψυλλιαστεί τη δουλειά από τα τότε επίσης γερμανικά προφίλ (που λόγω θέματος με αίμα έκοβαν περιεχόμενο από gear of war ας πουμε) και λέω άραξε με τα αγγλικό είναι το δεύτερο καλύτερο μετά το αμερικανικό. Έτσι το προφίλ μου και το στορ μου και το περιεχόμενο όλο είναι με βάση την Αγγλία ενώ το γυρίζω σε αμερικανικό και αραβικό όταν θέλω (=όταν οι τιμές δεν έχουν τρελές διάφορες). 
 

Γενικως είναι λίγο μπάχαλο αλλά θεωρώ πως η ΜΣ το παλεύει όσο μπορει. Άποψη μου βέβαια γιατί όπως είπα το αγγλικό στορ είναι το δεύτερο πιο πληρέστερο όποτε δεν είχα θέμα μέχρι στιγμής.

Δεν θα διαφωνήσω σε τιποτα Hex,  ακριβώς όπως τα λες...

Το θέμα με Αγγλικό store όμως είναι πως οι τιμές εμφανίζονται σε GBP και όχι € όμως...

Νέο θέμα : αυριο με βλέπω να παίρνω τηλ. την MS στην Αθήνα γιατί τελικά, έχω περισσότερα BC παιχνίδια από αυτά που νόμιζα - το παρατήρησα ρίχνοντας μία ματιά στα achievements μου και μάντεψε, ενώ μου τα εμφανίζει στο store, μου ζητάει να τα πληρώσω καθώς προφανώς δεν βλέπει το σύστημα.οτι.μου ανήκουν/έχουν αγοραστεί, σε ορισμένα δε, με το που πατήσω buy, μου βγαίνει μήνυμα "αυτό το περιεχόμενο δεν είναι διαθέσιμο στη περιοχή σας"...πραγματικά δεν...

Κάτι θα πρέπει να γίνει επίσης με τη λίστα/ιστορικό αγορών το οποίο. μου το εμφανίζει άδειο καθώς δεν μπορεί να ανατρέξει περισσότερο από ένα χρόνο πριν (φαντάσου ότι περισσότερες αγορές τώρα έγινα πριν 7-8 χρόνια έτσι?)

Μαύρα χάλια, χάος φίλε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, foler79 είπε

Στην καινούργια κονσόλα όμως το κύριο προφίλ θα πρέπει να είναι πάλι το δικό μου για να εγκατασταθούν τα παιχνίδια που είχα αγοράσει στην παλιά σωστά;

Κύριο profile θα είναι πάντα αυτό που έχει τη συνδρομή, για να κατεβάζει παιχνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε το Gato Roboto είναι πιο σκληροπυρηνικό gameboy παιχνίδι από το Super Mario World.

Το παιχνίδι τα σπάει με χαμηλό επίπεδο δυσκολίας και πολύ διασκεδαστική ατμόσφαιρα, χειρισμό.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εσάς έχει ανανεωθεί το παιχνίδι του μήνα για το xbox live gold & το xbox360?

Γιατί σε εμένα ακόμα να ανανεωθεί. Μόνο το παιχνίδι για xbox one έχει ανανεωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...