Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση παιδια που δεν εχω βρει ακομα απαντηση,ουτε στο help ουτε καπο, σαν νεος τελειως χρηστης στις microsoft κονσολες.Υπαρχει καποιος τροπος να γινεται απενεργοποιηση της κονσολας με το που κατεβασει ενα παιχνιδι? Εννοωντας ουτε να την εχω να κλεινει πχ στην μια ωρα ,ουτε αν εχει κατεβει το παιχνιδι , λειπω κοιμαμαι η οτιδηποτε ειναι ανοιχτη χωρις λογο.Γιατι προς το παρων μετα απο μια ωρα αδρανειας μου κλεινει και συνεχιζει οποτε την ξαναανοιξω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω την έκδοση one s all digital και κάνει  θόρυβο οταν ειναι σε λειτουργία. Δεν ειναι πολύ δυνατός αλλά ακούγεται οταν σε απόσταση 5 μέτρων οταν εχει ησυχία. Κανονικά η κονσόλα θα έπρεπε να είναι εντελώς αθόρυβη; Είναι εντος εγγύησης. Να επικοινωνήσω με την microsoft στην Ελλάδα; Η κονσόλα αγοράστηκε απο το γερμανικό store της microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ειναι το κλασικο προβλημα με τον ανεμιστηρα που ακουγεται σαν να ακουμπαει καπου η φτερωτη του.

Λειτουργικα δεν εχεις κανενα προβλημα.Αν σε ενοχλει ο θορυβος επικοινώνησε με την ms Ελλας.Να ξερεις οτι υπαρχει περιπτωση να στην στειλουν πισω με τον ιδιο θορυβο και ας εχουν αλλαξει ανεμιστηρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mr_Terror είπε

εχει λειτουργια η κονσολα να κατεβαινει το παιχνιδι με κλειστη την κονσολα.Μεσα απο τις ρυθμιζεις το κανεις.

η κονσολα ειναι σε αναμονη οχι κλειστη.άρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2020 στις 6:36 ΜΜ, bfc είπε

Για όποιον δε βλέπει το Sensible Soccer στην αναζήτηση (όπως και εγώ), πηγαίνετε στο XBOX LIVE GOLD section του DASHBOARD και επιλέξτε το από εκεί. Θα ανοίξει στο STORE και το παίρνετε κανονικά. Αφήνω και ένα SCREENSHOT για βοήθεια.

xbox.jpg

 

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Σε εσάς έχει ανανεωθεί το παιχνίδι του μήνα για το xbox live gold & το xbox360?

Γιατί σε εμένα ακόμα να ανανεωθεί. Μόνο το παιχνίδι για xbox one έχει ανανεωθεί.

Η λύση βρίσκεται απο πάνω, τσέκαρε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα πάντα εκει πηγαίνω για τα παιχνίδια που δίνει δώρο κάθε μήνα στο xbox live gold και ούτε εκεί μου το εμφανίζει.

 

Θα δοκιμάζω με χειροκίνητη αναζήτηση να βγάλω το sensible soccer και να δω αν μου το έχει να το κατεβάσω δωρεάν ή όχι.

 

Edit: Όχι δεν το εμφανίζει ούτε καν στην αναζήτηση του ms store.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο dashboard δηλαδή την αρχική σελίδα σου λέει να προσθέσεις καρτέλα. Εσύ πρόσθεσε xbox live gold αν δεν το έχεις. Θα σου βγάλει κσρτελίτσα με τα παιχνίδια του μήνα που μπορείς να κατεβάσεις. Εκεί και μόνο εκεί γράφει SWOS(sensible world of soccer)

Εσύ πας στο my games από εκεί στην επιλογή gold δεν εμφανίζεται και ούτε θα εμφανιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά έφτιαξα καινούργιο προφίλ για τον γιο μου όπως έγραψα και χθες αλλά όταν αλλάζω προφίλ μου μηδενίζει το progress του παιχνιδιού. Συγκεκριμένα στο dirt rally 2 μου βγάζει your my team rally championship has been reset, because a discrepancy between local and server data was detected. 

Τι κάνω λαθος;;;

Edit

Δικό μου λάθος δεν έκανα log out το προφίλ που δεν παίζω και τα ειχα και τα δύο sign in, νόμιζα ότι κάνοντας switch απλά στο προφίλ που με ενδιαφέρει κάνω την εναλλαγή αλλά προφανως θέλει κ log out .Το Forza horizon πάντως δουλεύει και έτσι..

Επεξ/σία από foler79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Choutas

Και τα παιχνίδια που είναι δώρο κάθε μήνα για το xbox One γιατί τα δείχνει κανονικά με αυτόν τον τρόπο που πάω στα δωρεάν παιχνίδια του μήνα; 

 

Σε εμένα προς το παρόν τουλάχιστον έχει κολλήσει στο παιχνίδι του προηγούμενου μήνα για το xbox 360 και μου δείχνει μόνο τα v-rally 4 & knights pen and paper, οχι Το sensible soccer

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου πω γιατί συμβαίνει. Εμφανώς είναι μπαγκ σου είπα μόνο τον τρόπο για να το διεκδικησεις. Και μετά την διεκδίκηση(κλέιμ) δεν θα σου φαίνεται στα own παιχνίδια. Λογικά είναι μπαγκ. Νομίζω δεν θα ξέρουν ούτε οι ίδιοι της Microsoft γιατί συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα πηρα xbox one s,  αν παρω το ultimate για ενα μηνα και θελω να το ακυρώσω γινεται ?

πρπει να ακυρωσω και το live

και το  pass? 

ξεχωριστα ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kundi είπε

σημερα πηρα xbox one s,  αν παρω το ultimate για ενα μηνα και θελω να το ακυρώσω γινεται ?

πρπει να ακυρωσω και το live

και το  pass? 

ξεχωριστα ευχαριστω

απλα μεσα απο το λογαριασμο σου βγαζεις την αυτοματη ανανεωση/διακοπη περιοδικης χρεωσης

Επεξ/σία από postfire
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, kundi είπε

σημερα πηρα xbox one s,  αν παρω το ultimate για ενα μηνα και θελω να το ακυρώσω γινεται ?

πρπει να ακυρωσω και το live

και το  pass? 

ξεχωριστα ευχαριστω

Με γεια! Διάβασε εδώ:

 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 ώρες πριν, kundi είπε

σημερα πηρα xbox one s,  αν παρω το ultimate για ενα μηνα και θελω να το ακυρώσω γινεται ?

πρπει να ακυρωσω και το live

και το  pass? 

ξεχωριστα ευχαριστω

καλοριζικο ,καλο καψιμο 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...