Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
33 minutes ago, mikele13- said:

Για επισκευή χωρίς να ξέρουν τι ζημιά έχει, άκουσον άκουσον!!!

Έχουν ταρίφα προφανώς...

Εκεί τα άκουσε κανονικά εννοείται γιατί νομίζουν ότι είμαστε κορόιδα....

Είναι το ίδιο πράγμα που κάνουν όλα τα «επίσημα» service σε κονσόλες, κινητά κλπ, δεν επισκευάζουν, σου δίνουν refurbished και στο χρεώνουν όσο ένα νεφρό.

Ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί δεν μπορούν να επισκευάσουν τις συσκευές μας, απλά πληρώνεις το ανταλλακτικό συν την εργασία, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι το ίδιο πράγμα που κάνουν όλα τα «επίσημα» service σε κονσόλες, κινητά κλπ, δεν επισκευάζουν, σου δίνουν refurbished και στο χρεώνουν όσο ένα νεφρό.

Ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί δεν μπορούν να επισκευάσουν τις συσκευές μας, απλά πληρώνεις το ανταλλακτικό συν την εργασία, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι.

Ακριβώς αυτό...

Δεν ξέρω, σκέφτομαι να τους ξαναπάρω τηλέφωνο, και όταν μου απαντήσουν τα ίδια, να το παίξω τσαμπουκας λίγο,"δώστε μου έναν υπεύθυνο, θα σας κάνω μυνηση κλπ" μπας και φιλοτιμηθουν...

Είναι δυνατόν να ζητώ επισκευή και να μην με δέχονται, πάρα μόνο αν δώσω 280 ευρώ????

Ακούγεται παράλογο, είναι παράλογο!!!

Εσείς τι λέτε,να το κυνηγήσω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα βάλει προσφορά game pass με 1€ η οποία έληξε τελευταία μέρα Νοεμβρίου. 1-2 μέρες πριν τη λήξη έγινε διακοπή ρεύματος και η κονσόλα έχασε την ώρα/ημερομηνία. Το έχω offline και για κάποιο λόγο συνεχίζει να λειτουργεί το game pass μέχρι και σήμερα. Είναι κάποιο γνωστό bug αυτό; Όχι ότι με χαλάει βέβαια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2020 στις 12:50 ΠΜ, 1988panos2171 είπε

Είχα βάλει προσφορά game pass με 1€ η οποία έληξε τελευταία μέρα Νοεμβρίου. 1-2 μέρες πριν τη λήξη έγινε διακοπή ρεύματος και η κονσόλα έχασε την ώρα/ημερομηνία. Το έχω offline και για κάποιο λόγο συνεχίζει να λειτουργεί το game pass μέχρι και σήμερα. Είναι κάποιο γνωστό bug αυτό; Όχι ότι με χαλάει βέβαια :P

Nομιζω παιζει τα παιχνιδια του pass ofline μεχρι ενα μηνα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Gears 5 https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-gears-5-xbox-series-x-upgrade-tested

 The big one here is screen-space global illumination. It's a ray tracer done in screen-space (software-based, not using the RT hardware within the console) which takes care of indirect illumination. According to The Coalition, the GI pass is calculated at half resolution but uses eight rays per pixel. This is fine grain enough to allow things like muzzle flashes and item pickups to contribute realistically to the lighting. This also naturally takes care of darker areas - places that were overly and unrealistically lit previously now feature additional detail and shadow on Series X

Μιας και εχω εικονες απο 4Κ + Ultra / Insane απο PC. Η εκδοση του ΧΒΟΧ ειναι καλυτερη!

Ειδικα το φως, ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ!

 

Πως μπορω να τραβηξω φωτογραφια απο το ΧΒΟΧ ? Εχω και τις αντιστοιχες απο το PC. 

Ωστε να τα δειτε live.

 

Επεξ/σία από SeriesX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2020 στις 10:38 ΠΜ, Malthador είπε

Είναι το ίδιο πράγμα που κάνουν όλα τα «επίσημα» service σε κονσόλες, κινητά κλπ, δεν επισκευάζουν, σου δίνουν refurbished και στο χρεώνουν όσο ένα νεφρό.

Ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί δεν μπορούν να επισκευάσουν τις συσκευές μας, απλά πληρώνεις το ανταλλακτικό συν την εργασία, πόσο δύσκολο μπορεί να είναι.

Όταν λένε ότι είναι service center δε σημαίνει ότι επισκευάζουν με την έννοια που ξέρουμε. Δε θα κάτσουν δηλαδή να ψάξουν την πλακέτα αν έχει καμένο πυκνωτακι η κάποια ψυχρή κόλληση, απλά θα αντικαταστήσουν ολη την πλακέτα που το κόστος της συνήθως μαζί με τα εργατικά είναι όσο μία καινούργια συσκευή ή η διαφορά τιμής είναι πολύ μικρή.

Αυτό το ξέρω εκ των έσω σε άλλες ηλεκτρονικές συσκευές. Όταν τις στέλνω στο service center αντικαθιστούν το προβληματικό κομμάτι (πλακέτα, οθόνη κλπ) με κόστος το λιγότερο 50% της αξίας μιας καινούργιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 1988panos2171 είπε

Όταν λένε ότι είναι service center δε σημαίνει ότι επισκευάζουν με την έννοια που ξέρουμε. Δε θα κάτσουν δηλαδή να ψάξουν την πλακέτα αν έχει καμένο πυκνωτακι η κάποια ψυχρή κόλληση, απλά θα αντικαταστήσουν ολη την πλακέτα που το κόστος της συνήθως μαζί με τα εργατικά είναι όσο μία καινούργια συσκευή ή η διαφορά τιμής είναι πολύ μικρή.

Αυτό το ξέρω εκ των έσω σε άλλες ηλεκτρονικές συσκευές. Όταν τις στέλνω στο service center αντικαθιστούν το προβληματικό κομμάτι (πλακέτα, οθόνη κλπ) με κόστος το λιγότερο 50% της αξίας μιας καινούργιας.

Πιο δύσκολο είναι να αλλάξεις μητρική γιατί πρέπει να παντρεψεις το Blu-ray, παρά να αλλάξεις έναν πυκνωτή η ένα ολοκληρωμένο...

Δυστυχώς, το πραγματικό service σε όλους αυτούς αφορά το software κομμάτι και τίποτα παραπάνω... και είναι κρίμα πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, tdm900 είπε

Μια ερώτηση παιδιά. Θέλω να πάρω το Shadow of the tomb raider Definitive edition για xbox one από amazon.uk γιατί εδώ δεν το βρίσκω. Υπάρχει περίπτωση να μην παίζει εδώ;

Το Xbox One παιχνίδια είναι region free. Πολύ αγοράζουν από base λογικά το ίδιο ισχύει και για Αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 hours ago, 1988panos2171 said:

Όταν λένε ότι είναι service center δε σημαίνει ότι επισκευάζουν με την έννοια που ξέρουμε. Δε θα κάτσουν δηλαδή να ψάξουν την πλακέτα αν έχει καμένο πυκνωτακι η κάποια ψυχρή κόλληση, απλά θα αντικαταστήσουν ολη την πλακέτα που το κόστος της συνήθως μαζί με τα εργατικά είναι όσο μία καινούργια συσκευή ή η διαφορά τιμής είναι πολύ μικρή.

Αυτό το ξέρω εκ των έσω σε άλλες ηλεκτρονικές συσκευές. Όταν τις στέλνω στο service center αντικαθιστούν το προβληματικό κομμάτι (πλακέτα, οθόνη κλπ) με κόστος το λιγότερο 50% της αξίας μιας καινούργιας.

Υποτίθεται ότι όταν πας στο επίσημο σέρβις σου λένε να πληρώσεις για τεχνικό έλεγχο, πριν επισκευάσουν το πράγμα σου. Πληρώνεις για τι ακριβώς, για να βάλουν το cd μέσα και να δουν ότι δεν παίζει, επομένως «πάρε refurbished κονσόλα»; Αυτό τους το λέω και μόνος μου, δεν χρειάζεται να πληρώσω για να μου το πουν αυτοί, το θέμα είναι για ποιό λόγο δεν θα τρέχει το cd (μπορεί να θέλει αλλαγή το λέιζερ πχ). 

Από εκεί και πέρα, σε λίγο καιρό θα την ακούσουν όλα αυτά τα επίσημα σέρβις με το δικαίωμα στην επισκευή που ψηφίστηκε στην ΕΕ, πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε, θα έχω σε μερικές μέρες ένα PS4 στα χέρια μου, το θέμα μου είναι ότι θέλω κατά κύριο λόγο ένα καλό 4k player μέσω σκληρού ή usb (δεν παίζω παιχνίδια από κονσόλα, έχω το pc), το xbox one Χ κάνει για αυτή την δουλειά???

Σκέφτομαι να πουλήσω το ps4 και να πάρω ένα xbox one X , ποια η γνώμη σας??? 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, bill987 είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχουμε, θα έχω σε μερικές μέρες ένα PS4 στα χέρια μου, το θέμα μου είναι ότι θέλω κατά κύριο λόγο ένα καλό 4k player μέσω σκληρού ή usb (δεν παίζω παιχνίδια από κονσόλα, έχω το pc), το xbox one Χ κάνει για αυτή την δουλειά???

Σκέφτομαι να πουλήσω το ps4 και να πάρω ένα xbox one X , ποια η γνώμη σας??? 

αν θελεις 4κ player τοτε παρε ενα TV box ... και ασε τα ps4 και xbox
δεν υπαρχει καλυτερη υλοποιηση ! 

με αυτο κανεις ποτε δεν παραπονεθηκε --> https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-Mi-Box-S-8GB-με-Google-Assistant.html
του βαζεις τα παντα 
kodi, vlc, bsplayer, ertflix, netflix, plex, emby, amazon prime, hulu, youtube, youtube for kids, cartoon TV, τσοντες,  οτι γουσταρεις ... οσο παει ο νους σου

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...