Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, leo066 είπε

Όλα αυτά τα κάνεις και με το one x και με πολύ καλύτερη εικόνα από το mi box, ακόμη και από το shield έχει καλύτερη εικόνα. 

ναι οκ ... 
μεχρι τη στιγμη που θα θες να παιξεις αρχειο με dts ηχο και θα διαπιστωσεις οτι το kodi στο one x δεν εχει passthrough !!! 

το xbox ειναι παιχνιδομηχανη ... 
και εσυ το συγκρινεις με το shield ... 'νταξει ! 
ειμαι σιγουρος οτι στο foroum του shield τωρα γραφει καποιος οτι παιζει καλυτερα τα παιχνιδια απο το oneX 😅🤣😜

Επεξ/σία από dskoul
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, dskoul είπε

ναι οκ ... 
μεχρι τη στιγμη που θα θες να παιξεις αρχειο με dts ηχο και θα διαπιστωσεις οτι το kodi στο one x δεν εχει passthrough !!! 

το xbox ειναι παιχνιδομηχανη ... 
και εσυ το συγκρινεις με το shield ... 'νταξει ! 
ειμαι σιγουρος οτι στο foroum του shield τωρα γραφει καποιος οτι παιζει καλυτερα τα παιχνιδια απο το oneX 😅🤣😜

Δεν αναφέρθηκε κάπου ο ήχος. Ναι, δεν έχει passthrough αλλά γιατί δεν μπορείς να παίξεις το αρχείο? Επίσης υπήρχε κάποιο δίλλημα μεταξύ shield και Xbox από το παιδί που ρώτησε? Και επειδή έχω και τα δυο όπως έγραψα η εικόνα στο Xbox είναι πολύ καλύτερη από ότι στο shield και αν ήταν να επιλέξω μεταξύ των δυο θα επέλεγα το Xbox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα αν θυμάστε είχα τα razer nari ultimate που είχαν βγει προβληματικά. Αρχές Δεκέμβρη τα πήγα στο μαγαζί και σε επικοινωνία με τη razer μου πρότειναν επιστροφή χρημάτων λόγω του ότι δεν υπήρχαν αλλά διαθέσιμα. Έμεινα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση τους. 

Σήμερα πήρα τα steelseries arctis 9x(πάλι ασύρματα δηλαδή). Ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχω θέματα και να είναι όλα καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Ξέρει κάποιος γιατί το one s μου τώρα τελευταία λειτουργεί σαν να είναι σε instant on ενώ το έχω σε power saving? Το πρωί το άκουσα να δουλεύει (του έχω κάποια παιχνίδια να κατεβαίνουν) ενώ όλο το βράδυ δεν ακούστηκε καθόλου. Έχω ένα εξωτερικό σκληρό συνδεμένο αλλά δεν νομίζω να έχει σχέση...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2021 στις 1:23 ΜΜ, Tigio13 είπε

 

Σήμερα πήρα τα steelseries arctis 9x(πάλι ασύρματα δηλαδή). Ελπίζω αυτή τη φορά να μην έχω θέματα και να είναι όλα καλά. 

Αλήθεια πως είναι τα steelseries? Έχω διαβάσει πολλά καλά σχόλια κυρίως από εξωτερικό. Μπορείς φίλε μου να μας δώσεις την άποψη σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μέχρι στιγμής είναι τα καλύτερα από τα 3 που έχω δοκιμάσει. Τα turtle beach 700 που είχα δεν με βόλευαν πολύ στο κεφάλι και με κούραζαν μετά από κάποιες ώρες 

Τα razer ήταν πολύ καλύτερα σε άνεση από τα turtle beach και είχαν και δόνηση που σε εμένα άρεσε αλλά πολύ πιο ογκώδη. 

Τώρα για τα steelseries δεν καταλαβαίνω καν οτι φοράω ακουστικά από κάποια στιγμή και μετά. Είναι πανάλαφρα και έχουν πολύ μαλακά μαξιλαράκια. Ο ήχος μαζί με dolby που έχω στo xbox είναι φοβερός οπότε δεν μπορώ να ζητήσω κάτι περισσότερο. Πολύ σημαντικό μέχρι τώρα ότι με το που τα ανοίγω συνδέονται αμέσως με την κονσόλα και δεν μου έχουν κάνει ούτε μία αποσύνδεση. Αν θα μπορούσα να βρω κάτι αρνητικό  είναι που η ροδέλα της έντασης της φωνής όταν αυξομειωνεις δεν έχει την αίσθηση όπως η ροδέλα του mouse για παράδειγμα, είναι φλατ. Και κάποιες φορές πας να δώσεις λίγο ένταση και ανεβαίνει πολύ περισσότερο. Αλλά οκ νομίζω πως είναι κάτι που συνηθίζεται. 

Επειδή γενικά δεν το έχω με τον ήχο να σου πω πχ αν έχει καλά πρίμα ή πολύ μπάσο κλπ αυτό που μπορώ να σου πω είναι πως σίγουρα out of the box από τα 3 ακουστικά που έχω δοκιμάσει στα αφτιά μου το καλύτερο αποτέλεσμα το έχουν τα steelseries. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε κ τα δικά μου αυτιά το έχουν με τις ψιλοδιαφορες γι αυτό κ έψαχνα κάτι το οποίο θα με ικανοποιεί στον ήχο, δε θα έχει καλώδια και θα είναι κ της προκοπής από άποψη κατασκευής. Γι αυτό κατέληξα πως μάλλον τα καλύτερα θα είναι αυτά .
Εγώ θα τα συνδέσω σε Xbox series X και έχω δει κ τα Corsair hs75xb αλλά μπορείς να τα συνδέσεις μόνο στην κονσόλα κ πουθενά άλλου, οποτε δεν είχε νόημα νομίζω. Άσε που σε συγκριτικά τα arctis 9x προκύπτουν καλύτερα και πιο άνετα στο κεφάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά ρε παιδιά διαβάζω συνεχώς για τα steelseries και αρκετό κόσμο ο οποίος είναι πολύ ευχαριστημένος, μπορείτε να μου εξηγήσετε την διαφορά αν έκανα την μετάβαση από τα Razer Thresher Ultimate που έχω από το 19?

Επεξ/σία από anamenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/12/2020 στις 12:50 ΠΜ, 1988panos2171 είπε

Είχα βάλει προσφορά game pass με 1€ η οποία έληξε τελευταία μέρα Νοεμβρίου. 1-2 μέρες πριν τη λήξη έγινε διακοπή ρεύματος και η κονσόλα έχασε την ώρα/ημερομηνία. Το έχω offline και για κάποιο λόγο συνεχίζει να λειτουργεί το game pass μέχρι και σήμερα. Είναι κάποιο γνωστό bug αυτό; Όχι ότι με χαλάει βέβαια :P

Kαι συνεχίζει ακόμα. Από τότε βέβαια είναι offline.

Καταγραφή.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, anamenos είπε

Καλά ρε παιδιά διαβάζω συνεχώς για τα steelseries και αρκετό κόσμο ο οποίος είναι πολύ ευχαριστημένος, μπορείτε να μου εξηγήσετε την διαφορά αν έκανα την μετάβαση από τα Razer Thresher Ultimate που έχω από το 19?

Αυτό μάλλον μπορεί να στο απαντήσει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα 2 ακουστικά. Και εγώ όσο τα razer δούλευαν ήμουν πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση τους αλλά είχα σαν κριτήριο τα turtle beach. Μετά που έκανα την αντικατάσταση σε steelseries κατάλαβα πόσο καλύτερα είναι και από τα 2 προηγούμενα. 

Εγώ θα σου έλεγα αν είσαι ευχαριστημένος από αυτά που έχεις μην τα αλλάξεις μέχρι να χαλάσουν. Μετά ψάξε να βρεις κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, Tigio13 said:

Αυτό μάλλον μπορεί να στο απαντήσει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τα 2 ακουστικά. Και εγώ όσο τα razer δούλευαν ήμουν πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση τους αλλά είχα σαν κριτήριο τα turtle beach. Μετά που έκανα την αντικατάσταση σε steelseries κατάλαβα πόσο καλύτερα είναι και από τα 2 προηγούμενα. 

Εγώ θα σου έλεγα αν είσαι ευχαριστημένος από αυτά που έχεις μην τα αλλάξεις μέχρι να χαλάσουν. Μετά ψάξε να βρεις κάτι άλλο. 

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι, ξεκίνησα από turtle beach. Για τα δικά μου τα αυτία είναι πολύ καλύτερος ο ήχος των Threser και δεν βλέπω λόγο μετάβασης , αλλά για να είναι ευχαριστημένος ο κόσμος με τα steelseries μάλλον θα είναι και αυτό ένα αρκετά καλό headset. 

Επεξ/σία από anamenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...