Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, dskoul είπε

αν θελεις 4κ player τοτε παρε ενα TV box ... και ασε τα ps4 και xbox
δεν υπαρχει καλυτερη υλοποιηση ! 

με αυτο κανεις ποτε δεν παραπονεθηκε --> https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-Mi-Box-S-8GB-με-Google-Assistant.html
του βαζεις τα παντα 
kodi, vlc, bsplayer, ertflix, netflix, plex, emby, amazon prime, hulu, youtube, youtube for kids, cartoon TV, τσοντες,  οτι γουσταρεις ... οσο παει ο νους σου

 

Όλα αυτά τα κάνεις και με το one x και με πολύ καλύτερη εικόνα από το mi box, ακόμη και από το shield έχει καλύτερη εικόνα. 

Επεξ/σία από leo066
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dskoul είπε

αν θελεις 4κ player τοτε παρε ενα TV box ... και ασε τα ps4 και xbox
δεν υπαρχει καλυτερη υλοποιηση ! 

με αυτο κανεις ποτε δεν παραπονεθηκε --> https://www.skroutz.gr/s/16594393/Xiaomi-Mi-Box-S-8GB-με-Google-Assistant.html
του βαζεις τα παντα 
kodi, vlc, bsplayer, ertflix, netflix, plex, emby, amazon prime, hulu, youtube, youtube for kids, cartoon TV, τσοντες,  οτι γουσταρεις ... οσο παει ο νους σου

 

Έτοιμος ήμουν για την παραγγελία του mi box , απλά μου δίνουν το ps4 και έλεγα μήπως καλυφθω με τον παραπάνω τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, leo066 είπε

Όλα αυτά τα κάνεις και με το one x και με πολύ καλύτερη εικόνα από το mi box, ακόμη και από το shield έχει καλύτερη εικόνα. 

Σε ευχαριστώ φίλε μου, έτσι θα κινηθώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, leo066 said:

Όλα αυτά τα κάνεις και με το one x και με πολύ καλύτερη εικόνα από το mi box, ακόμη και από το shield έχει καλύτερη εικόνα. 

Πιο ευκολα απο ενα mibox?οκ εννοειται πολυ καλυτερο hardware το xbox αλλα μηπως ειναι ταλαιπωρια?και εννοειται δεν εχει ολο το σεταπ του ανδροιδ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κούλη ερώτηση αλλά δεν ξέρω γιατί συμβαίνει.

Η αναπαραγωγή σε One/One S/One X από εξωτερικό σκληρό ήταν φυσιολογική δηλαδή δεν αργούσε ούτε η φόρτωση ούτε όταν κλίκαρες το αρχείο.

Σε Series S αργεί και η φόρτωση του ίδιου εξωτερικού σκληρού ειναι αργή. Τον βλέπει στιγμιαία αλλά τα thumbnails φορτώνουν αργά και όταν πατάς το βίντεο περιμένεις από 10 έως μισό λεπτό να φορτώσει το βίντεο.

Η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιούσα άλλο πρόγραμμα για εξερεύνηση και αναπαραγωγή στα One και στο Series S χρησιμοποιώ το Movies and TV που δεν χρησιμοποιούσα ποτέ.

Λέτε να είναι πρόβλημα στο software και οχιτ στο hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, d_gkal είπε

καποιον player να παιζουμε ταινιες απο εξωτερικό δισκο; 

one x εχω

Kodi

15 λεπτά πριν, barman_ είπε

Πιο ευκολα απο ενα mibox?οκ εννοειται πολυ καλυτερο hardware το xbox αλλα μηπως ειναι ταλαιπωρια?και εννοειται δεν εχει ολο το σεταπ του ανδροιδ..

Πώς θα είναι ταλαιπωρία? Όσες εφαρμογές ανέφερες υπάρχουν και στο Xbox, έχει ακόμη και Apple TV που δεν έχει το mi box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, leo066 said:

Kodi

Πώς θα είναι ταλαιπωρία? Όσες εφαρμογές ανέφερες υπάρχουν και στο Xbox, έχει ακόμη και Apple TV που δεν έχει το mi box.

δεν ανεφερα καποια εφαρμογη...acestream εχει?Sopcast?smarttube ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, barman_ είπε

δεν ανεφερα καποια εφαρμογη...acestream εχει?Sopcast?smarttube ?

Δεν ξέρω, δεν ανέφερες κάποια από αυτές πριν. Από τι στιγμή που έχει Kodi αυτές είναι περιττές νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, leo066 said:

Δεν ξέρω, δεν ανέφερες κάποια από αυτές πριν. Από τι στιγμή που έχει Kodi αυτές είναι περιττές νομίζω

Αμφιβαλλω.Ειναι τελειως διαφορετικα μεταξυ τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία . Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό topic και αν επιτρέπεται να την κάνω . Θέλω να αγοράσω το sekiro αλλά επειδή είναι πανάκριβο στο store , θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάτι αξιόπιστο σε αγορά κλειδιού για να μου βγει φθηνότερα . Και πάλι συγνώμη αν αυτό που ρωτάω δεν επιτρέπεται λόγω κανονισμών . Οποίος γνωρίζει και μπορεί ας απαντήσει είτε εδώ ( αν επιτρέπεται ) είτε με προσωπικό μήνυμα .

Η κονσόλα μου είναι το Xbox series S για αυτό και αναφέρομαι σε αγορά κλειδιού και όχι σε dvd 

Επεξ/σία από Owen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, Owen said:

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία . Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό topic και αν επιτρέπεται να την κάνω . Θέλω να αγοράσω το sekiro αλλά επειδή είναι πανάκριβο στο store , θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάτι αξιόπιστο σε αγορά κλειδιού για να μου βγει φθηνότερα . Και πάλι συγνώμη αν αυτό που ρωτάω δεν επιτρέπεται λόγω κανονισμών . Οποίος γνωρίζει και μπορεί ας απαντήσει είτε εδώ ( αν επιτρέπεται ) είτε με προσωπικό μήνυμα .

Η κονσόλα μου είναι το Xbox series S για αυτό και αναφέρομαι σε αγορά κλειδιού και όχι σε dvd 

για δες στο βραζιλιανικο store

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Owen είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία . Θέλω να κάνω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν βρίσκομαι στο σωστό topic και αν επιτρέπεται να την κάνω . Θέλω να αγοράσω το sekiro αλλά επειδή είναι πανάκριβο στο store , θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάτι αξιόπιστο σε αγορά κλειδιού για να μου βγει φθηνότερα . Και πάλι συγνώμη αν αυτό που ρωτάω δεν επιτρέπεται λόγω κανονισμών . Οποίος γνωρίζει και μπορεί ας απαντήσει είτε εδώ ( αν επιτρέπεται ) είτε με προσωπικό μήνυμα .

Η κονσόλα μου είναι το Xbox series S για αυτό και αναφέρομαι σε αγορά κλειδιού και όχι σε dvd 

31 ευρώ έχει στο βραζιλιάνικο 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ παιδιά και τους 2 . Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τη διαδικασία ? Χρειάζεται vpn και αν ναι πως γίνεται ? Επίσης θα μπορώ να το παίξω από το δικό μου account?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Owen είπε

Σας ευχαριστώ παιδιά και τους 2 . Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τη διαδικασία ? Χρειάζεται vpn και αν ναι πως γίνεται ? Επίσης θα μπορώ να το παίξω από το δικό μου account?

Αγοράζεις από εδώ https://www.mtcgame.com/el-GR/microsoft-points/xbox-live-gift-card-br

200αρα gift card

μετά πας εδώ https://www.microsoft.com/pt-br/p/sekiro-shadows-die-twice-edição-goty/bqd5wrrp2d6q?activetab=pivot:overviewtab

και αγοράζεις με την gift card. Αν δεν προχωράει και θέλει κάρτα, βάζεις μια ακόμη και ελληνική με διεύθυνση Βραζιλίας (βρες από google) στη συνέχεια πας πίσω, δεν ολοκληρώνεις την αγορά με την κάρτα και επιλέγεις ξανά τρόπο πληρωμής με gift card 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...