Προς το περιεχόμενο

Devil May Cry 5 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, ADHD είπε

Το έχει κανεις install σε HDD?? να μου πει αν καμία φορά έχει σαν ένα μεγάλο stutter και τα fps πέφτουν στα 20-30 από ~200 που έχω σταθερά. Η τέλος πάντων αν συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό.

Ο τρόπος που γίνεται με κάνει να υποπτεύομαι ότι φταίει ο σκληρός και μάλλον είναι ώρα να βάλω 1TB ssd. :P

Θα σου πω αυριο οταν το ξεκινησω με το καλο μιας και μπηκα μονο και μονο να δω στα γρηγορα πως τρεχει με ολα Ultra και ολα high στον προλογο.

Το παιχνιδι το εχω στον Firecuda.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται ότι η Capcom κατα λάθος στα πρώτα preload του steam πακέταρε το unprotected exe (δηλαδή δεν έχει καν denuvo implementation). Όσοι τολμηροί το έχετε στο steam και "βρείτε" το leaked exe αν μπορείτε τρέξτε το μια στο καπάκι από περιέργεια γιατί λέγεται ότι όντως υπάρχει σοβαρό performance difference σε σχέση με το official denuvo'd exe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα τα 7 πρώτα missions το παιχνίδι τα σπάει σε όλα, εκτός από το story που ως τώρα είναι ψιλοαδιαφορο. Κάπου είδα βέβαια πως κ αυτό περνει μπρος στο τέλος, θα δείξει. Και το DMC 4 κ το DmC είχαν καλό story ελπίζω κάτι αντίστοιχο.

Τεχνικά το παιχνίδι δεν έχει κυριολεκτικά αντίπαλο (μιας που το bayonnetta 2 μετράει κάποια χρόνια κ είναι μόνο wii u :P )

 

Μου εκανε εντύπωση πόσο ελαφρύ είναι 1440p ultra καρφωμένο 60fps με rx 580 8gb, fx 8320 κ 16gb ram . Οι δυνατότερες κάρτες γραφικών έχουν 4k /60 για πλάκα .

Τωρα πάνω από 60fps θεωρώ ότι δεν έχει νόημα στο συγκεκριμένο παιχνίδι 

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει εξαιρετικό combat, ωραία cutscenes και στυλάτους χαρακτήρες. Ίσως το καλύτερο DMC που έχω παίξει. 

Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι τα περιβάλλοντα τα ήθελα με περισσότερη φαντασία και goth. 

Η RE δείχνει ότι είναι μια ευέλικτη, εντυπωσιακή και optimised μηχανή γραφικών. Μπράβο στην Capcom. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, D.Luffy said:

Το παιχνίδι έχει εξαιρετικό combat, ωραία cutscenes και στυλάτους χαρακτήρες. Ίσως το καλύτερο DMC που έχω παίξει. 

Το μόνο παράπονο που έχω είναι ότι τα περιβάλλοντα τα ήθελα με περισσότερη φαντασία και goth. 

Η RE δείχνει ότι είναι μια ευέλικτη, εντυπωσιακή και optimised μηχανή γραφικών. Μπράβο στην Capcom. 

Δεν είχα ξαναπαίξει RE παιχνίδι και ακριβώς αυτό. Με εντυπωσιάσε πόσο καλά γραφικά βγάζει και παράλληλα είναι πολυ ελαφρία. Golden age περνάει η Capcom.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο που πιανει σε Ultra πανω απο 70fps με καρτες τυπου rx 570(δηλαδη αξιας 120ευρω πλεον)λεει πολλα για το ποσο optimized ειναι ενα παιχνιδι,ειδικα με αυτο τον οπτικο τομεα και ακομα και με denuvo.

Στα του παιχνιδιου θα γραψω και εγω αργοτερα μολις το ξεκινησω επιτελους.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακόμα. Αυτό είναι το μόνο current gen παιχνίδι του είδους και φαίνεται. Δε μιλάω απλά για γραφικά/textures κτλ. Έχει μερικά set pieces που δε μπορούσα να πιστέψω ότι είναι in-game και όχι video / cut scenes. 

Μιλάω κυρίως για μερικά boss που απλά δεν υπήρχε περίπτωση να γίνουν σχεδιαστικά  με αυτό το τρόπο σε παλαιότερο hardware με χειρότερα μοντέλα/textures. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου διαφεύγει κάποιο skill για να αποφεύγεις το ξυλο στον αέρα;ειδικά στα bosses.

Στο έδαφος έχεις το dodge/roll.

Στον Goliath της ετρωγα αρκετα όταν έκανα τα αεροπλανικα μου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Sprou είπε

Μου διαφεύγει κάποιο skill για να αποφεύγεις το ξυλο στον αέρα;ειδικά στα bosses.

Στο έδαφος έχεις το dodge/roll.

Στον Goliath της ετρωγα αρκετα όταν έκανα τα αεροπλανικα μου.

Μπορείς να πιαστείς με το γάντζο η σε κάποιον άλλο εχθρο η κ στο ίδιο το boss. Επίσης σπας το devil bringer .

Spoiler

Το συγκεκριμένο boss νομίζω απλά δεν ήθελε ιδιαίτερα αεροπλανικα 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, ADHD είπε

Το έχει κανεις install σε HDD?? να μου πει αν καμία φορά έχει σαν ένα μεγάλο stutter και τα fps πέφτουν στα 20-30 από ~200 που έχω σταθερά. Η τέλος πάντων αν συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό.

Ο τρόπος που γίνεται με κάνει να υποπτεύομαι ότι φταίει ο σκληρός και μάλλον είναι ώρα να βάλω 1TB ssd. :P

Απο τις πρωτες δυο αποστολες δεν εχω δει ποτε να πεφτουν τα fps τοσο πολυ ως τωρα,μονο μια φορα σε καποιο cut scene ειδα τα fps να πεφτουν στα 88.

Δεν παιζω σε ultra αλλα σε high .

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σευχαριστώ δε θυμάμαι αν το devil bringer λειτουργεί in the air από λίγο που έπαιξα.

Γενικά το game είναι πολύ καλό..καλά story μην το ψάχνεται και πολύ,dmc είναι.

Το combat εξαιρετικό αλλά θέλει λίγο προπόνηση στο void κυρίως για τη λειτουργία του exceed του nero ώστε να ξαναγεμίζει κατά τη διάρκεια της σφαγής.

Είμαι ακόμη πολύ αρχή..θα επανέλθω

 

Επεξ/σία από Sprou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για dodge στον αέρα μπορεί να χρησιμοποιήσεις και το χέρι που κάνει κάτι σαν shockwave και σε εκτοξεύει και εσένα. Δεν θυμάμαι πως το λένε όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμπαθητικα γραφικα αλλα η καμερα απαραδεκτη, υπερβολικα αποτομη και περιεργη παθαινεις λιγα εγκεφαλικα μεχρι να τη συνηθισεις.

Τρεχει σταθερα 60fps με ολα στα max και 140% resolution scale εκτος απο τα cutscenes που ειναι σπασμενα και μπορει να εχουν μεχρι και 30 fps κατω πτωση.

P1dkxy7.jpg

9h6snrS.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...