Προς το περιεχόμενο

Devil May Cry 5 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/3/2019 στις 7:36 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

1440P + 150% scaling = 4K. Οι χαρακτήρες είναι CGI επίπεδο στην κυριολεξία.

06cafff3633c132d00170d971614b3b1.jpg

Τα baked lighting/shading τους είναι on another level. Εξαιρετικό skin shading, subsurface scattering, high resolution textures + models. Βάλε και τα εξαιρετικά animations και έδεσε το γλυκό. Και όλα αυτά με πολύ καλό performance. Ποιος έλεγε ότι οι Γιαπωνέζοι δε ξέρουν να φτιάχνουν μηχανές γραφικών?😁

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα πραγματα που δεν μου αρεσουν:

1. Η ιστορια και οι χαρακτηρες, η Nico ειναι ενοχλητικη το ιδιο και η προφορα της ο αλλος ο emo ο V επισης, δεν καταλαβαινω τι γινεται και ολα ειναι all over the place. Ισως εχω αφησει την ιστορια εδω και καιρο ισως μεγαλωσα τι να πω, παντως δεν περιμενω με ενδιαφέρον να δω τι θα γινει στην πορεια. :P

2. Το combat system αν και πολυ fluid με 3 χαρακτηρες και τοσα combos ειναι overwhelming, δεν λεω οτι οι επιλογες ειναι κακες αλλα παμε στο point 3.

3. Παιζω στο devil hunter mode και τα combos ειναι 5-10% θα ελεγα πιο effective απο απλο button mash, οι περισσοτεροι εχθροι ειναι αδιάφοροι/πανευκολοι και το mission σε οδηγει απλα απροετοιμαστο σε ενα bullet sponge boss.

4. To setting ειναι απλα meh στην καλυτερη, τα γραφικα ειναι ωραια αλλα το περιβαλλον δεν μου αρεσει καθολου.

Γενικα δεν μπορω να πω οτι με τρελαινει το παιχνιδι να ανυπομονω να το συνεχισω, θα ελεγα οτι ειναι απλα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, ADHD είπε

η Nico ειναι ενοχλητικη το ιδιο και η προφορα της ο αλλος ο emo ο V επισης, δεν καταλαβαινω τι γινεται και ολα ειναι all over the place

Βάλε japanese voice χωρίς subtitles. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ADHD whats up dude?! Τον τελευταίο καιρό δεν είσαι με τίποτα ικανοποιημένος και άμα θυμάμαι καλά όλα ξεκίνησαν με το RDR2. You might want to take a break, just friendly advice ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ADHD είπε

3. Παιζω στο devil hunter mode και τα combos ειναι 5-10% θα ελεγα πιο effective απο απλο button mash, οι περισσοτεροι εχθροι ειναι αδιάφοροι/πανευκολοι και το mission σε οδηγει απλα απροετοιμαστο σε ενα bullet sponge boss.

4. To setting ειναι απλα meh στην καλυτερη, τα γραφικα ειναι ωραια αλλα το περιβαλλον δεν μου αρεσει καθολου.

Γενικα δεν μπορω να πω οτι με τρελαινει το παιχνιδι να ανυπομονω να το συνεχισω, θα ελεγα οτι ειναι απλα οκ.

Για το 3 αυτο που γραφεις ισχυει και για ολα τα αλλα παρομοια hack n slash παιχνιδια που μπορεις να τα βγαλεις με button smashing 1κουμπι.Το θεμα ειναι οτι υποτιθεται στα παιχνιδια αυτα οπως στην σειρα devil may cry,ο σκοπος ειναι να εχεις ποικιλια στις κινησεις σου για να ανεβει και το ranking συστημα που εχει.

Υψηλοτερο ranking=καλυτερος τελικος βαθμος σε καθε αποστολη και αρα και παραπανω rewards.

Και τελος για τον V,αυτο ειναι καθαρα δικη μου εκτιμηση αλλα μαλλον ειναι χαρακτηρας τον οποιο ειχε σκοπο ο Itsuno να βαλει στο DmC 2,μιας και ειχε πει και πιο παλια οτι θα ηθελε εξ αρχης να συνεχισει το setting του DmC της Ninja Theory.Και αφου επεσε προς το παρον ακυρο(μαλλον λογω του κακου ονοματος του reboot)τον εβαλαν στην κεντρικη πλεον σειρα του V.

Σε αυτο που θα συμφωνησω ειναι στην Nico,γιατι βγαζει οτι προσπαθει να το παιξει badass με το ζορι.Ισως και αυτη σαν χαρακτηρας να προοριζοταν εξ αρχης για το DmC2 και να μπηκε εδω απλα γιατι...ετσι.

Τα παραπανω τα γραφω καθαρα υπο την σκοπια οτι προηγουμενως στα παιχνιδια υπηρχαν τα divinity statues που εκανες τα upgrades εντος παιχνιδιου.

Για το 4 ειναι συνεχεια του 4 και το setting και τα combos.

Δεν ξερω αν το εχεις παιξει(ή ποσο πιο παλια)αλλα επειδη επαιξα προσφατα(τον προηγουμενο μηνα)ολα τα devil may cry παιχνιδια,το DMC5 παταει ακριβως πανω στο τελευταιο 4 της σειρας(ναι ξερω σοκ μιας και μιλαμε για sequel ουτως ή αλλως :P).

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το damage των combos σε σχέση με το απλό Y,Y,Y,Y το σκέφτεστε λάθος. Δε παίζει ρόλο αν κάνουν παραπάνω damage , ούτε είναι απλά για μεγαλύτερο  style score. 

Είναι οι νέες επιλογές που ανοίγουν οι νέες κινήσεις πχ αλλη βουτιά από ψηλά για να φτάσεις απομακρυσμενο αντίπαλο, άλλη βουτιά για να κατέβεις γρήγορα κάτω κ να αποφύγεις χτυπημα. Άλλο combo  με το Y για όρθιο αντιπαλο , άλλο για να τιμωρήσεις αντιπαλο που έχει πεσει κατω. Αλλο όπλο για έναν αντίπαλο άλλο για να κάνεις stun πολλούς μαζεμένους κτλ. Στις μεγαλύτερες δυσκολίες παίζει ακόμα μεγαλύτερο ρόλο . Και όπως πάντα από το πρώτο playthrough δε μπορείς να μιλήσεις απόλυτα για το σύστημα μαχης. Ειδικά εδώ που λόγω των τριών χαρακτήρων φτάνεις κοντά στο τέλος χωρίς να έχεις μάθει  πολύ καλά κανέναν .

Θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρχουν άλλοι δύο βαθμοί δυσκολίας μετά το devil hunter. 

Ειμαι προς το τέλος , έχω ζοριστει σε μερικά σημεία με τον Nero. Και λόγω. spikes κ επειδή δε γουστάρω να κάνω revives . Από μυστικά δεν έχω βρει σχεδόν τίποτα .

Ο Dante πάλι μου φαίνεται ψιλοσπασμενος η απλά με βολεύει πολύ καλύτερα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την nico που λετε αυτο που δεν μου αρεσε ηταν οτι μπηκε ξαφνικα μεσα στο franchise,η trish και η lady στα παιχνιδια που πρωτοεμφανιστηκαν dmc 1 και 3 ειχαν την δικη τους αναπτυξη σαν χαρακτηρες η nico ειναι πολυ ξεμπαρκη μεσα σε ολο αυτο απλα η οικογενεια της προυπηρχε.Ο Agnus που ηταν ο πατερας της (απο το dmc4 οποιος τον θυμαται) και το ατομο που την υιοθετησε η Nell Goldstein υπαρχει μονο σε κατι novel που εχουν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα διαφωνήσω ιδιαίτερα, εχω παιξει τα 1,2,3,4 την εποχή που βγηκαν με αγαπημενα τα 1,3 το 4 δεν με τρελανε καθόλου ουτε ο Nero σαν χαρακτηρας αλλα ηταν αξιοπρεπες, το reboot τι στο καλο ηταν αυτο εφαγε uninstall στις 2 ωρες. :P  

Προς το παρον απολαμβανω παρα πολυ το συστημα μαχης του Dante, σιχαίνομαι του V και του Nero ειναι απλα ανεκτό. Δεν ξερω αν ειμαι biased παντως ειναι αλλο παιχνιδι με Dante, πολυ πιο satisfying ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο ένα παιχνίδι που το HDR είναι washed out. Με vibrant διορθώνεται. 

Θα αρχίσω να πιστεύω ότι κάπου αλλού έχω πρόβλημα. 

@billeiros το εχεις το παιχνίδι; θέλω τα φώτα σου 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...