Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Odyssey [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ξέρεις ότι ένα νήμα δεν έχει πάρει καλή τροπή όταν αναγκάζονται διαρκώς συντονιστές να παρεμβαίνουν.

Θυμίζω ορισμένα απλά πράγματα, τα οποία οφείλουν όλοι να ξέρουν (και οπωσδήποτε μέλη που κοντεύουν τα είκοσι χρόνια εδώ μέσα) :

Ό,τι απορία έχετε σχετικά με με συντονιστική ενέργεια, την συζητάτε αποκλειστικά και μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος. Αν δεν ξέρετε ποιος συντονιστής διέγραψε το μήνυμά σας, απευθύνεστε σε έναν εκ των αρμοδίων της ενότητας, αυτός θα δει ποιος έσβησε το μήνυμα και θα σας κατευθύνει ανάλογα. Αν είστε απόλυτα βέβαιοι πως αδίκως διαγράφηκε το μήνυμά σας και δεν θέλετε να το συζητήσετε με το συντονιστή που το διέγραψε ή το συζητήσατε και δεν σας κάλυψαν οι απαντήσεις, απευθύνεστε στο διαχειριστή, Hal9000, είτε με προσωπικό μήνυμα είτε μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο κάτω μέρος κάθε σελίδας. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Με την ευκαιρία, σας θυμίζω ότι τα μέλη της συντονιστικής ομάδας, ανεξαρτήτως χρόνου που βρίσκονται σε αυτή τη θέση, είναι ισότιμα. Δεν έχουμε "προϊσταμένους" και "υφισταμένους", μια ομάδα είμαστε, επομένως μην απευθύνεστε σε άλλους συντονιστές από αυτόν που σας έσβησε ένα μήνυμα ή σας έδωσε μια παρατήρηση, ζητώντας επαναφορά μηνύματος/λογαριασμού. Ο μόνος που μπορεί να ανατρέψει απόφαση συντονιστή είναι ο ίδιος ο συντονιστής ή ο διαχειριστής, Hal9000 (οπότε, περνάμε στα όσα περιγράφω στην παραπάνω παράγραφο).

Ο @GhostRiderLSOV έγραψε ορισμένα πράγματα. Παρακαλώ πολύ τηρήστε τα και αν έχετε την όποια απορία, επικοινωνήστε μαζί του ή με άλλο μέλος της αρμόδιας ομάδας για την ενότητα, αν θέλετε την όποια διευκρίνιση (εκτός ανατροπής προηγούμενης ενέργειας, βλ. παραπάνω παράγραφο).

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν ενα game, ξεπερναει τα στενά όρια του gaming και γίνεται ιστορική αναφορά

Η καθηγήτρια του πανεπιστημίου του Λήντς και του Ντάραμ, εξειδικευμένη στην Αρχαία Ελλάδα και την Αρχαία Τραγωδία, Ποίηση και Γλώσσα, αναλύει το Odyssey

History Respawned: Assassin's Creed Odyssey

 

Και 2 καθηγητές Ιστορίας (υπάρχουν πάμπολλοι) που γοητεύτηκαν από το Odyssey

 

A History Teacher Plays | Assassin 's Creed Odyssey

Spoiler

 

 

Και το καλύτερο!

Αυτός ο καθηγητής, εύχεται να βάλει στην τάξη του να διδάσκεται το Discovery Tour και καταλαβαίνει ότι πολλά στοιχεία στο Odyssey, έγιναν unrealistic απλά επειδή είναι game και για να είναι playable ή απλά ενδιαφέρον. Ωραίος!

 A History Teacher Reacts | Assassin's Creed Odyssey  Realism

Spoiler

 

 

 

Επεξ/σία από Coscas
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Level 31 και αποχαιρέτησα το πάρτυ στη Μυκονοοοοοοοοοοος

Κάτι κάνω λάθος από dmg όμως και δε κόβω όσο γρήγορα θα ήθελα στις μάχες.

Έχω παίξει με poison κυρίως και critical chance. Δε με κατεβάζουν εύκολα αλλά δε τους κατεβάζω και γω. (μιλάω για Generals και Mercs στο έως +3 lvl διαφορά. Παλεύω να σκοτώσω μερικούς να περάσω το Tier5 για να πάρω το 50% στις αναβαθμίσεις του πλοίου γιατί κοστίζουν ΠΟΛΥ τελικά.

Assasins1.jpg

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δυσκολεύεσαι με απευθείας επίθεση μπορείς να τους αποδυναμώνεις πρώτα με τον ικαρο(harass) και με το τόξο κρυμμένος σε θάμνους. Πολλές φορές μπορείς να ρίξεις αρκετές φορές πριν προλάβει να κρυφτεί ή να σε δει ο αντίπαλος, ενώ κατά το διάστημα που προσπαθεί να κρυφτεί μπορείς ν' αλλάζεις θέση και να επαναλαμβάνεις τα παραπάνω. Ειδικά με φλεγόμενα ή δηλητηριώδη βέλη και την predator shot ability κάνεις μεγαλύτερη ζημιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, dancer_69 είπε

Αν δυσκολεύεσαι με απευθείας επίθεση μπορείς να τους αποδυναμώνεις πρώτα με τον ικαρο(harass) και με το τόξο κρυμμένος σε θάμνους. Πολλές φορές μπορείς να ρίξεις αρκετές φορές πριν προλάβει να κρυφτεί ή να σε δει ο αντίπαλος, ενώ κατά το διάστημα που προσπαθεί να κρυφτεί μπορείς ν' αλλάζεις θέση και να επαναλαμβάνεις τα παραπάνω. Ειδικά με φλεγόμενα ή δηλητηριώδη βέλη και την predator shot ability κάνεις μεγαλύτερη ζημιά.

ναι τελικά αυτή τη τακτική κάνω. ειδικά άμα τους πετύχω εκτός πόλης που δεν έχει αθώους για να ανέβει το bounty σκάω και το overpower strike. Μέχρι να έρθουν κοντά να αρχίσει το fight έχουν κάτω από το μισο hp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γελάσει πολλές φορές όταν προσπαθώ να καθαρίσω ένα φρούριο, κρύβομαι για να μην με δει κανείς και έχω μέσα 1-2 mercenaries να αλονίζουν σαν να μην τρέχει τπτ. Έτσι και δουν εμένα όμως οι φρουροί, με κυνηγάει όλος ο νομός 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
22 λεπτά πριν, kosegdit είπε

Έχω γελάσει πολλές φορές όταν προσπαθώ να καθαρίσω ένα φρούριο, κρύβομαι για να μην με δει κανείς και έχω μέσα 1-2 mercenaries να αλονίζουν σαν να μην τρέχει τπτ. Έτσι και δουν εμένα όμως οι φρουροί, με κυνηγάει όλος ο νομός 🤣

Οι οποίοι mercenaries έρχονται πάντα με ακρίβεια σημάτος GPS. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Οι οποίοι mercenaries έρχονται πάντα με ακρίβεια σημάτος GPS. :P

Η οποία ως δια μαγείας χάνεται όταν σε πλησιάζουν σε ακτίνα 50 μέτρων, και ξεκινούν να βαδίζουν σαν να ξέχασαν τι τους έφερε τρέχοντας μέχρι εκεί 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 18/09/2020 at 23:08, greekfragma said:

ναι τελικά αυτή τη τακτική κάνω. ειδικά άμα τους πετύχω εκτός πόλης που δεν έχει αθώους για να ανέβει το bounty σκάω και το overpower strike. Μέχρι να έρθουν κοντά να αρχίσει το fight έχουν κάτω από το μισο hp.

Η πιό επιτυχημένη και σίγουρη μέθοδος, είναι να τους παρασύρεις εκτός φρουριου και να τους χτυπάς αφού είσαι πάνω στο άλογο

Κάνεις συνεχώς εφορμήσεις και μετά λακάς. Αυτοί βαράνε στον αέρα

Ετσι, εξοντώνεις κάθε μισθοφόρο, αλλά και πολλούς που μαζεύονται και κατά πολλά levels ανώτερους

Εχει άπειρους συνδυασμούς εξόντωσης. Ο Ικαρος γιά παράδειγμα, γίνεται πολύ πιό δυνατός όταν τον ανεβάσεις πολλά levels. Πάρε και μιά αρκούδα ή λιοντάρι elite και κάτσε να παρακολουθείς 

Η πλάκα είναι, ότι μετά που έγινα δυνατός και ήθελα κάποιες αποστολές να τελειώσω (kill 20 Athenians πχ), πήγαινα και άναβα επίτηδες τους braziers για να μαζευτούν

2019103002150.jpg.440eefd3b659e097fb7f765f6f5cac98.jpg

Spoiler

2019103002317.jpg.43c2b2d17afb35a92540dba7faf44983.jpg

 

 

Επεξ/σία από Coscas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Spoiler alert: Μην ανοίξετε το παρακάτω αν δεν έχετε ολοκληρώσει το main story.

Spoiler

Κι αφού γλυτώσαμε το ξεκλίρισμα της οικογένειας, ας βγάλουμε μια ομαδική πάνω στο παπόρι..

20200920020253.jpg.b0b078797affc9ad023cf61e91902d52.jpg

 

Επεξ/σία από kosegdit
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, kosegdit είπε

Spoiler alert: Μην ανοίξετε το παρακάτω αν δεν έχετε ολοκληρώσει το main story.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Κι αφού γλυτώσαμε το ξεκλίρισμα της οικογένειας, ας βγάλουμε μια ομαδική πάνω στο παπόρι..

20200920020253.jpg.b0b078797affc9ad023cf61e91902d52.jpg

Spoiler

ACOdyssey_2018_10_20_19_37_24_064.jpg.b17a0ba95cc934b5c148de8fc28d1f7a.jpg

😛 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

like για τα spoiler tags. 

 

Ερώτηση για να δω πως συνεχίζω. Στο main μου λέει να πάω Λακωνία για τη συνάντηση (spoiler care)

Επίσης έχω μαζέψει 2 από τα 4 artifacts και μόλις έκανα στάση Κύθηρα που είναι δίπλα από Λακωνία. Προς το παρόν ψάχνω πεζός τα Κύθηρα για quests και το artifact. Να κάτσω να τα ψειρίσω ή να προχωρήσω το main ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, greekfragma είπε

like για τα spoiler tags. 

Ερώτηση για να δω πως συνεχίζω. Στο main μου λέει να πάω Λακωνία για τη συνάντηση (spoiler care)

Επίσης έχω μαζέψει 2 από τα 4 artifacts και μόλις έκανα στάση Κύθηρα που είναι δίπλα από Λακωνία. Προς το παρόν ψάχνω πεζός τα Κύθηρα για quests και το artifact. Να κάτσω να τα ψειρίσω ή να προχωρήσω το main ;

Level; Για να μαζέψεις όλα τα artifacts, πρέπει να έχεις κάνει upgrade τον χαρακτήρα σου, διαφορετικά δεν πρόκειται να τα πάρεις τώρα.

Spoiler

Μινώταυρος, Κύκλωπας (δεν θυμάμαι πώς τον λένε, 3 συναντάς στο παιχνίδι, Σφίγγα, Μέδουσα. Ειδικά η Μέδουσα είναι pain in the ass και θα συνιστούσα να είσαι level 45+ πριν επιχειρήσεις να τα βάλεις με τα φίδια:P..

Αν εννοείς τα artifacts για το fate of Atlantis, ισχύει αυτό που έγραψα (και στο spoiler).

Αν εννοείς άλλα artifacts, γράψε λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, greekfragma είπε

like για τα spoiler tags. 

Ερώτηση για να δω πως συνεχίζω. Στο main μου λέει να πάω Λακωνία για τη συνάντηση (spoiler care)

Επίσης έχω μαζέψει 2 από τα 4 artifacts και μόλις έκανα στάση Κύθηρα που είναι δίπλα από Λακωνία. Προς το παρόν ψάχνω πεζός τα Κύθηρα για quests και το artifact. Να κάτσω να τα ψειρίσω ή να προχωρήσω το main ;

Προχωρησε με το main story μεχρι να δεις οτι τα βρισκεις σκουρα,που θα κατσεις να κανεις κανενα side quest για καλυτερο εξοπλισμο.

Το παιχνιδι οταν το τελειωσεις/τερματισεις,μπορεις κανονικα με το πασο σου να εξερευνησεις ολο τον υπολοιπο χαρτη/side quests. Δεν ειναι οτι αν το τελειωσεις το main story,ξεκινας παλι απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...