Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, mansa2k είπε

EchMAJPX0AAt_fk?format=jpg&name=small

Oτι ετοιμαζομουν να ποσταρω το tweet.Κριμα............

Βεβαια απο την μια καλα εκανε και το ειπε για να προλαβαινε αυριο το τεραστιο hate.Τελοσπαντων τωρα προσωπικα οτι και να δειξει αδιαφορο θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως φαίνεται στη nintendo δεν είχαν games για φέτος και βολεύτηκαν με την δικαιολογία convid.Trailers δείχνουν και ένας μπάρμπας μιλάει δεν κάνουν κάνα υπερθέαμα όπου θα είναι μαζεμένος τοσος κόσμος και δεν θα βγει η δουλειά.Θα μπορουσαν και στο treehouse αύριο μετά το mario να έδειχναν τα trailer.

Η sony τα κατάφερε.Μicrosoft και ubisoft έδωσαν ημερομηνίες για πότε θα γίνουν οι ανακοινώσεις και στη nintendo αμόλα καλούμπα.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, D.Luffy said:

Εγώ απορώ τι θα έδειχναν στην Ε3 αν δεν είχαμε το περιστατικό του covid...

Χαμός, θα ανακοίνωναν φετινές ημερομηνίες τουλάχιστον για MP4, Galaxy 3, BotW2, Bayo 3 και Cyberpunk 2077.

Τώρα όλα αυτά θα τα βγάλουν το 2021 δυστυχώς, τους πήγε πίσω ο COVID-19. 😕

Ρε σας δουλεύουν ψιλό γαζί οι Ιάπωνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Malthador είπε

Χαμός, θα ανακοίνωναν φετινές ημερομηνίες τουλάχιστον για MP4, Galaxy 3, BotW2, Bayo 3 και Cyberpunk 2077.

Τώρα όλα αυτά θα τα βγάλουν το 2021 δυστυχώς, τους πήγε πίσω ο COVID-19. 😕

Ρε σας δουλεύουν ψιλό γαζί οι Ιάπωνες.

αλήθεια παίζει σοβαρή φήμη για mario galaxy 3 ή είναι κάποιος ευσεβής πόθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

αλήθεια παίζει σοβαρή φήμη για mario galaxy 3 ή είναι κάποιος ευσεβής πόθος; 

Δυστηχως ειναι ολων μας ευσεβης ποθος.

Διανυει την 4η χρονια η  κονσολα και  δεν λενε τι και αν υπαρχει τιποτα για το υπολοιπο της χρονιας.

Αλλα οπως σωστα αναφερετε εχουν την δικαιολογια περι covid.

Εκει που θα ειναι για πολυ κραξιμο ειναι εαν ισχυουν τα remakes των 3d mario,που μακαρι να ισχυουν,να ειναι της πλακας remakes(που ηδη αυτος που εβγαλε την φημη για τα 3d mario λεει να περιμενετε remake επιπεδου turok  !!!! ).

 

Επισης μεγαλη ξενερα που τελικα θα ειναι 3rd party της Wayforward .Πριν βγει και το ανακοινωσει λεγαμε ολοι metroid 2d επιτελους.Αλλοι νεο wario land,το οποιο και αυτο καλοδεχουμενο.Τωρα τι να δειξει που μπορει να εντυπωσιασει??

Και μιας που ανεφερα wario land ,που ειναι τα gb παιχνιδια στο αθλιο NSO??Γιατι δεν τα εχουν βαλει ακομη???

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Mistwalker αυτο που λες, οτι δεν εχουν games, δεν βλεπω να ισχυει. Δε βγαινουν καινουργια, αλλα εχει ενα καρο να παιξεις, εκτος αν τα εχεις παιξει ολα για φετος. Εγω οτι εχω παρει δεν το εχω ολοκληρωσει ακομα. Δε καταλαβαινω γτ γκρινιαζετε, οταν εχει games που μπορεις να αφιερωσεις 1000+ ωρες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

@Mistwalker αυτο που λες, οτι δεν εχουν games, δεν βλεπω να ισχυει. Δε βγαινουν καινουργια, αλλα εχει ενα καρο να παιξεις, εκτος αν τα εχεις παιξει ολα για φετος. Εγω οτι εχω παρει δεν το εχω ολοκληρωσει ακομα. Δε καταλαβαινω γτ γκρινιαζετε, οταν εχει games που μπορεις να αφιερωσεις 1000+ ωρες. 

Νομίζω είναι δύο διαφορετικά πράγματα, αλλά έχει να κάνει και με το backlog του καθενός. Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για νέους τίτλους, γιατί στο wishlist έχω βάλει ήδη καμια 20αριά παλιότερες παιχνιδάρες που περιμένω να βγουν σε έκπτωση. Ακόμα κι αν κυκλοφορούσε BOTW2 αύριο δεν νομίζω να το αγόραζα για τους επόμενους αρκετούς μήνες, για τον ίδιο λόγο που δεν πήρα το Xenoblade Chronicles (που το βαράνε ακόμα και στα κλειδάδικα). Δεν σκέφτονται όμως όλοι έτσι, ενώ πολλοί θα πάνε απλώς να αγοράσουν το καινούριο σε cartridge και θα το πουλήσουν μετά από λίγες εβδομάδες σχεδόν όσο το πήραν.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Νομίζω είναι δύο διαφορετικά πράγματα, αλλά έχει να κάνει και με το backlog του καθενός. Προσωπικά δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα για νέους τίτλους, γιατί στο wishlist έχω βάλει ήδη καμια 20αριά παλιότερες παιχνιδάρες που περιμένω να βγουν σε έκπτωση. Ακόμα κι αν κυκλοφορούσε BOTW2 αύριο δεν νομίζω να το αγόραζα για τους επόμενους αρκετούς μήνες, για τον ίδιο λόγο που δεν πήρα το Xenoblade Chronicles (που το βαράνε ακόμα και στα κλειδάδικα). Δεν σκέφτονται όμως όλοι έτσι, ενώ πολλοί θα πάνε απλώς να αγοράσουν το καινούριο σε cartridge και θα το πουλήσουν μετά από λίγες εβδομάδες σχεδόν όσο το πήραν.

Ισχυει οτι δεν σκεφτονται το ιδιο ολοι. Προσωπικα μου φαινεται δυσκολο να σκαω τα 60αρια τοσο ευκολα πλεον, απο τοτε που μπηκε η covid-κατασταση και τις οικονομικες συνεπειες. 

Αλλα υπαρχουν τοσα παιχνιδια εκει εξω για ολα τα γουστα, με απιστευτο content που μπορει να σε κρατησουν παρα πολλες ωρες, και ποιος χεστηκε τι θα ανακοινωσουν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

 

Διανυει την 4η χρονια η  κονσολα και  δεν λενε τι και αν υπαρχει τιποτα για το υπολοιπο της χρονιας.

 

ευτυχώς έτσι όπως ήρθε η φετινή χρονιά, μου είναι ψιλοαδιάφορο καθώς ούτε το backlog μου δε με βλέπω να τελειώνω φέτος

άρα η μη κυκλοφορία σημαίνει ότι δε θα μου μαζευτούν κι άλλα :lol: 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι και να ανακοινωθεί κάτι, βγαίνουν πάλι οι ίδιοι και λένε: Καλά, αυτό ανακοινώσαν αντι να βγάλουν το τάδε; Ανικανοποιήτοι όλοι, και εγώ πάντως (αν και το έχω γράψει τόσες φορές πια) έχω τόσο μεγάλο backlog που έχω 3 μήνες να αγοράσω game για το switch, είπα στον εαυτό μου, κάτσε να παίξεις πρώτα αυτά που έχεις και άσε τις σειρήνες που ηχούν στα αυτιά σου. Είχα games που δε θυμόμουν καν πως τα είχα αγοράσει, απαράδεκτος....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, NickTG είπε

Και εγώ πάντως αν αποφάσιζα για αυτά όσο έβλεπα ότι το σύστημα πουλάει δεν θα είχα λόγο να κάνω ανακοινώσεις για οτιδήποτε. 

σωστό κι αυτό μπορεί να υπάρξουν όταν χρειαστεί ένεση σε πωλήσεις όχι τώρα.. όταν δηλαδή βγουν τα επερχόμενα twins.. 

 

επίσης θα έχει και ενδιαφέρον η επίπτωση των twins στις πωλήσεις του switch πράγμα που πιστεύω θα είναι πολύ κρίσιμο στο πότε θα βγάλουν νέο μηχάνημα, τώρα μάλλον περιμένουν να δουν αν και μια κονσόλα δε βγαίνει από τη μια μέρα στην άλλη, αλλά τους παίρνει νομίζω να αρχίσουν να αντιδρούν από το '21 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nintendo: Επέκταση της ζωής του Switch και παρόμοια εμπειρία και στην επόμενη γενιά

https://techblog.gr/videogames/nintendo-epektasi-tis-zois-toy-switch-kai-paromoia-empeiria-kai-stin-epomeni-genia/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, stafftw είπε

Η πλάκα είναι ότι και να ανακοινωθεί κάτι, βγαίνουν πάλι οι ίδιοι και λένε: Καλά, αυτό ανακοινώσαν αντι να βγάλουν το τάδε; Ανικανοποιήτοι όλοι, και εγώ πάντως (αν και το έχω γράψει τόσες φορές πια) έχω τόσο μεγάλο backlog που έχω 3 μήνες να αγοράσω game για το switch, είπα στον εαυτό μου, κάτσε να παίξεις πρώτα αυτά που έχεις και άσε τις σειρήνες που ηχούν στα αυτιά σου. Είχα games που δε θυμόμουν καν πως τα είχα αγοράσει, απαράδεκτος....

ναι αυτή η σπατάλη πρέπει να σταματήσει, εγώ με την όλη φάση και φόβο για την οικονομία μαζεύτηκα μόνο ένα πράγμα αγόρασα από games (και ένα pro controller :P ) και γενικά στα αυγά μου θα κάνω μασουράκια 

 

για φέτος εφόσον με πείσει βέβαια η όποια αγορά που θα κάνω θα είναι ps5 (σε 12 άτοκες δόσεις.. ) και αυτό για να παίζω κυρίως παιχνίδια του 4 με καλύτερα γραφικά που δεν έχω παίξει ακόμα 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...