Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Υπάρχουν άτομα που δεν μπορούν να βλέπουν pixelιασμα, τους τρυπάει τα μάτια. Εγώ μπορώ να παίζω God of War και να το κλείσω για να παίξω στα καπάκια κάποιο game 20ετίας, δεν με ενοχλεί. Προσωπικά, λυπάμαι όποιον δεν αντέχει να παίζει non-polished games, χάνει διαμάντια έτσι. Για μένα, τα τρία καλύτερα games αυτή τη στιγμή στο NSw είναι το BotW, το Odyssey και το Axiom Verge το οποίο μοιάζει με SNES game. Πολύ κρίμα να μη βιώσει κάποιος το μεγαλείο της μουσικής και του gameplay του Axiom Verge, επειδή τον πονάνε τα μάτια του. Με διαφορά το καλύτερο Metroidvania μετά το Super Metroid.

Btw, δεν άντεξα να περιμένω για physical release και ξεκίνησα το Hollow Knight. Τρομερά ατμοσφαιρικό και πανούργα δύσκολο, φουλ στην αρρώστια κι αυτό. Μάλλον είναι το τέταρτο καλύτερο NSw game.

Μα δεν ειπε το παιδι πως τον πειραξαν τα γραφικα.Ουτε εμενα πειραζουν , απλα προσωπικα θεωρω πως δεν μπορω να δωσω τα χρηματα που ζηταει οταν δεν εχει πεσει η δουλεια και το χρημα για μερικους τομεις του παιχνιδιου.

Προσωπικα τα τοπ παιχνιδια μου ολων τον εποχων ειναι FFVII ,Zelda ocarina/majoras,deus ex 2000 και γενικα τα παιχνιδια psx n64 οπως resident evil, silent hills , metal gear , donkey kong 64 , banjo kazooie , gran turismo ,symphony of the night κλπ ειναι παιχνιδια που παιζω ακομα σε emulator.Φυσικα με το κλασσικο rpg να ειναι το αγαπημενο μου ειδος εχω παιξει πανω κατω τα περισσοτερα γνωστα turn based rpgs σε επιτραπαιζιες κονσολες και φυσικα gameboy(ειδικα gameboy που τα rpgs ηταν δυναμη)

Θελω να καταληξω στο οτι δεν σημενει πως επειδη σε καποιον δεν αρεσει η δεν δινει τα χρηματα οτι ειναι για λυπηση.

Εξαλου δεν καταλαβαινω ουτε εγω ολο αυτο το hype για αυτο το παιχνιδι.Λες και ειναι το πρωτο rpg του κοσμου.Δεν εχει κατι που δεν εχει ξαναδει καποιος που του αρεσει το ειδος.

Φαινεται καλο αλλα ως εκει ρε παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Υπάρχουν άτομα που δεν μπορούν να βλέπουν pixelιασμα, τους τρυπάει τα μάτια. Εγώ μπορώ να παίζω God of War και να το κλείσω για να παίξω στα καπάκια κάποιο game 20ετίας, δεν με ενοχλεί. Προσωπικά, λυπάμαι όποιον δεν αντέχει να παίζει non-polished games, χάνει διαμάντια έτσι. Για μένα, τα τρία καλύτερα games αυτή τη στιγμή στο NSw είναι το BotW, το Odyssey και το Axiom Verge το οποίο μοιάζει με SNES game. Πολύ κρίμα να μη βιώσει κάποιος το μεγαλείο της μουσικής και του gameplay του Axiom Verge, επειδή τον πονάνε τα μάτια του. Με διαφορά το καλύτερο Metroidvania μετά το Super Metroid.

Btw, δεν άντεξα να περιμένω για physical release και ξεκίνησα το Hollow Knight. Τρομερά ατμοσφαιρικό και πανούργα δύσκολο, φουλ στην αρρώστια κι αυτό. Μάλλον είναι το τέταρτο καλύτερο NSw game.

 

6 ώρες πριν, orck είπε

Ουτε και εγω εχω παρατηρησει κατι στο Switch αλλα και στο PS4 slim. Iσως επειδη ειναι το στυλ μου τετοιο, δεν παθιαζομαι (πλεον) με ασημαντες λεπτομεριες οπως 4K, HDR, 60fps  το παιχνιδι να ειναι καλο και ολα θα ειναι καλα.

Μα που ειπα οτι ειναι τα γραφικα που με χαλασαν; Που; Σου κανω παραθεση και κατι που εγραψα επισης σημερα, για δες το λιγο.
Δεν μου αρεσαν οι μαχες, καθολου ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tresorikos είπε

Παιδιά μια βοήθεια έτσι στα καλά καθούμενα το μπλε χειρηστηριο βγαινει απτό ταμπλέτ πάρα πολύ εύκολα κ το κόκκινο με τίποτα  εννοώ  χωρίς το πάτημα του κουμπιού  τι μπορώ να το κάνω; 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F272999929137

 

H λύση στο πρόβλημα σου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το octopath απο το demo φαινεται οτι θα ειναι παιχνιδαρα και ναι ειναι απο τα μεγαλα 3Α games.Τωρα μπορει σε καποιους να μην τους αρεσει το combat system και γω θα προτιμουσα ενα στυλακι για οποιον θυμαται απο τα games της namco το tales of eternity.Αν εχουν πεσει λεφτα ή ποσο καλη δουλεια εχει γινει θα το μαθουμε οταν βγει το game.Στο xenoblade 2 εφτανες πανω απο 10 ωρες και ακομα νομιζες οτι μολις ξεκινησε το game.Για μενα το game φαινεται διαμαντι απο την παλια καλη εποχη της square οπου τα games τους φαινονταν "απλα" φτιαγμενα αλλα αυτα που προσφερε ηταν απιστευτα ειδικα το story.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Tresorikos

Δεν χρειάζεται να πατήσεις το κουμπί για τα joycon straps. Το πρόβλημα προήλθε είτε επειδή είναι κατασκευαστικό είτε από από κακή χρήση. Καλύτερα μην βάλεις Metal L+R Joy-Con Buckle Lock γιατί μπορεί να δημιουργήσουν άλλα προβλήματα.

Πακέτο στην cd-media.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, mansa2k είπε

@Tresorikos

Δεν χρειάζεται να πατήσεις το κουμπί για τα joycon straps. Το πρόβλημα προήλθε είτε επειδή είναι κατασκευαστικό είτε από από κακή χρήση. Καλύτερα μην βάλεις Metal L+R Joy-Con Buckle Lock γιατί μπορεί να δημιουργήσουν άλλα προβλήματα.

Πακέτο στην cd-media.

Για αυτο το βιντεο ειχε πολυ συζητηση σε διαφορα site οταν πρωτοβγηκε.Οι περισσοτεροι συμφωνουσαν οτι ειναι λαθος και ας ειναι official αφου απο τη στιγμη που υπαρχει αντισταση στο πλαστικο καποια στιγμη θα φαγωθει.Οποτε αν πατας το κουμπι οταν το βγαζεις αφου δεν ακουμπαει το πλαστικο δεν υπαρχει περιπτωση ακομα και σε λαθος σχεδιασμο οπως διαβασα να λενε καποιοι να παθει ζημια.πολλοι γραφουν πως ακομα και οταν κουμπωνουν τα joycon στη ταμπλετα,grip ή strap πατανε το κουμπι.

Ενα γρηγορο fix αλλα δεν το πρωτεινω αφου εχει εγγυηση ειναι οτι βαζουν 3-4 στρωματα ταινιας στο  κατω μερος του joycon  και δεν βγαινει  εκτος και αν βαλεις δυναμη.

Το καλυτερο ειναι στην cd media και 1 εβδομαδα υπομονη αν δεν εχεις αλλο μοχλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν βγαίνει τελικά πάρα πολύ εύκολα αλλά βγαίνει . Έκανα δοκιμή το κρατούσα ενώ το είχα πάνω στην ταμπλέτα μόνο απτην πλευρά με το θέμα κ δεν έφυγε καθόλου.  Αφού το καλύπτει η εγγύηση το στέλνω λίγο πριν κλείσω τα δύο χρόνια. Όταν έβαλα πάνω το κορδόνι δεν το ζορισα παααρα πολύ αλλά με την ασφάλεια δεν έβγαινε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα. Και εγώ αν και RPGακιας δεν με κέρδισε το demo του Octopath. Και σίγουρα δεν έφταιγαν τα γραφικά γιατί μου άρεσαν πολύ όπως επίσης και η μουσική. Ίσως του δώσω μια ευκαιρία όταν πέσει παρά πολύ μεταχειρισμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω παίξει 1 ώρα μόνο απο το Demo του Octopath. Δεν κατάλαβα πότε πέρασε!!

Γραφικά, μουσική, gameplay και story πάρα πολύ καλά!! Το polish σε σχέση το προηγούμενο demo είναι διακριτό!

Το story βέβαια θα διαφέρει απο demo σε demo επειδή εξαρτάται απο τον χαρακτήρα που επιλέγεται.

Εγώ έπελεξα τον Cyrus που είναι ο scholar της υπόθεσης. Πολύ διασκεδαστικός χαρακτήρας (british accent) και ιστορία με ενδιαφέρον. So far δεν αφήνω δευτερόλεπτο να πάει χαμένο απο τις 3 ώρες.

Όποιος δεν το έχει κατεβάσει και του αρέσουν τα RPG το demo είναι must play.

Αν η τιμή είναι σωστή με βλέπω για day 1 αγορά.

Επεξ/σία από Έλεος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Παιδιά το Hollow Knight φαίνεται σε κανέναν άλλο σαδιστικά δύσκολο ή απλά εγώ είμαι άμπαλος;

Δεν το λεγατε νωριτερα ρε παιδια?

Το αγορασα μαγεμενος απο τη μουσικη και σε 30 λεπτα εχω ριξει 436 καντηλια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Malthador είπε

Παιδιά το Hollow Knight φαίνεται σε κανέναν άλλο σαδιστικά δύσκολο ή απλά εγώ είμαι άμπαλος;

Ναι κι εγώ τα βρίσκω πολύ σκούρα σε κάποια σημεία. Ακόμα και οι απλοί εχθροί θέλουν τακτική καθώς και τα bosses έχουν πολύ αυξημένη δυσκολία. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν προχωράς απλά σπαμάροντας το attack button...

Εν το μεταξύ έχει και σύστημα souls με τα Geo που πρέπει να ανακτήσεις μετά το θάνατο :P συν το phantom που πρέπει να σκοτώσεις. Το καλό είναι ότι υπάρχει "τράπεζα" όμως! 

Επίσης έχει και λίγο από Bloodborne εφόσον για να πάρεις ψυχή για health πρέπει να επιτίθεσαι.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Hollow με είχαν σκίσει στην αρχή αλλά όπως και σε κάθε souls παιχνίδι, μεθοδικά και με στρατηγική και υπομονή όλα γίνονται :P

Νομίζω ότι το παιχνίδι είναι ότι πιο κοντά σε platform Soulslike παιχνίδι μπορούσαμε να έχουμε, με μια μεγάλη δόση Metroid

Και εγώ σχετικά στα κοντά βρήκα και την Τράπεζα -άρα δε το έχω προχωρήσει πολύ πολύ μάλλον αλλά δεν είμαι και αρχή- και το παιχνίδι so far είναι για μένα, πλην του BotW, ότι καλύτερο έχω παίξει στο Switch, συμπεριλαμβανομένου και του Odyssey και του Arms και 2-3 ακόμα που έχω πάρει... πάντως το πάω μπάλα τώρα, ψυλλιασμένος και focused πλέον σε ότι κάνει τον παραμικρό ήχο ή κίνηση :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

ψυλλιασμένος και focused πλέον σε ότι κάνει τον παραμικρό ήχο ή κίνηση :P

Ακόμα και κρυμμένη περιοχή με charm βρήκα ακούγοντας μόνο το περπάτημα των εχθρών σε ένα χώρο που φαινόμουν να ήμουν μόνος. Τρομερή προσοχή στη λεπτομέρεια το studio. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...