Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τον Μάρτη μας έρχονται 5 δυνατοί τίτλοι

 

Το Fate αν και το λατρεύω σαν anime το συγκεκριμένο gameplay το βαριέμε αφάνταστα. 

Πολύ καλό όμως δείχνει το arcade racing xenon racer και φυσικά το platform της ΕΑ Unravel 2. 

Αυτό όμως που από μένα θα γίνει αγορά day 1 είναι το The Caligula Effect: Overdose. Φοβερό δείχνει και βγαίνει σε δύο μέρες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει γίνει leaked το Darksiders: Warmastered Editon και όσοι έχουν «σπασμένες» συσκευές μπορούν και το παίζουν ήδη. Θέλω να εστιάσω στο εξής:

«Darksiders: Warmastered Edition is set to hit Switch on April 2nd, 2019. Leading into that launch, we have a few details on file size and more.

- 14GB
- features High Quality or High Performance modes
- High Quality renders in 720p (Handheld)/1080p (TV) at a frame rate of 25 to 30 fps
- High Performance renders at “a lower resolution” and plays at 50 to 60 fp

Είναι ο πρώτος τίτλος στο NSw που προσφέρει τέτοια επιλογή και από τους ελάχιστους τίτλους σε non-Pro σύστημα (προσωπικά δεν θυμάμαι κανέναν τίτλο από όσους έχω παίξει σε PS4 Slim και σε X1S που να έχουν τέτοια επιλογή). Για να είμαι ειλικρινής, μόλις το διάβασα ανατρίχιασα, είναι εξίσου σημαντικό νεό με το να ανακοίνωναν streaming app για εμένα. Το μέλλον του console gaming γίνεται λίγο πιο ελπιδοφόρο, αν έχουμε τέτοιες επιλογές.

Παρόλο που είναι τίτλος που τον έχω τερματίσεις 2 φορές σε πισί και 1 φορά στο κινητό μου (μέσω local streaming), άνετα τον αγοράζω ξανά μόνο και μόνο επειδή δίνει τέτοια επιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, ReaperX είπε

Μετά από κάμποσες ώρες κ αρκετές φορές στην 3δα ήρθε το πολυπόθητο αποτέλεσμα ..😀

FB_IMG_1552219714503.jpg

Cg. Εγώ πήρα συνδρομή στο 10ευρω γιατί είχα αρκετά unspend gold coins και κατάφερα 2 φορές να έρθω δεύτερος.... 

Τα πήγα ανέλπιστα καλά δεδομένου ότι είχα και την 21ος μηνών κόρη μου δίπλα να μου λέει το χρώμα από κάθε τουβλάκι και να χτυπάει κάθε τόσο την οθόνη του switch με τα δαχτυλάκια της. Θα ξανά προσπαθησω το μεσημέρι μετά τον ταραμά :lol:. Συνδέονται όντως τόσα άτομα τόσο γρήγορα ή κάποιοι παίχτες είναι AI; TΟ wifi του switch gtp. Έχασα αρκετά games λόγω disconect... Μάλλον θα το περάσω στο devolo των υπνοδωματιων γιατί το speedport του πέφτει μακριά του switch (σε σπίτι 85 τετραγωνικών... Lol) 

 

Πάντως είναι απίστευτο πως ένα παιχνίδι "προ Χριστού" σε εθιζει τόσο. Αρκεί να πω πως αυτό το ΣΚ πήρα και τα Ace combat 7 και Injustice 2 στο ps4 και δεν τα έχω ξεκινήσει ΚΑΝ. 

Εχω τόσο μεγάλο backlog που λέω να κάνω Ban από τις credits μου psn και Nintendo store... Αφού χρόνος ΔΕΝ. Ακόμα παίζω AC Odyssey....

 

Επεξ/σία από chill
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, ikaruga24 said:

Fire emblem warriors says hi 😊

Δεν το θυμόμουν αυτό. Το είχα ψιλοπαίξει στο 3DS. Πάντως αυτά τα games στα 30 καρέ μου φέρνουν εμετό. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

 

Είναι ο πρώτος τίτλος στο NSw που προσφέρει τέτοια επιλογή και από τους ελάχιστους τίτλους σε non-Pro σύστημα (προσωπικά δεν θυμάμαι κανέναν τίτλο από όσους έχω παίξει σε PS4 Slim και σε X1S που να έχουν τέτοια επιλογή).

 

nope.avi :) 

btw ειμαι απο τους πρωτους που σκουζανε μεσα στο '14 οτι τα twins  ειναι πιο "ψοφια" και απο πατημενο σκιουρο στην μεση του δρομου, εγραφα οτι  οι "αναβαθμισεις" μεσα στον κυκλο ζωης  τους  και η  κυκλοφορια τιτλων οι οποιοι θα σε βαζουν να διαλεξεις αναμεσα σε   επιδοσεις και ποιοτητα εικονας ( Rogue Squadron + Turok 2 hi-res mode  κανεις ? )  θα ειναι φυσικα επακολουθα, το μονο στο οποιο επεσα εξω ητανε η εμμονη και των 2 εταιρειων στο  σαπακι τον jaguar  που αποτελει  για τις επιδοσεις μεγαλυτερο μπουκαλι και απο αυτο  που ετρωγε καποτε η τζουλια. 

kapoiazwadenmepistevane.mp4 

 

 :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chill είπε

Cg. Εγώ πήρα συνδρομή στο 10ευρω γιατί είχα αρκετά unspend gold coins και κατάφερα 2 φορές να έρθω δεύτερος.... 

Τα πήγα ανέλπιστα καλά δεδομένου ότι είχα και την 21ος μηνών κόρη μου δίπλα να μου λέει το χρώμα από κάθε τουβλάκι και να χτυπάει κάθε τόσο την οθόνη του switch με τα δαχτυλάκια της. Θα ξανά προσπαθησω το μεσημέρι μετά τον ταραμά :lol:. Συνδέονται όντως τόσα άτομα τόσο γρήγορα ή κάποιοι παίχτες είναι AI; TΟ wifi του switch gtp. Έχασα αρκετά games λόγω disconect... Μάλλον θα το περάσω στο devolo των υπνοδωματιων γιατί το speedport του πέφτει μακριά του switch (σε σπίτι 85 τετραγωνικών... Lol) 

Πάντως είναι απίστευτο πως ένα παιχνίδι "προ Χριστού" σε εθιζει τόσο. Αρκεί να πω πως αυτό το ΣΚ πήρα και τα Ace combat 7 και Injustice 2 στο ps4 και δεν τα έχω ξεκινήσει ΚΑΝ. 

Εχω τόσο μεγάλο backlog που λέω να κάνω Ban από τις credits μου psn και Nintendo store... Αφού χρόνος ΔΕΝ. Ακόμα παίζω AC Odyssey....

συνδέονται όντος γιατί το πρωί που παίζω δλδ κατά τις 4-5 κάνει λίγη ώρα παραπάνω να βρει παίχτες 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, SoFGR said:

nope.avi :) 

btw ειμαι απο τους πρωτους που σκουζανε μεσα στο '14 οτι τα twins  ειναι πιο "ψοφια" και απο πατημενο σκιουρο στην μεση του δρομου, εγραφα οτι  οι "αναβαθμισεις" μεσα στον κυκλο ζωης  τους  και η  κυκλοφορια τιτλων οι οποιοι θα σε βαζουν να διαλεξεις αναμεσα σε   επιδοσεις και ποιοτητα εικονας ( Rogue Squadron + Turok 2 hi-res mode  κανεις ? )  θα ειναι φυσικα επακολουθα, το μονο στο οποιο επεσα εξω ητανε η εμμονη και των 2 εταιρειων στο  σαπακι τον jaguar  που αποτελει  για τις επιδοσεις μεγαλυτερο μπουκαλι και απο αυτο  που ετρωγε καποτε η τζουλια. 

kapoiazwadenmepistevane.mp4 

 :P  

Για μένα επιβάλλεται by default σε όλα τα games να υπάρχει επιλογή για χαμηλότερη ανάλυση με περισσότερα καρέ. Πάντα θα επιλέγω τα πολλά καρέ χωρίς συζήτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Για μένα επιβάλλεται by default σε όλα τα games να υπάρχει επιλογή για χαμηλότερη ανάλυση με περισσότερα καρέ. Πάντα θα επιλέγω τα πολλά καρέ χωρίς συζήτηση. 

Εξαρτάται το game αλλά γενικά ναι το ίδιο θα έκανα και εγώ. Performance is king στο δικό μου βιβλίο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SoFGR είπε

nope.avi :) 

btw ειμαι απο τους πρωτους που σκουζανε μεσα στο '14 οτι τα twins  ειναι πιο "ψοφια" και απο πατημενο σκιουρο στην μεση του δρομου, εγραφα οτι  οι "αναβαθμισεις" μεσα στον κυκλο ζωης  τους  και η  κυκλοφορια τιτλων οι οποιοι θα σε βαζουν να διαλεξεις αναμεσα σε   επιδοσεις και ποιοτητα εικονας ( Rogue Squadron + Turok 2 hi-res mode  κανεις ? )  θα ειναι φυσικα επακολουθα, το μονο στο οποιο επεσα εξω ητανε η εμμονη και των 2 εταιρειων στο  σαπακι τον jaguar  που αποτελει  για τις επιδοσεις μεγαλυτερο μπουκαλι και απο αυτο  που ετρωγε καποτε η τζουλια. 

kapoiazwadenmepistevane.mp4 

 :P  

Αστειευεσαι ή μιλας σοβαρα?

Εαν μιλας σοβαρα μπορω να σου αραδιασω πολλους τίτλους απο τα twins που εχουν γραφικα που δεν εχω δει πουθενα σε πολύ πιο δυνατά PC .

Η γενια αυτη του 2014 ειναι απο τις επιτυχημένες γενιες .

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, sils said:

Εαν μιλας σοβαρα μπορω να σου αραδιασω πολλους τίτλους απο τα twins που εχουν γραφικα που δεν εχω δει πουθενα σε πολύ πιο δυνατά PC .

Αυτή τη στιγμή ο πιο εντυπωσιακός τίτλος από άποψη γραφικών είναι το God of War για εμένα.

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι ο Jaguar είναι ένα ανέκδοτο από μόνος του. Και φαίνεται χαρακτηριστικά στο PS4 Pro που δεν είναι ικανό να τρέξει το GoW σε σοβαρά καρέ ούτε καν σε 1080p.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Αυτή τη στιγμή ο πιο εντυπωσιακός τίτλος από άποψη γραφικών είναι το God of War για εμένα.

Αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι ο Jaguar είναι ένα ανέκδοτο από μόνος του. Και φαίνεται χαρακτηριστικά στο PS4 Pro που δεν είναι ικανό να τρέξει το GoW σε σοβαρά καρέ ούτε καν σε 1080p.

Μπα δεν το νομιζω, ανεκδοτο ειναι και ο x1 εν ετη 2019 αλλά αξιοποιείται σωστα ακριβως το ίδιο συμβαινει και με το jaguar αλλά ελεος δεν μπορεις να λες σαπακι οταν σου δινει GOW,HORIZON,BLOODBORNE, WITCHER 3,TOMB RAIDER,RED DEAD REDEMPTION  ...... και τι να πρωτοθυμηθώ και μην ξεχναμε δεν ειναι ολοι τυχεροί σαν εμενα μα εχουν PC εξαπυρινο με 16 γιγα ραμ και 580 8GB και παρολα αυτα γραφικα σαν το  GOW ή το red dead η το horizon  φεν εχω δει σε αυτο το pc .

Επομένως δεν ξερω γιατι αυτη η προκατάληψη απο ορισμενους εδω αλλα από εμενα αθτο το ταπεινο σαπακι μου εχει δωσει πολλα και με εχει αφησει πολλες φορες με το στομα ανοιχτο....

Εσας?

Και δεν καταλαβα απο ποτε το rocket league ειναι σημειο αναφορας μιλαμε για ενα παιχνιδι που στα twins βγηκε σχεδον 2 χρονια και βαλε πριν ενω στο switch επεξεργάστηκε απο την αρχη,,,, 2 χρονια μετα εχεται ιδεα για το ποσο μεγαλο ρολο παιζει αυτο.

 

 

Επεξ/σία από sils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...