Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα μάγκες. Κάτοχος πρόσφατα switch. Παίζω μόνο portable. Μπορείτε να μου πείτε 

 

1)πως είναι το xenoblade chronicles 2 συγκριτικά μέ το πρώτο (από τα αγαπημένα μου παιχνιδια γενικά και τοπ 50 ost για μένα) και το x (λάτρεψα το gameplay ειδικά 5ην εξερεύνηση με τα skell αλλά δεν μου άρεσε η μουσική και η ιστορία) 

2)πως είναι η μουσική?εννοώ τι στυλ 

 

3)πως είναι σε portable γιατι μόνο έτσι παίζω. Διάβασα κάτι άρθρα ό,τι συγκριτικά μέ το ζελντα και το Μάριο είναι κατώτερο. Είναι playable έστω ? Κατεβαίνει 360 η ανάλυση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

Καλησπέρα μάγκες. Κάτοχος πρόσφατα switch. Παίζω μόνο portable. Μπορείτε να μου πείτε

1)πως είναι το xenoblade chronicles 2 συγκριτικά μέ το πρώτο (από τα αγαπημένα μου παιχνιδια γενικά και τοπ 50 ost για μένα) και το x (λάτρεψα το gameplay ειδικά 5ην εξερεύνηση με τα skell αλλά δεν μου άρεσε η μουσική και η ιστορία)

2)πως είναι η μουσική?εννοώ τι στυλ

3)πως είναι σε portable γιατι μόνο έτσι παίζω. Διάβασα κάτι άρθρα ό,τι συγκριτικά μέ το ζελντα και το Μάριο είναι κατώτερο. Είναι playable έστω ? Κατεβαίνει 360 η ανάλυση?

Η ιστορία ειναι εξαιρετική, η εισαγωγή ειναι τεράστια, τόσο στην ιστορία όσο και στο Gameplay, αλλα οταν πατάει γκάζι πραγματικά είναι ενα απο τα καλύτερα που ε΄χω παίξει και στους δυο τομείς.

Σε σχέση με το πρώτο Chronicles μου άρεσε περισσότερο, ηταν κομματάκι πιο εύκολο, και οι περιοχές του μου άρεσαν περισσότερο.

To Soundtrack τουλάχιστον για μένα ηταν παραπάπω απο ευχάριστο. Αυτό ειναι υποκειμενικό ομως, άκου μερικά κομμάτια και αποφάσισε 

 

 

Το Kingdom Of Uraya (Day) είναι ενα απο τα πιο ενδεικτικά του παιχνιδιού.

 

Ολο σε Portable το έπαιξα, και είχε τα θεματάκια του, υπήρχαν στιγμές που η ανάλυση έπεφτε κατακόρυφα, νομίζω ναι έπιανε το 360p. Γενικά ομως δεν είχε θέματα απόδοσης, οπότε τουλάχιστον εγώ δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα με αυτό.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, count ian είπε

ΠΟΥ κάνουμε προπαραγγελία για Ευρώπη, διάολε;;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω μια ερώτηση. Πούλησα το Switch, γιατι το καλοκαίρι θα μάζευε σκόνη, και θα ξανατσιμπήσω ένα το χειμώνα. Πριν το δώσω ομως, επειδή ηθελα να κρατήσω τα Saves, έκανα έναν δοκιμαστικό λογαριασμό στο Nintendo Online, της βδομάδας, με επιλογή αυτόματης ανανέωσης κάθε μήνα, μέχρι να πάρω το επόμενο, και να συγχρονίσω τα Saves. To θέμα ειναι, οτι η βδομάδα έληξε, και δεν τράβηξε λεφτα απο το Paypal η Ninty, Αν τώρα ανανεώσω την συνδρομή χειροκίνητα θα έχει ακόμα τα Saves μου ή θα έχουν χαθεί επειδή έληξε; Δεν έχω και Switch για να σιγουρευτώ!

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, EverythingYouBelieve said:

ΠΟΥ κάνουμε προπαραγγελία για Ευρώπη, διάολε;;!

 

Κάνεις από εκεί κανονικά και για Ευρώπη, παντού στέλνουν. 

Έχει και επιλογή που λέει πως είναι μέσα και δασμοί εκτός από μεταφορικά. 

Το σκέφτομαι είναι η αλήθεια αλλά βγαίνει κάνα 100αρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε 100ρικο ουτε 60ρι.Δε λεω ωραιο παιχνιδι ειναι αλλα πολλα τα λεφτα που ζηταν.Την απλη εκδοση που εχει το χαρτη θα την χτυπουσα αν εβγαινε day one αλλα διπλη αγορα για solo game  δεν πιστευω οτι αξιζει εκτος και αν υπαρχει περιπτωση πωλησης μετα απο καιρο σε υψηλοτερη τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Mistwalker said:

Ουτε 100ρικο ουτε 60ρι.Δε λεω ωραιο παιχνιδι ειναι αλλα πολλα τα λεφτα που ζηταν.Την απλη εκδοση που εχει το χαρτη θα την χτυπουσα αν εβγαινε day one αλλα διπλη αγορα για solo game  δεν πιστευω οτι αξιζει εκτος και αν υπαρχει περιπτωση πωλησης μετα απο καιρο σε υψηλοτερη τιμη.

 

Βγαίνει τόσο γιατί 40+ δολάρια είναι τα μεταφορικά με το τελωνείο.

Κατά τα άλλα μια χαρά τιμή είναι τα 70 δολάρια για τη συλλεκτική όπως και τα 30 για την απλή. 

Τα αξίζει εύκολα το παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rudigarcia222 είπε

Καλησπέρα μάγκες. Κάτοχος πρόσφατα switch. Παίζω μόνο portable. Μπορείτε να μου πείτε 

3)πως είναι σε portable γιατι μόνο έτσι παίζω. Διάβασα κάτι άρθρα ό,τι συγκριτικά μέ το ζελντα και το Μάριο είναι κατώτερο. Είναι playable έστω ? Κατεβαίνει 360 η ανάλυση? 

Για την ανάλυση μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι είναι από τα χειρότερα παιχνίδια οπτικά που έχω δει στο σύστημα. Είναι λες και παίζεις κάποιο compressed Youtube video 10ετίας. Στην TV μόνο κάπως παλεύεται η κατάσταση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, count ian είπε

Παιχνιδαρα απλα .... απορω πως δεν χαλασα τα joycons...!

Το παραδοξο ειναι πως στο pc δεν μου εκανε κλικ.

1 ώρα πριν, rudigarcia222 είπε

Καλησπέρα μάγκες. Κάτοχος πρόσφατα switch. Παίζω μόνο portable. Μπορείτε να μου πείτε 

1)πως είναι το xenoblade chronicles 2 συγκριτικά μέ το πρώτο (από τα αγαπημένα μου παιχνιδια γενικά και τοπ 50 ost για μένα) και το x (λάτρεψα το gameplay ειδικά 5ην εξερεύνηση με τα skell αλλά δεν μου άρεσε η μουσική και η ιστορία) 

2)πως είναι η μουσική?εννοώ τι στυλ 

3)πως είναι σε portable γιατι μόνο έτσι παίζω. Διάβασα κάτι άρθρα ό,τι συγκριτικά μέ το ζελντα και το Μάριο είναι κατώτερο. Είναι playable έστω ? Κατεβαίνει 360 η ανάλυση? 

Ασχετο αλλα ποστευω πως οι περισσότεροι portable παιζουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20% docked 20% tabletop και 60% handheld λογω satisfye, με  skull n co gripcase επαιζα λιγο πιο συχνα  tabletop αποτι handheld, κουβαλαγα και το pro controller μαζι μου λολ - χωρις  grip επαιζα σε handheld mode μονο οταν ηθελα να αυτοτιμωρηθω  βαζοντας ταυτοχρονα 2 αυγα  κατω απο τις μασχαλες  :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο χάλια ρε γκαις το portable?? Δεν έχει βγει κάνα πατς μετά από τόσο καιρό. 

Θα βάλω προτεραιότητα το valkyrie chronicles 4 τώρα και ίσως το πιάσω μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Βγαίνει τόσο γιατί 40+ δολάρια είναι τα μεταφορικά με το τελωνείο.

Κατά τα άλλα μια χαρά τιμή είναι τα 70 δολάρια για τη συλλεκτική όπως και τα 30 για την απλή. 

Τα αξίζει εύκολα το παιχνίδι. 

Οτι τιμη και να το βαζανε ο κοσμος θα το παρει γιατι ειναι καλοδουλεμενη παιχνιδαρα.Απλως για μενα παντα πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να εκαναν κατι σαν το toki collectors ή axiom verge που πανω κατω τα ιδια πραγματα δινουν στα 35€.Τωρα θα μου πεις οτι το hollow θα εχει και το νεο expansion μεσα οπου κανονικα θα κανει κανα 15ρι € αλλα απο την αλλη το game κυκλοφορησε μισο χρονο και κατι οπου για μενα που το πηρα day one δεν με συμφερει να δωσω αλλα 70€ χωρις μεταφορικα αντι τα 12€ για το  expansion μολις βγει στο eshop. Συνολο θα μου βγει στα 24€.Αν ηταν day one release το collectors εκει αλλαζει το πραγμα ή αν αγοραστει μονο για να πουληθει αργοτερα οπως κανουν με τα games της limited runs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.fangamer.com/collections/hollow-knight/products/hollow-knight-switch-ps4-pc-collectors-edition-game

Εδω είστε! Τσιμπηστεεεεε. Πωω άμα ήταν απο Limited Run θα είχε εξαφανιστείσε 1μιση sec... Μια χαρά τώρα και όλοι Happy! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...