Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

http://www.nintendolife.com/news/2019/03/fortnite_players_on_switch_will_no_longer_be_matched_with_xbox_one_and_ps4_cross-play_parties

Crossplay μόνο με κινητά....και αυτό λόγω specs.... :(

Ελπίζω να μην ακολουθήσουν και άλλοι ή να αναβαθμίσει γρήγορα η N. γιατί θεωρώ μεγάλο bonus, σε οικογενειακό περιβάλλον π.χ. να μπορεί να παίξει ο ένας στο xbox/ps/pc και ο άλλος στο Switch, κάτι που μόνο το crossplay μπορεί να υλοποιήσει.

Πολύ κακή εξέλιξη. Προσωπικά παίζω απο το switch duos με το γιο μου στο ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 hours ago, Sir_Teraflop said:

Τώρα θα μου πεις στα PC ο ένας έχει καρτάρα και παίζει με 360 FoV και ο άλλος παίζει σε 17 monitor.... Δεν μιλάω καν για frames κλπ κλπ.

Ναι, εκεί όμως έχεις την επιλογή να παίξεις με όποιο τρόπο θες. Το ίδιο θα έπρεπε να γίνεται σε οποιοδήποτε σύστημα υποστηρίζει crossplay σε οποιοδήποτε τίτλο. Δηλαδή θα έπρεπε στο NSw να υπάρχει επιλογή για 60 καρέ, ακόμα κι αν έπεφτε η ανάλυση στα 480p. Κι από εκεί και πέρα, ο καθένας ας επέλεγε μόνος του τρόπο παιχνιδιού.

Αντίστοιχα, θα έπρεπε και στα twins να υπήρχε επιλογή για motion controls, διαφορετικά θα έπρεπε να μην υπάρχει τέτοια επιλογή μόνο για μερικούς παίκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://mynintendonews.com/2019/03/13/ubisoft-reveals-details-about-assassins-creed-iii-remastered-on-nintendo-switch/

  • HD Rumble – provides an additional layer of feedback during gameplay
  • Touch screen interface – enhances accessibility for game menus
  • Motion Control – ensures an intuitive controlled feeling during distant weapon aiming
  • Specific UI design – provides HUD adaptation for different display modes (Docked or Handheld gameplay

 

Εμένα με έψησε πάντως που δεν το έχω παίξει ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19/03 το reveal της google μαλλον για stream gaming στον chrome με games οπως τον assassin creed odyssey   και θα λειτουργει κανονικα το pro controler.Για τα joycon  αγνωστο ακομα αν και δεν πιστευω να ασχοληθουν μιας και ουτε στο steam εχουν support ενω το pro controler εχει.

Αν και ακουγεται οτι ισως δειξουν και καποια συσκευη οπως ειναι το nvidia shield οπου θα υπαρχει συνεργασια google και sega αλλα θα ηταν ωραια φαση να ανακοινωναν μια εφαρμογη στο  switch για  internet και gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, bad_freddy είπε

χθές μπόρεσα και έφτασα στην δεύτερη θέση για πρώτη φορά. Ως συνήθπως το καλύτερο που είχα πάει ήταν αμέχρι στην 10αδα αλλά χθές με πήγε καλά όλο το παιχνίδι και αυτά που έβγαζε.

Η μεγαλύτερη βλακεία που μου γίνετε είναι ότι αν παίζω με το pro gamepad επειδή έχει στριμωγμένο κάπως το cross καμιά φορά πατάω πάνω στον πανικό το πάν βελάκι και μου χαλάνε τις σειρές.Καλύτερα παίζεις αυτό το game με το κλασικό gamepad. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος δεν ψηνόταν για την συλλεκτική του Hollow Knight, μπορεί βρει από το Ισπανικό Αμαζον το κανονικό Version του Game, χωρίς να μπλέξει με τελωνεία δλδ κτλπα. 

https://www.amazon.es/U-I-Entertainment-Hollow-Knight/dp/B07P6QCPS8/ref=mp_s_a_1_1?__mk_es_ES=ÅMÅZÕÑ&qid=1552658960&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=Hollow+knight&dpPl=1&dpID=51uknkvImTL&ref=plSrch

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 hours ago, Mistwalker said:

19/03 το reveal της google μαλλον για stream gaming στον chrome με games οπως τον assassin creed odyssey   και θα λειτουργει κανονικα το pro controler.Για τα joycon  αγνωστο ακομα αν και δεν πιστευω να ασχοληθουν μιας και ουτε στο steam εχουν support ενω το pro controler εχει.

Αν και ακουγεται οτι ισως δειξουν και καποια συσκευη οπως ειναι το nvidia shield οπου θα υπαρχει συνεργασια google και sega αλλα θα ηταν ωραια φαση να ανακοινωναν μια εφαρμογη στο  switch για  internet και gaming.

Google Chrome Adding Support For Nintendo Switch Joy-Cons And Pro Controller

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οποιον ενδιαφερεται,εβγαλε ο Κωτσοβολος ολες τις κονσολες με 50ευρω εκπτωση σε επομενη αγορα,ακομα και τις Limited edition

https://www.kotsovolos.gr/site/search.jsp?v=0&searchfor=BBBYm1sdWRHVnVaRzhnYzNkcGRHTm8=&refid=10095021

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2019 στις 11:08 ΠΜ, jon_pallis είπε

Πολύ κακή εξέλιξη. Προσωπικά παίζω απο το switch duos με το γιο μου στο ps4.

Δεν ισχυει κατι τετιο..ειναι για random parties και οχι να μην μπορεις να παιξεις με τον γιο σου.με φιλους κανεις παρτυ με ολες τις κοσνολες.ισχυει οτι πριν.οταν παιζεις χωρις φιλους και ψαξεις για παρτυ τοτε ψαχνει σε κινητα.

Δηλαδη δεν αλαζει τπτ.απλα στους σολο παικτες βρισκει απο κινητα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν ισχυει κατι τετιο..ειναι για random parties και οχι να μην μπορεις να παιξεις με τον γιο σου.με φιλους κανεις παρτυ με ολες τις κοσνολες.ισχυει οτι πριν.οταν παιζεις χωρις φιλους και ψαξεις για παρτυ τοτε ψαχνει σε κινητα.

Δηλαδη δεν αλαζει τπτ.απλα στους σολο παικτες βρισκει απο κινητα.

Good to know

TY

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...