Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση ότι μαζεύονται πολύ καλά game. Ιδίως αυτός σε αυτό το μήνα βγαίνει το ένα game καλύτερο από το άλλο για την κονσόλα.

Το motorsport manager το έχω παίξει στο pc και είναι μέγα κόλημα. Μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον και το Rico fps, το bad dream fever ωραίο setting φοβερά γραφικά αν και δεν ξέρω αν παίζει καλά σε κονσόλα ως adventure, blood waves για μακελειό fps, bond of the skies για old school rpg, το φοβερό cyberpunk inde Red String Club που στο steam έχει πάρα πολύ καλά review και το Moero Chronicle τρελό dungeon crawler rpg σε anime setting που μόνο για τον χαβαλέ θα γίνει αγορά από μένα :P 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chek2fire είπε

Έχω την εντύπωση ότι μαζεύονται πολύ καλά game. Ιδίως αυτός σε αυτό το μήνα βγαίνει το ένα game καλύτερο από το άλλο για την κονσόλα.

Το motorsport manager το έχω παίξει στο pc και είναι μέγα κόλημα. Μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον και το Rico fps, το bad dream fever ωραίο setting φοβερά γραφικά αν και δεν ξέρω αν παίζει καλά σε κονσόλα ως adventure, blood waves για μακελειό fps, bond of the skies για old school rpg, το φοβερό cyberpunk inde Red String Club που στο steam έχει πάρα πολύ καλά review και το Moero Chronicle τρελό dungeon crawler rpg σε anime setting που μόνο για τον χαβαλέ θα γίνει αγορά από μένα :P 

Πολυ ωραια αυτο θέλουμε ,παιχνιδαρες.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, sils said:

Μπα δεν το νομιζω, ανεκδοτο ειναι και ο x1 εν ετη 2019 αλλά αξιοποιείται σωστα ακριβως το ίδιο συμβαινει και με το jaguar αλλά ελεος δεν μπορεις να λες σαπακι οταν σου δινει GOW,HORIZON,BLOODBORNE, WITCHER 3,TOMB RAIDER,RED DEAD REDEMPTION  ...... και τι να πρωτοθυμηθώ και μην ξεχναμε δεν ειναι ολοι τυχεροί σαν εμενα μα εχουν PC εξαπυρινο με 16 γιγα ραμ και 580 8GB και παρολα αυτα γραφικα σαν το  GOW ή το red dead η το horizon  φεν εχω δει σε αυτο το pc .

Επομένως δεν ξερω γιατι αυτη η προκατάληψη απο ορισμενους εδω αλλα από εμενα αθτο το ταπεινο σαπακι μου εχει δωσει πολλα και με εχει αφησει πολλες φορες με το στομα ανοιχτο....

Εσας?

Από όλους τους τίτλους που ανέφερες το GoW είναι τρία σκαλιά πιο πάνω. Επίσης, αυτό που γράφεις πως είναι απάντηση σε αυτό που έγραψα; Τα γραφικά τα επεξεργάζεται η GPU, τα καρέ η CPU. Οπότε τα god-like γραφικά τα «χρεώνουμε» στην GPU, τα shitty καρέ τα «χρεώνουμε» στη CPU. Άρα ο Jaguar είναι για τα πανηγύρια.

Και εμένα με άφησαν με το στόμα ανοιχτό το GoW και το HZD, αλλά μετά από δυο ώρες game time ήθελα να χαμηλώσω γραφικά για να κερδίσω καρέ, πράγμα που δεν μπορούσα να κάνω. Και δεν μπορούσα να το κάνω γιατί ο Jaguar είναι για τα πανηγύρια. :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος αλλά έχω πάρα πολύ καιρό να δω ένα αξιόλογο παιχνίδι που να με ενθουσιάσει όλο κάτι μικρό παιχνιδα βλέπω να βγαίνουν τα οποία δεν με κεντρίσουν προσωπικά το ενδιαφέρον τα προσπερναω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Malthador είπε

Από όλους τους τίτλους που ανέφερες το GoW είναι τρία σκαλιά πιο πάνω. Επίσης, αυτό που γράφεις πως είναι απάντηση σε αυτό που έγραψα; Τα γραφικά τα επεξεργάζεται η GPU, τα καρέ η CPU. Οπότε τα god-like γραφικά τα «χρεώνουμε» στην GPU, τα shitty καρέ τα «χρεώνουμε» στη CPU. Άρα ο Jaguar είναι για τα πανηγύρια.

Και εμένα με άφησαν με το στόμα ανοιχτό το GoW και το HZD, αλλά μετά από δυο ώρες game time ήθελα να χαμηλώσω γραφικά για να κερδίσω καρέ, πράγμα που δεν μπορούσα να κάνω. Και δεν μπορούσα να το κάνω γιατί ο Jaguar είναι για τα πανηγύρια. :(

--- off topic---

Μιας που λετε για pc-ps4 να κανω μια ερωτηση.Να σκασω λεφτα για  αναβαθμιση του pc ή να παω να παρω κανα ps4 slim?Το θελω κυριως για τα multiplatform (sekiro 😀 )εννοειται.Βεβαια το ps4 εχει καποιες καλες αποκλειστικοτητες αλλα μου φαινεται θα δωσω τσαμπα τα λεφτα μιας και θα βγει του χρονου λογικα το ps5.

1 λεπτό πριν, dinos234 είπε

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος αλλά έχω πάρα πολύ καιρό να δω ένα αξιόλογο παιχνίδι που να με ενθουσιάσει όλο κάτι μικρό παιχνιδα βλέπω να βγαίνουν τα οποία δεν με κεντρίσουν προσωπικά το ενδιαφέρον τα προσπερναω. 

Δεν εχεις και αδικο.Ουσιαστικα αυτον τον μηνα εχουμε το yoshi που ειναι δυνατη κυκλοφορια,ειδικα αμα σου αρεσουν τα platform.Απο εκει και περα ομως βγαινουν τα δυνατα.fire emblem,astral chain,mario maker 2,box boy,zelda,pokemon,luigis mansion,animal crossing και καμια αλλη εκπληξη που δεν ξερουμε.Δηλαδη μεχρι τελους του ετους εχουμε πολυ πραγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

--- off topic---

Μιας που λετε για pc-ps4 να κανω μια ερωτηση.Να σκασω λεφτα για  αναβαθμιση του pc ή να παω να παρω κανα ps4 slim?Το θελω κυριως για τα multiplatform (sekiro 😀 )εννοειται.Βεβαια το ps4 εχει καποιες καλες αποκλειστικοτητες αλλα μου φαινεται θα δωσω τσαμπα τα λεφτα μιας και θα βγει του χρονου λογικα το ps5.

Δεν εχεις και αδικο.Ουσιαστικα αυτον τον μηνα εχουμε το yoshi που ειναι δυνατη κυκλοφορια,ειδικα αμα σου αρεσουν τα platform.Απο εκει και περα ομως βγαινουν τα δυνατα.fire emblem,astral chain,mario maker 2,box boy,zelda,pokemon,luigis mansion,animal crossing και καμια αλλη εκπληξη που δεν ξερουμε.Δηλαδη μεχρι τελους του ετους εχουμε πολυ πραγμα.

Fire emblem, pokemon, zelda, Luigi's. Αυτά συμφωνώ και τα περιμένω αλλά πέρα από αυτά δεν βλέπω κάτι εξάλλου είναι τίτλοι που είναι συνήθως αναμενόμενη το μόνο παιχνίδι που με εντυπωσίασε ήταν το octopath traveler κάτι νεο. 

Συμφωνώ με αρκετούς που λένε ότι ξέραμε σχεδόν από την αρχή τι αγοράσαμε ότι δεν είναι τόσο δυνατή κονσόλα όσο ο ανταγωνισμός αλλά συμφωνώ και με κάποιους που λένε ότι πολλούς τίτλους μπορούμε άνετα να τους παίξουμε και στο κινητό μας αν κυκλοφορούσαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος αλλά έχω πάρα πολύ καιρό να δω ένα αξιόλογο παιχνίδι που να με ενθουσιάσει όλο κάτι μικρό παιχνιδα βλέπω να βγαίνουν τα οποία δεν με κεντρίσουν προσωπικά το ενδιαφέρον τα προσπερναω. 

Δεν εισαι ο μονος. Ενα καρο μαλακιες στο store , ομορφα τρειλερακια για παιχνιδια που τελικα δεν αξιζουν ουτε 5 ευρω(smoke and sacrifise, yonder, castle of heart, fall of light και 3-4 ακομα που αγορασα αλλα μετανοιωσα) και καπου εκει θαμμενα μες τα σκατα ενα hollow knight, ενα dead cells και 3-4 ακομα που αν σκεφτω θα θυμηθω. 

Καποιοι ισως ειναι ευχαριστημενοι μονο με τα first party αλλα για 400 ευρω μηχανημα περιμενα καλυτερο quality control απο τη N στο τι βαζει στο store της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά σε αρκετά παιχνίδια βλέπω τιμές αρκετά υψηλές με αυτό που προσφέρουν. 

Το monster boy θα ήθελα να έβλεπα σε έκπτωση τελευταία το σκέφτομαι αλλά δεν δίνω τόσα χρήματα να είχε έως 20€ ευχαρίστως να δώσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Γενικά σε αρκετά παιχνίδια βλέπω τιμές αρκετά υψηλές με αυτό που προσφέρουν. 

Το monster boy θα ήθελα να έβλεπα σε έκπτωση τελευταία το σκέφτομαι αλλά δεν δίνω τόσα χρήματα να είχε έως 20€ ευχαρίστως να δώσω. 

Το θεμα με τις τιμες το εχουμε χιλιοαναλυσει αλλα δεν εχουμε συμφωνησει εδω μεσα. Εγω δε δεχομαι να πληρωνω το Χ παιχνιδι 20 ευρω στο switch οταν στο Ps4 το βρισκω πχ 7.99. 

Καποιοι λενε οτι δεν εχουν προβλημα με αυτο because φορητοτητα. 

Περι ορεξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, dekulinkgr είπε

Μιας που λετε για pc-ps4 να κανω μια ερωτηση.Να σκασω λεφτα για  αναβαθμιση του pc ή να παω να παρω κανα ps4 slim?Το θελω κυριως για τα multiplatform (sekiro 😀 )εννοειται.Βεβαια το ps4 εχει καποιες καλες αποκλειστικοτητες αλλα μου φαινεται θα δωσω τσαμπα τα λεφτα μιας και θα βγει του χρονου λογικα το ps5.

Αν θες κάτι κυρίως για multiplatform, θα σε συμβούλευα να αναβαθμίσεις το PC σου. Ακόμα και με λίγα λεφτά θα έχεις καλύτερη εμπειρία. Ειδικά στο Sekiro... ;) 

Το PS5 σίγουρα δεν είναι μακριά οπότε νομίζω αξίζει να κάνεις υπομονή για τα Sony exclusives.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, james9tito είπε

Το θεμα με τις τιμες το εχουμε χιλιοαναλυσει αλλα δεν εχουμε συμφωνησει εδω μεσα. Εγω δε δεχομαι να πληρωνω το Χ παιχνιδι 20 ευρω στο switch οταν στο Ps4 το βρισκω πχ 7.99. 

Καποιοι λενε οτι δεν εχουν προβλημα με αυτο because φορητοτητα. 

Περι ορεξεως...

Αυτό σίγουρα και ας μην είναι φορητό αν δω κάπου ένα παιχνίδι προσφορά εννοείται το τσιμπάω εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, james9tito είπε

Καποιοι λενε οτι δεν εχουν προβλημα με αυτο because φορητοτητα.

Και ισχύει γιατί εκτός από την φορητοτητα υπάρχει και άλλη μια ερώτηση που συνήθως απαντάμε με θετικό τρόπο. Το παίζεις ή δεν το παίζεις; Προτιμώ να το παίξω λοιπόν από το να μην μπορώ καθόλου. Γιατί στην περίπτωση που θα το παίξω θα είναι 20 ευρώ καλοξοδευτα ενώ στην περίπτωση των 8 θα είναι σπατάλη μιας και δεν θα μπορέσω ποτέ να το πιάσω ουσιαστικά στα χέρια μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james9tito είπε

Καποιοι ισως ειναι ευχαριστημενοι μονο με τα first party 

Δεν ειναι τοσο θεμα quality control οσο οτι δεν βγαινουν αλλα Multiplatform παιχνιδια στην κονσολα και καπως πρεπει να καλυψει το κενο μεταξυ των exclusive.

Αυτα καλως ή κακως για αυτη την γενια ηταν γνωστα απο Wii U,δεν ειναι κατι το νεο τωρα στο Switch.

Και φυσικα ο μονος κερδισμενος απο ολο αυτο ανεκαθεν ηταν η ιδια η Nintendo,αφου ολες οι πωλησεις πηγαιναν στα exclusives της :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Malthador είπε

Από όλους τους τίτλους που ανέφερες το GoW είναι τρία σκαλιά πιο πάνω. Επίσης, αυτό που γράφεις πως είναι απάντηση σε αυτό που έγραψα; Τα γραφικά τα επεξεργάζεται η GPU, τα καρέ η CPU. Οπότε τα god-like γραφικά τα «χρεώνουμε» στην GPU, τα shitty καρέ τα «χρεώνουμε» στη CPU. Άρα ο Jaguar είναι για τα πανηγύρια.

Και εμένα με άφησαν με το στόμα ανοιχτό το GoW και το HZD, αλλά μετά από δυο ώρες game time ήθελα να χαμηλώσω γραφικά για να κερδίσω καρέ, πράγμα που δεν μπορούσα να κάνω. Και δεν μπορούσα να το κάνω γιατί ο Jaguar είναι για τα πανηγύρια. :(

 Μαλιστα

και ειχα την εντυπωσει πως με τον ορο jaguar εννοουμε το συνολο (την APU) οχι μονο την CPU η οποια ειναι custom.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Jaguar_(microarchitecture)

Που μεχρι και σημερα καλα στεκει.

The AMD Accelerated Processing Unit (APU), designed to act as a central processing unit (CPU) and graphics processing unit(GPU) on a single die.

τέλος πάντων ξεφυγαμε απο το θεμα.

Επεξ/σία από sils
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...