Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Καλησπέρα μάγκες. Κάτοχος πρόσφατα switch. Παίζω μόνο portable. Μπορείτε να μου πείτε 

1)πως είναι το xenoblade chronicles 2 συγκριτικά μέ το πρώτο (από τα αγαπημένα μου παιχνιδια γενικά και τοπ 50 ost για μένα) και το x (λάτρεψα το gameplay ειδικά 5ην εξερεύνηση με τα skell αλλά δεν μου άρεσε η μουσική και η ιστορία) 

2)πως είναι η μουσική?εννοώ τι στυλ 

3)πως είναι σε portable γιατι μόνο έτσι παίζω. Διάβασα κάτι άρθρα ό,τι συγκριτικά μέ το ζελντα και το Μάριο είναι κατώτερο. Είναι playable έστω ? Κατεβαίνει 360 η ανάλυση? 

φοβερό story που έρχεται και δένει όλο προς το τέλος συν ότι για τα γούστα μου είχε και ένα καινοτόμο gameplay. Είναι καθαρό jrpg με ότι συνεπάγεται αυτό δλδ ακόμα και με το σαδιστικό grinding,. Εμένα μου αρέσει αυτό το είδος.

Η μουσική του είναι πανέμορφη. 

 

έχω παίξει πάρα πολλές ώρες σε portable. Φυσικά αν το αγοράσεις απλά θα το παίξεις με το japanese voice

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NickTG είπε

Κάνεις από εκεί κανονικά και για Ευρώπη, παντού στέλνουν. 

Έχει και επιλογή που λέει πως είναι μέσα και δασμοί εκτός από μεταφορικά. 

Το σκέφτομαι είναι η αλήθεια αλλά βγαίνει κάνα 100αρικο.

Ναι λόγο των μεταφορικών ρωτάω κι εγώ, πάει πολύ το 100άρι και είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω πατήσει ακόμα.

Μα καλά, τόσο κοινό υπάρχει και στην Ευρώπη για το συγκεκριμένο τίτλο, χάθηκε να βάλουν κι εδώ ένα μαγαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Ναι λόγο των μεταφορικών ρωτάω κι εγώ, πάει πολύ το 100άρι και είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω πατήσει ακόμα.

Μα καλά, τόσο κοινό υπάρχει και στην Ευρώπη για το συγκεκριμένο τίτλο, χάθηκε να βάλουν κι εδώ ένα μαγαζί...

όλοι νομίζω εκεί κολλάμε όπως και στο Guacameele το οποίο είναι επίσης φανταστικό παιχνίδι και θα το ήθελα σε physical το special edition που έχει Physical βγαίνει στα 90+ στο ebay :( 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την προπαραγγελία του Hollow Knight.

Παίζοντας λίγο με το calculator των εξόδων στο fangamer διαπίστωσα ότι αν κάναμε μαζική παραγγελία τα μεταφορικά θα ήταν 10-15 δολλάρια το άτομο.

Η μάξιμουμ ποσότητα ανα παραγγελία είναι 4 κανονικά παιχνίδια και 4 collectors, αν συντονιστούμε λίγο τη βγάζουμε πιο φθηνά.

Όποιος ψήνεται να το δούμε ας μου στείλει μήνυμα μήπως φτιάξουμε μια ομαδούλα για παραγγελία.

Edit: για τα μεταφορικά αναφέρομαι πάντα στα "ακριβά" (UPS Express Saver) που περιλαμβάνουν tracking number, prepaid customs κλπ.

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

Για την προπαραγγελία του Hollow Knight.

Παίζοντας λίγο με το calculator των εξόδων στο fangamer διαπίστωσα ότι αν κάναμε μαζική παραγγελία τα μεταφορικά θα ήταν 10-15 δολλάρια το άτομο.

Η μάξιμουμ ποσότητα ανα παραγγελία είναι 4 κανονικά παιχνίδια και 4 collectors, αν συντονιστούμε λίγο τη βγάζουμε πιο φθηνά.

Όποιος ψήνεται να το δούμε ας μου στείλει μήνυμα μήπως φτιάξουμε μια ομαδούλα για παραγγελία.

Edit: για τα μεταφορικά αναφέρομαι πάντα στα "ακριβά" (UPS Express Saver) που περιλαμβάνουν tracking number, prepaid customs κλπ.

Αν ισχύουν τα prepaid custom taxes αλά Amazon είναι οκ αυτό που λες. Αν όχι, ετοιμάσου για τρελά γαμησιάτικα από την ίδια την UPS. Έχω τις χειρότερες εμπειρίες σε δυο χώρες από UPS και DHL... Πάλι θα επιμεριστούν και αυτά, βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.nintendolife.com/news/2019/03/fortnite_players_on_switch_will_no_longer_be_matched_with_xbox_one_and_ps4_cross-play_parties

Crossplay μόνο με κινητά....και αυτό λόγω specs.... :(

Ελπίζω να μην ακολουθήσουν και άλλοι ή να αναβαθμίσει γρήγορα η N. γιατί θεωρώ μεγάλο bonus, σε οικογενειακό περιβάλλον π.χ. να μπορεί να παίξει ο ένας στο xbox/ps/pc και ο άλλος στο Switch, κάτι που μόνο το crossplay μπορεί να υλοποιήσει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

http://www.nintendolife.com/news/2019/03/fortnite_players_on_switch_will_no_longer_be_matched_with_xbox_one_and_ps4_cross-play_parties

Crossplay μόνο με κινητά....και αυτό λόγω specs.... :(

Ελπίζω να μην ακολουθήσουν και άλλοι ή να αναβαθμίσει γρήγορα η N. γιατί θεωρώ μεγάλο bonus, σε οικογενειακό περιβάλλον π.χ. να μπορεί να παίξει ο ένας στο xbox/ps/pc και ο άλλος στο Switch, κάτι που μόνο το crossplay μπορεί να υλοποιήσει.

Το crossplay μονο με κινητα ειναι για solo game.Αν εχεις φιλους σε αλλη  κονσολα/pc/κινητο και κανεις party τοτε παιζεις κανονικα μαζι τους αλλα εισαι παλι 30fps και οι αλλοι 60.

Μπορει να μην ειναι λογο spec αλλα να μην μπορουν να το καταφερουν ακομα οι dev.Με τα motion control τα ειχαν χαμενα οπου εφτασαν σε σημειο να ζητησουν τη βοηθεια της Nin  και παλι τους πηρε μπολικα update fix και κανα 3μηνο αν θυμαμαι καλα για να ειναι playable.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Just now, Sir_Teraflop said:

Αυτό που κολλάει?

Τι εννοείς «πού κολλάει»; Ο Mistwalker είπε για motion controls και μου έκανε εντύπωση, δεν θυμάμαι κανένα game στο PS4 να υποστηρίζει σκόπευση με τα gyro, γι' αυτό ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O Mistwalker έγραψε ότι χρειάστηκαν την βοήθεια της Nin. για να υλοποιήσουν τα motion controls προφανώς στο Switch . Όχι στα twins που αναφέρθηκες εσύ.

Εσύ αναφέρεσαι στην περίπτωση που τα 60 fps είναι cheat εις βάρος του switch και τα gyro controls εις βάρος των twins. Σωστά?

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Sir_Teraflop said:

O Mistwalker έγραψε ότι χρειάστηκαν την βοήθεια της Nin. για να υλοποιήσουν τα motion controls προφανώς στο Switch . Όχι στα twins που αναφέρθηκες εσύ.

Εσύ αναφέρεσαι στην περίπτωση που τα 60 fps είναι cheat εις βάρος του switch και τα gyro controls εις βάρος των twins. Σωστά?

Ναι αυτό μου έκανε εντύπωση, δηλαδή άλλοι παίζουν στα 30, άλλοι στα 60, άλλοι με gyro, άλλοι με analogues. Το balance πάει περίπατο έτσι, δεν έχει ουσία.

Για όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν ξέρω πως θα περπατήσει το crossplay έτσι.

Τώρα θα μου πεις στα PC ο ένας έχει καρτάρα και παίζει με 360 FoV και ο άλλος παίζει σε 17 monitor.... Δεν μιλάω καν για frames κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...