Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά, λίγο από την εμπειρία σας.

Με το που ανοίγω το switch, κολλάει κάποιο joycon προς τα "κάτω" (δεν ξέρω αν είναι το analog ή ο "σταυρός"). Επίσης, μέσα σε παιχνίδια όπου πχ το δεξί analog χρησιμοποιείται για την κάμερα (π.χ. BotW, Bayonetta) μετά από ένα δευτερόλεπτο που το αφήνω idle ή και κάποιες φορές και όσο το χειρίζομαι, κολλάει και μου κατεβάζει την κάμερα προς το "έδαφος".

φταίει κάποιο update; (κάτι τέτοιο είχα διαβάσει παλιότερα εδώ) ή παίζει να τα έπαιξαν τα joycons? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, MetalPrime said:

παιδιά, λίγο από την εμπειρία σας.

Με το που ανοίγω το switch, κολλάει κάποιο joycon προς τα "κάτω" (δεν ξέρω αν είναι το analog ή ο "σταυρός"). Επίσης, μέσα σε παιχνίδια όπου πχ το δεξί analog χρησιμοποιείται για την κάμερα (π.χ. BotW, Bayonetta) μετά από ένα δευτερόλεπτο που το αφήνω idle ή και κάποιες φορές και όσο το χειρίζομαι, κολλάει και μου κατεβάζει την κάμερα προς το "έδαφος".

φταίει κάποιο update; (κάτι τέτοιο είχα διαβάσει παλιότερα εδώ) ή παίζει να τα έπαιξαν τα joycons? 

Είναι το γνωστό πρόβλημα με το drifting analogues. Εγώ θα έστελνα και τα δύο joycons για επισκευή.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Είναι το γνωστό πρόβλημα με το drifting analogues. Εγώ θα έστελνα και τα δύο joycons για επισκευή.

Σόρρυ για τον βομβαρδισμό ...

αφενός, που τα στέλνουμε; CDMedia; τι χρονικό διάστημα να περιμένω ότι θα χρειαστεί για την επισκευή; υπάρχει κόστος; 

αφετέρου και μακράν σημαντικότερο ... το πρόβλημα που ανακύπτει είναι πως θα παίζω με το switch :P άρα με βλέπω να αγοράζω joycons ή pro controller?

ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 minutes ago, MetalPrime said:

Σόρρυ για τον βομβαρδισμό ...

αφενός, που τα στέλνουμε; CDMedia; τι χρονικό διάστημα να περιμένω ότι θα χρειαστεί για την επισκευή; υπάρχει κόστος; 

αφετέρου και μακράν σημαντικότερο ... το πρόβλημα που ανακύπτει είναι πως θα παίζω με το switch :P άρα με βλέπω να αγοράζω joycons ή pro controller?

ευχαριστώ :)

CD Media τα στέλνεις, έχουν μία φόρμα στο σάιτ τους που πρέπει να συμπληρώσεις πρώτα. Αν είσαι εντός εγγύησης, τότε δεν υπάρχει κόστος. Να υπολογίζεις κανά δεκαήμερο συνολικά.

Αν έχεις gamepad από άλλη κονσόλα μπορείς να αγοράσεις τον adaptorα της 8bitdo, είναι το πιο οικονομικό απ' όλα.

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους τους αρέσουν τα horror adventure game να προτείνω το Detention που παίζω αυτό τον καιρό. Πολύ καλός indie τίτλος και φοβερή ατμόσφαιρα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cambo99 είπε

Ψάχνω online να παίξω εδώ και καιρό 2k19 και fifa 19 και παρα πολυ σπάνια βρίσκω. Γιατί τόσο άσχημα; Δεν παίζει κανένας online; 😎

Λογικό. Πολλοί (κι εγω μέσα σε αυτους) παίζουμε τα multi-platform σε pc/xbox/ps4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ευχαριστησω το μελος GeorgeMan που μου εδωσε δωρεαν ενα dock replacement για το Switch...δεν ειναι τα 5 ευρω που κοστιζει αλλα η διαθεση και η κινηση σου, ευχαριστω παλι!

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες  υπαρχει αντάπτορας ώστε να παίζω με τον μοχλό του pc/xbox 360. Είναι με καλώδιο. Και επίσης το έχει δοκιμάσει κανείς λαγκαρουν αυτά τα αφτερμαρκετ μη νιντεντο προϊόντα? 

Βάλτε και κάνα λινκ από σκρουτζ η ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλάνια τελείωσα με το captain toad χαλάρωσα και ετοιμάζομαι να χαθώ στο xenoblade chronicles 2. Θέλω να ρωτήσω συγκεκριμένα για την γλώσσα τι προτιμάτε Ιαπωνικά η αγγλικά? Γενικά έχω δει ανιμε και έχω παίξει jrpg έχω μια άνεση με τα ιαπωνικά αλλά από την άλλη εχω παίξει ήδη τα δύο παλιά καιμου άρεσαν πάρα πολύ οι Βρετανοί ηθοποιοί που επέλεξαν πριν(μερικοί με ιδιαίτερες προφορές Σκωτία κτλ). Το ψαξα λίγο στον νετ και βλέπω οι απόψεις διίστανται για αυτό. Τι λέτε?? 

Επεξ/σία από rudigarcia222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...