Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ετοιμάζεται κι άλλο grip, φαίνεται καλή υλοποίηση. Θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλα τα modes, μιας και κουμπώνει επάνω σε κάθε joycon.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Αλάνια τελείωσα με το captain toad χαλάρωσα και ετοιμάζομαι να χαθώ στο xenoblade chronicles 2. Θέλω να ρωτήσω συγκεκριμένα για την γλώσσα τι προτιμάτε Ιαπωνικά η αγγλικά? Γενικά έχω δει ανιμε και έχω παίξει jrpg έχω μια άνεση με τα ιαπωνικά αλλά από την άλλη εχω παίξει ήδη τα δύο παλιά καιμου άρεσαν πάρα πολύ οι Βρετανοί ηθοποιοί που επέλεξαν πριν(μερικοί με ιδιαίτερες προφορές Σκωτία κτλ). Το ψαξα λίγο στον νετ και βλέπω οι απόψεις διίστανται για αυτό. Τι λέτε?? 

Ιαπωνίκά. Και εγώ ξεκίνησα με αγγλικά αλλά το γύρισα άμεσα σε Ιαπωνικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Ιαπωνίκά. Και εγώ ξεκίνησα με αγγλικά αλλά το γύρισα άμεσα σε Ιαπωνικά. 

άμα δεν ακούς το "Kisama!" ή το "Konoyaro!" δεν έχει φάση ;)

Πέρα απ τη πλάκα και εγώ το Bayonetta που το ξεκίνησα το έβαλα στα Ιαπωνικά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 minutes ago, MetalPrime said:

 ή το "Konoyaro!" 

Κονογιαρό μπακαγιαρό! χαχαχα 😅

Μόνο Ιαπωνικά παίδες, εννοείται :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω μερικές απορίες περί Mario kart deluxe στο switch για online .. Στο wiiu μπορούσαμε να παίξουμε ταυτόχρονα online με δύο Nintendo ID και δεν χάναμε τους πόντους.. Αυτό ισχύει και στο switch να υποθέσω? 

Και δεύτερον γίνετε να έχουμε 4 joycon και να παίζουμε multi online με 2 κάθετα ή έστω στο grip.. Η αναγκαστικά οριζόντια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, vagosvts7 said:

Και δεύτερον γίνετε να έχουμε 4 joycon και να παίζουμε multi online με 2 κάθετα ή έστω στο grip.. Η αναγκαστικά οριζόντια? 

Όλοι οι παίκτες μπορούν να παίξουν με όποιο συνδυασμό τους βολεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όλοι οι παίκτες μπορούν να παίξουν με όποιο συνδυασμό τους βολεύει.

Σίγουρα γίνεται ταυτόχρονα δύο παίχτες  multi online να παίζουν με 4 joy con κάθετα ? Το λέω  γιατί διάβασα αυτό εδώ και σκάλωσα https://mic.com/articles/175172/mario-kart-8-deluxe-multiplayer-guide-how-many-players-can-race-on-one-nintendo-switch#.hpnAkEG08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μιας και μιλάμε για Multiplayer... 

παίξαμε με φιλαράκι μου το Overcooked. Tι τέλειο party game! Άπλετο γέλιο, ωραίο gameplay, θέλει καλή συνεννόηση μεταξύ των παικτών, και μόνο να φανταστώ μπορώ το χάος με πάνω από 2 παίκτες... 😵

στην αρχή μου φάνηκε πως είχε θέμα ακρίβειας με τον χειρισμό (σαν να μην ηταν πολύ responsive) αλλά τελικά θα φταίνε τα analogs των joycons που παρουσίασαν "οξεία driftingίτιδα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγχώνομαι αρκετά πάντως. Ίσως γιατί το παίζω με ένα τρίχρονο δίπλα μου να φωνάζει "Μαμά σου καίγεται το φαίιιιιιιιι!!!!!" 

Πάντως ναι, έχει πολλή πλάκα.

Μετά χαλαρώνω με yonder the cloud catcher chronicles (πολύ όμορφο παιχνιδάκι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snake_plissken2112 είπε

overcooked παιζω στο πσ4 με την δικιά μου και άλλο ένα ζευγάρι και νομίζω ότι όταν το τερματίσουμε, μετά θα μας χωρίσουν και τους 2 😛

"σου είπα *** πιάσε τον κιμά!"

"εμ βέβαια, σάμπως ξέρεις να κόβεις καμιά ντομάτα; άχρηστε!"

"πάλι έκαψες τα κρεμμύδια, σαν τις προάλλες που σου είπα να τα προσέχεις - σε είδε και η μάνα μου!"

και σε κάποιο σημείο, όταν φτάσουν στις άναρθρες κραυγές και τα γρυλίσματα, εκεί ξέρεις ότι σου 'ρχεται. ☢️ 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...