Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

καλα περιμενετε εσεις νεες κονσολες....μεχρι τοτε θα εχουμε παιξει και Breath Of The Wild 2 μην σου πω 😱

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι προσφορές της βδομάδας μαζεμένες εδώ

τώρα αυτός εδώ ο controller μου αρέσει που βγαίνει τον Σεπτέμβρη και μιλάμε για τον slime controller της square

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/E3-2019-Slime-Controller-για-Switch-ετοιμάζουν-Square-Enix-και-Hori/53907.html

Hori_Slime_Controller_News_Image_01_764_

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Malthador είπε

υπεροχο φαινεται, αλλα δε μπορουσαν τουλαχιστον να βαλουν δονηση και μπαταρια? οκ θα ανεβαινε το κοστος, αλλα σιγουρα θα πουλουσε πιο πολυ

εβγαλαν και περισυ εκεινο το joy con με dpad "γυμνο", και εκεινο και μαλιστα πιο μεγαλο σε διαστασεις για να μη ταιριαζει σε καμια θηκη

ποσος καιρος ειναι που εχει βγει η κονσολα και ακομα μισοδουλειες κανουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, duende είπε

υπεροχο φαινεται, αλλα δε μπορουσαν τουλαχιστον να βαλουν δονηση και μπαταρια? οκ θα ανεβαινε το κοστος, αλλα σιγουρα θα πουλουσε πιο πολυ

εβγαλαν και περισυ εκεινο το joy con με dpad "γυμνο", και εκεινο και μαλιστα πιο μεγαλο σε διαστασεις για να μη ταιριαζει σε καμια θηκη

ποσος καιρος ειναι που εχει βγει η κονσολα και ακομα μισοδουλειες κανουν

Προσωπικά τα προβλημάτα μου είναι 3 από τα joy con (καλά στο ένα πρέπει να είμαι μόνος σε όλο το ιντερνετ δεν το έχω δει πουθενα) σε handheld αλλά και όταν τα έχω σε wireless (που εκεί και αν είναι αβόλα)

1.d-pad δυσκολέυομαι σε handheld να το πατήσω ταυτόχρονα (πολλές φορές χρησιμοποιώ το δεξί χέρι για λειτουργείες του d-pad) και δεν είναι καθόλου ακριβές  σε πλήθος κινήσεων.

2.Μέγεθος, για τα χέρια μου είλικρινα είναι πολύ δύσκολο και πιάνονται αρκετά εύκολα.

3.Το hd rumble ακόμα και στο low που έχει σαν επιλογη σε μερικά games είναι τόσο έντονο και μαζί με το πιάσιμο μου μουδιάζουν και τα χέρια.(καλά μπορείς να το απενεργοποιήσεις το ξέρω αλλά

Αυτό της hori αν είναι όντως ότι υπόσχεται εμένα προσωπικά μου λύνει τα χέρια (κυριολεκτικα γιατί σα δεμένα είναι🤣🤣)+ότι δεν έχω amibos και δε χρησιμοποιώ σχεδόν σε κανένα game gyro controls (μόνο στο mario tennis aces με θυμάμαι στο zelda και ελάχιστα στο odyssey)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αναμένουμε Link's Awakening, Dragon Quest XI Definite Edition, Grandia Collection καθ'οδόν, Fire Emblem Three Houses, ένα Witcher 3 Complete Edition για να παίζεις και στο κρεββάτι, ένα Luigi Mansion 3 για σωστό νοικοκύρεμα, Astral Chain, Breath of the Wild 2 στο μέλλον και βλέπω να με αγριοκοιτάζει το amore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stafftw είπε

Προσωπικά τα προβλημάτα μου είναι 3 από τα joy con (καλά στο ένα πρέπει να είμαι μόνος σε όλο το ιντερνετ δεν το έχω δει πουθενα) σε handheld αλλά και όταν τα έχω σε wireless (που εκεί και αν είναι αβόλα) 

1.d-pad δυσκολέυομαι σε handheld να το πατήσω ταυτόχρονα (πολλές φορές χρησιμοποιώ το δεξί χέρι για λειτουργείες του d-pad) και δεν είναι καθόλου ακριβές  σε πλήθος κινήσεων. 

2.Μέγεθος, για τα χέρια μου είλικρινα είναι πολύ δύσκολο και πιάνονται αρκετά εύκολα.

3.Το hd rumble ακόμα και στο low που έχει σαν επιλογη σε μερικά games είναι τόσο έντονο και μαζί με το πιάσιμο μου μουδιάζουν και τα χέρια.(καλά μπορείς να το απενεργοποιήσεις το ξέρω αλλά 

Αυτό της hori αν είναι όντως ότι υπόσχεται εμένα προσωπικά μου λύνει τα χέρια (κυριολεκτικα γιατί σα δεμένα είναι🤣🤣)+ότι δεν έχω amibos και δε χρησιμοποιώ σχεδόν σε κανένα game gyro controls (μόνο στο mario tennis aces με θυμάμαι στο zelda και ελάχιστα στο odyssey)

συμφωνω, ειναι πολυ μικρα και η ελλειψη dpad δυσκολευει σε καποια παιχνιδια, ενω αυτο του pro ειναι μετριο στη καλυτερη. εγω εχω αλλαξει casing μονο στο αριστερο και εχω βαλει το παρακατω απο aliexpress το οποιο μεχρι στιγμης κανει φανταστικη δουλεια. σε συνδυασμο με το goplay grip, ειμαι κομπλε και παιζω ανετα. αλλα θα τα σουταρα και τα δυο αν αυτο το καινουργιο της hori ειχε μπαταρια και δονηση

 

Clipboard01.jpg

Επεξ/σία από duende
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 minutes ago, Ren_of_Heavens said:

Οπότε αναμένουμε Link's Awakening, Dragon Quest XI Definite Edition, Grandia Collection καθ'οδόν, Fire Emblem Three Houses, ένα Witcher 3 Complete Edition για να παίζεις και στο κρεββάτι, ένα Luigi Mansion 3 για σωστό νοικοκύρεμα, Astral Chain, Breath of the Wild 2 στο μέλλον και βλέπω να με αγριοκοιτάζει το amore.

Αποκλείεται να τα είδες όλα αυτά, αφού ήταν άθλια η PC της Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, duende είπε

συμφωνω, ειναι πολυ μικρα και η ελλειψη dpad δυσκολευει σε καποια παιχνιδια, ενω αυτο του pro ειναι μετριο στη καλυτερη. εγω εχω αλλαξει casing μονο στο αριστερο και εχω βαλει το παρακατω απο aliexpress το οποιο μεχρι στιγμης κανει φανταστικη δουλεια. σε συνδυασμο με το goplay grip, ειμαι κομπλε και παιζω ανετα. αλλα θα τα σουταρα και τα δυο αν αυτο το καινουργιο της hori ειχε μπαταρια και δονηση

Clipboard01.jpg

Θα το σκεφτώ και εγώ όταν τελειώσει η εγγύηση, γιατι ποτέ δεν ξέρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, duende said:

αυτο το εχει παρει κανεις? ειναι bluetooth

https://www.skroutz.gr/s/16390661/iPega-PG-9083.html

maxresdefault.jpg

Το είχα παλιά, έπαιζα στο κινητό μου με αυτό.

Μείνε μακριά, δεν κάνει για σοβαρό gaming.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Malthador είπε

Είναι τουλάχιστον ύποπτο το γεγονός ότι ούτε ένας σοβαρός κινεζοπαραγωγός από όσους υπάρχουν, iPega, Hori, Cybergadget (ok, αυτοί είναι γιαπωνέζοι, same thing though!) δεν έχει βγάλει κανονικά joycons με rumble, gyro και NFC reader.

Πρέπει να έχει κλειδώσει την πατέντα η Ν or smth, δεν εξηγείται αλλιώς.

https://www.aliexpress.com/item/New-Nintend-Switch-Pro-Controller-wireless-Gamepad-With-NFC-Dual-Vibration-Motor-for-Nintendo-switch-Control/33002405766.html?spm=a2g0o.ams_80603.layer-siq74y.1.3cba2234xJPTID&gps-id=6780741&scm=1007.19881.118560.0&scm_id=1007.19881.118560.0&scm-url=1007.19881.118560.0&pvid=780caaaf-beb0-4732-b758-937e6cf4f878

tsekare me nfc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρεπιπτόντως(και για να ρίξουμε και το κράξιμο της ημέρας) αυτό που κάνει η ΕΑ με το FIFA στο Switch είναι απλά αηδιαστικό. Οι τύποι έχουν στην κυριολεξία χεσμένη την κονσόλα όσο δεν πάει και απλά κοροιδέυουν τον κόσμο.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Παρεπιπτόντως(και για να ρίξουμε και το κράξιμο της ημέρας) αυτό που κάνει η ΕΑ με το FIFA στο Switch είναι απλά αηδιαστικό. Οι τύποι έχουν στην κυριολεξία χεσμένη την κονσόλα όσο δεν πάει και απλά κοροιδέυουν τον κόσμο.

Τσούζει που δεν τους έκανε χάρη η Nintendo για να βάλει origin. Κατά τα άλλα business as usual Για ΕΑ. Τον δρόμο της Konami πρέπει να πάρει. Το θέλει και το θέλουμε. Το ερώτημα είναι πότε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Παρεπιπτόντως(και για να ρίξουμε και το κράξιμο της ημέρας) αυτό που κάνει η ΕΑ με το FIFA στο Switch είναι απλά αηδιαστικό. Οι τύποι έχουν στην κυριολεξία χεσμένη την κονσόλα όσο δεν πάει και απλά κοροιδέυουν τον κόσμο.

 

2 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

Τσούζει που δεν τους έκανε χάρη η Nintendo για να βάλει origin. Κατά τα άλλα business as usual Για ΕΑ. Τον δρόμο της Konami πρέπει να πάρει. Το θέλει και το θέλουμε. Το ερώτημα είναι πότε; 

Είχα πάρει το Fifa 19 και ενώ στην αρχή μου άρεσε λόγω φορητότητας μετά από λίγο άρχισα να σκέφτομαι ότι αυτό το πράγμα υπήρχαν άνθρωποι που δεν το είχαν αγοράσει 19,99€ όπως εγώ αλλά 70€ και τους λυπήθηκα και μετά από αυτό πραγματικά δεν ξαναπαίρνει από εμενα λεφτά αυτη η εταιρεία (καλά δε χάνουν και τόσα λεφτά αλλά πιστεύω είναι αρκετοί σαν εμένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...