Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/6/2019 στις 10:33 ΜΜ, Fulgore είπε

 

 

Στις 12/6/2019 στις 10:33 ΜΜ, Fulgore είπε

 

1)Γιατι το εχω ηδη κανει πλατινα(105+ωρες)στο Pc

2)Γιατι τα jrpg(ειδικα turn based)περαν απο ελαχιστες εξαιρεσεις δεν εχουν περαση στην Ελλαδα(λιγοι ασχολουνται κοινως).

Για μενα πχ περαν του Dq11(ακομα περιμενω να βγαλουν σε σταθερες κονσολες το 8),πολυ σημαντικη ειναι και η κυκλοφορια του Ni No Kuni 1 πχ,ενος απο τα παιχνιδια που ξεχωρισαν στην προηγουμενη γενια.

Για μένα είναι με διαφορά το καλύτερο jrpg της γενιάς, ένα παιχνίδι-παραμύθι,και εγώ το τελείωσα αν θυμάμαι με 80 ώρες και πέραν της μουσικής το βρήκα μαγικό. Ήταν κρίμα γιατί σε ένα τόσο μεγάλης διάρκειας τίτλο αν δεν είχε το κόλλημα με την μουσική ο συνθέτης και την πώληση-αρπαχτή του ost ξεχωριστά το παιχνίδι θα γινόταν ακόμη πιο δημοφιλή και στον έξω από ιαπωνια κόσμο. Ευτυχώς το Switch θα πάρει την full version και από ότι είδα θα έχει και κάτι εξτραδακια τύπου 16bit με καμεο προηγούμενων τίτλων. 

 

Όσο για το Nino kuni ισχύει το ακριβώς αντίθετο οι υπόλοιποι θα πάρουν την καλή αναβαθμισμενη έκδοση και το switch αυτήν του ps3. Παρολαυτα και ο συγκεκριμένος τίτλος είναι εξαιρετικός το σενάριο γροθιά και γενικά δεν έχει καμία σχέση με το δεύτερο ρηχό συνονθύλευμα Nino kuni 2. 

Επεξ/σία από rudigarcia222
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να πάρω το Mario + Rabbids για χαλάρωμα στο εξοχικό και καλοκαιράκι μου φαίνεται και ευχάριστο το παιχνίδι , η αλήθεια είναι ότι δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με turn based games το συγκεκριμένο είναι καλό για αρχάριο ενοω σου εξηγεί τους μηχανισμούς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SPANK είπε

Σκέφτομαι να πάρω το Mario + Rabbids για χαλάρωμα στο εξοχικό και καλοκαιράκι μου φαίνεται και ευχάριστο το παιχνίδι , η αλήθεια είναι ότι δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με turn based games το συγκεκριμένο είναι καλό για αρχάριο ενοω σου εξηγεί τους μηχανισμούς ?

Είμαι στα μισά του παιχνιδιού. Εισάγει τους μηχανισμούς με την ταχύτητα που πρέπει χωρίς να μπερδεύει ή να κουράζει αλλά και παράλληλα έχει και ένα σχετικά μεγαλύτερο βάθος που δεν του φαίνεται. Ο πρώτος κόσμος είναι εισαγωγικός στα μισά του και μετά προσθέτει συνεχώς. Σπάει τις μάχες με ενδιαφέρον platforming και έξυπνα puzzles. 

Θυμίζει xcom στην πιο "παιδική" nintendo version, στα 20 που το πήρα από προσφορά αξίζει και νομίζω είναι από τους σχετικά underrated τίτλους της κονσόλας

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kti23 είπε

Είμαι στα μισά του παιχνιδιού. Εισάγει τους μηχανισμούς με την ταχύτητα που πρέπει χωρίς να μπερδεύει ή να κουράζει αλλά και παράλληλα έχει και ένα σχετικά μεγαλύτερο βάθος που δεν του φαίνεται. Ο πρώτος κόσμος είναι εισαγωγικός στα μισά του και μετά προσθέτει συνεχώς. Σπάει τις μάχες με ενδιαφέρον platforming και έξυπνα puzzles. 

Θυμίζει xcom στην πιο "παιδική" nintendo version, στα 20 που το πήρα από προσφορά αξίζει και νομίζω είναι από τους σχετικά underrated τίτλους της κονσόλας

Ναι το θυμάμαι στα 20 που έπαιζε έπρεπε να το είχα πάρει , τώρα εχει πάει στα 40 σε digital

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορει να το μαθει ανετα ενας αρχαριος.

και εχει κ easy mode αν κολλήσεις, γιατι απο ενα σημειο κ μετα γινεται λιγο ζορικο στο κανονικό του, τουλάχιστον για παίχτες που δεν ειναι συνηθισμένοι σε τετοια παιχνιδια.

παντως εχω παίξει ολα τα "μεγαλα" exclusives της κονσολας πλην Zelda και Yoshi και αυτό ειναι το παιχνιδι που με κράτησε οσο κανένα άλλο, ηταν πολυ φρέσκο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη καθημερινοτητα να πιεζει σκληρα, τα 100ωρα παιχνιδια πλέον ειναι τρομερα δυσκολα να τα δεις ολα.

τι να πρωτοπρολάβεις...

θα το δω κ αυτο βεβαια, δεν εχω χασει κανενα zelda, αλλα δε βιαζομαι, υπαρχει πολυ backlog :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SPANK είπε

Σκέφτομαι να πάρω το Mario + Rabbids για χαλάρωμα στο εξοχικό και καλοκαιράκι μου φαίνεται και ευχάριστο το παιχνίδι , η αλήθεια είναι ότι δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με turn based games το συγκεκριμένο είναι καλό για αρχάριο ενοω σου εξηγεί τους μηχανισμούς ?

το mario rabbits μου ήταν σύντροφός σε όλες τις περσινές διακοπές μετακινήσεις. Ειναι ότι πρέπει για handled game

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ περιμένω πως και πως αυτό εδώ που θα βγει σε λίγες μέρες. Αγορά day one :)

https://www.nintendolife.com/news/2019/06/gallery_a_closer_look_at_the_characters_and_dialogue_scenes_in_super_neptunia_rpg

https://www.nintendolife.com/reviews/nintendo-switch/super_neptunia_rpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Spyro Reignited Trilogy To Require Additional Download In North America, But Not Europe?

Ρε λες; Άμα ισχύει θα το τσιμπήσω physical μόνο και μόνο για αυτό το λόγο. 

Ναι, κάνε όνειρα. Μάλλον λάθος της εικόνας είναι. Εδώ θέλουν download για τα 2 τελευταία παιχνίδια οι εκδόσεις στα twins, λες ξαφνικά να τους έπιασε το φιλότιμο στο Switch? Και μόνο για Ευρώπη; Δεν νομίζω😏

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται, στις 10/07 βγαίνει το Dr. Mario World σε ορισμένες χώρες μόνο και παραδόξως η Ελλάδα είναι μέσα σε αυτές:

Dr. Mario World Only Launching For Specific Mobile Platforms In Some Countries

Το ενδιαφέρον είναι ότι το Βέλγιο βρίσκεται εκτός των χωρών που κάνει launch το game, πιθανότατα λόγω του νόμου που έχει περαστεί εκεί και θεωρεί ότι τα lootboxes εμπίπτουν στο καθεστώς περί τζόγου. Και γενικότερα απ' ότι φαίνεται η Ν θα κρατήσει αυτή τη στάση στο Βέλγιο, μεταξύ άλλων εταιρειών.

 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Για όποιον ενδιαφέρεται, στις 10/07 βγαίνει το Dr. Mario World σε ορισμένες χώρες μόνο και παραδόξως η Ελλάδα είναι μέσα σε αυτές:

Dr. Mario World Only Launching For Specific Mobile Platforms In Some Countries

Το ενδιαφέρον είναι ότι το Βέλγιο βρίσκεται εκτός των χωρών που κάνει launch το game, πιθανότατα λόγω του νόμου που έχει περαστεί εκεί και θεωρεί ότι τα lootboxes εμπίπτουν στο καθεστώς περί τζόγου. Και γενικότερα απ' ότι φαίνεται η Ν θα κρατήσει αυτή τη στάση στο Βέλγιο, μεταξύ άλλων εταιρειών.

Ελπίζω να μην έχει αυτό το εμετικό voice over

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...