Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, logistoulis said:

ναι προφανώς το μέγεθος παίζει ρόλο, σε άλλα cross platform πάντως που κοιτάζω βλέπω ανάμεικτα αποτελέσματα, οπότε μάλλον ήταν και λάθος η αίσθηση που είχα ότι είναι (καθολικά) πιο γρήγορο , καμία σχέση 

επίσης καλό είναι να παίξω και κάποιο open world όπως το zelda για να έχω ολοκληρωμένη άποψη, γιατί εκεί είναι συνήθως το ζουμί 

αν σε ένα fast travel βαράει λεπτο+  όπως μπορεί να κάνει το ps4 σε zero dawn ή assassin's τότε είναι το ίδιο χάλι , αν είναι πιο κοντά στους ssd των pc (πχ σε ac και far cry έχω ακριβή αίσθηση της χαοτικής διαφοράς μεταξύ ssd σε pc και ps4 με σκληρό) τότε είναι πιο γρήγορο, έστω και αν είναι λόγο του μικρότερου μεγέθους

στις άλλες κονσόλες σε επόμενες εκδόσεις πάντως θα έχουμε φουλ ssd οπότε δεν θα τίθεται θέμα για το ποιος θα είναι ο πιο γρήγορος

Το BotW έχει καλά loading times, με την έννοια ότι δεν είναι συχνά. Γενικά δεν σε εκνευρίζουν τα loading times του, όπως πχ στο Crash που ήταν οφθαλμοφανέστατο και έσπαγε μπάλες να περιμένεις μισό λεπτό κάθε 3-5 λεπτά αγώνα.

Καλά τα next twins άστα αν έχουν nvme ssd...

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχω πάθει σοκ με το BotW, είναι το πρώτο Zelda που παίζω μετά το 1ο 1ο στο NES. Τι μ@λ@κίες έκανα τόσα χρόνια με το PlayStation έχω πάθει FOMO γιγάντιο. Πήγα πήρα και το 3DS να παίξω όσα πιο πολλά γίνεται και δεν αποκλείω να ψάξω να βρω και κανένα Wii U

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Snolly είπε

έχω πάθει σοκ με το BotW, είναι το πρώτο Zelda που παίζω μετά το 1ο 1ο στο NES. Τι μ@λ@κίες έκανα τόσα χρόνια με το PlayStation έχω πάθει FOMO γιγάντιο. Πήγα πήρα και το 3DS να παίξω όσα πιο πολλά γίνεται και δεν αποκλείω να ψάξω να βρω και κανένα Wii U

Εγώ τόσα χρόνια Nintendo gamer και επειδή ήμουν κάτοχος xbox1, xbox 360 και ps4 τέτοια παιχνίδια σαν το Zelda που συνδυάζει ικανοποιητικά γραφικά, μουσική, action και puzzles ΔΕΝ έβρισκα πουθενά. Και ας τους παίρνει χρόνια μέχρι να τα φτιάξουν δεν πειράζει, τουλάχιστον αξίζουν! Τα περισσότερα σε ps, xbox είναι πιο πολύ action ή RPG κατάσταση ή κάτι χειρότερο των προσδοκιών σε αντίθεση με του Zelda όπως πχ Rime και Last Guardian (δεν τα έχω παίξει αλλά έχω καταλάβει ότι έχουν διάφορα θεματάκια) και που κιόλας είναι μικρά σε χρόνο διάρκειας. Και γενικότερα τόσα χρόνια η σειρά Zelda έχει χτίσει έναν όμορφο κόσμο που ναι μεν αλλάζει και δεν είναι ο ίδιος αλλά κρατάει κάποια standards και σε προτύνει να τον εξερευνήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Snolly είπε

έχω πάθει σοκ με το BotW, είναι το πρώτο Zelda που παίζω μετά το 1ο 1ο στο NES. Τι μ@λ@κίες έκανα τόσα χρόνια με το PlayStation έχω πάθει FOMO γιγάντιο. Πήγα πήρα και το 3DS να παίξω όσα πιο πολλά γίνεται και δεν αποκλείω να ψάξω να βρω και κανένα Wii U

Ελεος με τις υπερβολές ρε παιδιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκαν και τα πρώτα review για το Astral Chain.... Ενδεικτικά μερικά...

GameXplain: https://www.youtube.com/watch?v=h8vWgbXcTJE

Nintendo Life: https://www.youtube.com/watch?v=j_kKPBqkmH4

Gamespot: https://www.gamespot.com/reviews/astral-chain-review-certified-platinum/1900-6417280/

Polygon: https://www.polygon.com/reviews/2019/8/26/20828422/astral-chain-review-nintendo-switch-platinum-games

Συνολικά, οι reviewers το χαρακτηρίζουν fun to play ή game of the moment με βαθμολογίες 8/10 ή 9/10 αλλά σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί game of the year....

 

Επεξ/σία από sotirisl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, Snolly said:

πολυ πολυ ωραια. λινκ; 

(και μην απαντησει κανεις "ζελντα;")

 

Από εδώ:

https://www.amazon.co.uk/Nintendo-Switch-Everywhere-Messenger-Bag/dp/B01N22YAIP/ref=mp_s_a_1_5?keywords=switch+carry+case&qid=1566831903&s=gateway&sprefix=Switch+c&sr=8-5

Τελική τιμή 29€.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Astral Chain Review Scores:

Nintendo Insider- Perfect 10!
Switch Player- Perfect 5 Stars!
NintendoEnthusiast- 9.5 out of 10
NintendoLife- 9 out of 10 Excellent!
Famitsu- 37/40
GameXplain- Likes-A-Lot!
Game Informer- 9 out of 10
Vandal- 9 out of 10
MyNintendoNews- 9 out of 10
Destructoid- 9 out of 10
Hobby Consolas- 93/100
Eurogamer- Essential!
WellPlayed- 9 out of 10
Twinfinite- 4.5 out of 5 Great
Screenrant- 4.5 Stars out of 5 Another Platinum Games Classic!
OpenCritic- 87%
CGMagazine- 9.5 out of 10
Wccftech- 9.3 out of 10
IGN- 9 out of 10 Amazing!
COGconnected- 91/100
Metacritic- 88%
Atomix- 96/100
We Got This Covered- 4.5 Stars out of 5 Fantastic
USgamer- 4 out of 5
GamingBoulevard- 9.5 out of 10
Vooks- 4.5 Stars out of 5
GameRankings- 88.27%
Metro GameCentral- 9 out of 10
Areajugones- 9.5 out of 10
SA Gamer- 9 out of 10
Polygon- The Best New Nintendo Franchise since Splatoon!
God Is A Geek- 9.0 out of 10

Επεξ/σία από nkarafo
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snolly είπε

πολυ πολυ ωραια. λινκ; 

(και μην απαντησει κανεις "ζελντα;")

Ελα αφου σε βλεπω και σε τρωει τωρα με το Zelda

https://www.amazon.co.uk/Everywhere-Messenger-Bag-Legend-Nintendo/dp/B07B3YJG8H/ref=sr_1_9?keywords=nintendo+switch+case+zelda&pd_rd_r=c11aa20f-b04a-47ff-9b8d-3eae9942746f&pd_rd_w=ysYhe&pd_rd_wg=g3irU&pf_rd_p=ff22d6ed-266b-4ba8-b66f-ddb8078b45c6&pf_rd_r=GGRVAE90BJ8T61TX1M96&qid=1566836550&s=gateway&sr=8-9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Fulgore said:

ασε με τα ειδα. το θεμα ειναι πως δεν προκειται να το κουβαλησω ολο μαζι με βαση ποτε αρα pass :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nkarafo είπε

Astral Chain Review Scores:

Well οπως φαινεται μαλλον θα παει και αυτο για αγορα φετος. Καλα το ειπα οτι το 2019 κυριως παιχνιδια για Switch με βλεπω να αγοραζω....

Για διαρκεια λεει ο του Gamespot στο τελος 

He spent a total of 40 hours with the game, which encompassed a full playthrough on Platinum Standard difficulty, several hours digging through optional side content, and replaying missions on the hardest difficulty. 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...