Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Malthador είπε

Ρε εφοπλιστές που σας φαίνονται πενιχρά τα €100, την Black Friday θα παίξει σίγουρα προσφορά με 20% επιστροφή στον Γερμανό με κάρτες Eurobank. Τις τελευταίες δύο χρονιές έχει παίξει το ίδιο πράγμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνει και φέτος.

Αν ήταν "επιστροφή στην τσέπη" και όχι στον "Γερμανό" το συζητούσαμε.

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα δεν σε περιοριζει καποιος να αγορασεις ξανα απο το ιδιο καταστημα.

Η επιστροφη/πιστωτικο εξαργυρωνονται σε ολες τις αλλες συνεργαζομενες επιχειρησεις που ειναι με την εν λογω τραπεζα.

Για παραδειγμα γνωστος μου ειχε αγορασει απο Γερμανο switch bundle με την τοτε συνεργαζομενη τραπεζα και μετα απο κατι μηνες πηγε το πιστωτικο αυτο και το εδωσε για να παρει ενα παιχνιδι απο το Public.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Μα δεν σε περιοριζει καποιος να αγορασεις ξανα απο το ιδιο καταστημα.

Η επιστροφη/πιστωτικο εξαργυρωνονται σε ολες τις αλλες συνεργαζομενες επιχειρησεις που ειναι με την εν λογω τραπεζα.

Για παραδειγμα γνωστος μου ειχε αγορασει απο Γερμανο switch bundle με την τοτε συνεργαζομενη τραπεζα και μετα απο κατι μηνες πηγε το πιστωτικο αυτο και το εδωσε για να παρει ενα παιχνιδι απο το Public.

Συνήλθα - και έκανα remove το like. Η ουσία είναι ότι πάλι έδωσες παραπάνω λεφτά και ας τα πήρες πίσω για να σου δημιουργηθεί η τεχνητή ανάγκη να μην χάσεις τα λεφτά που έδωσες (και δεν θα έδινες στην ουσία) να πάρεις και κάτι άλλο?

Και αν δεν είχες κάρτα? Θα σου δίνανε με μετρητά 20% πίσω, όπως γινόταν κάποτε?

Όχι.

Άρα ground zero. Δεν έχουν καμία σχέση αυτές οι επιστροφές με την πτώση τιμή του προϊόντος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, Inside X said:

Συνήλθα - και έκανα remove το like. Η ουσία είναι ότι πάλι έδωσες παραπάνω λεφτά και ας τα πήρες πίσω για να σου δημιουργηθεί η τεχνητή ανάγκη να μην χάσεις τα λεφτά που έδωσες (και δεν θα έδινες στην ουσία) να πάρεις και κάτι άλλο?

Και αν δεν είχες κάρτα? Θα σου δίνανε με μετρητά 20% πίσω, όπως γινόταν κάποτε?

Όχι.

Άρα ground zero. Δεν έχουν καμία σχέση αυτές οι επιστροφές με την πτώση τιμή του προϊόντος.

Ρε. 

Τι λες; Είσαι νηφάλιος; 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ρε. 

Τι λες; Είσαι νηφάλιος; 😛

Εερρμ

- έχεις στην κάρτα σου 400 και κάνει 300 330 το switch.

Δίνεις 300 330 και παίρνεις -20% για αγορές.

- Έχεις στην κάρτα σου 400 και κάνει 250 το switch χωρίς επιστροφή.

-->Profit.

Η κάρτα είναι χρεωστική.

 

 

 

 

Ή πας μετρητά.

Επεξ/σία από Inside X
edit for reaL τιμές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 minutes ago, Inside X said:

Εερρμ

- έχεις στην κάρτα σου 400 και κάνει 300 330 το switch.

Δίνεις 300 330 και παίρνεις -20% για αγορές.

- Έχεις στην κάρτα σου 400 και κάνει 250 το switch χωρίς επιστροφή.

-->Profit.

Η κάρτα είναι χρεωστική.

Ή πας μετρητά.

Έκανε κάποτε 250 το Switch; Έχεις inside info οτι θα κάνει 250 κάποτε στο μέλλον; 

Μιλάμε για κάποιο παράλληλο σύμπαν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Malthador είπε

Έκανε κάποτε 250 το Switch; Έχεις inside info οτι θα κάνει 250 κάποτε στο μέλλον; 

Μιλάμε για κάποιο παράλληλο σύμπαν; 

Μιλάω γενικά. ΓΕΝΙΚΑ. Πως το λένε. 2 σελίδες πριν έγραψα ότι οι μόνες προσφορές είναι αυτές που λες και είναι DLC της τάδε-δείνα τράπεζας.

Άλλο 20% επιστροφή και άλλο έριξα την τιμή 30% και βάλε λόγω εορτών, χωρίς επιστροφές, καταστήματα και τράπεζες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Inside X said:

Μιλάω γενικά. ΓΕΝΙΚΑ. Πως το λένε. 2 σελίδες πριν έγραψα ότι οι μόνες προσφορές είναι αυτές που λες και είναι DLC της τάδε-δείνα τράπεζας.

Άλλο 20% επιστροφή και άλλο έριξα την τιμή 30% και βάλε λόγω εορτών, χωρίς επιστροφές, καταστήματα και τράπεζες.

Δεν μιλάς γενικά, μιλάς υποθετικά. Και μάλιστα στη σφαίρα του φανταστικού. 

Δεν έχει καμία ουσία να λες ότι το Switch έχει 250, γιατί απλά δεν θα γίνει. Έχει ουσία να μιλάμε για επιστροφή, γιατί αυτό θα γίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν μιλάς γενικά, μιλάς υποθετικά. Και μάλιστα στη σφαίρα του φανταστικού. 

Δεν έχει καμία ουσία να λες ότι το Switch έχει 250, γιατί απλά δεν θα γίνει. Έχει ουσία να μιλάμε για επιστροφή, γιατί αυτό θα γίνει. 

Μην το τραβάμε. Μιλούσα γενικά όντως - αμφιβάλλοντας ότι θα γίνει κάτι παρόμοιο στυλ PS4/XBOX (πάρε 100 κάτω και controller) κλπ. προσφορές σε post του fulgore.

Το ότι θα γίνει αυτό που λες θα γίνει. Όταν γίνει.

Και όχι η επιστροφή δεν είναι το ίδιο με αυτό που σχολιάζαμε παραπάνω.

Στο black friday π.χ. που βγήκε τότε κάποτε, Playstation στα 199 δεν περίμενες κανέναν Γερμανό και κλέφτοbank για "επιστροφή".

Τα είχες? Το πήρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 minutes ago, Inside X said:

Μην το τραβάμε. Μιλούσα γενικά όντως - αμφιβάλλοντας ότι θα γίνει κάτι παρόμοιο στυλ PS4/XBOX (πάρε 100 κάτω και controller) κλπ. προσφορές σε post του fulgore.

Το ότι θα γίνει αυτό που λες θα γίνει. Όταν γίνει.

Και όχι η επιστροφή δεν είναι το ίδιο με αυτό που σχολιάζαμε παραπάνω.

Στο black friday π.χ. που βγήκε τότε κάποτε, Playstation στα 199 δεν περίμενες κανέναν Γερμανό και κλέφτοbank για "επιστροφή".

Τα είχες? Το πήρες.

Αγόρασα PS4 στα 240 με game και με 20% επιστροφή. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Αγόρασα PS4 στα 240 με game και με 20% επιστροφή. :)

Νομίζω πως αυτό εννοεί. Αυτή είναι προσφορά της Τράπεζας σου προς εσένα, ΟΧΙ του καταστήματος. Εσύ αγόρασες το PS4, 240 με επιστροφή 20%, εγώ π.χ που δεν είμαι πελάτης της τραπεζάς σου, δεν είχα αυτή τη δυνατότητα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αγόρασα PS4 στα 240 με game και με 20% επιστροφή. :)

E όταν βγει New Switch στα 240 με 20% επιστροφή DM me.....

:P 

4 λεπτά πριν, papp0us είπε

Νομίζω πως αυτό εννοεί. Αυτή είναι προσφορά της Τράπεζας σου προς εσένα, ΟΧΙ του καταστήματος. Εσύ αγόρασες το PS4, 240 με επιστροφή 20%, εγώ π.χ που δεν είμαι πελάτης της τραπεζάς σου, δεν είχα αυτή τη δυνατότητα.

Πόσο μάλλον της Nintendo να το ρίξει στα 240 π.χ. πριν την Τράπεζα.

/end SMT thread.

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Malthador είπε

Ρε εφοπλιστές που σας φαίνονται πενιχρά τα €100, την Black Friday θα παίξει σίγουρα προσφορά με 20% επιστροφή στον Γερμανό με κάρτες Eurobank. Τις τελευταίες δύο χρονιές έχει παίξει το ίδιο πράγμα, δεν υπάρχει περίπτωση να μην γίνει και φέτος.

Εγώ έχω μονο τη χρεωστική μου με επιστροφή, έχω και δυνατότητα για τιμολόγιο, παρόλα αυτά πήγα και το πήρα με την προσωπική μου πιστωτική για να έχω δόσεις 400€ με δύο παιχνίδια και ησύχασα

 

Κάπου κερδίζεις κάπου χάνεις για μένα το δάνειο είναι πιο σημαντικό και ας δώσω παραπάνω, αλλά αυτό είναι και θέμα φιλοσοφίας ίσως

 

Τα 100 δε μου φαίνονται πενιχρά, αλλά όταν δε βάθος χρόνου το switch θα μου πάρει 1.5 χιλιάρικο στο νερό, ε το 100αρικο όχι δεν πρόκειται να με σώσει  και κακώς το ανέβαλα

Κοιτάω μάλλον τη μεγαλύτερη εικόνα

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...