Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 minutes ago, Inside X said:

της Nintendo που η πλειοψηφία δεν έχει ιδέα όχι τι θα πει Light Shafts και τι κάνει το motion blur, αλλά τι φοράει το μηχανάκι που παίζουν.

 

Ναι, ενώ η πλειοψηφία των άλλων 2 τα παίζει αυτά στα δάχτυλα. 

Καθώς φορτώνουν τα ματσάκια στο Pro διαβάζουν τεχνικά άρθρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ναι, ενώ η πλειοψηφία των άλλων 2 τα παίζει αυτά στα δάχτυλα. 

Καθώς φορτώνουν τα ματσάκια στο Pro διαβάζουν τεχνικά άρθρα. 

Να συμπληρώσω: τρώγοντας σολομό με honey mustard και ψημένους σπόρους από κουκουνάρι!

Επεξ/σία από aris1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ναι, ενώ η πλειοψηφία των άλλων 2 τα παίζει αυτά στα δάχτυλα. 

Καθώς φορτώνουν τα ματσάκια στο Pro διαβάζουν τεχνικά άρθρα. 

 

Μα εννοείται ότι όχι. Αυτό λέω. Το console κοινό είναι αυτό που είναι. Για αυτό παίρνει και κονσόλα εδώ που τα λέμε και το PCMR κοινό που βαρέθηκε να παίζει με settings και frame counters, και volt αντί να παίζει παιχνίδια.

Αλλά τουλάχιστον, σύμφωνα με το marketing το 4K κοινό στα γήπεδα, θα πάρει PRO! :D 

Ε εκεί από peasant πήγες σε advanced.

Αλλά το αντίστοιχο κοινό, από εποχής wii της Nintendo πήγε σε fit και όχι σε αναζητήσεις περί resolution scaling - έτσι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν σημαίνει ότι το να σου δίνει την δυνατότητα να επιλέξεις τι θέλεις και πως δεν είναι όχι απλά επιθυμητό, αλλά πολύ γαμάτο και μπράβο τους! Ειδικά στη συγκεκριμένη κονσόλα.

Εν ολίγοις... Την CD Project Red δεν θα την ξαναπιασεις στο στόμα σου. Την CD Project Red! 😂

 

 

52 λεπτά πριν, spinemm είπε

To menu δεν προυπαρχει στο παιχνιδι, εαν διαβασετε https://gbatemp.net/threads/the-witcher-3-enhanced-settings-mod.549937/, ειναι Mod και παιζει μονο σε πατσαρισμενες κονσολες....

Εγώ από ότι κατάλαβα από όσα είδα είναι ότι απλά το ξεκλειδωσαν. Σε πατσαρισμενες κονσόλες φυσικά, δεν γίνεται αλλιώς η μοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδια αληθεια τωρα....τοσες σελιδες διαβαζω για αναλυσεις, fps και λοιπα...ΟΚ σεβαστες οι γνωσεις σας και ειλικρινα μπραβο σας, ομως, ποιος ο λογος που αντιπαρατασσεται τις γνωσεις σας σε κονσολαδικο thread ποσο μαλλον της ΝΙΝΤΥ....η κονσολα καλως ή κακως ειναι αυτη που ειναι εαν θελετε την αγοραζετε εαν οχι, τωρα το αν θα μπορουσαν να την βγαλουν με αυτες τις προδιαγραφες ή οχι, λιγο νομιζω μας ενδιαφερει οσους απλα θελουμε να παιζουμε και ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ....με συζητησεις επι συζητησεων τοοοοοσα χρονια και τα VS μεταξυ κονσολων και PC δεν ειδα να βγαινει κατι.....απολαυστε λοιπον οσοι μπορειτε το gaming ειτε αυτο ειναι στο PC, στο 4, στο ΟΝΕ, στο Switch ειτε οπου αλλου σας αρεσει!!!!

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, spinemm είπε

Βρε παιδια αληθεια τωρα....τοσες σελιδες διαβαζω για αναλυσεις, fps και λοιπα...ΟΚ σεβαστες οι γνωσεις σας και ειλικρινα μπραβο σας, ομως, ποιος ο λογος που αντιπαρατασσεται τις γνωσεις σας σε κονσολαδικο thread ποσο μαλλον της ΝΙΝΤΥ....η κονσολα καλως ή κακως ειναι αυτη που ειναι εαν θελετε την αγοραζετε εαν οχι, τωρα το αν θα μπορουσαν να την βγαλουν με αυτες τις προδιαγραφες ή οχι, λιγο νομιζω μας ενδιαφερει οσους απλα θελουμε να παιζουμε και ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ....με συζητησεις επι συζητησεων τοοοοοσα χρονια και τα VS μεταξυ κονσολων και PC δεν ειδα να βγαινει κατι.....απολαυστε λοιπον οσοι μπορειτε το gaming ειτε αυτο ειναι στο PC, στο 4, στο ΟΝΕ, στο Switch ειτε οπου αλλου σας αρεσει!!!!

Νταξ, δεν είναι και λίγο να παίζεις Witcher on the go ρε συ. Πρέπει να το αναλύσουμε! 😋

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, spinemm είπε

Βρε παιδια αληθεια τωρα....τοσες σελιδες διαβαζω για αναλυσεις, fps και λοιπα...ΟΚ σεβαστες οι γνωσεις σας και ειλικρινα μπραβο σας, ομως, ποιος ο λογος που αντιπαρατασσεται τις γνωσεις σας σε κονσολαδικο thread ποσο μαλλον της ΝΙΝΤΥ....η κονσολα καλως ή κακως ειναι αυτη που ειναι εαν θελετε την αγοραζετε εαν οχι, τωρα το αν θα μπορουσαν να την βγαλουν με αυτες τις προδιαγραφες ή οχι, λιγο νομιζω μας ενδιαφερει οσους απλα θελουμε να παιζουμε και ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ....με συζητησεις επι συζητησεων τοοοοοσα χρονια και τα VS μεταξυ κονσολων και PC δεν ειδα να βγαινει κατι.....απολαυστε λοιπον οσοι μπορειτε το gaming ειτε αυτο ειναι στο PC, στο 4, στο ΟΝΕ, στο Switch ειτε οπου αλλου σας αρεσει!!!!

η nintendo ειναι η μονη εταιρια που διαθετει εν ετη 2020 hardware επιπεδου 3ds και ομως οταν παιζεις σε αυτο zelda το ερωτευεσαι. Αυτο δεν μπορει να το καταλαβει ενας κατοχος pc η αλλης κονσολας εκτος και μονο αν το εχει αγορασει και το εχει σπιτι του. Οποτε θα συνεχισουν να μιλουν για specs ακομη και εκει οπου οι υπολοιποι μιλαμε για nintendo games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως ξεκάθαρα η κυκλοφορία ειναι για να παίξει κανεις το W3 on the go.

Ναι, θα έχεις πολυ μεγάλη πτώση τεχνικα στο παιχνιδι αλλα θα μπορείς να το παίζεις στο λεοφωρείο, στη παραλία, στο βουνό, στη τουαλέτα κλπ. Αν για κάποιον το handheld gaming ειναι ο μόνος τρόπος που παιζει (κ ειναι πολλοι έτσι), τοτε αποτελεί εξαιρετικο επιτευγμα που βγήκε ετσι αυτός ο τίτλος. Ασε που φέρνεις κ ενα αδιανόητα καλό κ πλούσιο παιχνίδι σε ένα κοινό που πιθανά να μην είχε ποτέ επαφή με τέτοιο πλούτο. Btw, Ειμαι περίεργος οταν παιξει κάποιος το W3 πρώτη φορά, αν θα δει πόσα "ρηξικέλευθρα" πράγματα έκανε το BotW τελικα τα είχαν κ άλλοι τιτλοι.

 

Από εκεί κ πέρα τώρα, αν ειναι να το παίξεις στο dock, οκ θα αδικήσεις λιγάκι το παιχνίδι και τον εαυτό σου και τις 150-200 ωρες που θα επενδύσεις πάνω του. Και το λέω αυτό γιατι αντι να δωσεις 60-70 να το πάρεις στο switch, όταν με 150Ε αγοράζεις PS4/X1 μεταχειρισμένο κ το W3 μαζι (το βρίσκεις φουλ πακετο με κοντα 15Ε συχνα), ε δώσε τα διπλά και θα έχεις την ευκαιρία να δεις και 5-10-20-30 παιχνίδια ακόμα. Γιατί το W3 ειναι κ ενα πανέμορφο παιχνιδι το άτιμο κ ειναι κ αυτο τμημα της ποιότητάς του, οπότε νομίζω ότι αξίζει μια μικρούλα τέτοια επένδυση αν θέλεις πραγματικα να δεις το παιχνιδι σε TV. 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να μου εξηγησει καποιος επιστημονας εδω και τωρα γιατι δεν παιζω overwatch στο one x  στην 4κ sony,ουτε στο laptop me rtx2080 144 hz και καθομαι ολο το απογευμα με το switch στο καναπε και παιζω overwatch.εγω δεν το κατανοώ παντος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω θελω να μου εξηγησει καποιος επιστημονας εδω και τωρα γιατι δεν παιζω overwatch στο one x  στην 4κ sony,ουτε στο laptop me rtx2080 144 hz και καθομαι ολο το απογευμα με το switch στο καναπε και παιζω overwatch.εγω δεν το κατανοώ παντος.

Το εχεις αγορασει δηλαδη 3φορες το παιχνιδι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω θελω να μου εξηγησει καποιος επιστημονας εδω και τωρα γιατι δεν παιζω overwatch στο one x  στην 4κ sony,ουτε στο laptop me rtx2080 144 hz και καθομαι ολο το απογευμα με το switch στο καναπε και παιζω overwatch.εγω δεν το κατανοώ παντος.

πολυ απλά γιατι σε ευχαριστεί να παίζεις σε φορητή μορφη. δεν ειναι κάτι μεμπτό, προσωπικό γούστο είναι. ;) 

εγώ μετά το 3DS (ή μάλλον προς το τελευταίο χρόνο κατοχής του) είχα κουραστεί πάρα πολυ να παίζω έτσι κ ενώ έπαιζα πάρα πολύ handhelds από εποχε΄ς GB, Gamegear και Lynx, ε παρέδωσα πνεύμα κ πλέον σταματησα. Ασε που με το switch οσες φορες προσπάθησα σε κανα ταξίδι, με πονούσαν τα χέρια/καρποί πάρα πολυ όταν έπαιζα ξαπλωμένος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω θελω να μου εξηγησει καποιος επιστημονας εδω και τωρα γιατι δεν παιζω overwatch στο one x  στην 4κ sony,ουτε στο laptop me rtx2080 144 hz και καθομαι ολο το απογευμα με το switch στο καναπε και παιζω overwatch.εγω δεν το κατανοώ παντος.

Here you go.

 

 

57 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

Νομιζω πως ξεκάθαρα η κυκλοφορία ειναι για να παίξει κανεις το W3 on the go.

Ναι, θα έχεις πολυ μεγάλη πτώση τεχνικα στο παιχνιδι αλλα θα μπορείς να το παίζεις στο λεοφωρείο, στη παραλία, στο βουνό, στη τουαλέτα κλπ. Αν για κάποιον το handheld gaming ειναι ο μόνος τρόπος που παιζει (κ ειναι πολλοι έτσι), τοτε αποτελεί εξαιρετικο επιτευγμα που βγήκε ετσι αυτός ο τίτλος. Ασε που φέρνεις κ ενα αδιανόητα καλό κ πλούσιο παιχνίδι σε ένα κοινό που πιθανά να μην είχε ποτέ επαφή με τέτοιο πλούτο. Btw, Ειμαι περίεργος οταν παιξει κάποιος το W3 πρώτη φορά, αν θα δει πόσα "ρηξικέλευθρα" πράγματα έκανε το BotW τελικα τα είχαν κ άλλοι τιτλοι.

Από εκεί κ πέρα τώρα, αν ειναι να το παίξεις στο dock, οκ θα αδικήσεις λιγάκι το παιχνίδι και τον εαυτό σου και τις 150-200 ωρες που θα επενδύσεις πάνω του. Και το λέω αυτό γιατι αντι να δωσεις 60-70 να το πάρεις στο switch, όταν με 150Ε αγοράζεις PS4/X1 μεταχειρισμένο κ το W3 μαζι (το βρίσκεις φουλ πακετο με κοντα 15Ε συχνα), ε δώσε τα διπλά και θα έχεις την ευκαιρία να δεις και 5-10-20-30 παιχνίδια ακόμα. Γιατί το W3 ειναι κ ενα πανέμορφο παιχνιδι το άτιμο κ ειναι κ αυτο τμημα της ποιότητάς του, οπότε νομίζω ότι αξίζει μια μικρούλα τέτοια επένδυση αν θέλεις πραγματικα να δεις το παιχνιδι σε TV. 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Αν δεν έχεις σκοπό να το παίξεις on the go, κανένα νόημα να το παίξεις στο Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το εχεις αγορασει δηλαδη 3φορες το παιχνιδι?

Οχι στο xbox το εχω και switch. Να πω την αληθεια δεν θα το παιρνα με 40αρι.αλλα 22 ευρω   απο cd keys μαζι με  3  μηνες online ειναι καλη προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Οχι στο xbox το εχω και switch. Να πω την αληθεια δεν θα το παιρνα με 40αρι.αλλα 22 ευρω   απο cd keys μαζι με  3  μηνες online ειναι καλη προσφορα.

Κοιτα προσωπικα στο εν λογω παιχνιδι σε κονσολες δεν με βολευε καθολου ο χειρισμος,αρα αφου δεν εχεις καποιο τετοιο προβλημα,καλα εισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Εγω θελω να μου εξηγησει καποιος επιστημονας εδω και τωρα γιατι δεν παιζω overwatch στο one x  στην 4κ sony,ουτε στο laptop me rtx2080 144 hz και καθομαι ολο το απογευμα με το switch στο καναπε και παιζω overwatch.εγω δεν το κατανοώ παντος.

Εγω ειδα οτι ειναι τραγικο στο dock και καλυτερο handheld. Θα το παιρνα για κανα casual game αλλα το εριξα ακυρο τελικα για full price δεν αξιζει ουτε για πλακα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...