Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, james9tito είπε

Επειδη δεν θυμαμαι τι ακριβως γραφτηκε στις προηγουμενες σελιδες, επαιξε καποιος -ο ιδιος- το witcher 3 στο switch και αυτο που ειδε του αρεσε? Ηταν αποδεκτο στα ματια του? Παντως προσωπικα εχοντας παιξει απειρες ωρες σε απλο ps4 κιολας και μαλιστα απο day 1, αυτο που ειδα στο switch δεν παλευεται για τόσες ωρες. 

Καλη η φορητότητα και καταλαβαίνω οτι συγχωρουμε καποια πραγματα γιατι "ναι θα παιζεις witcher στο μετρό πχ" αλλα οκ δεν γινεται το ασπρο να γινει μαυρο. 

Εγω το εχω, οπως εχω πει και μονο το οτι μπορω και παιζω witcher on the go, προσωπικα μου αρκει με οσους συμβιβασμους πρεπει να "ανεχτω", ΝΑΙ δεν ειναι η εκδοση των twins ομως παρολα αυτα ειναι μια αξιοπρεπης μεταφορα για τα δεδομενα του switch!!!

Επεξ/σία από spinemm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 λεπτά πριν, spinemm είπε

Εγω το εχω, οπως εχω πει και μονο το οτι μπορω και παιζω witcher on the go, προσωπικα μου αρκει με οσους συμβιβασμους πρεπει να "ανεχτω", ΝΑΙ δεν ειναι η εκδοση των twins ομως παρολα αυτα ειναι μια αξιοπρεπης μεταφορα για τα δεδομενα του switch!!!

Οκ κατανοω τι λες, ομως προσωπικα 100 ωρες στο switch αυτο το πραγμα δεν μπορω να το παιξω οσο και να γουσταρω τη φορητοτητα. Δεν ειναι ιδιοτροπια , ειναι κουραστικο για τα ματια και δεν ειμαι και κανενας που το ματι του πιανει και την πτωση ενος καρε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν με αφήνει να βάλω παραγγελία για Ελλάδα, darn it.

Τι εναλλακτικές υπάρχουν αν δεν θέλουμε να χώσουμε φίλο μας από UK; Forward υπηρεσία κλπ; Ξέρουμε καμία έμπιστη που να κάνει τη δουλειά τσακ μπαμ;

Εν τω μεταξύ η Skybound μου έριξε χυλόπιτα. 😢

Τσεκαρε και το Forward2me, φαίνεται καλη υπηρεσία και αυτή. Ενας φίλος ειχε φέρει κατι με αυτούς και πήγαν ολα κομπλε κανένα πρόβλημα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, james9tito said:

Επειδη δεν θυμαμαι τι ακριβως γραφτηκε στις προηγουμενες σελιδες, επαιξε καποιος -ο ιδιος- το witcher 3 στο switch και αυτο που ειδε του αρεσε? Ηταν αποδεκτο στα ματια του? Παντως προσωπικα εχοντας παιξει απειρες ωρες σε απλο ps4 κιολας και μαλιστα απο day 1, αυτο που ειδα στο switch δεν παλευεται για τόσες ωρες. 

Καλη η φορητότητα και καταλαβαίνω οτι συγχωρουμε καποια πραγματα γιατι "ναι θα παιζεις witcher στο μετρό πχ" αλλα οκ δεν γινεται το ασπρο να γινει μαυρο. 

Δεν κρατάει σταθερά 30 καρέ δηλαδή; Το φοβόμουν αυτό, δηλαδή οκ, DOOM και Skyrim είναι τραγικά σε sub-60 καρέ, αλλά νόμιζα ότι το Witcher 3 θα ήταν κομπλέ εάν κράταγε σταθερά 30, μιας και είναι 3rd-person game.

Χειρότερο από το Link's Awakening;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

NINTENDO APOLOGIZES FOR CENSORSHIP IN TOKYO MIRAGE SESSIONS #FE (ENCORE), OFFERS FULL REFUND FOR JAPANESE CUSTOMERS

Όχι απλά "φάτε ζεστό, αλμυρό και υγρό censorship στη μάπα", αλλά και "άμα δεν σας αρέσει τα κουβαδάκια σας και σε άλλη παραλία". 

Ωραία συμπεριφορά, αντί να βγάλουν patch που να δίνει την δυνατότητα επαναφοράς του κομμένου content, εκεί, βράχοι στις επιλογές τους. Τραγικό. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν κρατάει σταθερά 30 καρέ δηλαδή; Το φοβόμουν αυτό, δηλαδή οκ, DOOM και Skyrim είναι τραγικά σε sub-60 καρέ, αλλά νόμιζα ότι το Witcher 3 θα ήταν κομπλέ εάν κράταγε σταθερά 30, μιας και είναι 3rd-person game.

Χειρότερο από το Link's Awakening;

Οπως τονισα , δεν ειμαι "ιδιοτροπος" με το framerate, ακομη και το LA μετα απο λιγο το συνηθισα και επαψε να με νοιαζει. 

Στο witcher πρωτα απο ολα η αναλυση ειναι χαλια ακομα και στο γυμνο ματι , νομιζω κατω απο 720p μην πω πολυ παρακατω. Και το λεω χωρις να εχω ψαξει καν. Ναι ο κοσμος εχει τετοια λεπτομερεια που και παλι φαινεται ομορφο καπως το παιχνιδι και οι βουτιες στο framerate ειναι εμφανεις -εδω ηταν στο ps4 θα μου πεις. 

Γενικα βλεπεις ενα παιχνιδι που το θυμασαι πανεμορφο και συμπεραινεις οτι για να το κανουν να τρεξει στο switch εκοψαν απο οπου μπορουσαν για να ειναι εφικτο να βγει στο switch. 

Εμενα μετα απο μια ωρα με κουρασε στα ματια, λιγο η μικρη οθονη, λιγο το framerate , λιγο η αναλυση . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Prospector8 είπε

Τσεκαρε και το Forward2me, φαίνεται καλη υπηρεσία και αυτή. Ενας φίλος ειχε φέρει κατι με αυτούς και πήγαν ολα κομπλε κανένα πρόβλημα. 

Forward2me Χρησιμοποιούσε συνάδελφος και ηταν απόλυτα ευχαριστημένος!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, non-serviam είπε

Δηλαδή η Ν όταν είχε βγάλει τα λαμπο που μας έλεγε δείτε πόσα μπορείτε να κάνετε και ότι αν χαλάσουν εκτυπώνεται μωρέ άλλα, και τέτοια, έπρεπε πρώτα να σκάσεις σίγουρα το 70αρι για όλο το πακέτο;

Είμαστε κωλοζωα τελικά (ακόμα δεν έχω ξεπεράσει το κωλοπιασιμο του DxM)... 😅

Σε άλλα νέα, το μελλοντικό τσιπακι του Switch Pro βγαίνει στην αγορά σιγά σιγά (το οποίο θα είναι μουφα αναβάθμιση βέβαια).

https://wccftech.com/nvidia-shield-tv-pro-leaked-on-amazon-out-october-28th-for-199-featuring-tegra-x1-up-to-25-faster/

Μόλις 25% γρηγορότερο; Not so pro... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Μόλις 25% γρηγορότερο; Not so pro... 

Επειδή το διάβασα το άρθρο, όχι δεν είναι καινούργιο chip. Είναι ακριβώς το ίδιο, με αυτό του New Switch 2019.

Από την μετάβαση στα 16(?) (δεν ξέρουμε μπορεί να είναι και 14Nnm αν και δεν το πιστεύω) από τα 20nm τα κέρδη από το node shrink είναι στο μέγεθος του chip και από εκεί και πέρα ή κάπου 30% καλύτερη μπαταρία (περίπτωση Nintendo) ή καλύτερη απόδοση, πολύ χοντρικά στα ίδια watt με υψηλότερα clocks.

Κάτι τέτοιο πιστεύω ότι συμβαίνει και στην περίπτωση του Shield, το οποίο είναι συσκευή με σταθερή παροχή ρεύματος πάντα.

ΑΝ τύχει και διαρρεύσει κάτι άλλο ή του κάνει κανένα χειρουργείο το Chipworks και προκύψουν περισσότεροι πυρήνες το συζητάμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Inside X είπε

Επειδή το διάβασα το άρθρο, όχι δεν είναι καινούργιο chip. Είναι ακριβώς το ίδιο, με αυτό του New Switch 2019.

Από την μετάβαση στα 16(?) (δεν ξέρουμε μπορεί να είναι και 14Nnm αν και δεν το πιστεύω) από τα 20nm τα κέρδη από το node shrink είναι στο μέγεθος του chip και από εκεί και πέρα ή κάπου 30% καλύτερη μπαταρία (περίπτωση Nintendo) ή καλύτερη απόδοση, πολύ χοντρικά στα ίδια watt με υψηλότερα clocks.

Κάτι τέτοιο πιστεύω ότι συμβαίνει και στην περίπτωση του Shield, το οποίο είναι συσκευή με σταθερή παροχή ρεύματος πάντα.

ΑΝ τύχει και διαρρεύσει κάτι άλλο ή του κάνει κανένα χειρουργείο το Chipworks και προκύψουν περισσότεροι πυρήνες το συζητάμε. 

Αυτό είδα μετά και εγώ. ΕΥΤΥΧΩΣ, γιατί διαφορετικά αυτή θα ήταν η αναβάθμισή τους, πολύ άνετα. Τώρα έχουμε ακόμα να ελπίζουμε.
Επίσης, αυτό σημαίνει ότι αν σπάσουν το λαιτ και το νέο μοντέλο, έχουν περιθώριο να δώσουν πόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Επίσης, αυτό σημαίνει ότι αν σπάσουν το λαιτ και το νέο μοντέλο, έχουν περιθώριο να δώσουν πόνο.

Σπάσουν κατά το hacked εννοείς? Μπερδεύτηκα. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, EverythingYouBelieve είπε

switch_cinema.jpg.0fc8f8f32e4ab63268af2f80cdb14e13.jpg

"The perk of working as manager in a cinema".

Να μπορείς να έχεις αυτό το setup και να μην έχεις πάρει pro controller...

ρε φίλε αυτό ακριβώς έλεγα στη γυναίκα τελευταία φορά που πήγαμε σινεμά

 

τι joker kai @@#$@#@#$ , άμα είχαμε το smash σε αυτή την οθόνη να παίζαμε διπλό ονλινε (και να μην ήταν κανείς άλλος εδώ μέσα) θα ήταν η φάση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...