Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Snolly είπε

Κατευθειαν απορημένες φάτσες στο σχόλιό μου. Οταν λεω δεν κανω το λαθος εννοω βλεπω πως εθιζεται ο κοσμος, μη βαλω αλλο ενα franchise που δεν εχω παιξει στο backlog. Δε σας τα κακοχαρακτήρισα

Εγώ πάντως θυμάμαι το 99 ένα φίλο μου να μας λέει για το παιχνίδι και το άνιμε και να τον δουλεύουμε. Μια βδομάδα μετά μου έδωσε την κασέτα (η μπλε ήταν). Δύο βδομάδες μετά είχα αρχίσει να μαζεύω μέχρι και τα χαρτάκια που είχαν βγάλει. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αγορα των πολλαπλων εκδοσεων των παιχνιδιων pokemon,προφανως ποτε δεν αξιζε για την πλειοψηφια του κοσμου περαν απο τους συλλεκτες (ή speedrunners ξερω γω).

Και εν μερη για ποιο λογο να αξιζει(ετσι οπως το θετουν μερικοι)απο την στιγμη που στην ουσια μιλαμε για το ιδιο παιχνιδι?

Κατα τα αλλα μιλαμε για το πρωτο κεντρικο pokemon παιχνιδι σε home console ever,γιατι τα προηγουμενα pokemon παιχνιδια που ειχαν κυκλοφορησει ηταν αλλου τυπου οπως τα γνωστα stadium,colosseum.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει μόδα τα τελευταία χρόνια. Ακόμα και pc games κυκλοφορούν σε άδεια κουτιά που περιέχουν μόνο ένα χαρτάκι με τον κωδικό. Γι αυτό και εγώ το έχω ρίξει στα digital και έχει ηρεμήσει το κεφάλι μου. Η αλήθεια είναι ότι με βολεύει κι όλας διότι δεν έχω πλέον χώρο για να γεμίζω ράφια με κουτιά😋

Εξαίρεση αποτελούν φυσικά οι Collector's Editions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα στα Pc τα περισσοτερα κουτια πλεον(ειδικα mid range και πανω)ουτε υποδοχη για dvd δεν εχουν.

Τωρα για τα κουτατα παιχνιδια,αν εχουν μεσα μπολικο περιεχομενο βλεπε τυπου GTA,Witcher 3/cyberpunk και παει λεγοντας,ας μην εχουν μεσα σε φυσικη μορφη το παιχνιδι.

Αν τωρα ειναι ενα αδειο κουτι χωρις τιποτα αλλο μεσα και ειδικα και σε κονσολες τυπου Switch,οντως ειναι τερμα ανουσιο.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vagosman είπε

Το σωστό θα ήταν να κάνει  σωστό upscale από μόνο του το dock (80 ευρώ για ένα πλιτερ ρε Νιντεντο;). Όλα τα αλλά δυστυχώς είναι παρηγοριά στον άρρωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Mistwalker said:

είδηση θα ήταν να έβγαινε ταυτόχρονα με τις άλλες πλατφόρμες, και να έπαιζε σε αξιοπρεπή ανάλυση/framerate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε crapcom όπως και με τη bamco πάλι η κακιά nintendo φταίει που δεν σας αφήνει να φέρεται τα games σας στο switch ενώ κυκλοφορούν τόσες αηδιες στο eshop και πρέπει ο κόσμος να παρακαλέσει για χάρη σας και μετά να τον ξεζουμισετε με ένα χάλι port σε full price.

8 ώρες πριν, sotirisl είπε

είδηση θα ήταν να έβγαινε ταυτόχρονα με τις άλλες πλατφόρμες, και να έπαιζε σε αξιοπρεπή ανάλυση/framerate. 

Στα fps πάντως ούτε στα pro  twins δεν τα πάει καλα.Σε βίντεο που είδα σε άδειο μέρος παίζει στα 29-30.Στα απλά twins στο ίδιο μέρος ανεβοκατεβαίνει συνεχεια 25-30.Οταν γίνει κανας  χαμος στο χάρτη δεν έδειξαν τι γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...