Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, greed είπε

Έχει στείλει κάνεις joycon εκτός εγγύησης για επισκευή του drift? Και αν ναι τον χρέωσαν;

Απ' ότι είδα στο group στο fb η τιμή είναι στάνταρ 21€ εκτός εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aris1986 είπε

Απ' ότι είδα στο group στο fb η τιμή είναι στάνταρ 21€ εκτός εγγύησης.

https://www.google.com/amp/s/www.ign.com/articles/2019/07/24/nintendo-to-repair-joy-con-drift-issues-for-free-and-refund-past-repairs%3famp=1

Εδώ λένε δωρεάν.Σε άλλο που διάβασα λέει ότι δεν τους είπαν ξεκάθαρα αν θα είναι δωρεάν αν και γνωρίζουν στη nintendo ότι υπάρχουν κάποια joycon που το έχουν το πρόβλημα.(We are aware of recent reports that some Joy-Con controllers are not responding correctly)Μαλλον δουλεύουν τον κόσμο.

Εγώ πάντως 3 φορές έστειλα το αριστερο στη cdmedia και σε πολύ γρήγορο χρονικό διάστημα το ξαναεμφανισε και τώρα το κάνει και το δεξί.Αν θυμάμαι καλά τη μια φορά έγραψαν ότι άλλαξαν και το αναλογικο μηχανισμό 5€ έκανε αν και δεν το χρεωσαν αλλά το drift το χτύπησε και αυτο.Για την ώρα  έχω προσωρινό fix με φυσιγμα.Αν όντως πρέπει να πληρώνω τα ελαττωματικά τους προϊόντα θα τα στείλω μια τελευταία φορά και ας πληρωσω και μετά πάει για πούλημα όλο το πακέτο.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 21/10/2019 at 23:31, Inside X said:

Στο revision είχαν επιλογές... Στα twins θα χάλαγε την σούπα της Sony, οτιδήποτε χωρίς Jaguar Apu.

Έχω clips και για το X1S gamepad και για το PS4 gamepad. Είναι μεσοβέζικες λύσεις προφανώς, το σωστό είναι τα hard controls να είναι αριστερά και δεξιά της οθόνης. Έλα όμως που δεν υπάρχει τέτοιο implementation στα επίπεδα ποιότητας των X1S/PS4 gamepads. Όλα είναι κάτι κινεζιές της πλάκας, είχα και τέτοια.

On 21/10/2019 at 23:31, Inside X said:

Πάντα υπήρχαν σε αυτήν την κατηγορία συσκευών. Είναι λογικό.... Τότε σας φαινόταν παράλογο ενώ ο άλλος έχεις πλουτίσει το τελωνείο..

Τίποτα δεν μου φαινόταν παράλογο, εσύ έλεγες σαχλαμάρες για κρυφά έξοδα κλπ. Εγώ πάντα τα έσκαγα για αξεσουάρ στα φορητά μου (και στα σταθερά μου for that matter - άλλη κουβέντα αυτή, για μια άλλη φορά). Και έχω βάλει χιλιάδες παραγγελίες από εξωτερικό, ζήτημα είναι να έχω πληρώσει πέντε φορές τελωνείο.

On 21/10/2019 at 23:31, Inside X said:

Μου το φάγανε προχθές :D - Προσανατολίζομαι για Motorolla Vision One , λόγω Cloud Gaming με clip στο controller ή χωρίς. (21:9)

Κινητό για gaming, χωρίς stereo ηχεία και με τρύπα στη μέση; Από μένα είναι ΟΧΙ.

On 18/10/2019 at 15:55, Mpiftekis said:

Άσχετο... το Pillars of Eternity μετά το patch έφτιαξε καθόλου; Παίζεται ή σου βγαίνουν τα μάτια με τις γραμματοσειρές;

VERSUS EVIL SHARES A PROGRESS UPDATE ON PILLARS OF ETERNITY: COMPLETE EDITION'S NEXT PATCH

Το game έχει φτιάξει αρκετά με το patch, αλλά θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα. Εγώ θα περιμένω και το επόμενο patch πριν το ξεκινήσω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Mistwalker είπε

.Για την ώρα  έχω προσωρινό fix με φυσιγμα.

please, TELL ME MORE.

γιατί έχω γανιάσει πια... θα φάει κανένα critical hit η τηλεόραση με το joycon και δεν φταίει σε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις φυσικά να αποτελεί λύση αυτό που θα πω, γιατί δεν δοκιμάζετε σε docked mode να μην παιζετε με τα joycons; Και γιατί είναι super cumbersome το design τους, και γιατί ντριφτάρουν και γιατί αν δεν ντριφτάρουν ακόμα με τη φθορά θα ντριφτάρουν.

Ή με κάποιο 8bitdo ή με τον pro controller when docked και τα joycons πάντα attached στην περίπτωση φορητού παιξίματος. Τα δικά μου βγαίνουν από την κονσόλα μόνο όταν βρεθεί 4ος για Mario Kart. Εγώ με τον pro controller, ένας με ένα 8bitdo SN30 Pro, ένας με 8bitdo M30 και ένας με τα Joycons ζευγαρωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Snolly είπε

Χωρις φυσικά να αποτελεί λύση αυτό που θα πω, γιατί δεν δοκιμάζετε σε docked mode να μην παιζετε με τα joycons; Και γιατί είναι super cumbersome το design τους, και γιατί ντριφτάρουν και γιατί αν δεν ντριφτάρουν ακόμα με τη φθορά θα ντριφτάρουν.

Ή με κάποιο 8bitdo ή με τον pro controller when docked και τα joycons πάντα attached στην περίπτωση φορητού παιξίματος. Τα δικά μου βγαίνουν από την κονσόλα μόνο όταν βρεθεί 4ος για Mario Kart. Εγώ με τον pro controller, ένας με ένα 8bitdo SN30 Pro, ένας με 8bitdo M30 και ένας με τα Joycons ζευγαρωμένα.

O περισσότερος κόσμος παίζει αν δεν κάνω λάθος handheld. (στατιστικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Snolly said:

BTW χθες επαιξα ενα 3ωρο Link's Awakening, for the love of me δεν ειδα ουτε μισο framerate drop. Docked παντα.

ρε αδερφέ αυτό το framerate drop στο LA δεν είναι απλά framerate drop, κάπως αλλιώς πρέπει να το ονομάσουν. Στην κυριολεξία κομματιάζει η οθονη... πως γίνεται να μην το είδες; (φιλικά πάντα)

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, sotirisl said:

ρε αδερφέ αυτό το framerate drop στο LA δεν είναι απλά framerate drop, κάπως αλλιώς πρέπει να το ονομάσουν. Στην κυριολεξία κομματιάζει η οθονη... πως γίνεται να μην το είδες; (φιλικά πάντα)

δεν ξερω ρε παιδια, ειμαι και γερος ανθρωπος δεν τα αντιλαμβανομαι αυτα. ας πουμε αδυνατω να καταλαβω διαφορα οταν ενα παιχνιδι παιζει 30fps ή 60fps. αν δεν ειναι 10-15 να βλεπω δηλαδη το σπασιμο στην κινηση ολα τα αλλα ειναι ιδια στα ματια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά το Switch μου είναι Δεκεμβρίου 2017, όπου να 'ναι τελειώνει η εγγύηση. Δεν έχει driftάρει τίποτε ακόμα. Να ανησυχώ? 95% handheld παίζω... 😲

Νομίζω ότι παίζει ρόλο όχι τόσο η χρήση που τους γίνεται αλλά ότι μετά από κάθε χρήση το κλείνω στη θήκη της skull & co. Δεν έχουν καθόλου σκόνη ακόμα και τώρα τα joycons, ούτε κάτω από τα αναλογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GeorgeMan είπε

Παιδιά το Switch μου είναι Δεκεμβρίου 2017, όπου να 'ναι τελειώνει η εγγύηση. Δεν έχει driftάρει τίποτε ακόμα. Να ανησυχώ? 95% handheld παίζω... 😲

Νομίζω ότι παίζει ρόλο όχι τόσο η χρήση που τους γίνεται αλλά ότι μετά από κάθε χρήση το κλείνω στη θήκη της skull & co. Δεν έχουν καθόλου σκόνη ακόμα και τώρα τα joycons, ούτε κάτω από τα αναλογικά.

Νοέμβριο του 2018 το πήρα, και εγώ 90% handheld, αλλά όχι τόσες πολλές ώρες, μετά τη χρήση το βάζω πάντα σε θήκη που είχα αγοράσει από ebay πριν την αγορά του ίδιου του switch και κλείνει με φερμουάρ, δεν έχει πάρει δηλαδή -σχεδόν- ποτέ σκόνη, ε μου παρουσιάσε drift το joycon επομένως είναι τυχερά πιστεύω αυτά. Μακάρι να μην παρουσιάσει κάτι εσένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Snolly είπε

BTW χθες επαιξα ενα 3ωρο Link's Awakening, for the love of me δεν ειδα ουτε μισο framerate drop. Docked παντα.

Αδερφέ το Link's Awaking το λατρεύω και το λιώνω αυτή τη στιγμή αλλά μιλάμε για framedrops που χαλάνε την εμπειρία.Δε γίνεται να μη σου είναι εμφανές ακόμα και αν δεν έχει εκπαιδευμένο μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...