Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Mistwalker είπε
Στο twitter φαίνεται καλύτερα εδώ πολύ αλιωμενο το δείχνει και πιο fast forward😱

Πολύ καλό teaser/trailer, ευρηματική η χρήση των ήχων όλων των handhelds!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε
Στο twitter φαίνεται καλύτερα εδώ πολύ αλιωμενο το δείχνει και πιο fast forward😱

Αναμνήσεις 20ετιας ακριβώς. Και κάπως έτσι το αγοράζεις και αυτό (μιας και φαίνεται να είναι λίγο μουφα). Και τα δύο βέβαια, να πάρουμε και το stealbook για. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που τα εχετε παρακολουθησει αξιζει να παρεις καποιος το πακετο του ποκεμον με τα 2 παιχνιδια? Η εχετε καταλαβει εαν υπαρχουν διαφορες αναμεσα τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαφορές υπάρχουν όπως και στα προηγούμενα, δηλαδή κυρίως σε pokemon (κάποια είναι exclusive σε μία από τις δύο εκδόσεις) αν και έχουν δείξει ότι θα υπάρχουν και διαφορετικά gyms (μέχρι στιγμής σε ένα gym υπάρχει διαφορά, στην μία έκδοση είναι Fighting type ενώ στην άλλη είναι Dark type).

Κατ' εμέ δεν αξίζει να γίνει αγορά και των δύο (δεν ξέρω αν πρέπει να πω γενικά αγορά έστω και μιας έκδοσης 😛 ), εκτός αν μαζεύεις steelbooks και το θες, εκεί πάω πάσο.

 

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Διαφορές υπάρχουν όπως και στα προηγούμενα, δηλαδή κυρίως σε pokemon (κάποια είναι exclusive σε μία από τις δύο εκδόσεις) αν και έχουν δείξει ότι θα υπάρχουν και διαφορετικά gyms (μέχρι στιγμής σε ένα gym υπάρχει διαφορά, στην μία έκδοση είναι Fighting type ενώ στην άλλη είναι Dark type).

Κατ' εμέ δεν αξίζει να γίνει αγορά και των δύο (δεν ξέρω αν πρέπει να πω γενικά αγορά έστω και μιας έκδοσης 😛 ), εκτός αν μαζεύεις steelbooks και το θες, εκεί πάω πάσο.

οχι δεν εχω τετοιο θεμα. Α εσυ λες οτι δεν αξιζουν γενικως τα παιχνιδια ε? 🤔οκ. οποτε μαλλον θα περιμενω να βγουν να διαβασω κανενα σχολιο απο παιδια που θα τα λιωσουν λιγο κ μετα να κανω αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αφού είσαι παιδί των 80s οπότε λογικό... Για την γενιά των 90s τα pokemon είναι μια γλυκιά ανάμνηση και νοσταλγία από τα παιδικά τους χρόνια! 

Δεν ξέρω αν θα ξανά έπαιζα στα 30 μου, ίσως για λόγους νοσταλγίας αν και ξέρω ότι το συναίσθημα που θυμάμαι δεν θα είναι το ίδιο ότι και να ξαναπαίξω. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Rizas said:

Ε αφού είσαι παιδί των 80s οπότε λογικό... Για την γενιά των 90s τα pokemon είναι μια γλυκιά ανάμνηση και νοσταλγία από τα παιδικά τους χρόνια! 

Δεν ξέρω αν θα ξανά έπαιζα στα 30 μου, ίσως για λόγους νοσταλγίας αν και ξέρω ότι το συναίσθημα που θυμάμαι δεν θα είναι το ίδιο ότι και να ξαναπαίξω. 

Εγώ πάντως θα το πάρω. Έχει γίνει καλή δουλειά από ότι διαβάζω, με open world αρκετά μεγάλο για εξερεύνηση. Βέβαια έχω να ασχοληθώ με pokemon από την emerald οπότε θα μου πάρει λίγο να συνηθίσω τα καινούργια Πόκεμον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις διπλές κυκλοφορίες, μικρούλης που έπαιζα Silver σε GBC είχα μια στεναχώρια που δεν μπορούσα να πιάσω όλα τα Πόκεμον, χωρίς να συνδέσω με άλλο bgc με την Gold... Βλακια είναι αλλά όπως ειπώθηκε, έχει μεγάλο κέρδος ο διαχωρισμός.

Εφοσον ήταν η τελευταια κονσόλα.μουμπριν το switch, έχασα την απίστευτη ευκαιρία να παίξω το Soul Silver στα 3DS. Ο περισσότερος κόσμος λέει πως ήταν η καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη κυκλοφορία εβερ, καθώς δεν ήταν ένα απλό ρεμαστερ.

Μακάρι να θέλει να μας ξεζουμισει και άλλο η Ν και να ξαναβγάλει την δεύτερη γενιά για Switch. 😂😂

Και εγώ πάντως και δεν θα αγοράσω τα καινούργια παιχνίδια που β😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Te0sX είπε

Για τις διπλές κυκλοφορίες, μικρούλης που έπαιζα Silver σε GBC είχα μια στεναχώρια που δεν μπορούσα να πιάσω όλα τα Πόκεμον, χωρίς να συνδέσω με άλλο bgc με την Gold... Βλακια είναι αλλά όπως ειπώθηκε, έχει μεγάλο κέρδος ο διαχωρισμός.

Εφοσον ήταν η τελευταια κονσόλα.μουμπριν το switch, έχασα την απίστευτη ευκαιρία να παίξω το Soul Silver στα 3DS. Ο περισσότερος κόσμος λέει πως ήταν η καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη κυκλοφορία εβερ, καθώς δεν ήταν ένα απλό ρεμαστερ.

Μακάρι να θέλει να μας ξεζουμισει και άλλο η Ν και να ξαναβγάλει την δεύτερη γενιά για Switch. 😂😂

Και εγώ πάντως και δεν θα αγοράσω τα καινούργια παιχνίδια που β😂

Στο ds ήταν οι Heart Gold /Soul Silver. 😛

Γενικά τα νέα παιχνίδια φαίνονται καλά (για pokemon games), για Switch games και games του μεγαλύτερου franchise δεν φαίνονται καλά. Δυστυχώς τους πιέζουν για ετήσιες κυκλοφορίες (είτε λόγο του anime, είτε λόγω του TCG, κτλ) οπότε έχουμε αυτό που έχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατευθειαν απορημένες φάτσες στο σχόλιό μου. Οταν λεω δεν κανω το λαθος εννοω βλεπω πως εθιζεται ο κοσμος, μη βαλω αλλο ενα franchise που δεν εχω παιξει στο backlog. Δε σας τα κακοχαρακτήρισα

Επεξ/σία από Snolly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rizas είπε

Ε αφού είσαι παιδί των 80s οπότε λογικό... Για την γενιά των 90s τα pokemon είναι μια γλυκιά ανάμνηση και νοσταλγία από τα παιδικά τους χρόνια!

Δεν θα μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα.

Είχα σταματήσει στην τρίτη γενιά να ασχολούμαι και ξανά άρχισα πριν 5 χρόνια περίπου για λόγους νοσταλγίας.

Αντικειμενικά η πορεία του gaming franchise δεν είναι η αναμενόμενη, είναι στάσιμη με μικρο αλλαγές ανά γενιά. Στο switch έπρεπε να προσπαθήσουν πολύ περισσότερο και το αποτέλεσμα για κάποιον που δεν είναι φαν δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να τον κερδίσει.

Αλλά σαν φαν και με βασικό παράγοντα τη *** νοσταλγία που μας ρουφά τα λεφτά χειρότερα και από την εφορεία προ παρήγγειλα το dual pack με δώρο τις φιγούρες. Και το πιστεύω ότι δεν αξίζει, εμένα με κέρδισαν οι φιγούρες ώστε να αγοράσω το dual pack αν και πιστεύω πως θα διαφέρουν από τις φωτογραφίες και θα ξενερώσω :P

Αλλά όσο σκέφτομαι ότι θα παίξω στην τηλεόραση Pokemon μετά από 16 χρόνια, στάζω (το let's go δεν το συγκαταλέγω αν και η νοσταλγία βάρεσε κόκκινο).

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...