Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
9 minutes ago, Inside X said:

Και στα 2 stores (eshop/steam) υπάρχουν παράπονα.

Είναι ένα πράγμα το ότι υπάρχουν παράπονα και ένα εντελώς διαφορετικά το «την κάνουν».

Δεν έχω δει κανέναν indie να την κάνει από το Steam επειδή «έχει παράπονα». Τέσπα, δεν μπαίνω σε αυτή την κουβέντα, δυο κλικς μακριά είναι το Steam και μπορεί εύκολα να διαπιστωθεί αυτό που λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Κοστίζει παραπάνω λόγω cartridge... Oh wait... 😋

Κοστίζει όντως η Mask Rom στα cards του switch. Και κοστίζει γιατί δεν είναι απλή nand/sd level της πλάκας που μετά από 5~10 χρόνια θα σβηστεί το game στυλ vita.

Αυτό αξίζει να το πληρώνετε ή όχι? 

Δεν ξέρω αποφασίστε.

Εγώ είμαι του 0 και 1.

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Είναι ένα πράγμα το ότι υπάρχουν παράπονα και ένα εντελώς διαφορετικά το «την κάνουν».

Δεν έχω δει κανέναν indie να την κάνει από το Steam επειδή «έχει παράπονα». Τέσπα, δεν μπαίνω σε αυτή την κουβέντα, δυο κλικς μακριά είναι το Steam και μπορεί εύκολα να διαπιστωθεί αυτό που λέω.

Ρε εντάξει. Μην το ξεσκίσουμε το ζήτημα, δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε αλλά δυο παρατηρήσεις:

- Προβλήθηκες στο Nintendo Direct? - Μια χαρά.

- Πήρες funding στο ID@XBOX ή το Sony αντίστοιχο και πληρώθηκες για Game Pass. Ακόμα πιο καλά.

- Τα πήρες τα πάντα όλα στο Epic Store? Βρήκες δουλειά.

Δεν είναι συζήτηση που μπορεί να λυθεί με γραπτό λόγο σε ένα forum. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ εγώ κατάλαβα τι λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Inside X είπε

Κοστίζει όντως η Mask Rom στα cards του switch. Και κοστίζει γιατί δεν είναι απλή nand/sd level της πλάκας που μετά από 5~10 χρόνια θα σβηστεί το game στυλ vita.

Αυτό αξίζει να το πληρώνετε ή όχι? 

Δεν ξέρω αποφασίστε.

Εγώ είμαι του 0 και 1.

Ρε συ, είναι του Eshop παιχνίδι, δεν έχει physical έκδοση :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 minutes ago, Inside X said:

Ρε εντάξει. Μην το ξεσκίσουμε το ζήτημα, δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε αλλά δυο παρατηρήσεις:

- Προβλήθηκες στο Nintendo Direct? - Μια χαρά.

- Πήρες funding στο ID@XBOX ή το Sony αντίστοιχο και πληρώθηκες για Game Pass. Ακόμα πιο καλά.

- Τα πήρες τα πάντα όλα στο Epic Store? Βρήκες δουλειά.

Δεν είναι συζήτηση που μπορεί να λυθεί με γραπτό λόγο σε ένα forum. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ εγώ κατάλαβα τι λες.

Καταλαβαίνω τι λες. Διαφωνώ (γιατί το EGS δεν είναι δουλειά, χαρτζιλίκι είναι μέχρι να πέσει έξω), αλλά καταλαβαίνω τι λες.

Φίλοι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Malthador είπε

Είναι ένα πράγμα το ότι υπάρχουν παράπονα και ένα εντελώς διαφορετικά το «την κάνουν».

Δεν έχω δει κανέναν indie να την κάνει από το Steam επειδή «έχει παράπονα». Τέσπα, δεν μπαίνω σε αυτή την κουβέντα, δυο κλικς μακριά είναι το Steam και μπορεί εύκολα να διαπιστωθεί αυτό που λέω.

Όσον αφορά το e-shop:

Gaming the system with deals: Switch gamers love bargain bin games and so do developers

 

Κουράζω αλλά με κουράσατε.

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Φίλοι;

Πάντα. Δεν έχω κάτι με κάποιον. Ποτέ δεν είχα. :) 

Κουβέντα να γίνεται :devil:

Επεξ/σία από Inside X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 minutes ago, Inside X said:
Κουράζω αλλά με κουράσατε.

Για την τιμή των όπλων και μόνο, επειδή εσύ έδωσες τα στατιστικά, από το λινκ σου:

E92sbFf.png

Εννιακόσια games σε ένα μήνα πιστεύω ότι είναι καλή ένδειξη ότι κανένας indie δεν την κάνει από το Steam επειδή έχει παράπονα και μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν πάνε στο steam ή στο e-shop ή στο store.

Το θέμα είναι ότι θάβονται από την σαβούρα και εκεί έκανα /quote το post του mistwalker.

Κινούμενη άμμος είναι για χαζούς και έξυπνους devs τα store.

Μην παίρνεις ότι γράφω τοις μετρητοίς ότι έχω κάποια ατζέντα να θάβω steam, νιντέντα κλπ.. 

Από εκεί ξεκινούν οι παρεξηγήσεις.

Δες το διαφορετικά για να κατανοήσεις το πνεύμα μου.

Το New Vegas από την Obsidian θεωρείτο AAA.

Το Outer Worlds AA.

Τα Pshychonauts έπαιζαν με το ΑΑΑ κάποτε

Σήμερα θεωρούνται ...Indy?

H Nintendo σήμερα που είναι εκτός του Arms Race, βγάζει ΑΑ (σε production values όσον αφορά τον τεχνικό τομέα)

ΑΑΑ?

Οι indy με funding γίνονται από indy--> ΑΑ ... --->>ΑΑΑΑ+

Είναι η πηγή του ταλέντου πως το λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, Inside X said:

Βρε το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν πάνε στο steam ή στο e-shop ή στο store.

Το θέμα είναι ότι θάβονται από την σαβούρα και εκεί έκανα /quote το post του mistwalker.

Κινούμενη άμμος είναι για χαζούς και έξυπνους devs τα store.

Μην παίρνεις ότι γράφω τοις μετρητοίς ότι έχω κάποια ατζέντα να θάβω steam, νιντέντα κλπ.. 

Από εκεί ξεκινούν οι παρεξηγήσεις.

Δες το διαφορετικά για να κατανοήσεις το πνεύμα μου.

Το New Vegas από την Obsidian θεωρείτο AAA.

Το Outer Worlds AA.

Τα Pshychonauts έπαιζαν με το ΑΑΑ κάποτε

Σήμερα θεωρούνται ...Indy?

H Nintendo σήμερα που είναι εκτός του Arms Race, βγάζει ΑΑ (σε production values όσον αφορά τον τεχνικό τομέα)

ΑΑΑ?

Οι indy με funding γίνονται από indy--> ΑΑ ... --->>ΑΑΑΑ+

Είναι η πηγή του ταλέντου πως το λένε.

Δίνεις δικούς σου ορισμούς στις έννοιες οπότε δεν έχει βάση η κουβέντα. Το ΑΑΑ σημαίνει  κάτι πολύ συγκεκριμένο, είναι τα games που χρειάζονται πολύ μεγάλο budget και μεγαλύτερο διάστημα για να παραχθούν. Το BotW είχε ίδιο budget και ίδιο developing time με το God of War, όσο ΑΑΑ είναι το ένα, άλλο τόσο είναι και το άλλο.

7 hours ago, thdelig said:

Μία ερώτηση: υπάρχουν νέα για το χακάρισμα πατσαρισμένων κονσολών? Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος.

Είσαι σε λάθος τόπικ, εδώ δες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 minutes ago, aris1986 said:

έκανε δουλειά του φίλου μου. Σαν να παίζει με γραφικά ps4 slim!

Δγιαδωσται11!1!!!1!!!ΕΝΑΕΝΑ

Screenshot_20191024-172100.png

Ποιός δίνει λεφτά για τέτοιες βλακείες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ποιός δίνει λεφτά για τέτοιες βλακείες...

Και όμως υπάρχουν upscalers που κάνουν πολύ καλή δουλειά. Απλά αυτός δεν είναι ένας από αυτούς. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...