Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, MetalPrime είπε

please, TELL ME MORE.

γιατί έχω γανιάσει πια... θα φάει κανένα critical hit η τηλεόραση με το joycon και δεν φταίει σε τίποτα.

Όπως παλιά που φυσουσαμε τις κασέτες nes,snes,gameboy έτσι και τώρα φυσάς με το στόμα το analog(κούνησε και το αναλογικο  σε κάποια κατεύθυνση έχει καλύτερο αποτέλεσμα).Αλλιώς με συμπιεσμένο αέρα αλλά προσοχή γιατί υπάρχει μικρή πιθανότητα αποτι είχα δει στο net να σκίσει το μαλακό πλαστικό κάτω από το joycon αλλα και να μην είναι κάποιο από τις μαπες προϊόντα που εκτός από αέρα πετάει και λίγο νεράκι.Παντως με το  στόμα είδα καλύτερο αποτέλεσμα αλλά και πάλι ενώ στα settings το βλέπω να δουλεύει τέλεια όσο παιζεις με τις κινήσεις  του αναλογικού μπορει κάποια στιγμή να το εμφανίσει οπότε ξαναφυσα🤣🤣.

Αυτό είναι nintendo seal of quality.Και στο Αμερικάνικο site πρώτο θέμα είναι στο support τα joycons problems.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, greed είπε

Έχει στείλει κάνεις joycon εκτός εγγύησης για επισκευή του drift? Και αν ναι τον χρέωσαν;

 

5 ώρες πριν, MetalPrime είπε

please, TELL ME MORE.

γιατί έχω γανιάσει πια... θα φάει κανένα critical hit η τηλεόραση με το joycon και δεν φταίει σε τίποτα.

χωρίς δεύτερη σκέψη σπρέι επαφών χωρίς λάδι . Το εχω στειλει και εγω 2-3 φορες τωρα που ειναι εκτος εγγυησης μου ελυσε τα χερια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο αλλά στις 20 Νοεμβρίου ανοίγει nintendo store στο Tokyo και συγκεκριμένα στην Shibuya και θα έχει ηλεκτρονικό κατάστημα. 

https://www.nintendo.co.jp/officialstore/index.html

θυμάται κανείς να είχε ποτέ official retail store η nintend?o εκτός από έναν αιώνα πριν στο kyoto :P

edit: Τώρα που έβλεπα το video είναι σίγουρο τις πρώτες μέρες ότι θα έχει επικές ουρές απέξω. Εδώ στης square το κατάστημα έχω δει ουρές με 10 άτομα απέξω να περιμένουν

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
52 minutes ago, logistoulis said:

Έχει δύο χρόνια εγγύηση το switch?

Ναι, άσχετα τι φούμαρα λένε στο Public κλπ για να αγοράζεις επεκτάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Ναι, άσχετα τι φούμαρα λένε στο Public κλπ για να αγοράζεις επεκτάσεις...

καλά μη μου το θυμίζεις αυτό που έπαθα και μου έλεγαν την επομένη αν ειχες παρει επιπλέον εγγύηση θα στο αλλάζαμε αμέσως, ενώ τώρα δεν υπάρχει doa και πέρασα ένα μήνα σχεδόν χωρίς κονσόλα 

 

και κινητό που πήρα από media μου τα ζάλιζε μισή ώρα ο άλλος.. έλεος και ήθελε τώρα να μου πει για ασφάλειες ένας άσχετος σε έναν που έχει σπουδάσει το μαθηματικό κομμάτι των ασφαλειών

 

δεν είμαι κατά της επέκτασης, αρκεί να έχει νόημα , έχω κάνει όταν βρήκα ότι είχε , αλλά πλέον με πιάνει τέτοια αηδία που μου την πέφτουν  για επέκταση που απορρίπτω

 

από ότι αντιλαμβάνομαι 2 χρόνια δίνει η cd media, μια χαρά 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 minutes ago, logistoulis said:

καλά μη μου το θυμίζεις αυτό που έπαθα και μου έλεγαν την επομένη αν ειχες παρει επιπλέον εγγύηση θα στο αλλάζαμε αμέσως, ενώ τώρα δεν υπάρχει doa και πέρασα ένα μήνα σχεδόν χωρίς κονσόλα 

και κινητό που πήρα από media μου τα ζάλιζε μισή ώρα ο άλλος.. έλεος και ήθελε τώρα να μου πει για ασφάλειες ένας άσχετος σε έναν που έχει σπουδάσει το μαθηματικό κομμάτι των ασφαλειών

δεν είμαι κατά της επέκτασης, αρκεί να έχει νόημα , έχω κάνει όταν βρήκα ότι είχε , αλλά πλέον με πιάνει τέτοια αηδία που μου την πέφτουν  για επέκταση που απορρίπτω

από ότι αντιλαμβάνομαι 2 χρόνια δίνει η cd media, μια χαρά 

Ναι 2 χρόνια δίνει η cdmedia. Κι εμένα μου τα έπρηζαν για το PS4 (που έχει όντως 1), πρέπει να τους αρνήθηκα τουλάχιστον 5 φορές μέσα σε 10 λεπτά πρηξίματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, GeorgeMan said:

Ναι, άσχετα τι φούμαρα λένε στο Public κλπ για να αγοράζεις επεκτάσεις...

εγώ πάντως αγοράζω πάντα επέκταση εγγύησης στα 3 έτη για τους εξής λόγους:

1) ότι μου έχει χαλάσει, συνήθως χαλάει στα δυομιση χρόνια, μόλις δηλαδή λήξει η διετής εγγύηση.

2) η ποιότητα του service δεν έχει καμία σύγκριση. Όσες φορές μου έχει χαλάσει κάτι και είχα επέκταση με εξυπηρέτησαν άμεσα.

3) Στατιστικά να το δεις, αν το κόστος της επέκτασης εγγύησης είναι 15% ή ακόμα και 20% της αξίας του προιοντος και 1 στις 3 συσκευές σου χαλάσει μεταξύ των δυο και των τριων ετών, πάλι κερδισμένος είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, logistoulis είπε

και κινητό που πήρα από media μου τα ζάλιζε μισή ώρα ο άλλος.. έλεος και ήθελε τώρα να μου πει για ασφάλειες ένας άσχετος σε έναν που έχει σπουδάσει το μαθηματικό κομμάτι των ασφαλειών

δεν είμαι κατά της επέκτασης, αρκεί να έχει νόημα , έχω κάνει όταν βρήκα ότι είχε , αλλά πλέον με πιάνει τέτοια αηδία που μου την πέφτουν  για επέκταση που απορρίπτω

Την δουλεια τους κανουν αυτοι ομως και καλως ή κακως επεκταση εγγυησης σε ενα προιον μπορει να δωθει μονο κατα την διαδικασια της αγορας και οχι μετα την αγορα.

Η επεκταση εγγυησης σε κονσολες,μονο στην περιπτωση των Playstation εχει πραγματικο νοημα που εχουν μονο 1χρονο εγγυηση.

Σε 3χρονια σε Nintendo Μερια παιζει να εχει βγει Switch 2 ουτως ή αλλως :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Την δουλεια τους κανουν αυτοι ομως και καλως ή κακως επεκταση εγγυησης σε ενα προιον μπορει να δωθει μονο κατα την διαδικασια της αγορας και οχι μετα την αγορα.

Η επεκταση εγγυησης σε κονσολες,μονο στην περιπτωση των Playstation εχει πραγματικο νοημα που εχουν μονο 1χρονο εγγυηση.

Σε 3χρονια σε Nintendo Μερια παιζει να εχει βγει Switch 2 ουτως ή αλλως :P

εγώ πάντως σήμερα χάρηκα γιατί έμαθα ότι πήγα από το 1 στο 2 

 

όσο για το ps4 εκεί επί τούτου δεν το έψαξα το θέμα, επειδή ήξερα ότι σαν revision με λιγότερο ενεργοβόρο hw (slim) τα πράγματα θα είναι ασφαλή για αρκετό καιρό όπως και συμβαίνει 

εκει μπορείς να αλλάξεις και σκληρό που μάλλον δε θα μπορείς στο 5.. στο 5 πχ που λέω να το πάρω πρώτη μέρα θα έπαιρνα επέκταση 

 

τώρα για το ίδιο το switch δεν φοβάμαι, αν και θα προτιμούσα να έχω το νεότερο 

με το dock την έπαθα και έχω ψυχολογικό σε αυτό το κομμάτι, για τα joycons απλά έχω ακούσει προς το παρόν όλα καλά, είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένος και για αυτό.. και έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι μπορεί να αγοράσω κάποια στιγμή καινούρια, απλά ελπίζω έως τότε να έχει λυθεί μια και καλή το θέμα 

 

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Gorbatsof said:

Αδερφέ το Link's Awaking το λατρεύω και το λιώνω αυτή τη στιγμή αλλά μιλάμε για framedrops που χαλάνε την εμπειρία.Δε γίνεται να μη σου είναι εμφανές ακόμα και αν δεν έχει εκπαιδευμένο μάτι.

ειλικρινα δεν το παρατηρησα πουθενα δεν εχω λογο να πω ψεματα. εχω μπει/βγει σε εκατο σπιτακια και σε 2 dungeons. ολα φυσιολογικα

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ευρώπη  οι ηλεκτρικές συσκευές έχουν 2 χρόνια εγγύηση.

32 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σε 3χρονια σε Nintendo Μερια παιζει να εχει βγει Switch 2 ουτως ή αλλως

Όπως βγήκε και το ps4 pro 3 χρόνια μετά το απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Snolly είπε

ειλικρινα δεν το παρατηρησα πουθενα δεν εχω λογο να πω ψεματα. εχω μπει/βγει σε εκατο σπιτακια και σε 2 dungeons. ολα φυσιολογικα

Δε λέω ότι λες ψέματα, απλά αν δε κατάλαβες αυτά τα framedrops τότε είσαι ευτυχισμένος.Εμενα μου πέταξαν τα μάτια έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Snolly είπε

ειλικρινα δεν το παρατηρησα πουθενα δεν εχω λογο να πω ψεματα. εχω μπει/βγει σε εκατο σπιτακια και σε 2 dungeons. ολα φυσιολογικα

Ειναι στον ανθρωπο , ειναι και στο παιχνιδι. Εγω τα βλεπω αλλα σε 1'' τα ξεχναω δε με ενοχλουν. Αν παιξω Bioshock ομως στο Ps3 και μετα το Bioshock στο ps4 θα βγαλω τα ματια μου με πηρουνι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στα σπιτάκια και στα dungeons ειναι ολα καλά. Το πρόβλημα ειναι σε εξωτερικούς χώρους οταν αλλάζεις οπτικό κουτί. Στο Gameboy λογω περιορισμένης δυνατότητας ήταν ανα οθόνη.

Στο remaster εγινε ενοποίηση των οθονών, κατα τη μεταβολή αυτών υπάρχει η τραγική πτώση των καρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...