Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

Να προσφορά για τις γιορτές παιδιά! Γα να μην λέτε

Μόνο 160😂

Πωπω υπάρχουν ακόμα οι μουφοκονσολες με τα 800 παιχνίδια μέσα! Θα βάλω τα κλαμματα! Αυτό με το πιστόλι και τις πάπιες με είχε κάψει! Άπειρες ώρες παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Edel είπε

Πωπω υπάρχουν ακόμα οι μουφοκονσολες με τα 800 παιχνίδια μέσα! Θα βάλω τα κλαμματα! Αυτό με το πιστόλι και τις πάπιες με είχε κάψει! Άπειρες ώρες παιχνίδι. 

θυμαμαι το polystation κλαιω, και εγω ειχα λιωσει το duckhunt 😂

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια γρήγορο update έπειτα από καμιά 3 ώρες Astral chain και γύρω στο 7 ωρο στο Divinity 2. Το AC είναι κόσμημα λέμε. Πρώτον είναι αυτό που θα περίμενες από platinum αν και ξεκινάει αλλιώς και νομίζεις ότι θα είναι πιο αργό, σύντομα έρχεται στα ίσα του όμως μετά από τα αρχικά επικά συμβάντα των 2 πρώτων κεφαλαίων. Δεύτερον, ο τεχνικός τομέας είναι πολύ ανώτερος από αυτός που δείχνει το YouTube. Μουσικαρες επίσης. 

Το δε divinity είναι απόλαυση παρά τις εκπτώσεις στον τεχνικό τομέα. Στη μικρή οθόνη θα σας φάει όλο τον χρόνο σας, τόσο εθιστικο είναι. Το πέρασα από κάποια σημεία που ακόμα και το pc αγκομαχαει και οι πτώσεις είναι πολύ μικρές αλλά υπαρκτές. Επίσης σωστό ui scaling στη φορητή και δεν έχεις θέμα με εικονίδια και γράμματα καθώς είναι όλα ευδιάκριτα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, antreas71980 είπε

το ποια παιχνιδια παιζουν με wireless play το γραφει το κουτι του παιχνιδιου απο πισω?Επισης το wireless play αν καταλαβα καλα παιζεται μεσω ιντερνετ?

Συνήθως το λένε είτε στο κουτάκι από πίσω, είτε στο internet, στον τίτλο του παιχνιδιού - στην περιγραφή, είτε και στο trailer. Αν δεις στο trailer τύπους / τύπισσες να κρατάνε το switch στα χέρια τους και να είναι γύρω γύρω μαζί, συνήθως παίζουν μέσω wireless local play. Μπορεί να το αναφέρουν και ως σκέτο local play. Βασικά υπάρχει μια σύγχηση μεταξύ local play / wireless play και με το couch op που ουσιαστικά το δεύτερο είναι με μία μόνο κονσόλα και χωρίζεται η οθόνη. Οπότε εκεί δεν ξέρεις τι πρωτό ισχύει γιατί και τα 2 σωστά είναι εφόσον παίζουν μαζί οι παίκτες αλλά διαφέρει ως προς την λειτουργία. Δες και εδώ για περισσότερες πληροφορίες, καθώς επίσης και εδώ για κάποιους τίτλους που υποστηρίζουν local wireless play.

Χρειάζεται στην αρχή wifi για να ρυθμίσεις την σύνδεση μεταξύ των δύο και ίσως αργότερα όχι. Το ίσως το λέω διότι και πάλι εξαρτάται από το παιχνίδι. Να, το αναφέρουν και εδώ αλλά καλό θα είναι να δαιτηρείται το wifi σε όλη την πορεία του παιχνιδιού. Βέβαια θα μου πεις εάν δεν είσαι στο σπίτι και είσαι κάπου έξω και ΔΕΝ υπάρχει internet, μετά τι κάνουμε; Ε μάλλον δεν γίνεται καθόλου να το ενεργοποιήσεις. Μήπως με δεδομένα από το κινητό και δημιουργία hot spot? Δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει.

Τέλος, υπάρχει και αυτή εδώ η σελίδα Co Optimus (μάλλον από το co-op (συνεργασία) και τον Optimus Prime των Transformers) 😁 αλλά το κακό είναι ότι δεν έχει καλή αναζήτηση. Μπορεί να βάλεις ένα παιχνίδι να το έχει και να μην σου το δείχνει στην αναζήτησή του!! πχ το mario kart 8 dx δεν μου το έβγαζε?!?! Ωστόσο, εδώ για το Bubble Bobble 4 που βγήκε πρόσφατα αναφέρει ότι υποστηρίζει μόνο couch co-op μέχρι 4 άτομα και όχι wireless / local play (LAN). Ενώ για το Luigi's Mansion 3, αναφέρει 4 άτομα στο LAN (πέρα από couch με 2 παίκτες και online μέχρι 8). Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα Πόκεμον. Μια περίεργη γεύση αφήνει η μοντερνια με τις μουσικές, τα μωβ χρώματα. Δεν έχω παίξει πολύ για να κρίνω αλλά φλατ τιβι που μου πήρε η μαμά μου για να παίζω με την τελευταία κονσόλα της νιντυ;

Μου φαίνεται απλά ρηχό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά το monster boy είναι επικά καλό platform.

Και πολύ μεγάλο σε διάρκεια επίσης. Θαρρώ αυτή τη περίοδο πως είναι σε discount.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vadergr είπε

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, αλλά το monster boy είναι επικά καλό platform.

Και πολύ μεγάλο σε διάρκεια επίσης. Θαρρώ αυτή τη περίοδο πως είναι σε discount.

Ναι πράγματι! Και εγώ το τσίμπησα και έχω ασχοληθεί λίγες ημέρες και μπορώ να πω ότι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά και ξεχωρίζει κάμποσο από τα υπόλοιπα metroidvania που είναι πιο παραδοσιακά. Ενώ αυτό έχει και puzzle γρίφους μέσα που τους λύνεις μέσω των δυνατοτήτων των χαρακτήρων και διαφέρει με τα υπόλοιπα. Εντωμεταξύ είναι κάπως δύσκολο σε διάφορα σημεία. Έχουμε και το Ori. Από τις λίγες φορές που σε κονσόλα της Nintendo έχουν πέσει οι τιμές και δεν ξέρεις τι να πρωτό παίξεις / τι να πρωτό διαλέξεις σε πολύ πολύ καλούς τίτλους! Προτείνεται ανεπιφύλακτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για όσους δεν το έχουν πάρει αλλά το base έχει τον κολεκτορα του zelda awaking στα 80 ευρώ

https://www.base.com/buy/product/the-legend-of-zelda-links-awakening-limited-edition-nintendo-switch/dgc-zeldalinklens.htm

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

για όσους δεν το έχουν πάρει αλλά το base έχει τον κολεκτορα του zelda awaking στα 80 ευρώ

https://www.base.com/buy/product/the-legend-of-zelda-links-awakening-limited-edition-nintendo-switch/dgc-zeldalinklens.htm

"Limited edition" κατά τα άλλα. Ίσα ίσα για να τρέχουμε σαν χαζοί να την πάρουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

"Limited edition" κατά τα άλλα. Ίσα ίσα για να τρέχουμε σαν χαζοί να την πάρουμε.

Πραγματικά πως παρασύρθηκα και εγώ έτσι; Και δεν το έχω αγγίξει ακόμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

"Limited edition" κατά τα άλλα. Ίσα ίσα για να τρέχουμε σαν χαζοί να την πάρουμε.

Ενταξυ αυτο δεν εχει να λεει κατι.

Η συλλεκτικη του Zelda BOTW ηταν διαθεσιμη μεχρι και κοντα 1χρονο μετα την κυκλοφορια του που ηταν και ακριβοτερη(μεχρι Γεναρη του 2018 σε καποιες αλυσιδες αν δεν κανω λαθος).

Μονο οσους την αγορασαν σε 3ψηφιο νουμερο(πχ 120+ευρω) ποναει ας το πουμε το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...