Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, logistoulis είπε

Βάλε το ένα στο πίσω μέρος εκεί που μπαίνει το HDMI και το ρεύμα

Αλλά για ποια pro controllers λες; Της Nintendo δε θέλουν ανταπτορα

Δεν χωραει αναμεσα τους.Τα pro controllers του wii u.

3 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Ο πρώτος διδάξας 

moustaki.jpg?itok=hxT4ki3S

Μπορείς να κάνεις πάρεις ένα usb extension καλώδιο. Δεν χρειαζεται hub. 

Ok  ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος το Valfaris πριν Κανα δεκαήμερο . Ωραίο παιχνιδάκι μετροιντ με κόντρα σε δυστοπικο μέλλον ,σπλατεριες δαίμονες και μεταλ( κάτι μεταξύ testament και annihilator τα περισσότερα riffs) αν με ενόχλησε κάτι είναι το συνεχές respawn εχθρών σε ορισμένες περιοχές που σε κάνε να αφήνεις την τακτική κ να σπαμαρεις προς όλες τις κατευθύνσεις . Ικανοποίητικο σε διάρκεια για το ειδος του παιχνιδιού ( σχεδόν τριπλάσιο από το blazing chrome )

Εκανε καλή δουλειά το στουντιο αυτή την φορά γιατί μετά το slain ανυσηχουσα τι θα δώσουν )

8/10 από μένα 

Επισης ρε παιδία να πω την αμαρτία μου . Έχοντας τερματίσει άπειρα μετροιντβανια . Έκανα προχθές Τρίτη προσπάθεια να παίξω το axiom verge και δεν μ κάθεται καθόλου καλά . 
Δεν ξέρω λίγο τα γραφικά , λίγο το άλμα Π ναι κάπως περίεργο λίγο ότι θεωρω πως δεν έχει καθόλου δίκη τ ταυτότητα ειδικά αν έχεις παίξει όλα τα μετροιντ .. στο τέλος πάντα το παρατάω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τέλος το LM3 μετά από 17 ώρες. Απίστευτος τίτλος, καθαρό 10άρι για μένα. Εκπληκτικός οπτικός τομέας και απόλυτο fun από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

40 minutes ago, kolivas said:

Επισης ρε παιδία να πω την αμαρτία μου . Έχοντας τερματίσει άπειρα μετροιντβανια . Έκανα προχθές Τρίτη προσπάθεια να παίξω το axiom verge και δεν μ κάθεται καθόλου καλά . 
Δεν ξέρω λίγο τα γραφικά , λίγο το άλμα Π ναι κάπως περίεργο λίγο ότι θεωρω πως δεν έχει καθόλου δίκη τ ταυτότητα ειδικά αν έχεις παίξει όλα τα μετροιντ .. στο τέλος πάντα το παρατάω ..

Ούτε καν. Για μένα το Axiom Verge είναι καλύτερο από τα περισσότερα Metroid (εκτός από το Super Metroid εννοείται). Αυτή τη διεστραμμένη ατμόσφαιρα δεν μου την έβγαλε κανένα Metroid, απορώ πως θεωρείς ότι δεν έχει δική του ταυτότητα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και να συμπληρωσω για το Luigis mansion 3 οτι  με διαφορα ο καλυτερος οροφος για μενα ο  8ος με τα σκηνικα απο ταινιες και το  boss του οροφου. Κατανταω κουραστικος αλλα οπως εχω γραψει απειρες φορες ειναι must play τιτλος για τους κατοχους του switch. Pure fun απλα.

Επεξ/σία από dekulinkgr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Τέλος το LM3 μετά από 17 ώρες. Απίστευτος τίτλος, καθαρό 10άρι για μένα. Εκπληκτικός οπτικός τομέας και απόλυτο fun από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ούτε καν. Για μένα το Axiom Verge είναι καλύτερο από τα περισσότερα Metroid (εκτός από το Super Metroid εννοείται). Αυτή τη διεστραμμένη ατμόσφαιρα δεν μου την έβγαλε κανένα Metroid, απορώ πως θεωρείς ότι δεν έχει δική του ταυτότητα

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Τέλος το LM3 μετά από 17 ώρες. Απίστευτος τίτλος, καθαρό 10άρι για μένα. Εκπληκτικός οπτικός τομέας και απόλυτο fun από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Ούτε καν. Για μένα το Axiom Verge είναι καλύτερο από τα περισσότερα Metroid (εκτός από το Super Metroid εννοείται). Αυτή τη διεστραμμένη ατμόσφαιρα δεν μου την έβγαλε κανένα Metroid, απορώ πως θεωρείς ότι δεν έχει δική του ταυτότητα.

Γ αυτό μίλησα γ αμαρτία στην αρχή . Κοιτά θα του δωσω κ άλλη ευκαιρία , εδώ τερματίζω μετροιντβανια που δεν είναι καλά . Απλά κάτι με χαλάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά, αφιερωμένο στους φίλους του LM3:

Δεν το έχω παίξει ακόμα αν και πάντα θα προτιμώ τα εσωτερικά στούντιο της Ν δεν έχω λόγους να αμφιβάλω για την NLG. Όσοι έχετε παίξει το παιχνίδι υπάρχουν σκηνικά παρόμοια με τα παρακάτω:

 

Γενικώς το LM έχει και λίγο από backtracking και θεωρώ πως σαν σειρά μπορεί να πάρει τα παραπάνω στοιχεία, να τα εξελίξει και να τα ενσωματώσει ανάλογα. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, kolivas είπε

Τέλος το Valfaris πριν Κανα δεκαήμερο . Ωραίο παιχνιδάκι μετροιντ με κόντρα σε δυστοπικο μέλλον ,σπλατεριες δαίμονες και μεταλ( κάτι μεταξύ testament και annihilator τα περισσότερα riffs) αν με ενόχλησε κάτι είναι το συνεχές respawn εχθρών σε ορισμένες περιοχές που σε κάνε να αφήνεις την τακτική κ να σπαμαρεις προς όλες τις κατευθύνσεις . Ικανοποίητικο σε διάρκεια για το ειδος του παιχνιδιού ( σχεδόν τριπλάσιο από το blazing chrome )

Εκανε καλή δουλειά το στουντιο αυτή την φορά γιατί μετά το slain ανυσηχουσα τι θα δώσουν )

8/10 από μένα 

Επισης ρε παιδία να πω την αμαρτία μου . Έχοντας τερματίσει άπειρα μετροιντβανια . Έκανα προχθές Τρίτη προσπάθεια να παίξω το axiom verge και δεν μ κάθεται καθόλου καλά . 
Δεν ξέρω λίγο τα γραφικά , λίγο το άλμα Π ναι κάπως περίεργο λίγο ότι θεωρω πως δεν έχει καθόλου δίκη τ ταυτότητα ειδικά αν έχεις παίξει όλα τα μετροιντ .. στο τέλος πάντα το παρατάω ..

Δεν εισαι μονος σου, το Axiom Verge ειχε καλες ιδεες και φοβερη μουσικη αλλα δεν μπορουσα να συνηθισω τα γραφικα του. Τα εβρισκα ταυτοχρονα μπερδευτικα και πολυ ασχημα. Οποτε το παρατησα στη μεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπαρχει τροπος στο mario kart να παιξουν 2 ατομα online στην ιδια κονσολα με τα ονοματα τους;Το 2ο ατομο μου το δινει μονο σαν 'player'

Edit  ok το βρηκα!

Επεξ/σία από vasiliis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2019 στις 2:38 ΠΜ, bad_freddy είπε

Τσίμπησα Luigi's Mansion 3 και είχα τερματίσει το πρώτο στο 2DS πριν κάνα μήνα. Να ρίξω ενα πέρασμα στο 2 πριν αρχίσω το 3 ή να παω κατευθείαν στο τελευταίο?

Γνωρίζω οτι σαν "story" είναι ανεξάρτητα αλλά αν είναι τόσο καλό το δεύτερο να το βάλω στο πρόγραμμα αν είναι...

Έπαιξα ξανά το πρώτο πριν κανά μήνα στο 3DS και συνέχισα στο δεύτερο για πρώτη φορά και το τελείωσα πριν λίγες ημέρες.

Πραγματικά είναι να απορείς γιατί έκαναν 12 χρόνια να φτιάξουν μια συνέχεια...

Το δεύτερο δεν αποτελεί μια "καλοπισμένη αντιγραφή" μα περισσότερο εξελίσει το αυθεντικό σε όλους τους τομείς.

Ειδικά στον τρόπο που χειρίζεσαι τη σκούπα είναι απόλαυση, κάτι που μου "κλώτσησε" λίγο στο πρώτο παίζοντάς το μετά από τόσα χρόνια.

Το πρόβλημά σου δεν πρέπει να είναι ΑΝ θα παίξεις και το δεύτερο ή με ποια σειρά αλλά ΠΟΤΕ θα τα παίξεις! :P

Εγώ τελειώνω κάποια games αυτές τις μέρες και με νέο έτος αρχίζω φουλ το τρίτο σε co-op mode!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/12/2019 στις 2:58 ΜΜ, vasiliis είπε

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα στο Mario Kart 8 Deluxe στο online, μου εμφανίζει το μήνυμα "communication error has occured" και με πετάει εκτός.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;;

Ξερει καποιος τη λυση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cubilone είπε

Δεν εισαι μονος σου, το Axiom Verge ειχε καλες ιδεες και φοβερη μουσικη αλλα δεν μπορουσα να συνηθισω τα γραφικα του. Τα εβρισκα ταυτοχρονα μπερδευτικα και πολυ ασχημα. Οποτε το παρατησα στη μεση.

Αυτό ακριβώς , τα γραφικά του με μπερδεύουν και γενικά τα θεωρω κακα . Όχι ότι εχω απαιτήσεις ξέρω τι παίζω κ πάντα κοιτάω γκευμπλευ απλά τα συγκεκριμένα δεν μου κάθονται καλά στο μάτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://nintendoeverything.com/bayonetta-3s-development-still-going-well/

Μετάφραση από τα ιαπωνικά στα αγγλικά:

When one fan asked when we’ll hear something about Bayonetta 3, Kamiya responded: “Development’s going really well. There you go.”

Μετάφραση από τα αγγλικά στα ελληνικά:

"Μου τα'χετε πρήξει!"

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...