Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

State Of Mind Collector's Edition στο 25αρι στο Ισπανικό Αμαζον. Το συγκεκριμένο είναι exclusive στο Ισπανικό και μόνο Αμαζον. Το παιχνίδι έχει γενικά άριστα reviews στο steam. Κατά πόσο είναι η μεταφορά όμως καλή στο Switch δεν ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους και όσες είστε κοντά Θεσσαλονίκη η από Θεσσαλονίκη θα βρεθούμε για καφέ και κοπή πίτας η σήμερα η αύριο, οποίος -α ενδιαφέρεται ας μου στείλει pm. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, chek2fire είπε

μόνο δύο ώρες περιμένεις στην ουρά για να μπεις στο Nintendo shop στο Tokyo :P

Εντάξει είναι καλύτερα από το Pokemon center που άνοιξε για λίγο καιρό στην Αγγλία. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2020 στις 8:06 ΜΜ, EverythingYouBelieve είπε

Έχω πάρει τις θήκες της Ardistel που γράφεις και είναι φουλ βολικές και ανθεκτικές. Η μικρή είναι ότι πρέπει για απλή μεταφορά και χωράει και 8 games στις κόκκινες θηκούλες μα δεν έχει χώρο για κάτι έξτρα όπως φορτιστή οπότε περισσότερο βολεύει στη μεταφορά "της μιας μέρας", επίσης μπορείς να στηρίξεις την κονσόλα διαγώνια για tabletop mode. Η μεγάλη χωράει όλο τον εξοπλισμό που χρειάζεσαι (κονσόλα, dock, χειριστήριο, καλώδια) αν πας σε σπίτι φίλων ή τέλος πάντων σε άλλο χώρο που θα τα συνδέσεις στο dock για TV mode.

Όσο για το tempered glass της Orzly είναι άψογο, ίσως το καλύτερο που μπορείς να πάρεις, περιέχει 2 τζαμάκια και bonus η εύκολη bubble-free εφαρμογή του.

Ευχαριστώ πολύ φίλε! Με ενδιαφέρει να βάζω μέσα έστω ένα ζευγάρι joycons που μου πήραν δώρο γιατί προς το παρόν το κουβαλάω χύμα στο backpack μαζί με το laptop τυλιγμένο σε blister/μαλακά πανιά. Μάλλον orzly με βλέπω ή αν τελευταία στιγμή πάρω satisfye στην ίδια τιμή αλλά θα πρέπει να πάρω εξτρά το τζαμάκι από σκρουτζ. Ευχαριστώ για την κριτική.

9 ώρες πριν, non-serviam είπε

State Of Mind Collector's Edition στο 25αρι στο Ισπανικό Αμαζον. Το συγκεκριμένο είναι exclusive στο Ισπανικό και μόνο Αμαζον. Το παιχνίδι έχει γενικά άριστα reviews στο steam. Κατά πόσο είναι η μεταφορά όμως καλή στο Switch δεν ξέρω.

Βλέπω σχόλια και κακές βαθμολογίες σχετικά με την κίνηση του χαρακτήρα. Με ψήνει βέβαια να το δοκιμάσω βέβαια. Αν αγοραστεί κουτάτο, προφανώς θα είναι η special έκδοση αφού είναι στην ίδια τιμή με την απλή, αλλά μέχρι και στο ελληνικό store είναι μισοτιμής στα 13 αφού με τα μτφ από το άμζον θα βγαίνει 29+..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι θήκες που παίρνουν και φορτιστή μπορεί να είναι σαφώς πιο ογκώδεις αλλά σε ταξίδια θες και φορτιστή.  σε τσάντα για καθημερινή μεταφορά ο επιπλέον όγκος μπορεί να είναι θέμα μπορεί και όχι

Εγώ πάντως είχα πάρει μια gioteck από τα media σε όχι ιδιαίτερα φοβερή τιμή στα 35€ , αλλά πέρα από το tablet με τα joycons φορεμένα έχει ξεχωριστό compartment που χωράει άνετα τον κανονικό φορτιστή και αν θες extra joycons ή κανα power bank καθώς και θήκες για 14 gamecards

Πάω δηλαδή κάπου μέρες και τα έχω όλα μαζί

Μετά είναι θέμα αν θέλω να πάρω dock και χειριστήρια εκεί πρέπει να τα βάλω κάπου αλλού ξεχωριστά αλλά για διακοπές με φορητή κονσόλα είμαι κομπλέ

Το πράγμα βέβαια γίνεται πιο πολύπλοκο για αυτούς που έχουν grips, εκεί θα πρέπει να έχεις τη θήκη μεταφοράς του κάθε κατασκευαστή

Όσο για τα tempered glass φουσκάλες δεν θα σου κάνει κανένα, με λίγη πίεση φεύγουν

Φουσκάλες γίνονται σε ζελατίνες και εκεί θέλει μεγάλη ικανότητα, σε κινητό με απλή ζελατίνα μπορώ να αφαιρέσω τις φουσκάλες σχετικά εύκολα (αν και έχω χρόνια να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο αφήνω γυμνό τζαμί πλέον), αλλά στο switch φοβάμαι να πιέσω όσο θα πίεζα στην οθόνη κινητού να φύγει ο αέρας γιατί υπάρχει πλαστικό από κάτω και σίγουρα θα έκανα ζημιά, στο tempered όπως είπα ο αέρας φεύγει πάρα πολύ εύκολα με ελαφρύ μασάζ

Οπότε tempered, το μόνο κακό με το δικό μου είναι ότι μου έφυγε ένας κόκκος σκόνη και κάθε φορά που τον βλέπω σε λευκό φόντο και είναι σαν καμμένο πίξελ δοκιμάζεται ο ψυχαναγκασμός μου, αλλά δεν παίζει να βγει το tempered ή να δοκιμάσω να βάλω άλλο (γιατί στο βγάλσιμο είναι πολύ εύκολο να σπάσουν συν ότι μάλλον θα μπει περισσότερη σκόνη αν πάω να βγάλω τον ένα κόκκο), απλά ζω με αυτό

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει κατά καιρούς να βάζετε κάτι προσφορές από amazon de 3 παιχνίδια switch στα 100 ευρώ, υπάρχει περίπτωση να ξαναμπεί; Το κάνουν σε συγκεκριμένη περίοδο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, ditsikts είπε

Έχω δει κατά καιρούς να βάζετε κάτι προσφορές από amazon de 3 παιχνίδια switch στα 100 ευρώ, υπάρχει περίπτωση να ξαναμπεί; Το κάνουν σε συγκεκριμένη περίοδο;

Έχει παίξει σίγουρα δυο φορές από όσο εγώ θυμάμαι (ίσως παραπάνω;), οπότε γιατί να μην ξαναπαίξει κάποια στιγμή; Πάντως δεν είχε κάποιο pattern, οπότε μην περιμένεις κάτι συγκεκριμένο. Απλά παρακολούθησε. Όμως να ξέρεις ότι τα κουτιά είναι στα γερμανικά. Προσωπικά δεν πήρα ποτέ για αυτό το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ditsikts είπε

@non-serviam Τα παιχνίδια είναι στα αγγλικά όταν τα παίζεις;

φυσικα εχει μενου στα αγγλικα το παιχνιδι. μονο το εξωτερικο κουτι ειναι στα γερμανικα. κοιτας το περιτύλιγμα και χανεις την ουσια. το παιχνιδι το ιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, xxatziva είπε

φυσικα εχει μενου στα αγγλικα το παιχνιδι. μονο το εξωτερικο κουτι ειναι στα γερμανικα. κοιτας το περιτύλιγμα και χανεις την ουσια. το παιχνιδι το ιδιο.

Δε κοιτάω τίποτα, απλά ρωτάω. Εφόσον είναι στα αγγλικά το μενού άνετα θα αγόραζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xxatziva είπε

φυσικα εχει μενου στα αγγλικα το παιχνιδι. μονο το εξωτερικο κουτι ειναι στα γερμανικα. κοιτας το περιτύλιγμα και χανεις την ουσια. το παιχνιδι το ιδιο.

Για τη συλλογή εμένα με χαλάει πάντως. Όπως και όταν είναι στα Ελληνικά.
Μόνο αν δεν υπάρχει στα Αγγλικά είναι αποδεκτή άλλη γλώσσα. Εξαιρούνται φυσικά τα γιαπωνέζικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε κανείς το Brain Training να πει πως του φάνηκε; Θα γίνουμε πιο έξυπνοι;

Επίσης τι στο καλό γίνετε με το direct και τι συναίβει με πωλήσεις μέσα στις γιορτές τώρα που είχαμε και κυκλοφορία κεντρικού Pokemon τίτλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, EverythingYouBelieve said:

Επίσης τι στο καλό γίνετε με το direct και τι συναίβει με πωλήσεις μέσα στις γιορτές τώρα που είχαμε και κυκλοφορία κεντρικού Pokemon τίτλου...

Τέλος του μήνα θα βγουν τα οικονομικά αποτελέσματα του προηγούμενου τριμήνου. Direct ίσως αυτή ή την επόμενη εβδομάδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως Πέμπτες κάνουν τα direct αν θυμάμαι καλά και αφού δεν το έχουν ανακοινώσει ακόμα μάλλον πάει για την επόμενη.

Θα έχουν ενδιαφέρον τα οικονομικά αποτελέσματα να δούμε τι βγάζει η πράξη:  γιορτές + new Pokemon title + η μόνη "ενεργή" κονσόλα = ???

(δεν είμαι κακοπροαίρετος, μη με φάτε για τη "μόνη ενεργή κονσόλα", καταλαβαίνετε τι εννοώ...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...