Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το NS θέλει ανέβασμα στα φραμες και όχι στην ανάλυση. Να κρατήσει σταθερά τα 1080p χωρίς dynamic scaling.

Assassin's Creed σέρνεται, Άλιεν το ίδιο. Τα παραπάνω έχουν οκ γραφικά.

Witcher 3 και σέρνεται και γραφικά μη αποδεκτά. Γενικά τα πορτς δεν παλεύονται.

Σε native τίτλους δεν θα μας χαλούσε γρηγορότερο φόρτωμα. Σίγουρα πολλαπλάσια ραμ, μεγαλύτερη και γρηγορότερη nand.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πηραμε κονσολα,κανενα Metroid να δουμε να βγαλει :P

Έλα ρει την πήρες τελικά ;;; Ωραιοος αν δεν βαριέσαι στείλε μου να σε κάνω αδδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Πηραμε κονσολα,κανενα Metroid να δουμε να βγαλει :P

Αντε επιτελους!!!Καλο λιωσιμο τωρα!!!

Τι καλυτερο να εχουμε direct αυτην την εβδομαδα και να πουνε κατι για metroid ειτε 2d ή το φημισμενο prime trilogy.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Καλο ειναι? Το κοιταω εδω και καιρο

Το πήρα στην τύχη γιατί μου φάνηκε ενδιαφέρον. Αποδείχτηκε μικρό διαμάντι. Η απόδοση είναι περίεργη καθώς έχει ξεκλείδωτο frame rate ως τα 60 fps αλλά ως παιχνίδι είναι αναπάντεχα τρελό κόλλημα μιας και έχει επί της ουσίας καταπληκτικά physics με επίλυση προβλημάτων σε άγαρμπο τερέν. 

Το τελευταίο είδος παιχνιδιού που θα μπορούσα να κοιτάξω και δεν μπορώ να σταματήσω να παίζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Έλα ρει την πήρες τελικά ;;; Ωραιοος αν δεν βαριέσαι στείλε μου να σε κάνω αδδ

 

2011278466_Switch(2).jpg.2edab0c17356db0dc85092e2e75c88b0.jpg

Ακομα βεβαια κλειστη ειναι μιας και δεν εχω τελειωσει με τα Grandia/Kuni,αλλα ναι ηταν η προσφορα που περιμενα(λογω ποντων επιστροφης  μου βγηκε η κονσολα μολις 50ευρω)και εκατσε καλη περιπτωση με τις δωροεπιταγες των 30ευρω απο Κωτσο που μαλλον θα πανε σε Mario Kart/MicroSd καρτα.

Για το χρωμα της κονσολας ηταν μονοδρομος γιατι απο Κωτσο δεν υπηρχε το αλλο bundle διαθεσιμο πουθενα στην Αθηνα,παρα μονο επαρχια.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Vagosman είπε

 

Σε native τίτλους δεν θα μας χαλούσε γρηγορότερο φόρτωμα. Σίγουρα πολλαπλάσια ραμ, μεγαλύτερη και γρηγορότερη nand.

εγώ δε βρίσκω κακό το loading σε κανένα σχεδόν παιχνίδι

βέβαια δεδομένου του μικρού μεγέθους τους θα μπορούσε να είναι καλύτερα, αλλά σε σχέση με τις σταθερές κονσόλες του σήμερα, τους μηχανικούς τους δίσκους και τα παιχνίδια των 40+ GB νομίζω ότι οι game cartriges ή οι sd δίνουν καλύτερο αποτέλεσμα

μου έχουν πει άλλοι συμφορουμίτες από εδώ ότι δεν είναι έτσι, αλλά προσωπικά το να περιμένω να φορτώσει το παιχνίδι στο assassin's creed στο ps4 μου φαίνεται πολύ χειρότερο από το zelda στο switch 

 

όσο για τα port μόνο και μόνο ότι υπάρχουν είναι σημαντικό, δεν γίνεται να έχουμε τις ίδιες απαιτήσεις 

 

σίγουρα πάντως όλοι μας θα θέλαμε το 720/30 στο handheld και το 1080/30 docked να μην είναι υπό διαπραγμάτευση και να ήταν δεδομένο, έστω και με τα χειρότερα εφφέ.. εκεί δεν πιστεύω ότι διαφωνεί κανείς και όταν βγει πιο δυνατό μοντέλο εκεί θα παίξουν με ίσως και με κάποια περισσότερα εφφέ σε μελλοντικούς κυρίως τίτλους , δεν πιστεύω ότι θα υπάρξει πιο ριζική αλλαγή σε σύντομο σχετικά διάστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

2011278466_Switch(2).jpg.2edab0c17356db0dc85092e2e75c88b0.jpg

Ακομα βεβαια κλειστη ειναι μιας και δεν εχω τελειωσει με τα Grandia/Kuni,αλλα ναι ηταν η προσφορα που περιμενα(λογω ποντων επιστροφης  μου βγηκε η κονσολα μολις 50ευρω)και εκατσε καλη περιπτωση με τις δωροεπιταγες των 30ευρω απο Κωτσο που μαλλον θα πανε σε Mario Kart/MicroSd καρτα.

Για το χρωμα της κονσολας ηταν μονοδρομος γιατι απο Κωτσο δεν υπηρχε το αλλο bundle διαθεσιμο πουθενα στην Αθηνα,παρα μονο επαρχια.

Αχαχχαχα εσύ όχι απλά το πήρες αλλά το τερμάτισες τελείως χδ με γεια με γεια άντε να πάρεις το Μάριο καρτ χαλαρά ονλαιν εγώ αυτό καίω όλη μέρα μέχρι να πάρω σμας και σπλατουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Τι καλυτερο να εχουμε direct αυτην την εβδομαδα και να πουνε κατι για metroid ειτε 2d ή το φημισμενο prime trilogy.

Ακουγονται φημες για 2 ακομα μεταφορες απο το Wii U πιθανως για φετος

https://www.techradar.com/news/nintendo-is-reportedly-working-on-more-wii-u-ports-for-switch

5 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

και σπλατουν 

Ακομα σκεφτομαι που δεν το προλαβα οταν το ειχε βγαλει ο Γερμανος σε τιμη χωμα.

Παντως οπως καταλαβες δεν θελω να γυρισω πολυ σε online γιατι δεν προκειται να φυγει το backlog των παιχνιδιων με την καμια,και εχουμε και πολλους αλλους τιτλους που βγαινουν φετος σε multiplatform και οχι μονο μερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Ακουγονται φημες για 2 ακομα μεταφορες απο το Wii U πιθανως για φετος

https://www.techradar.com/news/nintendo-is-reportedly-working-on-more-wii-u-ports-for-switch

Ακομα σκεφτομαι που δεν το προλαβα οταν το ειχε βγαλει ο Γερμανος σε τιμη χωμα.

Παντως οπως καταλαβες δεν θελω να γυρισω πολυ σε online γιατι δεν προκειται να φυγει το backlog των παιχνιδιων με την καμια,και εχουμε και πολλους αλλους τιτλους που βγαινουν φετος σε multiplatform και οχι μονο μερια.

Ναι σωστά υπό αυτήν την έννοια , ναι και γω επειδή δεν είχα τότε την κονσόλα είπα ε άστο τώρα βλέπουμε.. εγώ το Switch το πήρα κυρίως για multiplayer εδώ σπίτι με την κοπελιά ή με την παρέα αν μαζευτούμε για αυτό θέλω και το Mario party , το overcooked 2 το κατέβασα από το eShop το είχε στα 15€ , και ότι προλαβαίνω να παίζω μόνος έχει καλώς χαχαχ , απ'οτι έχω διαβάσει εδώ τιμές χαμηλότερες στο eShop έχει κυρίως προς Αφρική μεριά ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

απ'οτι έχω διαβάσει εδώ τιμές χαμηλότερες στο eShop έχει κυρίως προς Αφρική μεριά ;;

Σε αυτο θα σου απαντησουν καλυτερα ο @Malthador και τα υπολοιπα παιδια που εχουν ασχοληθει με eshop απο διαφορετικα Region.

Δεν το εχω ψαξει καθολου το κομματι αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mario Sonic Olympics ειναι λίγο φλοπ θυμίζει εποχές Wii με τα μικρά αθλήματα (wii sports)

Αlien ναι μεν ειναι καλό port αλλα τα frames ειναι πολύ χαμηλά.

Assasins Creed είναι καλούτσικο πορτ αλλα στην TV τα frames εχουν μεγάλη διακύμανση και δυσκολεύουν το χειρισμό. Σε handheld είναι οκ.

Eχει άλλος αντίστοιχες εμπειρίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Παντως οπως καταλαβες δεν θελω να γυρισω πολυ σε online γιατι δεν προκειται να φυγει το backlog των παιχνιδιων με την καμια,και εχουμε και πολλους αλλους τιτλους που βγαινουν φετος σε multiplatform και οχι μονο μερια.

άμα φας κόλλημα δε μπορεί να γίνει κάτι, και γιατί να γίνει βασικά;

εγώ με τις ώρες που έχω φάει στο smash θα μπορούσα να είχα βγάλει άλλα 5-6 παιχνίδια , αλλά εφόσον περνάω καλά δε με νοιάζει 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Ναι σωστά υπό αυτήν την έννοια , ναι και γω επειδή δεν είχα τότε την κονσόλα είπα ε άστο τώρα βλέπουμε.. εγώ το Switch το πήρα κυρίως για multiplayer εδώ σπίτι με την κοπελιά ή με την παρέα αν μαζευτούμε για αυτό θέλω και το Mario party , το overcooked 2 το κατέβασα από το eShop το είχε στα 15€ , και ότι προλαβαίνω να παίζω μόνος έχει καλώς χαχαχ , απ'οτι έχω διαβάσει εδώ τιμές χαμηλότερες στο eShop έχει κυρίως προς Αφρική μεριά ;;

https://eshop-prices.com/prices?currency=EUR εδώ είσαι για τις τιμές ανά χώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...