Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Η φωτογραφία δείχνει και την έκδοση χωρίς το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο με τις συλλεκτικες παντως ισχυε και στις προηγουμενες των Pokemon Lets Go και Smash bros που ολες σε μας ηταν με κωδικο μεσα.

 

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα bundle στην eu δεν νομίζω ότι ήρθε με catridge.Δεν θυμαμαι με το mario kart τι είχε όπου πρώτα βγήκε Ρωσία και μετά 1+ χρόνο ήρθε eu.Το συγκεκριμένο που δείχνει στο Σκρουτζ αν και δεν φαίνεται καθαρα η φωτό γράφει ότι δεν έχει το game αλλά μόνο την κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το συγκεκριμένο κατάστημα όταν βγάζει νωρίτερα τα προϊόντα πάντα έχει υψηλές τιμές. Αργότερα όταν προσφέρουν το πακέτο  και άλλα καταστήματα τότε θα γνωρίζουμε την τιμή του.

Βέβαια αυτό έπρεπε να το γνωρίζεις αφού κάνεις έρευνα αγοράς κατά περιόδους -όπως ο ίδιος έχεις επαληθεύσει- για να αγοράζεις προϊόντα της Ν σε προσιτότερες τιμές.

Γενικότερα πολύ ενδιαφέρον για το AC ξαφνικά, νόμιζα ότι η Ν απευθύνεται σε 40ρηδες. Ίσως απλά είναι άλλη μια ευκαιρία για κράξιμο. Μην ανησυχείτε, σίγουρα μας διαβάζει η Ν αφού αποτελούμε σημαντική αγορά. Νομίζω χρειάζεται και ένα boycott όπως στην περίπτωση των Pokeomon Sh/Sw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Το συγκεκριμένο κατάστημα όταν βγάζει νωρίτερα τα προϊόντα πάντα έχει υψηλές τιμές. Αργότερα όταν προσφέρουν το πακέτο  και άλλα καταστήματα τότε θα γνωρίζουμε την τιμή του.

Βέβαια αυτό έπρεπε να το γνωρίζεις αφού κάνεις έρευνα αγοράς κατά περιόδους -όπως ο ίδιος έχεις επαληθεύσει- για να αγοράζεις προϊόντα της Ν σε προσιτότερες τιμές.

Γενικότερα πολύ ενδιαφέρον για το AC ξαφνικά, νόμιζα ότι η Ν απευθύνεται σε 40ρηδες. Ίσως απλά είναι άλλη μια ευκαιρία για κράξιμο. Μην ανησυχείτε, σίγουρα μας διαβάζει η Ν αφού αποτελούμε σημαντική αγορά. Νομίζω χρειάζεται και ένα boycott όπως στην περίπτωση των Pokeomon Sh/Sw.

Βασικά η τιμή παίζει να ισχύει, μόλις το έκαναν list και εδω στον Βορρα με αρχικη 470 ευρω. Εγω ειχα αποφασισει να το παρω αλλα τοσα λεφτα δε δινω, ειναι τρελοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Βασικά η τιμή παίζει να ισχύει, μόλις το έκαναν list και εδω στον Βορρα με αρχικη 470 ευρω. Εγω ειχα αποφασισει να το παρω αλλα τοσα λεφτα δε δινω, ειναι τρελοι

Ποιοι είναι τρελοί και πότε κόστιζε ένα Switch τόσα λεφτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανως και δεν ισχυει αυτη η τιμη(των 450ευρω δηλαδη).Ηδη εδω και λιγη ωρα εμφανίστηκε και δευτερο καταστημα με μειωμενη πιο λογικη τιμη,στα ιδια επιπεδα με αυτη των προηγουμενων αντιστοιχων bundle(κοινως 399). Αλλα ειπαμε,ουτε μια πλακα δεν μπορουμε 😐

ποια πλάκα εγώ σοβαρά μιλάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, najinblue3 είπε

εγώ σοβαρά μιλάω 

Τωρα αν σε ενδιαφερει οντως να το αγορασεις το συγκεκριμενο, να απο Ισπανικο amazon στα 369ευρω https://www.amazon.es/dp/B084DQ37BK?tag=haggle-web-es-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Σαν την konami θα καταλήξουν και αυτοι.

Κρίμα που δεν έβαλαν και  το super double dragon όπως και ένα fighting που είχε το snes αλλά και το τελευταίο double dragon που έβγαλαν πριν 2 χρονια ώστε να έχει όλη τη σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ναι στο σχολιο του συμφορουμιτη πιο πισω που απαντησες πηγαινε αυτο,που το εχει παρει πατριωτικα το εδω θεμα του switch.

Εννοείται αφού έχω κατουρηθεί (που είναι και της μόδας τελευταία) στα γέλια με αυτά που γράφεις. Σοβαρά όμως τώρα, πότε θα ανοίξεις συζήτηση για τις τρίτες εταιρίες που δεν έχει υπεραναλυθεί καθόλου και ποτέ;.

1 ώρα πριν, Mistwalker είπε

 Σαν την konami θα καταλήξουν και αυτοι.

Τι συμβαίνει στην Konami; Έχουν κάποιο οικονομικό θέμα;

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, mansa2k said:

Εννοείται αφού έχω κατουρηθεί (που είναι και της μόδας τελευταία) στα γέλια με αυτά που γράφεις. Σοβαρά όμως τώρα, πότε θα ανοίξεις συζήτηση για τις τρίτες εταιρίες που δεν έχει υπεραναλυθεί καθόλου και ποτέ;.

Εντωμεταξύ αυτό με τα 3rd-parties είναι και γαμώ τους κύκλους:

  1. Η κονσόλα είναι μούφα, αφού δεν την υποστηρίζουν οι 3rd-parties.
  2. Αν υποστηρίζεται από 3rd-parties, τότε η κονσόλα είναι μούφα γιατί τα games τρέχουν χειρότερα σε αυτήν.
  3. Αν τα games τρέχουν το ίδιο σε αυτήν, τότε η κονσόλα είναι μούφα γιατί είναι πιο ακριβά τα 3rd-parties.
  4. Αν έχει 3rd-parties, τρέχουν το ίδιο και έχουν την ίδια τιμή, τότε η κονσόλα είναι μούφα για 10χρονα, γιατί ποιός σοβαρός ενήλικας παίζει pokemon και Mario;

Και εννοείται ότι το «πως τρέχουν έτσι τα games» ακούγεται από twin owners, ούτε καν από πισάδες. :P

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/2/2020 στις 11:56 ΠΜ, mansa2k είπε

Και με την ευκαιρία να προσθέσω κάποια πράγματα. Και εμένα με έχει "κουράσει":

-Όταν τελευταία υπάρχει μια τάση για τι είναι άξιο συζήτησης και τι όχι.

Spoiler

 

Δασκαλε που διδασκες.... Κατα τα αλλα εχεις απολυτο δικιο,μονο για την υποστηριξη απο 3ες εταιρειες εγω γραφω στο εδω θεμα.

Ουτε για προσφορες αναφερω,ουτε για περιφερειακα,ουτε για τιποτα. 

Και επειδη βλεπω οτι το συνεχιζεις να το γυρνας επι προσωπικου με καθε ευκαιρια,welcome to ignore list να τελειωνει το θεμα.

 

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Εντωμεταξύ αυτό με τα 3rd-parties είναι και γαμώ τους κύκλους:

Απο μενα τελος,εσβησα/διορθωσα και τα σχολια των προηγουμενων σελιδων.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 minutes ago, Fulgore said:

Απο μενα τελος,εσβησα/διορθωσα και τα σχολια των προηγουμενων σελιδων.

Γενικότερο ήταν το σχόλιό μου, δεν πήγαινε σε εσένα per se.

Και ειδικότερα πάντως, δεν με ενοχλούν οι συζητήσεις οποιουδήποτε είδους αν έχουν επιχειρήματα, το μόνο που με ενοχλεί είναι οι διάφοροι αλεξιπτωτιστές που μπαίνουν και γράφουν αηδίες μόνο και μόνο για να προκαλέσουν του τύπου «τώρα που βγαίνει το PS5 θα φάει σκόνη το Switch» ή «έχει άλλα games η Ν εκτός από platformers» ή «ποιός παίζει games σε φορητό» κλπ. Αυτά είναι σαχλαμάρες.

Όποιος ενοχλείται μπορεί να κάνει report ή ignore (αν και προσωπικά δεν κάνω ποτέ ignore και κάνω σπάνια reports).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δασκαλε που διδασκες.... Κατα τα αλλα εχεις απολυτο δικιο,μονο για την υποστηριξη απο 3ες εταιρειες εγω γραφω στο εδω θεμα.

Ουτε για προσφορες αναφερω,ουτε για περιφερειακα,ουτε για τιποτα. 

Και επειδη βλεπω οτι το συνεχιζεις να το γυρνας επι προσωπικου με καθε ευκαιρια,welcome to ignore list να τελειωνει το θεμα.

 

Στις 4/2/2020 στις 11:56 ΠΜ, mansa2k είπε

Και με την ευκαιρία να προσθέσω κάποια πράγματα. Και εμένα με έχει "κουράσει":
-Όταν τα ίδια άτομα επαναφέρουν το θέμα των τρίτων εταιριών που έχει αναλυθεί αρκετές φορές ακόμα και πριν την κυκλοφορία του NSW.
-Όταν κάποιοι αρχίζουν τους χαρακτηρισμούς.

-'Όταν κάποιοι προσπαθούν να πείσουν πως έχουν περισσότερο αντικειμενικά κριτήρια πάνω στην αξιολόγηση των παιχνιδιών.
-Όταν τελευταία υπάρχει μια τάση για τι είναι άξιο συζήτησης και τι όχι.

Δυσκολεύτηκες να προσθέσεις το κείμενο προφανώς. Πατριωτικά, δάσκαλος και κατά τα άλλα όταν σε βάζουν στην γωνία επιλέγεις την διαφυγή γιατί δεν έχεις και τίποτα άλλο ουσιαστικό να γράψεις. Έλα Fulgore άσε τα παραμυθάκια ότι θίχτηκες.

Μόνο να λάβουμε υπόψιν όσα γράφεις καταλήγουν σε γελοιότητες όσα αναφέρεις. Από την μια προχωράς σε γενικεύσεις και από την άλλη σε "αφηρημένα" παραδείγματα. Το Mass Effect 3 στο WiiU πούλησε χάλια έγραψες. Ξέχασες να αναφέρεις ότι πρόκειται για μεταφορά και πως την ίδια περίοδο η EA ανακοίνωσε το trilogy στην ίδια τιμή για τα άλλα συστήματα. Προφανώς το δισκάκι του WiiU ήταν το ίδιο ακριβό με τις κασέτες του NSW. Αλλά όπως γράφεις η Ν φταίει για αυτήν την κατάσταση, τους καταπιέζει...

Όπως πάντα αναφέρεις δεν ασχολείσαι με τις τρίτες εταιρίες απλά απασχολούνται οι υπόλοιποι οι οποίοι είναι απογοητευμένοι (;) κάτι που σε απασχολεί (;) αν και δεν βρίσκεις νόημα υποστήριξης (;).

Άντε τώρα κάνε το ignore για να μπορείς να αναφερθείς ελεύθερα στις τρίτες εταιρίες κάποια στιγμή αν και δεν σε απασχολεί.

 

Κατά τα άλλα το RFA κινείται πολύ καλά. Αν συνεχίσει έτσι θα φτάσει τα 5 εκατομμύρια και θα είναι το πρώτο νέο ip της Ν που το επιτυγχάνει αυτό σε αυτήν την γενιά. Το W101 το υποστήριξε κανείς στο kickstarter; Προσωπικά δεν τα έσκασα, είχα το παιχνίδι στο WiiU.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...