Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όποιος ενοχλείται μπορεί να κάνει report ή ignore (αν και προσωπικά δεν κάνω ποτέ ignore και κάνω σπάνια reports).

XD Το ignore list μου εχει ξεχειλωσει δε παιρνει αλλο 😛

tbh κ εγω ημουν κατα του ignore αλλα βλεπεις ατομα να επιμενουν και εκει τρελενεσαι, ειδικα προς την ψυχαγωγια/σειρες

τεσπα offtopic/

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mansa2k είπε

Τι συμβαίνει στην Konami; Έχουν κάποιο οικονομικό θέμα;

Οικονομικό θέμα δεν έχουν όπως και για τη sega γράφει ότι στην τελική τα πήγαν καλά από τις παλιοτερες κυκλοφοριες.Εμεις θα έχουμε θέμα που θα καταλήξουν να αρμεγουν περισσότερο κάποιους συγκεκριμένους τίτλους που πουλάνε για την ωρα όπως το pro ο ένας και τα yakuza ο άλλος και κάποιους καλους τίτλους όπου έχουν τα δικαιωματα θα τους βλέπουμε σαν κάποιο collection για ακόμα μια φορα στην καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Malthador είπε

 

Spoiler

Το προβλημα δυστηχως αλλου ειναι οπως και στα διπλα θεματα των twins(και των αλλων γειτονικων forum) γιατι ειναι στην κατασταση που ειναι,αλλα αυτη ειναι κουβεντα για pm και οχι στο εδω. Τελος παντων παμε παρακατω.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, logistoulis είπε

από το πρώτο xbox προσπάθησαν να δημιουργήσουν σχέση με τους ιάπωνες δημιουργούς και πάντα κάτι πήγαινε στραβά

δεν είναι τυχαίο ότι διαχρονικά είναι ανύπαρκτοι στην ιαπωνία και δεν είναι ότι δεν έχουν προσπαθήσει, αλλά η τελείως διαφορετική φιλοσοφία αποτελεί πρόβλημα 

καλό είναι πάντως εταιρείες σαν τη πλατινουμ να την αφήσουν ήσυχη, έγινε ήδη το μεγάλο φιάσκο δεν χρειάζεται να φτάσουμε να πάψει να υπάρχει γενικά η εταιρεία

τέτοιο μικρό στούντιο καλό είναι να δουλεύει με nintendo η σονυ όταν δε μπορεί αυτόνομα το ίδιο, αν η ms θέλει ιαπωνικά παιχνίδια ας πάει σε κάποιον πιο μεγάλο που δεν θα μπορεί να τον κάνει ο,τι θέλει (γιατί αυτό που θέλει συνήθως είναι κάτι κακό ) 

εγώ με τη συγκεκριμένη εταιρεία στο θέμα του gaming έχω γίνει κάθετα αρνητικός τα τελευταία χρόνια, δεν μου αρέσουν πολλά από αυτά που κάνει στο δυτικό κομμάτι του gaming, δεν θα ήθελα να χαλάσει και τους ιάπωνες και ειδικά αυτούς που βγάζουν εκ των πραγμάτων πιο ιδιαίτερα παιχνίδια για λίγους , δεν είναι εταιρεία η ms που σέβεται τέτοια πραγματα , θέλει generic τίτλους που να αρέσουν σε όσο το δυνατόν περισσότερους και "υπηρεσίες", πράγματα παντελώς αδιάφορα , είναι απλά μερικά κλικ καλύτερη από την ΕΑ που είναι η μαύρη τρύπα του gaming 

Για έναν περίεργο λόγο η MS θεωρούσε ότι θα κατακτουσε τους Ιάπωνες με δυτική νοοτροπία. Μέγα λάθος.

Και όταν αποφάσισε να αλλάξει ροτα ήταν αργά. Μιλάμε για την χώρα του Sing What Happens. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι να ναι και αυτός.Αν όχι τόσο από τη nin αλλά έχουν φάει τόσες φαπες από τη sony που δεν ξέρει τι λεει.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Ότι να ναι και αυτός.Αν όχι τόσο από τη nin αλλά έχουν φάει τόσες φαπες από τη sony που δεν ξέρει τι λεει.

Bασικα αν το διαβασεις ο ανθρωπος μιλαει ξεκαθαρα για tech. H ms εχει ανεβει τρελα με το azure και ο κυριος ανταγωνιστης ειναι η Amazon(aws) και επoνται google, oracle etc. Ποια nintendo και ποια sony μπροστα στις big-n

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, najinblue3 είπε

Bασικα αν το διαβασεις ο ανθρωπος μιλαει ξεκαθαρα για tech. H ms εχει ανεβει τρελα με το azure και ο κυριος ανταγωνιστης ειναι η Amazon(aws) και επoνται google, oracle etc. Ποια nintendo και ποια sony μπροστα στις big-n

ναι αλλά σαν xbox boss ας κοιτάει τα δικά του , δεν ενδιαφερει κανέναν η γνώμη του για οτιδήποτε άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι αλλά σαν xbox boss ας κοιτάει τα δικά του , δεν ενδιαφερει κανέναν η γνώμη του για οτιδήποτε άλλο

Κοιτα η ms ειναι ενας tech-γιγαντας, δεν υπαρχει καμια nintendo μπροστα της. Η nintendo ειναι ανταγωνιστης για το gaming department της. Και περα απο αυτο ο ανθρωπος μιλαει για το cloud ξεκαθαρα αν διαβασεις το αρθρο και φυσικα αναφερει οτι ο βασικος ανταγωνιστης ειναι το AWS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Κοιτα η ms ειναι ενας tech-γιγαντας, δεν υπαρχει καμια nintendo μπροστα της. Η nintendo ειναι ανταγωνιστης για το gaming department της. Και περα απο αυτο ο ανθρωπος μιλαει για το cloud ξεκαθαρα αν διαβασεις το αρθρο και φυσικα αναφερει οτι ο βασικος ανταγωνιστης ειναι το AWS

ναι εδώ μιλάμε για gaming όμως, το ότι η ms θα πουλήσει cloud μέχρι και στο ελληνικό δημόσιο για τα ηλεκτρονικα βιβλία δε βλέπω τι  σχέση έχει

το μόνο που βλέπω είναι ότι ο επικεφαλής του xbox brand προφανώς αποφεύγοντας να θίξει το ότι έφαγαν ξύλο από το switch μιλάει για την εταιρεία του γενικά

 

τι ακριβώς να το κάνει το cloud η nintendo, ή τι θα το κάνει νομίζεις η ms σε ο,τι αφορά το gaming? ή τι το κάνει η google που δεν έχει καθόλου κόσμο

τα έχουμε πει άπειρες φορές, με υπηρεσίες και φούμαρα δεν κάνεις δουλειά, δουλειά κάνεις με άλλους τρόπους. αυτοί που αγοράζουν κονσόλες για την τεχνολογία είναι η μειοψηφία, οι περισσότεροι αγοράζουν για να περάσουν καλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι εδώ μιλάμε για gaming όμως, το ότι η ms θα πουλήσει cloud μέχρι και στο ελληνικό δημόσιο για τα ηλεκτρονικα βιβλία δε βλέπω τι  σχέση έχει

το μόνο που βλέπω είναι ότι ο επικεφαλής του xbox brand προφανώς αποφεύγοντας να θίξει το ότι έφαγαν ξύλο από το switch μιλάει για την εταιρεία του γενικά

τι ακριβώς να το κάνει το cloud η nintendo, ή τι θα το κάνει νομίζεις η ms σε ο,τι αφορά το gaming? ή τι το κάνει η google που δεν έχει καθόλου κόσμο

τα έχουμε πει άπειρες φορές, με υπηρεσίες και φούμαρα δεν κάνεις δουλειά, δουλειά κάνεις με άλλους τρόπους. αυτοί που αγοράζουν κονσόλες για την τεχνολογία είναι η μειοψηφία, οι περισσότεροι αγοράζουν για να περάσουν καλά 

Κατ αρχας δεν ποσταρα εγω την ειδηση, και 2ον ο ανθρωπος μιλαει για tech ξεκαθαρα δε μιλαει για gaming συγκεκριμενα αλλα για την Microsoft γενικοτερα. Μαλλον πηρανε μια προταση του και ειπαν να το κολλησουν καπου για να βγει ειδηση. Το cloud μονο υπηρεσια φουμαρα δεν ειναι, το 60% των εταιρειων παγκοσμιως εχουν φυγει η ειναι σε διαδικασια migrating απο on premise databases και πηγαν cloud, ειναι το μελλον τοσο απο κοστος οσο και απο αξιοπιστια και ασφαλεια.

Τεσπα μονος μου τα λεω μονος μου τα ακουω

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ναι εδώ μιλάμε για gaming όμως, το ότι η ms θα πουλήσει cloud μέχρι και στο ελληνικό δημόσιο για τα ηλεκτρονικα βιβλία δε βλέπω τι  σχέση έχει

το μόνο που βλέπω είναι ότι ο επικεφαλής του xbox brand προφανώς αποφεύγοντας να θίξει το ότι έφαγαν ξύλο από το switch μιλάει για την εταιρεία του γενικά

τι ακριβώς να το κάνει το cloud η nintendo, ή τι θα το κάνει νομίζεις η ms σε ο,τι αφορά το gaming? ή τι το κάνει η google που δεν έχει καθόλου κόσμο

τα έχουμε πει άπειρες φορές, με υπηρεσίες και φούμαρα δεν κάνεις δουλειά, δουλειά κάνεις με άλλους τρόπους. αυτοί που αγοράζουν κονσόλες για την τεχνολογία είναι η μειοψηφία, οι περισσότεροι αγοράζουν για να περάσουν καλά 

Το πρόβλημα είναι με το Nintendo Everything (με τον τρόπο που θέλει να παρουσιάσει την συνέντευξη) και όχι με αυτά που αναφέρει ο Spencer.

Η Microsoft εδώ και χρόνια φαίνεται ότι κοιτάει την μεγαλύτερη εικόνα και δεν σκέφτεται σαν τους κοντόφθαλμους gamers. Για αυτό για εκείνη δεν υπάρχει PC vs XBOX πχ. Για την MS είναι μια πλατφόρμα και δεν έχει καμία χασούρα είτε από την μία είτε από τη ν άλλη πλευρά.

Θέλει να εδραιώσει το brand Xbox. Και είναι φανερό ότι πλέον πάει προς το cloud/streaming. Αυτό είναι το end game της και για αυτό δεν θεωρεί άμεσους ανταγωνιστές Sony και Nintendo. Και αυτό αναφέρει ο Spencer. 

To cloud είναι το μέλλον, είτε μας αρέσει είτε όχι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρίς είναι ακόμα για να ξέρουμε αν θα πετύχει το cloud ή θα ακολουθήσει το δρόμο οπως κάποιο άλλο μελλοντικό προϊόν σαν τις 3d τηλεοράσεις που έλεγαν το ίδιο και πλέον τις έχουν σταματήσει.

Για μένα πάντως το cloud δεν φαίνεται καλό για το λόγο ότι πολλές χώρες πιθανόν να έχουν πρόβλημα όπως είχε γίνει και με την nvidia στο shield k1 cloud gaming σε Αγγλία και Γαλλία όπου τα είχε τα προβλήματα με το lag.Μετα μπορεί να βγει και ποιο ακριβό λόγο πάγιο internet για τη σύνδεση που θα χρειαζεται και πόσο θα χρεώνει η κάθε εταιρία το cloud.Για την ώρα παίζουν στα 15€ σαν τιμή γνωριμίας ας πούμε,αν δίνεις σε κάθε εταιρία αυτό το ποσό θα ξεφεύγεις αλλά και μια να διαλέξεις θα είσαι με το άγχος όπως έχουν πολλοί παίχτες paid mmo ότι αφού το πλήρωσα πρέπει να παίξω για να μην πάνε τζάμπα τα λεφτά.Τελευταιο αν έχουν και τη μαγκιά που έκανε η capcom με το RE 7 όπου μετά από λίγο καιρο ανενεργης συνδρομής χάνεις το save είναι τεράστιο μείον.

Για μένα αυτό που έχει με το xbox pass είναι κάπως καλύτερο γιατί αν και παλι πληρώνεις μια συνδρομή αλλα το game το κατεβάζεις και δεν έχεις τουλαχιστον πρόβλημα lag.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
15 minutes ago, Mistwalker said:

Νωρίς είναι ακόμα για να ξέρουμε αν θα πετύχει το cloud ή θα ακολουθήσει το δρόμο οπως κάποιο άλλο μελλοντικό προϊόν σαν τις 3d τηλεοράσεις που έλεγαν το ίδιο και πλέον τις έχουν σταματήσει.

Για μένα πάντως το cloud δεν φαίνεται καλό για το λόγο ότι πολλές χώρες πιθανόν να έχουν πρόβλημα όπως είχε γίνει και με την nvidia στο shield k1 cloud gaming σε Αγγλία και Γαλλία όπου τα είχε τα προβλήματα με το lag.Μετα μπορεί να βγει και ποιο ακριβό λόγο πάγιο internet για τη σύνδεση που θα χρειαζεται και πόσο θα χρεώνει η κάθε εταιρία το cloud.Για την ώρα παίζουν στα 15€ σαν τιμή γνωριμίας ας πούμε,αν δίνεις σε κάθε εταιρία αυτό το ποσό θα ξεφεύγεις αλλά και μια να διαλέξεις θα είσαι με το άγχος όπως έχουν πολλοί παίχτες paid mmo ότι αφού το πλήρωσα πρέπει να παίξω για να μην πάνε τζάμπα τα λεφτά.Τελευταιο αν έχουν και τη μαγκιά που έκανε η capcom με το RE 7 όπου μετά από λίγο καιρο ανενεργης συνδρομής χάνεις το save είναι τεράστιο μείον.

Για μένα αυτό που έχει με το xbox pass είναι κάπως καλύτερο γιατί αν και παλι πληρώνεις μια συνδρομή αλλα το game το κατεβάζεις και δεν έχεις τουλαχιστον πρόβλημα lag.

Off-topic, αλλά έχει σημασία για την κουβέντα μιας και είναι απόδειξη πως έχουμε μπει ήδη στην cloud-εποχή:

GeForce NOW Open for All

GeForce_NOW_Memberships-672x412.png

Δωρεάν 1080p60 streaming σε PC, Mac και -το κυριότερο- Android, όλη η Steam library μας διαθέσιμη πλέον (με μία γρήγορη ματιά, έχω 1600 τόσα games, νομίζω είναι όλα διαθέσιμα). 1-hour session βέβαια, αλλά για απεριόριστα συνεχόμενα sessions. Εννοείται ότι το Stadia θα φύγει νύχτα και εάν δεν προσαρμοστούν σύντομα Sony και Nintendo στα cloud δεδομένα θα φάνε γερό πακέτο στο προσεχές μέλλον. Η MS το πάει πολύ καλά για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Malthador είπε

Off-topic, αλλά έχει σημασία για την κουβέντα μιας και είναι απόδειξη πως έχουμε μπει ήδη στην cloud-εποχή:

GeForce NOW Open for All

GeForce_NOW_Memberships-672x412.png

Δωρεάν 1080p60 streaming σε PC, Mac και -το κυριότερο- Android, όλη η Steam library μας διαθέσιμη πλέον (με μία γρήγορη ματιά, έχω 1600 τόσα games, νομίζω είναι όλα διαθέσιμα). 1-hour session βέβαια, αλλά για απεριόριστα συνεχόμενα sessions. Εννοείται ότι το Stadia θα φύγει νύχτα και εάν δεν προσαρμοστούν σύντομα Sony και Nintendo στα cloud δεδομένα θα φάνε γερό πακέτο στο προσεχές μέλλον. Η MS το πάει πολύ καλά για την ώρα.

https://www.google.com/amp/s/www.techgear.gr/amp/nvidia-geforce-now-i-game-streaming-ypiresia-anoixe-gia-oloys-deite-ta-yper-kai-ta-kata-26362

Αυτό που δεν μου άρεσε όπως είπα και γω είναι για τη σύνδεση αν και πολλοί θα κολλήσουν και  στο no 4k 120Fps όπου εμένα δεν με νοιάζει. Αλλά και ότι επί πληρωμής πάλι δεν παίζεις όσο θέλεις και πόσο ακριβώς θα είναι ο χρόνος αναμονής;Γενικός νωρίς είναι ακόμα και θα εξελιχθεί αλλά η nintendo τουλάχιστον ούτε καν θα τολμούσε κάτι όπως είναι το geforce αυτή τι στιγμη

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Κατ αρχας δεν ποσταρα εγω την ειδηση, και 2ον ο ανθρωπος μιλαει για tech ξεκαθαρα δε μιλαει για gaming συγκεκριμενα αλλα για την Microsoft γενικοτερα. Μαλλον πηρανε μια προταση του και ειπαν να το κολλησουν καπου για να βγει ειδηση. Το cloud μονο υπηρεσια φουμαρα δεν ειναι, το 60% των εταιρειων παγκοσμιως εχουν φυγει η ειναι σε διαδικασια migrating απο on premise databases και πηγαν cloud, ειναι το μελλον τοσο απο κοστος οσο και απο αξιοπιστια και ασφαλεια.

Τεσπα μονος μου τα λεω μονος μου τα ακουω

Δεν τα ακούς μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...