Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
2 minutes ago, logistoulis said:

Εννοώ ρε παιδί μου είναι βολικό η μέσα στο χαμό θα είναι τελικά ενόχληση; Το κάνει κανείς;

Αφού θα κάθεσαι, θα φοράς ακουστικά και θα είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Εννοώ ρε παιδί μου είναι βολικό η μέσα στο χαμό θα είναι τελικά ενόχληση; Το κάνει κανείς;

Για μετρό δεν ξέρω εγώ 1-2 φορές πάντως έχω πάρει το τραμ που είναι πιο χαλαρό(και πιο αργό) μόνο και μόνο για να έχω την άνεση να παίξω λίγο στη διαδρομή δηλαδή το switch επέλεξε και μέσο μεταφοράς 🤪, για το μετρό φαντάζομαι με την πολυκοσμία μετά απο 2-3 στάσεις δε θα ειναι ιδανικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Animal Crossing: New Horizons Will Support Save File Transfers "Later This Year"

Δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον με αυτή την εταιρεία.

Έχω δύο Switch, σας τα έχω σκάσει για δύο κονσόλες, έχω τη μία μονίμως docked και την lite για να την παίρνω μαζί μου στην τουαλέτα. Για ποιόν φάκιν λόγο να μην μπορώ να συνεχίζω το save μου από τη μία στην άλλη, τι πράγματα είναι αυτά;

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Animal Crossing: New Horizons Will Support Save File Transfers "Later This Year"

Δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον με αυτή την εταιρεία.

Έχω δύο Switch, σας τα έχω σκάσει για δύο κονσόλες, έχω τη μία μονίμως docked και την lite για να την παίρνω μαζί μου στην τουαλέτα. Για ποιόν φάκιν λόγο να μην μπορώ να συνεχίζω το save μου από τη μία στην άλλη, τι πράγματα είναι αυτά;

giphy.gif?cid=790b7611ed43a1911c9455ef47

Είπαμε θα μας οδηγήσει στο ψυχιατρείο αυτή η εταιρία.

Επεξ/σία από RedAlert539
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Malthador είπε

Animal Crossing: New Horizons Will Support Save File Transfers "Later This Year"

Δεν καταλαβαίνω τίποτα πλέον με αυτή την εταιρεία.

Έχω δύο Switch, σας τα έχω σκάσει για δύο κονσόλες, έχω τη μία μονίμως docked και την lite για να την παίρνω μαζί μου στην τουαλέτα. Για ποιόν φάκιν λόγο να μην μπορώ να συνεχίζω το save μου από τη μία στην άλλη, τι πράγματα είναι αυτά;

 

2 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

giphy.gif?cid=790b7611ed43a1911c9455ef47

Είπαμε θα μας οδηγήσει στο ψυχιατρείο αυτή η εταιρία.

Πραγματικά 1 βήμα μπρος 2 πίσω είναι...Σε όλα τα μεγάλα IPS (από πωλήσεις ειδικά) με έχει απογοητεύσει σε ανακοινώσεις και performance, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο και εγώ αντί να μην τα αγοράσω πάω και τα παίρνω day one (βλ. link's awakening, pokemon) ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχω στον εγκέφαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διακόψω λίγο την Animal Crossing ροη του θέματος για να δώσω κι εγώ με την σειρά μου, έστω και καθυστερημένα, +1 στο Astral Chain!

Το τερμάτισα προχτές και οτι και να πω είναι λίγο... Μου πήρε ~35 ώρες, οι οποίες όμως ήταν ΓΕΜΑΤΕΣ.

Γεμάτες με την έννοια οτι (για μένα τουλάχιστον) το παιχνίδι συνδύαζα ολα τα αγαπημένα μου genres σε ενα. Είχε μυστήριο, detective φάση, stealth και φυσικά πολύ ωραίο, πρωτότυπο & ενδιαφέρον combat system με τα legions, combos κλπ.

Στα αρνητικά θα έβαζα ορισμένα side missions που παραήταν απλοϊκά και το γεγονός οτι το παιχνίδι ξεκινάει με λάθος default δυσκολία (casual) ή οποία παραείναι εύκολη.

Φυσικά γνωρίζω οτι μπορείς να την αλλάξεις όποτε θες αλλά διαβάζοντας πολύ γκρίνια για απότομο difficulty spike στο τελικό boss (με oneshot kills και τέτοια) είπα να αφήσω ολο το story σε casual και τελικά μάλλον το μετάνιωσα άφου ακόμα και στο τέλος το challenge ήταν ανύπαρκτο...

Όσοι πάντως το σκέφτεστε, τσιμπήστε το ανεπιφύλακτα!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, stafftw είπε

Πραγματικά 1 βήμα μπρος 2 πίσω είναι...Σε όλα τα μεγάλα IPS (από πωλήσεις ειδικά) με έχει απογοητεύσει σε ανακοινώσεις και performance, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο και εγώ αντί να μην τα αγοράσω πάω και τα παίρνω day one (βλ. link's awakening, pokemon) ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχω στον εγκέφαλο.

Δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στον εγκέφαλο προφανώς, το γεγονός ότι είναι καλά games εκεί που μετράει στην ουσία τους δεν αλλάζει επειδή μπορεί να έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα με το performance. H N παίρνει ομολογουμένως διάφορες άγαρμπες αποφάσεις επειδή έχει τους λόγους της (όπως η αποτροπή χακαρίσματος, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό στο μυαλό τους... κλπ) που όμως δεν κάνουν unplayable ένα game, πιο δύστροπο/άβολο ίσως ναι. Η ιστορία δείχνει πως οι περισσότεροι θα παίξουν και δεν θα τους πειράξει/σκεφτούν και τίποτα, λίγοι θα παραπονεθούν ( δυστυχώς; ) ακόμα λιγότεροι θα το εννοούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, EverythingYouBelieve είπε

Δεν έχεις κάποιο πρόβλημα στον εγκέφαλο προφανώς, το γεγονός ότι είναι καλά games εκεί που μετράει στην ουσία τους δεν αλλάζει επειδή μπορεί να έχει προκύψει κάποιο πρόβλημα με το performance. H N παίρνει ομολογουμένως διάφορες άγαρμπες αποφάσεις επειδή έχει τους λόγους της (όπως η αποτροπή χακαρίσματος, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό στο μυαλό τους... κλπ) που όμως δεν κάνουν unplayable ένα game, πιο δύστροπο/άβολο ίσως ναι. Η ιστορία δείχνει πως οι περισσότεροι θα παίξουν και δεν θα τους πειράξει/σκεφτούν και τίποτα, λίγοι θα παραπονεθούν ( δυστυχώς; ) ακόμα λιγότεροι θα το εννοούν.

Γενικά δίκιο έχεις για τη Ν, απλά είναι και αυτό που έχει συζητηθεί πολλάκις και εδώ και γενικά, πρέπει μερικές φορές να ψηφίζουμε και με το πορτοφόλι μας αλλιώς δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο για μια εταιρία που πραγματικά θέλω να συνεχίσει να βγάζει τα IPS και το hardware που βγάζει αλλά μας είχε συνηθίσει σε άλλα standards κακά τα ψέμματα και συμφωνώ οτι εμένα δε μου χαλάει την εμπειρία σε κανένα από αυτά που ανέφερα, αλλα ρε N γιατί να μην είναι τέλεια η εμπειρία με 2-3 λογικές κινήσεις, στο κάτω κάτω δε ζητάμε και πάρα πολλά. Αυτό με το joycon drift το έχουμε καταπιεί άνετα πχ και πουλάει σαν τρελή η κονσόλα, γιατί να βελτιωθεί επομένως; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση την εικονα του κουτιου που εχουν η οποια ειναι κατα κοκκινη,λογικα πρεπει να ειναι το καινουργιο μοντελο αλλα καλου κακου ρωτησε τους μηπως εχουν βαλει λαθος εικονα/μοντελο γιατι κανονικα αυτο το bundle δεν εχει τετοια τιμη.

 

5 ώρες πριν, logistoulis είπε

ανούσια ερώτηση, επειδή στο άμεσο μέλλον παίζει να χρησιμοποιήσω αρκετό μετρό και ίσως και λίγο ηλεκτρικό, σε ώρες αιχμής παίζει η φάση ή ούτε να το σκέφτομαι;

να σημειωθεί ότι μετρό στο πήγαινε παίρνω από αφετηρία οπότε θα  κάθομαι

Αν δεν δοκιμασεις ο ιδιος,δεν γινεται να ξερεις το κατα ποσο σε βολευει ή οχι.

Προσωπικα λογω του οτι το metro ειναι συνεχεια γεματο και επειδη υπαρχει και γενικα κοσμος μεγαλυτερης ηλικιας+μητερες με καροτσια,δεν καθομαι σχεδον ποτε στο μετρο,γιατι οσο να ναι δεν μπορω να πω οτι νιωθω ωραια να βλεπω ηλικιωμένους να ειναι ορθιοι και εγω να παιζω καθιστος,αν καταλαβαινεις τι εννοω(και στην χωρα μας και στα μεσα μεταφορας γενικα τα χρησιμοποιουν παρα πολλοι ηλικιωμενοι). Βεβαια ξερω οτι πολλοι δεν το βλεπουν ετσι.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν μπορώ να παίξω games στο μετρό με τον συρμό να σφυρίζει μέσα στο τούνελ και τον τύπο  να πουλάει χαρτομάντιλα πάνω από το κεφάλι μου. Ο καθένας βέβαια όπως την βρίσκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό θα έγραφα. Εγώ δεν θα ένιωθα άνετα με το Switch στο μετρό. Και εγώ σηκώνομαι καμιά φορά για κανέναν ηλικιωμένο και βλέπεις ότι στην κυριολεξία σκοτώνονται κάποιοι για να κάτσουν!! Και όχι μόνο οι ηλικιωμένοι αλλά κάτι κυρίες. Το έχω παρατηρήσει και σε σταθμούς κάπως σαν αφετηρία όπως Δουκ. Πλακεντίας αλλά και σε Σύνταγμα / Μοναστηράκι. Ειδικά σε Σύνταγμα, περιμένουν πως και πως να βγουν οι από μέσα για να περάσουν οι άλλοι να κάτσουν και πριν ακόμη βγουν όλοι έξω, ορμάνε αυτοί που περίμενουν για να κάτσουν μέσα. Και να λένε οι μέσα συνέχεια: περιμέντεεεεε να βγούμε εμείς πρώτα και μετά μπείτε εσείς!!!

Με κινητό ναι εντάξει κάτι γίνεται. Βάζω εκεί κανένα παιχνιδάκι και δεν καταλαβαίνω πως περνάει η ώρα. Θυμάμαι παλιά που είχα τερματίσει το παλιό xcom1 στο iPhone. Το κακό είναι ότι σου βγαίνουν λίγο τα μάτια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, logistoulis είπε

ανούσια ερώτηση, επειδή στο άμεσο μέλλον παίζει να χρησιμοποιήσω αρκετό μετρό και ίσως και λίγο ηλεκτρικό, σε ώρες αιχμής παίζει η φάση ή ούτε να το σκέφτομαι;

να σημειωθεί ότι μετρό στο πήγαινε παίρνω από αφετηρία οπότε θα  κάθομαι

επίσης να σημειωθεί ότι η εμπειρία μου με τα μμμ είναι περιορισμένη μιας και είχα την τύχη να μην τα πολυχρειάζομαι, αλλά εκεί που θα χρειάζεται να πηγαίνω το αυτοκίνητο δύσκολα θα το παρκάρω (συν ανούσιο κόστος γενικά)

μιλάμε για καμιά ώρα δρόμο οπότε κάπως να περνάει, βαριέμαι τα νετφλιξ και τις μουσικές 

γενικά για αναμονή σε οτιδήποτε είσαι είναι ιδανικό. Δλδ έχω σκοτώσει άπειρες ώρες σε αναμονές με το switch. Καλά για αεροπλάνο δεν το συζητάω είναι must gadget 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...