Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, RedAlert539 είπε

Κατα τ'άλλα ναι, λόγω των Bayonetta και Astral Chain νομίζουν οι Nintendo fans ότι η Platinum έχει γίνει υποκατάστημα της και βγάζει πλέον games αποκλειστικά για Switch. Υπάρχει και το Babylon's Fall στη μέση. 

Τα περισσότερα παιχνίδια που έχει κυκλοφορήσει η PG είναι σε Ν συστήματα ενώ παράλληλα με την Ν και την Sega έχουν τις περισσότερες συνεργασίες. Περιμένω τώρα που θα κυκλοφορήσει το W101 (και ότι άλλο προκύψει) μια γενικότερη υποστήριξη γιατί μέχρι στιγμής μόνο γκρίνια υπήρχε σε αποκλειστικότητες. Να μην καταλήξουν δηλαδή σαν το Bayonneta που χρειάστηκε να το χρηματοδοτήσει η Ν για να συνεχίσει να υφίσταται ως σειρά....

2 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Μ'αρεσει που διαφήμισαν και την κονσόλα με το game ενώ τόσο καιρό στην Αμερική το amazon ξεπουλαει στα θυματα την έκδοση χωρίς το game.

Λάθος έχεις καταλάβει, το σύστημα που είναι βασισμένο στο AC: NH πωλείται στα 300 δολάρια που είναι φυσιολογική τιμή. Στην Ευρώπη που περιλαμβάνεται η ψηφιακή έκδοση κοστίζει 400 ευρώ επομένως υπάρχει και έχτρα χρέωση.

--

Σε γενικότερα νέα το AC Direct τελικά δεν έδειξε κάτι σε season pass ή παρουσία χαρακτήρα σε κάποιο άλλο ip. Όμως υπάρχει συνδεσιμότητα με το Animal Crossing: New Leaf and Animal Crossing: Happy Home Designer και το έκτρωμα του NSO. Οι γέφυρες και τα σχετικά επέστρεψαν, το καλύτερο κομμάτι ήταν το κατασκευαστικό υπάρχουν νέες αλλά μάλλον περιορισμένες δυνατότητες.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Mistwalker said:

Faq:Θα υπάρχει cloud save στο AC;Όχι αυτό το πληρώνεις για τα indie games.Στο Ac θα σας παρέχουμε στο μέλλον μια υπηρεσία σε περίπτωση που χαθει/χαλασει η κονσόλα και εννοείται πως θα είναι με χρεωση.

Μ'αρεσει που διαφήμισαν και την κονσόλα με το game ενώ τόσο καιρό στην Αμερική το amazon ξεπουλαει στα θυματα την έκδοση χωρίς το game.

Δεν καταλαβαίνω πως θα δουλεύει.

Εγώ έχω δύο Switch, θα μπορώ να παίζω και στα δύο με το ίδιο save;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω πως θα δουλεύει.

Εγώ έχω δύο Switch, θα μπορώ να παίζω και στα δύο με το ίδιο save;

Νομίζεις ξέρουν οι ίδιοι; Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τι μαλακίες ακριβώς κάνουν. Είναι παντελώς αψυχολόγητες και χωρίς λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εγώ έχω δύο Switch, θα μπορώ να παίζω και στα δύο με το ίδιο save;

Δεν μπορείς, δεν επιτρέπεται ο διαμοιρασμός και υφίσταται η δυνατότητα για μόνο ένα save file ανά σύστημα.

giphy.gif

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω πως θα δουλεύει.

Εγώ έχω δύο Switch, θα μπορώ να παίζω και στα δύο με το ίδιο save;

Αποτι έγραφαν το save σου μένει στην κονσόλα που θα το ξεκινήσεις δεν μεταφέρεται.Αν την χάσεις χαλάσεις θα στο ξαναδώσουν αλλά θα το κανουν μονάχα μια φορά και θα πρέπει να είσαι συνδρομητής στο online για να γίνει αυτο.

Στο gameplay βλακεία που βάλανε 1 νησί όπου αν κάποιος έχει παιδιά ή κάποιον άλλον που θα θέλει να παίξει στο switch που έχει το save μπορεί να του ρημάξει το νησί και αν κατάλαβα καλά αν δώσεις δικαιωματα και στους online φίλους μπορουν και αυτοι να κάνουν ότι θέλουν στο νησί σου.

1 ώρα πριν, mansa2k είπε

Λάθος έχεις καταλάβει, το σύστημα που είναι βασισμένο στο AC: NH πωλείται στα 300 δολάρια που είναι φυσιολογική τιμή. Στην Ευρώπη που περιλαμβάνεται η ψηφιακή έκδοση κοστίζει 400 ευρώ επομένως υπάρχει και έχτρα χρέωση.

Αν το έχουν έτσι ένταξη γιατί τιμές δεν βρήκα σε κανέναν αμαζον παντού είναι unavailable.Στο Σκρουτζ είδα στα 4 μαγαζιά που το έχουν στα 399 και απο αυτά τα 2 πρώτα λένε ότι έχουν και το game το 3 μαγαζι δεν λέει αλλά έχει την εικόνα χωρίς το game και το τελευταίο ούτε εικόνα ούτε εξηγεί αν το έχει ή όχι.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν καταλαβαίνω πως θα δουλεύει.

Εγώ έχω δύο Switch, θα μπορώ να παίζω και στα δύο με το ίδιο save;

Όχι. Πρέπει να σπάσεις το ένα ή να βάλεις να στο κλέψουν για να μεταφέρεις τα save στο άλλο. Και μόνο μια φορά. Αν χαλάσεις και το δεύτερο και πάρεις τρίτο ατύχησες! 

Ας πρόσεχες......

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Το Fire emblem simulation... Μάλιστα. Αντε και το asseto corsa  να κερδίσει τον τίτλο tactics rpg of the year. 

Strategy-Κάθετoς-Simulation είναι η κατηγορία.

Άντε βρε ikaruga, noobas είσαι? Αφού τα strategy και τα simulation είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα, εννοείται ότι αποτελούν κοινή κατηγορία.

Κανονικά και το animation με το soundtrack έτσι έπρεπε να είναι.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
29 minutes ago, RedAlert539 said:

Όχι. Πρέπει να σπάσεις το ένα ή να βάλεις να στο κλέψουν για να μεταφέρεις τα save στο άλλο. Και μόνο μια φορά. Αν χαλάσεις και το δεύτερο και πάρεις τρίτο ατύχησες! 

Ας πρόσεχες......

 

but-why-dec1b85744.jpg

Όλα τα γιατί βασικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ανούσια ερώτηση, επειδή στο άμεσο μέλλον παίζει να χρησιμοποιήσω αρκετό μετρό και ίσως και λίγο ηλεκτρικό, σε ώρες αιχμής παίζει η φάση ή ούτε να το σκέφτομαι;

 

να σημειωθεί ότι μετρό στο πήγαινε παίρνω από αφετηρία οπότε θα  κάθομαι

 

επίσης να σημειωθεί ότι η εμπειρία μου με τα μμμ είναι περιορισμένη μιας και είχα την τύχη να μην τα πολυχρειάζομαι, αλλά εκεί που θα χρειάζεται να πηγαίνω το αυτοκίνητο δύσκολα θα το παρκάρω (συν ανούσιο κόστος γενικά)

μιλάμε για καμιά ώρα δρόμο οπότε κάπως να περνάει, βαριέμαι τα νετφλιξ και τις μουσικές 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ανούσια ερώτηση, επειδή στο άμεσο μέλλον παίζει να χρησιμοποιήσω αρκετό μετρό και ίσως και λίγο ηλεκτρικό, σε ώρες αιχμής παίζει η φάση ή ούτε να το σκέφτομαι;

να σημειωθεί ότι μετρό στο πήγαινε παίρνω από αφετηρία οπότε θα  κάθομαι

επίσης να σημειωθεί ότι η εμπειρία μου με τα μμμ είναι περιορισμένη μιας και είχα την τύχη να μην τα πολυχρειάζομαι, αλλά εκεί που θα χρειάζεται να πηγαίνω το αυτοκίνητο δύσκολα θα το παρκάρω (συν ανούσιο κόστος γενικά)

μιλάμε για καμιά ώρα δρόμο οπότε κάπως να περνάει, βαριέμαι τα νετφλιξ και τις μουσικές 

Ποια φάση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...