Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

χάνεις βαθμούς μια χαρά και επίσης δεν υπάρχουν πολλοί rage quitters στο smash , δεν το έχω δει να συμβαίνει πάνω από 10 φορές στις 250+ ώρες 

το ότι δεν παίρνει ο άλλος ναι είναι άδικο 

το πιο συχνό πρόβλημα είναι βλαμμένες συνδέσεις και το ότι πολλοί παίζουν από wifi της κακιάς ώρας, το έχω πάθει κι εγώ να είμαι σε κακή σύνδεση και κακώς πήγα να παίξω μιας και χάλαγα το παιχνίδι των υπολοίπων και λόγω lag αλλά και επειδή με αποσύνδεε στο τέλος (αλλά δεν ήταν rage quit)

rage quit πέρα για πέρα αδιαμφισβήτητο(που το καταλαβαίνεις και από την έκβαση της μάχης και φαίνεται ότι έτσουξε) είναι σχετικά σπάνιο σε σχέση με άλλα παιχνίδια πχ street fighter 

εγώ πάντως χώνω report αβέρτα 

Αν χάνεις βαθμούς στο ragequit δεν το γνωρίζω μιας και δεν το έχω δοκιμασει αλλά αν φας dc στη μέση της μάχης όπου μου έχει τυχει μια χάνω τους βαθμούς μια όχι.

Τώρα αν δεν έχεις πετύχει πολλούς ragequitters σε ζηλεύω.Οταν βλέπεις στο last hit που ψωφαει ο άλλος ή στο cinematic του smash με σίγουρο kill η και λίγο πριν πέσει στο γκρεμό και ξαφνικά κάνει ένα μεγάλο lag αυτό είναι έξοδος από το παιχνίδι οπότε ragequit.Εκτος και αν είναι τόσο μεγάλες συμπτώσεις και τυχαίνει εκείνη τη στιγμή να χαλάει η σύνδεση και  να βλέπω τον αντίπαλο να μην χάνει πόντους αλλά και γω να μην παίρνω.

275 ώρες έχω και μέχρι τα 5.000.000 gsp όντως δεν το συναντάω συχνά.Απο τα 6.000.000 και πάνω είναι που το βλέπω πιο συχνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

Αν χάνεις βαθμούς στο ragequit δεν το γνωρίζω μιας και δεν το έχω δοκιμασει αλλά αν φας dc στη μέση της μάχης όπου μου έχει τυχει μια χάνω τους βαθμούς μια όχι.

Τώρα αν δεν έχεις πετύχει πολλούς ragequitters σε ζηλεύω.Οταν βλέπεις στο last hit που ψωφαει ο άλλος ή στο cinematic του smash με σίγουρο kill η και λίγο πριν πέσει στο γκρεμό και ξαφνικά κάνει ένα μεγάλο lag αυτό είναι έξοδος από το παιχνίδι οπότε ragequit.Εκτος και αν είναι τόσο μεγάλες συμπτώσεις και τυχαίνει εκείνη τη στιγμή να χαλάει η σύνδεση και  να βλέπω τον αντίπαλο να μην χάνει πόντους αλλά και γω να μην παίρνω.

275 ώρες έχω και μέχρι τα 5.000.000 gsp όντως δεν το συναντάω συχνά.Απο τα 6.000.000 και πάνω είναι που το βλέπω πιο συχνά.

το έχω δοκιμάσει μια φορά  να αποσυνδεθώ από περιέργεια να δω τις συνέπειες  και σε ρίχνει όντως 

 

σήμερα πάντως έτυχε μάλλον στη γυναίκα σε ένα 4απλο , έκανα ρεπορτ

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Ας συμβεί να τελειώνουμε με αυτό το βραχνά με τις φήμες!

Χθες τελείωσα το Samus Returns στο 3DS (15 ώρες καλά δεν είναι) μου άρεσε αρκετά μα από την άλλη φαντάζομαι το Prime με gyro controls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Μας εχουν γκαστρωσει κυριολεκτικα με το trilogy. Ας το βγαλει ή ας βγει να πει οτι δεν ισχυουν οι φημες.Αρκετα πια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχετε παρατηρήσει καποιο πρόβλημα με το ι-σοπ ; Προσπαθώ από χθες να αγορασω όμως μ λέει ότι αυτή η καρτα (άλφα μπανκ με αυτή αγόραζα ) δεν ισχύει κ να μιλήσω με την τράπεζα . Το θέμα είναι ότι δοκίμασα κ της γυναίκας μ από άλλες τράπεζες και μου γράφει το ίδιο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, kolivas said:

Παιδιά έχετε παρατηρήσει καποιο πρόβλημα με το ι-σοπ ; Προσπαθώ από χθες να αγορασω όμως μ λέει ότι αυτή η καρτα (άλφα μπανκ με αυτή αγόραζα ) δεν ισχύει κ να μιλήσω με την τράπεζα . Το θέμα είναι ότι δοκίμασα κ της γυναίκας μ από άλλες τράπεζες και μου γράφει το ίδιο ..

Region Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παραδέχτηκε και η nintendo την αποτυχία τους χωρίς να πουν όμως κάτι για να αισθάνεται ασφαλής ο κόσμος και μην δει καμία μέρα το λογαριασμό του και του λείπουν μπόλικα €.

Για την ώρα unlink paypal οπωσδήποτε και αν και η nintendo επιτρέπει μονάχα το google authenticator σαν ασφαλεια(άχρηστοι για ακόμη μια φορα)προσοχή με αυτό γιατί αν χάσετε το κινητό άντε βγάλτε άκρη μετά.Μεχρι και format αν το κάνετε εκραζαν χρηστες παλιότερα ότι υπάρχει περίπτωση να μην συνδέεται οπότε πάλι άντε να βγάλεις άκρη με την google.

Κάποιος ρωτούσε πιο πριν για πρόβλημα στο eshop για αγορά απευθείας από την κάρτα.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Το παραδέχτηκε και η nintendo την αποτυχία τους χωρίς να πουν όμως κάτι για να αισθάνεται ασφαλής ο κόσμος και μην δει καμία μέρα το λογαριασμό του και του λείπουν μπόλικα €.

Για την ώρα unlink paypal οπωσδήποτε και αν και η nintendo επιτρέπει μονάχα το google authenticator σαν ασφαλεια(άχρηστοι για ακόμη μια φορα)προσοχή με αυτό γιατί αν χάσετε το κινητό άντε βγάλτε άκρη μετά.Μεχρι και format αν το κάνετε εκραζαν χρηστες παλιότερα ότι υπάρχει περίπτωση να μην συνδέεται οπότε πάλι άντε να βγάλεις άκρη με την google.

Κάποιος ρωτούσε πιο πριν για πρόβλημα στο eshop για αγορά απευθείας από την κάρτα.

Εάν σκανάρεις QR code με το google authenticator τότε λογικά θα δουλεύει και το Authy.

 

Edit: Ναι λειτουργεί και το Authy.

https://authy.com/guides/nintendo/

 

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Εάν σκανάρεις QR code με το google authenticator τότε λογικά θα δουλεύει και το Authy.

Edit: Ναι λειτουργεί και το Authy.

https://authy.com/guides/nintendo/

Θα έπρεπε να είχαν 3 επιλογές για 2 step και ας αφησουν τον κόσμο να διαλέξει τι προτιμαει.Το authenticator,με κωδικό στο mail όπως gog,steam,ubisoft και τέλος με code στο sms που είναι το καλύτερο για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσέκαρα το ιστορικό των sign in μου δεν είχα κάτι παράξενο τις τελευταίες 30 μέρες πλην τον υπολογιστή μου

έκανα unlinκ τη κάρτα μου και βλέπουμε... 

7 λεπτά πριν, Mistwalker είπε

sms που είναι το καλύτερο για μένα.

την έχω πάθει πολύ άσχημα με τα sms και τη wind γιατί δεν μου  έρχονταν sms από κανέναν και τη συγκεκριμένη στιγμή δεν  μπορούσα με τίποτα να μπω στο steam και τους ζήτησα να μου κάνουν reset το λογαριασμό μου και έκτοτε δεν το ξαναχρησιμοποίησα 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το sms γενικά σαν 2FA δεν είναι και το ασφαλέστερο απ' όσο ξέρω, μακάρι να είχε και το PlayStation 2fa token με google authenticator/authy, μόνο sms έχει.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...