Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Έχει. Ήμαρτον με τη γκρίνια για κάτι που ρυθμίζεται μέσα σε 10 δευτερόλεπτα.

ερώτηση ήταν δεν είναι γκρίνια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/4/2020 στις 2:48 ΜΜ, chek2fire είπε

να ρωτήσω στο Dragon Quest είμαι ο μόνος που μου σπάει τα νεύρα και τα αυτιά αυτή η μουσική της συμφωνικής που είναι τελείως ξέμπαργκη? Δλδ καλά που την έχουν βάλει θα έπρεπε να την έχουν σε αυτή την ένταση και συνέχεια?

Εμένα μου αρέσει σε σημείο να κλείνω τη μουσική που βάζω συνήθως όταν παίζω, ώστε να ακούω μόνο τη συμφωνική ορχήστρα.

 

Βέβαια, είναι ο 1ος τίτλος DQ που παίζω, οπότε δεν ξέρω τι γινόταν πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Αλλα το ερωτημα μου ειναι γιατι το τελευταιο μεγαλο update????Γιατι δεν το στηριζουν οσο περισσοτερο γινεται?

Αν δεν κάνω λάθος μόνο το smash θα έχει υποστήριξη για 2 χρόνο με το season pass και μετά τέλος και αυτο.Το splatoon δεν θυμάμαι αν κράτησε λίγο παραπάνω από χρόνο αλλά γενικός σχεδόν σε όλα τα games τους το support έφτασε με το ζόρι ενα χρόνο.

 

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα τελευταία η Ν καθόλου τυχαία αυξάνει την ψηφιακή προώθηση. Με κάποια από αυτά να έχουν ήδη αναφερθεί η Ν ανακοίνωσε RFA theme για το Tetris99 με το ανάλογο event, επιπρόσθετο περιεχόμενο για τα SMM2 και AC: NH ενώ στην Ιαπωνία κυκλοφόρησε και το my nintendo app. Το τελευταίο περιλαμβάνει πρόσβαση σε news, eshop, estore και κάποιας μορφής activity log για το NSW αλλά και τα WiiU/3DS εφόσον υφίσταται λογαριασμός Nintendo ID. 
Πιστεύω ότι όλα αυτά έχουν να κάνουν με την κατάσταση σήμερα και το κόσμο κλεισμένο στα σπίτια του. Παράλληλα βλέπουν την ευκαιρία να προωθήσουν περιεχόμενο λόγω της αυξημένης δυναμικής μετά την κυκλοφορία του AC: NH που λογικά έφερε αρκετό νέο κόσμο στο οικοσύστημα της Ν. Μαζί με τα παραπάνω ανακοίνωσαν και Splatoon demo/offer καθώς και την επαναφορά -για μια ακόμη μοναδική φορά- του splatfest με βάση ενός παλιότερου theme. Ίσως πάλι συνδυάζεται παράλληλα και με την πιθανότητα ενός νέου τίτλου γύρω από το Splatoon που είχε ακουστεί ως φήμη παλιότερα.

H NPD αναφέρει διπλασιασμό των πωλήσεων για τον μήνα Μάρτιο σε σχέση με πέρυσι για το NSW (*κάπου στις +900 χιλιάδες). Τα αποτελέσματα του τελευταίου οικονομικού τριμήνου και κατά συνέπεια του περασμένου οικονομικού έτους (ολοκληρώθηκε 31 Μαρτίου) θα ανακοινωθούν 7 Μαΐου. Πιστεύω δύο είναι σημεία που πιστεύω θα τραβήξουν προσοχή εφόσον συμβούν μιας και έχω και κάποιες επιφυλάξεις. Το πρώτο είναι πως για πρώτη φορά στην ιστορία της Ν τίτλος Zelda ξεπερνάει σε πωλήσεις τίτλο Super Mario (για την 3D σειρά πάντα SM γιατί τα 2D είχαν παρουσιάσει πολύ μεγαλύτερη δυναμική στο παρελθόν). Να θυμίσω πως το BotW εκπροσωπεί τον εμπορικότερο τίτλο της σειράς γενικότερα ενώ το Odyssey το εμπορικότερο της SM 3D σειράς. 
Το δεύτερο είναι οι πωλήσεις του NSW που θα έχουν ξεπεράσει τα 20 εκατομμύρια. Να θυμίσω πως το ps4 στο καλύτερο του οικονομικό έτος είχε πετύχει τα 20 εκατομμύρια μέγιστο. 

Τελευταία με βάση το Nikkei η Ν θα έχει πρόβλεψη τα 22 εκατομμύρια για το παρόν οικονομικό έτος κάτι που φαντάζει υπερβολή με βάση όσα γνωρίζουμε. Βασικά δεν γνωρίζουμε αφού δεν ξέρουμε τίποτα για ένα μεγάλο μέρος του οικονομικού έτους όσο αφορά κυκλοφορίες. Λογικά η Ν έχει περιεχόμενο αλλά και πάλι η κατάσταση δεν δίνει περιθώρια για τέτοια νούμερα αφού η αγορά θα αρχίσει να στεγνώνει αν δεν αλλάξουν τα πράγματα. Περισσότερα 7 Μαΐου. 

Ελπίζω πάντως να μην ανακοινώσουν ΜΚ9 γιατί πραγματικά χάνεται μια τεράστια ευκαιρία.

Edit: Για άλλη μια φορά η Ν ελπίζω να μάθει κάτι από την επιτυχία του AC. Από την μια είναι ένας τίτλος που ξεκίνησε από χαμηλά νούμερα στο Ν64 και επομένως πρέπει να δώσει βάση στην μακρόχρονη υποστήριξη στα ip της γενικότερα. Από την άλλη ότι είναι σημαντικό κατά το πρώτο τετράμηνο του ημερολογιακού έτους να κυκλοφορεί ένας τίτλος μεγάλης δυναμικής και να μην περιορίζουν τέτοιους τίτλους αποκλειστικά για το τελευταίο τρίμηνο που είναι και το εμπορικότερο λόγω των εορτών.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Τώρα τελευταία η Ν καθόλου τυχαία αυξάνει την ψηφιακή προώθηση. Με κάποια από αυτά να έχουν ήδη αναφερθεί η Ν ανακοίνωσε RFA theme για το Tetris99 με το ανάλογο event, επιπρόσθετο περιεχόμενο για τα SMM2 και AC: NH ενώ στην Ιαπωνία κυκλοφόρησε και το my nintendo app. Το τελευταίο περιλαμβάνει πρόσβαση σε news, eshop, estore και κάποιας μορφής activity log για το NSW αλλά και τα WiiU/3DS εφόσον υφίσταται λογαριασμός Nintendo ID. 
Πιστεύω ότι όλα αυτά έχουν να κάνουν με την κατάσταση σήμερα και το κόσμο κλεισμένο στα σπίτια του. Παράλληλα βλέπουν την ευκαιρία να προωθήσουν περιεχόμενο λόγω της αυξημένης δυναμικής μετά την κυκλοφορία του AC: NH που λογικά έφερε αρκετό νέο κόσμο στο οικοσύστημα της Ν. Μαζί με τα παραπάνω ανακοίνωσαν και Splatoon demo/offer καθώς και την επαναφορά -για μια ακόμη μοναδική φορά- του splatfest με βάση ενός παλιότερου theme. Ίσως πάλι συνδυάζεται παράλληλα και με την πιθανότητα ενός νέου τίτλου γύρω από το Splatoon που είχε ακουστεί ως φήμη παλιότερα.

H NPD αναφέρει διπλασιασμό των πωλήσεων για τον μήνα Μάρτιο σε σχέση με πέρυσι για το NSW (*κάπου στις +900 χιλιάδες). Τα αποτελέσματα του τελευταίου οικονομικού τριμήνου και κατά συνέπεια του περασμένου οικονομικού έτους (ολοκληρώθηκε 31 Μαρτίου) θα ανακοινωθούν 7 Μαΐου. Πιστεύω δύο είναι σημεία που πιστεύω θα τραβήξουν προσοχή εφόσον συμβούν μιας και έχω και κάποιες επιφυλάξεις. Το πρώτο είναι πως για πρώτη φορά στην ιστορία της Ν τίτλος Zelda ξεπερνάει σε πωλήσεις τίτλο Super Mario (για την 3D σειρά πάντα SM γιατί τα 2D είχαν παρουσιάσει πολύ μεγαλύτερη δυναμική στο παρελθόν). Να θυμίσω πως το BotW εκπροσωπεί τον εμπορικότερο τίτλο της σειράς γενικότερα ενώ το Odyssey το εμπορικότερο της SM 3D σειράς. 
Το δεύτερο είναι οι πωλήσεις του NSW που θα έχουν ξεπεράσει τα 20 εκατομμύρια. Να θυμίσω πως το ps4 στο καλύτερο του οικονομικό έτος είχε πετύχει τα 20 εκατομμύρια μέγιστο. 

Τελευταία με βάση το Nikkei η Ν θα έχει πρόβλεψη τα 22 εκατομμύρια για το παρόν οικονομικό έτος κάτι που φαντάζει υπερβολή με βάση όσα γνωρίζουμε. Βασικά δεν γνωρίζουμε αφού δεν ξέρουμε τίποτα για ένα μεγάλο μέρος του οικονομικού έτους όσο αφορά κυκλοφορίες. Λογικά η Ν έχει περιεχόμενο αλλά και πάλι η κατάσταση δεν δίνει περιθώρια για τέτοια νούμερα αφού η αγορά θα αρχίσει να στεγνώνει αν δεν αλλάξουν τα πράγματα. Περισσότερα 7 Μαΐου. 

Ελπίζω πάντως να μην ανακοινώσουν ΜΚ9 γιατί πραγματικά χάνεται μια τεράστια ευκαιρία.

Κατι αλλο που μπορει να τραβηξει την προσοχη ειναι το AC:NH .Πιστευω οτι παρολο που ειχε μονο 11 μερες στην αγορα,θα εχει καταφερει τουλαχιστον 10 εκατομμυρια πωλησεις παγκοσμιως.

Δεν πιστευω να ειναι τοσο χαζοι να ανακοινωσουν mk9.Αφου το mk8 παει τρενο.Λογικα το mk9 που λες θα ανακοινωθει μαζι με το switch 2.

Eγω πονταρω παντως σε νεο 2d mario για φετος.Εννοειται με αλλαγμενη αισθητικη.Οι φημες δεν αναφερουν πουθενα κατι τετοιο βεβαια αλλα οπως αναφερεις τα 2d mario ειναι πιο εμπορικα απο τα 3d.

Bεβαια εγω θα ημουν ευχαριστημενος και με την φημη που κυκλοφορει περι remakes των 3d mario.

Tωρα οσο αφορα το splatoon καλοδεχουμενο το splatfest,ας ειναι και επαναλαμβανομενο theme.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Dragon quest 11 εχει τον ατελειωτο! 56ωρες και ειμαι λιγο πριν το end-boss. Βεβαια μετα, απ' οτι διαβασα εχει αρκετο περιερχομενο post-game

Επεξ/σία από Jimys2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Jimys2008 είπε

Το Dragon quest 11 εχει τον ατελειωτο! 56ωρες και ειμαι λιγο πριν το end-boss. Βεβαια μετα, απ' οτι διαβασα εχει αρκετο περιερχομενο post-game

ρε συ είμαι 69 ώρες και δεν έχω φτάσει ακόμα να πετάω , όντως δεν τελειώνει το παιχνίδι και αυτό ίσως γίνεται και λίγο κουραστικό τώρα που το σκέφτομαι.. 

 

εγώ πάω για 80-90 ώρες μέχρι να το τελειώσω και για end game φάση δεν ψήνομαι καν θέλω να προχωρήσω σε επόμενο πριν λήξει η σκληρή καραντίνα γιατί μετά δεν θα προλαβαίνω κιόλας να κάτσω σπίτι 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...