Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v2


dante14023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα το battlechest, τελικά.

Το πάω εντελώς χαλαραααα, σε hard (έχω την εντύπωση πως θα το ανεβάσω...δεν γίνεται να πηγαίνω οδοστρωτήρας, χωρίς κανένα challenge).

Μια ερώτηση/απορία έχω, μόνο...γιατί πριν καλά-καλά τελειώσει το ACT 1 είμαι γεμάτος rare (μην πω και παραπάνω?).

Στο 1 και από όσο θυμάμαι και στο 2, για να σου σκάσει τίποτα "κίτρινο" πάλευες και πάλευες (και έτρωγες και την ξενέρα ότι δεν ήταν για το χαρακτήρα σου).

Εδώ, έχω γμθει! Χρήμα με τη σέσουλα, magic να φάνε και οι κότες, κοντεύω και τον κακομοίρη τον companion να τον φορτώσω κι αυτόν με ότι καλύτερο.

Τέλος πάντων...θα δείξει.

Αξίζει να ασχοληθώ με smith/artisan ή μόνο για κανένα enchant/gem?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

στα χαμηλα επιπεδα, το crafting ειναι ψιλοαχρηστο, βγαινει πολυ ανετα το παιχνιδι με πολυ λίγη δουλεια πανω τους. στα υψηλότερα επίπεδα δυσκολίας ομως, γινεται απαραίτητο.

Για το hard, οταν εγινε ολικο reboot στο D3 (οταν βγηκε το expansion) η Blizzard λιγο τα εκανε σαλατα στο difficulty level. Το Normal εγινε easy/very easy και το Hard εγινε Normal/easy. Οπότε ναι, αν εχεις λιγο εμπειρία από τέτοια παιχνιδια, ανετα παιζεις κ πανω απο το hard.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα drops γενικά είναι αρκετά απλόχερα στο leveling ώστε crafting θες μόνο άμα έχει "ξεμείνει" κάποιο βασικό slot με εξοπλισμό πόσα level πριν. Λεφτά να ανεβάζεις τους artisans γενικά θα έχεις. Επίσης, το παλιό gear μη το πουλάς, σπάζε το για materials. 

Gems με τα μικρά μην ασχοληθείς καν να τα ανεβάζεις. Κούμπωμα όσα θες και πέταμα όσα δε θες. Από flawless square έχει νόημα, ίσως και ακόμα αργότερα.

Δυσκολία ανέβαζε ελεύθερα, στην τελική άμα δεις και μπουκώνεις ξανακατέβασε. Στα μικρά levels σε expert/master μπορεί να βρεθείς χωρίς να κινδυνεύεις ιδιαίτερα να σου παίρνουν οι μάχες κάμποσο χρόνο. Στο max level τα πράγματα στρώνουν κάπως, και θα δεις να έχεις actual κίνδυνο στις μάχες.


Το normal στο d3 ευκολάκι ήταν πάντα, αλλά με το πιο γεναιόδωρο loot του expansion απόγινε. Βέβαια και προ expansion αν απλά αγόραζες στο AH νέο όπλο κάθε 5-10 levels αρχηγός ήσουνα. Άμα δε κοίταγες για sockets, μεγάλα κόκκινα gems και reduced level reqs (ειδικά τους πρώτους μήνες δε το ήξερε ο κόσμος) πήγαινες mid-hell στο autopilot. Όλα αυτά με gold, όχι real money.


 Τουλάχιστον δεν χρειάζεται πλέον να κάνεις 3 playthrough για να λεβελάρεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Ξεκίνησα πρόσφατα το D3 (έχω και το Reaper of Souls) με Necromancer, είμαι 34 lvl προς το παρών, στο expert, χωρίς να αντιμετωπίζω σημαντικές δυσκολίες. 

Ενώ γενικά έχω μπει στο νόημα με τα builds Κλπ. έχω σκαλώσει γιατί δεν ξέρω πως να πάρω το inarius set.

Έχω τελειώσει το Act I αλλά το portal στον Drowned Temple δεν άνοιξε ποτέ.

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε στο τι μου διαφεύγει εδώ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Γνωρίζετε αν θα υπάρχουν εκπτώσεις από την Blizzard λόγω Black Friday.

 

Έτρεξα το παιχνίδι μετά από χρόνια, και σκέφτομαι να αγοράσω και το Reaper of Souls, και είπα μήπως καταφέρω και καμιά έκπτωση στην τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, manost είπε

Καλησπέρα.

Γνωρίζετε αν θα υπάρχουν εκπτώσεις από την Blizzard λόγω Black Friday.

Έτρεξα το παιχνίδι μετά από χρόνια, και σκέφτομαι να αγοράσω και το Reaper of Souls, και είπα μήπως καταφέρω και καμιά έκπτωση στην τιμή.

Ναί κάθε χρόνο.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, αγόρασα τελικά το RoS και θέλω την βοήθεια από εσάς τους παλιούς γιατί γίνεται ένας κακός χαμός με οδηγούς στο internet.

Τελείωσα το Act V φτάνοντας lvl70 τον Βάρβαρο μου.

Τώρα, τί κάνω;
Στα Diablo και Diablo 2 έπαιζα όπως όλοι φαντάζομαι, ξανά και ξανά το Campaign για να βρω καλύτερο gear, αλλάζοντας κάποια στιγμή και το βαθμό δυσκολίας του παιχνιδιού.

Εδώ, στο RoS, σταματάω να παίζω το Campaign και επικεντρώνομαι στο Adventure mode που μόλις ξεκλείδωσε;
Και τί ακριβώς γίνεται σ' αυτό το mode; Είναι πάλι χωρισμένο σε Acts και απλά προχωράω στο παιχνίδι;

Επίσης έχω δει στο internet ότι είναι καλύτερο να φτιάξεις καινούριο χαρακτήρα. Όντως είναι αναγκαίο;

Sorry για τις τόσες ερωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, manost είπε

Ok, αγόρασα τελικά το RoS και θέλω την βοήθεια από εσάς τους παλιούς γιατί γίνεται ένας κακός χαμός με οδηγούς στο internet.

Τελείωσα το Act V φτάνοντας lvl70 τον Βάρβαρο μου.

Τώρα, τί κάνω;
Στα Diablo και Diablo 2 έπαιζα όπως όλοι φαντάζομαι, ξανά και ξανά το Campaign για να βρω καλύτερο gear, αλλάζοντας κάποια στιγμή και το βαθμό δυσκολίας του παιχνιδιού.

Εδώ, στο RoS, σταματάω να παίζω το Campaign και επικεντρώνομαι στο Adventure mode που μόλις ξεκλείδωσε;
Και τί ακριβώς γίνεται σ' αυτό το mode; Είναι πάλι χωρισμένο σε Acts και απλά προχωράω στο παιχνίδι;

Επίσης έχω δει στο internet ότι είναι καλύτερο να φτιάξεις καινούριο χαρακτήρα. Όντως είναι αναγκαίο;

Sorry για τις τόσες ερωτήσεις.

Αρχιζεις να φαρμαρεις στο torment Ι, να βελτιωσεις το gear, μετα πας torment II κτλ. και rifts. Ναι παιζεις τωρα στο adventure mode. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, manost είπε

Ok, αγόρασα τελικά το RoS και θέλω την βοήθεια από εσάς τους παλιούς γιατί γίνεται ένας κακός χαμός με οδηγούς στο internet.

Τελείωσα το Act V φτάνοντας lvl70 τον Βάρβαρο μου.

Τώρα, τί κάνω;
Στα Diablo και Diablo 2 έπαιζα όπως όλοι φαντάζομαι, ξανά και ξανά το Campaign για να βρω καλύτερο gear, αλλάζοντας κάποια στιγμή και το βαθμό δυσκολίας του παιχνιδιού.

Εδώ, στο RoS, σταματάω να παίζω το Campaign και επικεντρώνομαι στο Adventure mode που μόλις ξεκλείδωσε;
Και τί ακριβώς γίνεται σ' αυτό το mode; Είναι πάλι χωρισμένο σε Acts και απλά προχωράω στο παιχνίδι;

Επίσης έχω δει στο internet ότι είναι καλύτερο να φτιάξεις καινούριο χαρακτήρα. Όντως είναι αναγκαίο;

Sorry για τις τόσες ερωτήσεις.

 αφού είδες την ιστορία και έχεις ξεκλειδώσει μόνιμα το adventure mode για ολους τους χαρακτήρες,

το καλύτερο πλέον εiναι να  φτιάξεις νέο seasonal χαρακτήρα, και να παίξεις σε adventure mode.

σου δίνει ενα path με κάποια achievements και σε βοηθάει να βγάλεις το πρώτο σου set, που σε σπρώχνει αρκετά ψηλά σε δύναμη.

to adv mode είναι κάτι σα free-roam και φέρνει τα bounties https://diablo.fandom.com/wiki/Bounties και τα rifts.

Η kadala https://diablo.fandom.com/wiki/Kadala θα σε βοηθήσει να βγάλεις τις υπόλοιπες πανοπλίες/κομματια.

  για τα όπλα- που η kadala τα πουλάει ακριβά, με crafting.

Γενικώς οι νέοι παίχτες δεν έχει νόημα να παίξουν σε non season. το season κάνει πιο εύκολα τα πράγματα.

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα σκοπό να ξεκινήσω με τον Βάρβαρο που ήδη έχω, τα Bounties, όπου από ότι είδα στο YouTube, σε κάθε run θα μου ανοίγει και από ένα Nephalem Rift.

Μου προτείνετε κάτι άλλο δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, manost είπε

Είχα σκοπό να ξεκινήσω με τον Βάρβαρο που ήδη έχω, τα Bounties, όπου από ότι είδα στο YouTube, σε κάθε run θα μου ανοίγει και από ένα Nephalem Rift.

Μου προτείνετε κάτι άλλο δηλαδή;

Τα bounties καλο ειναι να τα κανεις σε public game για να φευγουν αερα..πιανει καθε παιχτης ενα act και τελειωνουν με συνοπτικες διαδικασιες.
Πλακωνεσαι στα rifts για greater rifts keys + loot .  Βρισκεις και τον cube γιατι χωρις αυτον δεν γινεται δουλεια.Κανεις και το season journey για να τσιμπησεις το σετ γρηγορα και ευκολα.
Και σιγα σιγα αρχιζεις και τα greater rifts.Και ανεβαζεις και την δυσκολια του game σταδιακα ωσπου να φτασεις να φαρμαρεις torment 16.
Και απλα ανακυκλωνεις ολα τα παραπανω για να μην βαριεσαι.Ο,τι item δεν σου κανει το σπας για materials γιατι ως γνωστον , ποτε δεν εχεις αρκετα materials σε αυτο το παιχνιδι :)

Αν θελεις βοηθεια in-game πες μου.

Επεξ/σία από mphxths
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, manost είπε

τα Bounties, όπου από ότι είδα στο YouTube, σε κάθε run θα μου ανοίγει και από ένα Nephalem Rift.

 

τα bounties και τα rift είναι ανεξάρτητα.

για μένα δεν θα ασχολιόμουν με bounties μέχρι τουλάχιστον τα υψηλά torments που δίνουν καλά resources. αν σ ενδιαφέρει τουλάχιστο το efficiency.

αν θές βάρβαρο φτιάξε seasonal. αν βαριέσαι να ξανανέβεις lvl 70,  που παίρνει το πολυ 1-2 μέρες, αν ζητήσεις boost στο chat μεσα σε μια ώρα το πολύ  κάποιος μπορεί να σ ανεβάσει.

και ξεκίνα το seasonal journey και θα τα βρεις. στο 4 θα σου δώσει 1 ολοκληρωμένο set.

>>και μη σβήσεις τον χαρακτήρα που έπαιξες το story γιατί αν θυμάμαι καλά θα χάσεις το access στο adventure mode για όλους.

τώρα όλοι έχουν access στο adventure mode από lvl 1.

 

Οτάν λήξει το season όλοι οι χαρακτήρες και αντικείμενα λεφτα xp γυρίζουν στο non season. δεν είναι προσωρινοί.

πολλοι καiνούργιοι μπερδεύονται με αυτό.

non season δεν κάνει σχεδόν κανένας και είναι σαφώς πιο δύσκολο το farm.

είσαι και τυχερός που το νέο season μόλις ξεκίνησε.

Επεξ/σία από SpoonyBar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...