Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μίλησα με την revolut και μου είπαν ότι δεν με χρεώνουν για να μεταφέρουν τα χρήματα(250€) στον λογαριασμό. Ξέρουμε τι ποσό ακριβώς θα μου χρεώσει η ελληνική τράπεζα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, George! είπε

Μίλησα με την revolut και μου είπαν ότι δεν με χρεώνουν για να μεταφέρουν τα χρήματα(250€) στον λογαριασμό. Ξέρουμε τι ποσό ακριβώς θα μου χρεώσει η ελληνική τράπεζα;

Οχι πάνω απο 5€.Μην το σκέφτεσαι.Κάντο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sheldon_cooper είπε

Εχθές που ήμουν Βιέννη έκανα ανάληψη 300,00 ευρώ. Ούτε έξοδα ούτε τίποτα

Just saying

Επειδή θα πάω σε λίγες μέρες στη Βιέννη, σε ποια τράπεζα κάνατε την ανάληψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, George! είπε

Μίλησα με την revolut και μου είπαν ότι δεν με χρεώνουν για να μεταφέρουν τα χρήματα(250€) στον λογαριασμό. Ξέρουμε τι ποσό ακριβώς θα μου χρεώσει η ελληνική τράπεζα;

Πειραιώς €4 εισερχόμενο έμβασμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Επειδή θα πάω σε λίγες μέρες στη Βιέννη, σε ποια τράπεζα κάνατε την ανάληψη;

Bank of Austria

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εδώ μια λίστα χωρών, με δωρεάν αναλήψεις από ΑΤΜ, με κάρτα Revolut

https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhzm6/Revolut_FreeATM.xlsx?dl=0

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, George! είπε

Μίλησα με την revolut και μου είπαν ότι δεν με χρεώνουν για να μεταφέρουν τα χρήματα(250€) στον λογαριασμό. Ξέρουμε τι ποσό ακριβώς θα μου χρεώσει η ελληνική τράπεζα;

Εξαρτάται την τράπεζα και τον τύπο λογαριασμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spartak1 είπε

Εξαρτάται την τράπεζα και τον τύπο λογαριασμού

Την τελευταία μεταφορά στην revolut την είχα κάνει από την τράπεζα Πειραιώς ο λογαριασμός ήταν ταμιευτηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ και πέντε ημέρες έχω βαρεθεί να βγάζω σέλφι και να στέλνω φωτογραφίες την ταυτότητα μου σύμφωνα με την "υποβολή νέου εγγράφου ταυτοποίησης" που μου ζητάνε. Καταρχήν ποτέ δεν δήλωσα το δίπλωμα οδήγησης οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εγκρίνουν τα στοιχεία μου. Να το αγνοήσω ή να του στείλω χεστήριο στο τσάτ;

 

Υ.Γ διαβατήριο δεν έχω και η ταυτότητα μου είναι χειρόγραφη. Επίσης εάν κάνουν σύγκριση την σέλφι με την φωτογραφία της ταυτότητας τότε είναι πολύ τρόμπες διότι στην ταυτότητα με τώρα είμαι εντελώς διαφορετικός.

Επεξ/σία από d4mage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, d4mage είπε

Εδώ και πέντε ημέρες έχω βαρεθεί να βγάζω σέλφι και να στέλνω φωτογραφίες την ταυτότητα μου σύμφωνα με την "υποβολή νέου εγγράφου ταυτοποίησης" που μου ζητάνε. Καταρχήν ποτέ δεν δήλωσα το δίπλωμα οδήγησης οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εγκρίνουν τα στοιχεία μου. Να το αγνοήσω ή να του στείλω χεστήριο στο τσάτ;

Υ.Γ διαβατήριο δεν έχω και η ταυτότητα μου είναι χειρόγραφη. Επίσης εάν κάνουν σύγκριση την σέλφι με την φωτογραφία της ταυτότητας τότε είναι πολύ τρόμπες διότι στην ταυτότητα με τώρα είμαι εντελώς διαφορετικός.

Αφου ειναι χειρογραφη και δεν δεχονται χειρογραφες, πως περιμενεις να βγαλεις ακρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, d4mage είπε

Εδώ και πέντε ημέρες έχω βαρεθεί να βγάζω σέλφι και να στέλνω φωτογραφίες την ταυτότητα μου σύμφωνα με την "υποβολή νέου εγγράφου ταυτοποίησης" που μου ζητάνε. Καταρχήν ποτέ δεν δήλωσα το δίπλωμα οδήγησης οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν εγκρίνουν τα στοιχεία μου. Να το αγνοήσω ή να του στείλω χεστήριο στο τσάτ;

Υ.Γ διαβατήριο δεν έχω και η ταυτότητα μου είναι χειρόγραφη. Επίσης εάν κάνουν σύγκριση την σέλφι με την φωτογραφία της ταυτότητας τότε είναι πολύ τρόμπες διότι στην ταυτότητα με τώρα είμαι εντελώς διαφορετικός.

Και πως περιμένεις να κάνουν ταυτοποίηση αφού ο ίδιος λες ότι διαφέρουν οι φωτό;Το δίπλωμα το αναφέρουν σε όλους σαν οδηγία ότι πλέον δεν μετράει σαν μέσο ταυτοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bjj-p είπε

Αφου ειναι χειρογραφη και δεν δεχονται χειρογραφες, πως περιμενεις να βγαλεις ακρη;

Για να ρωτάω εδώ μέσα μάλλον δεν περιμένω ως απάντηση την ερώτηση μου!

7 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Και πως περιμένεις να κάνουν ταυτοποίηση αφού ο ίδιος λες ότι διαφέρουν οι φωτό;Το δίπλωμα το αναφέρουν σε όλους σαν οδηγία ότι πλέον δεν μετράει σαν μέσο ταυτοποίησης.

Συγγνώμη που εγώ και άλλοι πόσοι εκατομμύρια Έλληνες δεν έχουμε το μπέμπι φέις που είχαμε στα 18 μας. Ούτε ήξερα πως για να έχεις Revolut κάθε φορά που θα κουρεύομαι πρέπει να δηλώνω κλοπή ή απώλεια ταυτότητας για να την ανανεώνω. Ξαναλέω λοιπόν πως δεν δήλωσα ποτέ το δίπλωμα για να το δηλώσω και τώρα, άλλα αν δεν μπορούν να δεχτούν την ταυτότητα τότε αναγκαστικά θα κλείσω το λογαριασμό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, d4mage είπε

Συγγνώμη που εγώ και άλλοι πόσοι εκατομμύρια Έλληνες δεν έχουμε το μπέμπι φέις που είχαμε στα 18 μας. Ούτε ήξερα πως για να έχεις Revolut κάθε φορά που θα κουρεύομαι πρέπει να δηλώνω κλοπή ή απώλεια ταυτότητας για να την ανανεώνω. Ξαναλέω λοιπόν πως δεν δήλωσα ποτέ το δίπλωμα για να το δηλώσω και τώρα, άλλα αν δεν μπορούν να δεχτούν την ταυτότητα τότε αναγκαστικά θα κλείσω το λογαριασμό. 

Όπως συζητάμε εδώ και 42 σελίδες, δεν υπάρχει άλλη λύση, αναγκαστικά ή θα βγάλεις νέα ταυτότητα ή θα αποσύρεις ότι λεφτά έχεις και θα σταματήσεις να την χρησιμοποιείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί ο έλεγχος της ταυτότητας μου να είναι ακόμα σε επεξεργασία εδώ και 10 ημέρες, οι δυνατότητες στον λογαριασμό μου λειτουργούν στο ακέραιο. Τις προηγούμενες μέρες έκανα ηλεκτρονικές αγορές και σήμερα προχώρησα σε ανάληψη του υπολοίπου μου από ΑΤΜ χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν βρίσκω λόγο για την ώρα να επικοινωνήσω μαζί τους στο chat. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...