Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση, αφου καταφερα μετα απο αρκετες φορες επικοινωνιας με το chat να δεχτουν την ταυτοτητα μου που δεν ειναι χειρογραφη εχουμε τωρα δευτερο θεμα πως παιρνω την καρτα...

Ζηταει να βαλουμε μεσα τουλαχιστον 10ευρω. Ωραια πες οτι εχω ενα paypal λογαριασμο πως μεταφερω το 10ευρω στη revolut? Αν βαλω τα στοιχεια του revolut σαν λογαριασμο στην Paypal δεν θα παει να κανει χρεωση σε αυτον τον λογαριασμο λιγα σεντς; Αν δεν υπαρχει τιποτα μεσα θα παρω απο τα 3 το μακρυτερο σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, geont είπε

Μια ερωτηση, αφου καταφερα μετα απο αρκετες φορες επικοινωνιας με το chat να δεχτουν την ταυτοτητα μου που δεν ειναι χειρογραφη εχουμε τωρα δευτερο θεμα πως παιρνω την καρτα...

Ζηταει να βαλουμε μεσα τουλαχιστον 10ευρω. Ωραια πες οτι εχω ενα paypal λογαριασμο πως μεταφερω το 10ευρω στη revolut? Αν βαλω τα στοιχεια του revolut σαν λογαριασμο στην Paypal δεν θα παει να κανει χρεωση σε αυτον τον λογαριασμο λιγα σεντς; Αν δεν υπαρχει τιποτα μεσα θα παρω απο τα 3 το μακρυτερο σωστα;

Βάζεις το EUR IBAN που σε δίνει η Revolut στο PayPal και κάνεις Ανάληψη από το PayPal στην Revolut.Σε 1-2 εργάσιμες μέρες θα είναι στον λογαριασμό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, terminacode είπε

Την ταυτότητα την έχεις 14 χρόνια περίπου,ήρθε η ώρα για καινούργια, η διάρκεια ταυτότητας είναι 15 χρόνια,εκτός αν κάνεις υπομονή αρχές 2021 που λένε ότι θα βγούν οι καινούργιες ηλεκτρονικές ταυτότητες.

Σήμερα πήγα και έβγαλα καινούργια δλδ αντικατεστησα την παλιά λόγω φθοράς αλλά και λογω παλαιότητας. Στην αστυνομία μου ειπαν οτι δεν γνωρίζουν τπτ για τις καινούργιες και ότι το 2021 που λένε ότι θα βγουν δεν είναι τπτ σίγουρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, geont είπε

Μια ερωτηση, αφου καταφερα μετα απο αρκετες φορες επικοινωνιας με το chat να δεχτουν την ταυτοτητα μου που δεν ειναι χειρογραφη εχουμε τωρα δευτερο θεμα πως παιρνω την καρτα...

Ζηταει να βαλουμε μεσα τουλαχιστον 10ευρω. Ωραια πες οτι εχω ενα paypal λογαριασμο πως μεταφερω το 10ευρω στη revolut? Αν βαλω τα στοιχεια του revolut σαν λογαριασμο στην Paypal δεν θα παει να κανει χρεωση σε αυτον τον λογαριασμο λιγα σεντς; Αν δεν υπαρχει τιποτα μεσα θα παρω απο τα 3 το μακρυτερο σωστα;

Γιατί δεν κάνεις top-up με κάποια κάρτα σου ή μεταφορά μέσω e-banking στο λογαριασμό σου στη revolut? Αν δεν έχεις χρήματα στο PayPal balance εννοείται δεν θα μπορεί να τραβήξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O λόγος που το χρησιμοποιουμε οι περισσότεροι φαντάζομαι είναι οι ισοτιμίες σε αγορές σε δολάρια κλπ

Οι ελληνικές τράπεζες (τουλάχιστον Πειραιώς που έχω εγώ) χρεώνουν ότι γουστάρουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, terminacode είπε

Την ταυτότητα την έχεις 14 χρόνια περίπου,ήρθε η ώρα για καινούργια, η διάρκεια ταυτότητας είναι 15 χρόνια,εκτός αν κάνεις υπομονή αρχές 2021 που λένε ότι θα βγούν οι καινούργιες ηλεκτρονικές ταυτότητες.

Χαχαχαχαχαχα,  καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zananiro είπε

Γιατί δεν κάνεις top-up με κάποια κάρτα σου ή μεταφορά μέσω e-banking στο λογαριασμό σου στη revolut? Αν δεν έχεις χρήματα στο PayPal balance εννοείται δεν θα μπορεί να τραβήξει. 

Εχουμε τον iban της ρεβολουτ, παμε στο πειπαλ. Στο πειπαλ υπαρχει balance, για να κανω add τον iban της revolut δεν θα προσπαθησει το paypal να χρεωσει μερικα σεντς τον λογαριασμο της revolut για να δει αν ειναι active? αν δεν βρει χρηματα στη ρεβολουτ δε νομιζω να προχωρησει η διαδικασια.

Μπορω με χρηση της καρτας πειραιως να βαλω χρηματα? πιστωνονται αμεσως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/10/2019 στις 7:51 ΜΜ, dimigar είπε

Που έχει επιλογή για chat? Δεν το βλέπω..

Chat  έκανα αλλά με  τεχνητό άτομο.. Πως να καλέσω φυσικο συνομιλητή; Με το να γράψω human;

Επεξ/σία από dimigar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, dimigar είπε

Chat  έκανα αλλά με  τεχνητό άτομο.. Πως να καλέσω φυσικο συνομιλητή; Με το να γράψω human;

γραψε live agent αλλα θα περιμενεις λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Δε προκειται να γινει τιποτα, απλα ξεχνα το revolut και διεγραψε το οπως εκανα και εγω... ουτως ή αλλιως πλεον δεν εχουμε capital control οποτε ψωνιζουμε οτι/απο οπου θέλουμε...

 

Δεν υπαρχει λογος να το διαγραψω οριστικα. Μου ειπαν απο το chat οτι οταν αποκτησω καινουργια ταυτοτητα την στελνω και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, geont είπε

Εχουμε τον iban της ρεβολουτ, παμε στο πειπαλ. Στο πειπαλ υπαρχει balance, για να κανω add τον iban της revolut δεν θα προσπαθησει το paypal να χρεωσει μερικα σεντς τον λογαριασμο της revolut για να δει αν ειναι active? αν δεν βρει χρηματα στη ρεβολουτ δε νομιζω να προχωρησει η διαδικασια.

Μπορω με χρηση της καρτας πειραιως να βαλω χρηματα? πιστωνονται αμεσως?

Ναι μπορείς με κάρτα και πιστωνονται άμεσα χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. Θα επιλέξεις προσθήκη χρημάτων και θα βάλεις τα στοιχεία της κάρτας και το ποσό. Προσωπικά με Πειραιώς δεν έχω δοκιμάσει, αλλά με εθνική και eurobank που έχω κάνει πιστωθηκαν άμεσα χωρίς πρόβλημα. Λογικά το ίδιο θα ισχύει και για την Πειραιώς. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vali είπε

Εγώ δεν μπόρεσα να βάλω χρήματα με την χρεωστική κάρτα της Πειραιώς και τα έκανα έμβασμα μέσω e-banking. Μου κράτησε προμήθεια 1 ευρώ η Πειραιώς. 

Τότε μάλλον κάτι κάνεις λάθος εδώ και δύο μήνες κάνω συνεχώς τοπ απ με Πειραιώς,δε μπορεί να δουλεύει επιλεκτικά άρα κάτι δεν έκανες σωστά, κάποιο νούμερο λάθος η κάτι τέλος πάντων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...