Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Eλπίζω απο τον Μάρτη να βρήκε τον τρόπο.

Εμένα στην εφαρμογή έχει βγάλει "πλακάκι" να προσθέσω την καρτα στο google pay,το πατάω  πάει στις κάρτες και γυρνάει το κυκλάκι και γυρνάει ......... χωρίς να κάνει τίποτα στο τέλος.

χαχα εχεις δικιο!

Για καποιο λογο ενω ζητησα την τελευταια σελιδα στο thread μου εβγαλε αυτο το αρχαιο ποστ. μαλλον νυσταζω ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

57 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Εμένα στην εφαρμογή έχει βγάλει "πλακάκι" να προσθέσω την καρτα στο google pay,το πατάω  πάει στις κάρτες και γυρνάει το κυκλάκι και γυρνάει ......... χωρίς να κάνει τίποτα στο τέλος.

ελληνική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Εάν η ταυτότητα είναι με χειρόγραφα στοιχεία θα σου ζητούν συνέχεια νέα επιβεβαίωση μέχρι να γίνει το Brexit. Μετά θα μπλοκάρουν τον λογαριασμό. 

Εάν έχεις ταυτότητα μηχανογραφική και γίνεται αυτό που αναφέρεις, τότε να μιλήσεις με το chat. Πολλοί όταν άλλαξαν ταυτότητα την πέρασαν μέσω chat, γιατί το αυτόματο σύστημα ήταν ακόμα στις αρχές του και δεν αναγνώριζε την ελληνική ταυτότητα τυπωμένη σε υπολογιστή.

Τελικα μιλησα με το chat και μου ειπε τα ιδια,προφανως και δε θα βγαλω νεα ταυτοτητα για μια καρτα,κριμα μολις χασαν πελατακι!μια αλλη απορια μεχρι να γινει το brexit και να την μπλοκαρουν λογικα την χρησιμοποιω κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, maroulini91 είπε

Τελικα μιλησα με το chat και μου ειπε τα ιδια,προφανως και δε θα βγαλω νεα ταυτοτητα για μια καρτα,κριμα μολις χασαν πελατακι!μια αλλη απορια μεχρι να γινει το brexit και να την μπλοκαρουν λογικα την χρησιμοποιω κανονικα;

Τελικά είναι χειρόγραφη;Εγω δεν θα περίμενα το Brexit,θα την σταμάταγα αμέσως.

A few weeks ago, we let you know that all our Central & Eastern European Revolut customers will be moving over to our European entity in Lithuania (called “Revolut Payments UAB”). Today, we have officially made the switch!

If you haven't already, please take a moment to read your new Terms and Conditions here. If you use our Revolut Junior product, you can find your new Revolut Junior Terms here.

New SWIFT & EUR SEPA IBAN

We have changed the IBAN that you currently use to receive SWIFT & EUR SEPA payments. If you receive transfers via Revolut, you’ll need to share your new IBAN with your employer, friends and family. You can find your new IBAN by selecting your Profile icon in the Revolut app, tapping on the Settings icon, selecting “Account details” and then choosing an account.

To make the transition easier, you can continue to use both your old and new IBAN to receive international transfers for two months, until 28/11/2020. After 28/11/2020, transfers to your old IBAN will fail to arrive and will automatically be returned to the sender.

What about my Revolut Insurance policy?

If you have any of our travel or device insurance products, your policy has been migrated over to our new entity.

  • Your policy number(s) and insurance provider(s) will stay the same.
  • Your coverage limits will be calculated in EUR instead of GBP (e.g. if you were previously covered for £10,000,000 worth of overseas medical cover, you will now be covered for €10,000,000)
  • If you’re mid-trip during the migration, your cover won’t be affected.

Please select your Profile icon > Widgets tab > Insurance in the app to see your updated policy.

Unhappy for any reason?

If you would like more information about the migration, you can find a link to a helpful FAQ here.

If you would like to make a complaint or speak with a customer support agent, then the best way to get in touch with us is through our in-app customer support chat. If for any reason you’re still not happy with these changes, you can close your Revolut account for free by selecting your Profile icon in the Revolut app, tapping on the Settings icon, scrolling to the bottom of the page, and choosing “Close account”.

 

Μολις ήρθε σε email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, maroulini91 είπε

Τελικα μιλησα με το chat και μου ειπε τα ιδια,προφανως και δε θα βγαλω νεα ταυτοτητα για μια καρτα,κριμα μολις χασαν πελατακι!μια αλλη απορια μεχρι να γινει το brexit και να την μπλοκαρουν λογικα την χρησιμοποιω κανονικα;

Και εγώ μια από τα ίδια χειρόγραφη έχω. Σε κάποια φάση μου φάνηκε ότι την πήρε αλλά σήμερα μόλις διάβασα αυτό κοίταξα και δεν ήταν ποια. Είχα δοκιμάσει και διαβατήριο αλλά τίποτα. Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια αλλιώς και εγώ μάλλον θα την κλείσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, apostolos22 είπε

Και εγώ μια από τα ίδια χειρόγραφη έχω. Σε κάποια φάση μου φάνηκε ότι την πήρε αλλά σήμερα μόλις διάβασα αυτό κοίταξα και δεν ήταν ποια. Είχα δοκιμάσει και διαβατήριο αλλά τίποτα. Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια αλλιώς και εγώ μάλλον θα την κλείσω.

Mε διαβατήριο,που δεν έχει λήξει προφανως ,τι πρόβλημα να έχουν;Και εγω με διαβατηριο την άνοιξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ζήτησαν και εμενα ξανά σήμερα ειχα στειλει οταν ανοιξα τον λογαριασμό πριν 2 χρόνια με του νεου τύπου. Μίλησα με το chat και το εκαναν μόνοι τους verify χωρις να στείλω κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για όσους δεν θα αλλάξουν ταυτότητα μπορούν να κοιτάξουν ως εναλλακτική την  https://sync.money/ 

Με δίπλωμα οδήγησης η ενεργοποίηση γίνεται σε 2 λεπτά.

Από τα θετικά της revolut είναι το δωρεάν top up με κάρτα, μέχρι στιγμής το παρέχει η monese και η dipocket από τις γνωστές με εύκολη ταυτοποίηση. Μετά υπάρχει και η curve που κουμπώνει οπουδήποτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, koinos123 είπε

Πώς και δεν έχουν βγάλει δυνατότητα πληρωμής με το nfc του κινητού;

Δεν το χρειάζονται αφού συνεργάζονται με google pay - apple pay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τελικά είναι χειρόγραφη;Εγω δεν θα περίμενα το Brexit,θα την σταμάταγα αμέσως.

A few weeks ago, we let you know that all our Central & Eastern European Revolut customers will be moving over to our European entity in Lithuania (called “Revolut Payments UAB”). Today, we have officially made the switch!

If you haven't already, please take a moment to read your new Terms and Conditions here. If you use our Revolut Junior product, you can find your new Revolut Junior Terms here.

New SWIFT & EUR SEPA IBAN

We have changed the IBAN that you currently use to receive SWIFT & EUR SEPA payments. If you receive transfers via Revolut, you’ll need to share your new IBAN with your employer, friends and family. You can find your new IBAN by selecting your Profile icon in the Revolut app, tapping on the Settings icon, selecting “Account details” and then choosing an account.

To make the transition easier, you can continue to use both your old and new IBAN to receive international transfers for two months, until 28/11/2020. After 28/11/2020, transfers to your old IBAN will fail to arrive and will automatically be returned to the sender.

What about my Revolut Insurance policy?

If you have any of our travel or device insurance products, your policy has been migrated over to our new entity.

  • Your policy number(s) and insurance provider(s) will stay the same.
  • Your coverage limits will be calculated in EUR instead of GBP (e.g. if you were previously covered for £10,000,000 worth of overseas medical cover, you will now be covered for €10,000,000)
  • If you’re mid-trip during the migration, your cover won’t be affected.

Please select your Profile icon > Widgets tab > Insurance in the app to see your updated policy.

Unhappy for any reason?

If you would like more information about the migration, you can find a link to a helpful FAQ here.

If you would like to make a complaint or speak with a customer support agent, then the best way to get in touch with us is through our in-app customer support chat. If for any reason you’re still not happy with these changes, you can close your Revolut account for free by selecting your Profile icon in the Revolut app, tapping on the Settings icon, scrolling to the bottom of the page, and choosing “Close account”.

 

Μολις ήρθε σε email

Ναι χειρογραφη εχω και αφου μιλησα με τσατ μου ξαναρθε μαιλ οτι δε την δεχτηκαν και να ξαναστειλω..δε θα ασχοληθω αλλο,οτι υπολοιπο ειχα τα στειλα σ αλλο λογαριασμο,απλα ισως την χρειαστω ακομα μια βδομαδα και μετα θα φαει κλεισιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, maroulini91 είπε

Ναι χειρογραφη εχω και αφου μιλησα με τσατ μου ξαναρθε μαιλ οτι δε την δεχτηκαν και να ξαναστειλω..δε θα ασχοληθω αλλο,οτι υπολοιπο ειχα τα στειλα σ αλλο λογαριασμο,απλα ισως την χρειαστω ακομα μια βδομαδα και μετα θα φαει κλεισιμο!

Μην το παρεις στραβά αλλά χάρη σου έκαναν που δουλευε τόσο καιρό.

Να σου πω την αλήθεια αν όντως του χρόνου βγάλουν τις νεες καλά κανεις και δεν αλλάζεις τωρα.Αν ..........τις βγάλουν που δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια με την ταυτοτητα σε οσους δεν την δεχεται θα κανετε το εξης.

οταν βγαζετε την εμπρος μερια και δεν την δεχτει βγαλτε την πισω μερια πρωτα. 

το εκανα εγω και την πηρε.

το εκανα και σε φιλο που την ειχε την εφαρμογη παρατημενη επειδη δεν μπορουσε να βαλει την ταυτοτητα και βαζοντας πρωτα την πισω μερια την δεχτηκε.

καποιο θεμα εχει το ai που αναγνωριζει της φωτο απο τις ταυτοτητες με την εμπρος μερια οταν την βαζετε πρωτη. 

αν βγαλετε πρωτα την πισω το ξεπερναει και την δεχεται.

το ανακαλυψα μονος μου..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση. Μπορώ να φορτίσω την revolut μου με κάρτα που δεν είναι στο όνομα μου; Ας πούμε για παράδειγμα της γυναίκας μου. Ή πρέπει να είναι στα ίδια στοιχεία που είναι και η revolut ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...