Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, kon1to είπε

εννοειται οτι δινουν, ετσι κι αλλιως με τη νεα τιμολογιακη πολιτικη, ειναι περισσοτερα λεφτα για αυτους....

απλα αν τη θελει μονο για top up, μαλλον δεν χρειαζεται extra καρτα, αφου μπορει να αλλαζει απο ποιο λογαριασμο θα τραβαει η καρτα οπως γραφεις κι εσυ...

Μεχρι πρόσφατα που δεν χρέωναν τις κάρτες, έδιναν μονο μια ανα πελάτη, τουλάχιστον αν πηγαινες σε κατάστημα. Τωρα που τις χρεώνουν, δεν ξερω μηπως έγιναν πιο ελαστικοί για να παίρνουν το μαρούλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, runner69 είπε

Μεχρι πρόσφατα που δεν χρέωναν τις κάρτες, έδιναν μονο μια ανα πελάτη, τουλάχιστον αν πηγαινες σε κατάστημα. Τωρα που τις χρεώνουν, δεν ξερω μηπως έγιναν πιο ελαστικοί για να παίρνουν το μαρούλι.

Στην Alpha bank εχω τρεις χρεωστικές.

Μια MasterCard μια visa και μια bonus τη διάφανη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Ίσως αυτό που θέλω να έχει αναφερθεί, αλλά αδυνατώ να διαβάσω 419 σελίδες! 

Θέλω να μεταφέρω στη Revolut ποσό μικρότερο των 10€ από Ελληνική Τράπεζα. Η διαδικασία που κάνω είναι ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ - Προσθήκη χρημάτων - Ορισμός ποσού - Και βάζω τα στοιχεία της Ελληνικής κάρτας. Σαν πληρωμή δηλαδή, και το ποσό μεταφέρεται άμεσα. Αλλά δεν με αφήνει να στείλω κάτω από 10€!

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω ανακαλύψει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

revolut.jpg.e54bbb2a4558e408bfc61a9b756cfd5a.jpg

Επεξ/σία από agn0spt93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, agn0spt93 είπε

Καλησπέρα,

Ίσως αυτό που θέλω να έχει αναφερθεί, αλλά αδυνατώ να διαβάσω 419 σελίδες! 

Θέλω να μεταφέρω στη Revolut ποσό μικρότερο των 10€ από Ελληνική Τράπεζα. Η διαδικασία που κάνω είναι ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ - Προσθήκη χρημάτων - Ορισμός ποσού - Και βάζω τα στοιχεία της Ελληνικής κάρτας. Σαν πληρωμή δηλαδή, και το ποσό μεταφέρεται άμεσα. Αλλά δεν με αφήνει να στείλω κάτω από 10€!

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω ανακαλύψει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

revolut.jpg.e54bbb2a4558e408bfc61a9b756cfd5a.jpg

Αφού λέει το ελάχιστο ποσό είναι 10 ευρώ :P 

Μπορείς να τα βάλεις μέσω payment link απο της μεταφορές αλλά δεν είναι ενεργό σε καινούργιους λογαριασμούς και λογαριασμούς με λίγες συναλλαγές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, agn0spt93 είπε

Καλησπέρα,

Ίσως αυτό που θέλω να έχει αναφερθεί, αλλά αδυνατώ να διαβάσω 419 σελίδες! 

Θέλω να μεταφέρω στη Revolut ποσό μικρότερο των 10€ από Ελληνική Τράπεζα. Η διαδικασία που κάνω είναι ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ - Προσθήκη χρημάτων - Ορισμός ποσού - Και βάζω τα στοιχεία της Ελληνικής κάρτας. Σαν πληρωμή δηλαδή, και το ποσό μεταφέρεται άμεσα. Αλλά δεν με αφήνει να στείλω κάτω από 10€!

Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν έχω ανακαλύψει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

revolut.jpg.e54bbb2a4558e408bfc61a9b756cfd5a.jpg

Άλλος τρόπος είναι με έμβασμα από τραπεζικό λογαριασμό

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Αφού λέει το ελάχιστο ποσό είναι 10 ευρώ :P 

Μπορείς να τα βάλεις μέσω payment link απο της μεταφορές αλλά δεν είναι ενεργό σε καινούργιους λογαριασμούς και λογαριασμούς με λίγες συναλλαγές.

Γι' αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος!

Το payment link που αναφέρεις, τι είναι ακριβώς; Το βρίσκω μέσα στην εφαρμογή; Αν ναι, πώς το χρησιμοποιώ;

Η κάρτα μου είναι 6 μηνών και έχω κάνει καμιά 10-αριά συναλλαγές.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Αφού λέει το ελάχιστο ποσό είναι 10 ευρώ :P 

Μπορείς να τα βάλεις μέσω payment link απο της μεταφορές αλλά δεν είναι ενεργό σε καινούργιους λογαριασμούς και λογαριασμούς με λίγες συναλλαγές.

 

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Άλλος τρόπος είναι με έμβασμα από τραπεζικό λογαριασμό

Με έμβασμα δεν συμφέρει για τόσο μικρό ποσό.

Αν δεν έχεις δυνατότητα για payment link μπορείς να βάλεις 10 με κάρτα και να τραβήξεις μετά με έμβασμα 5 π.χ

Από αρχική σελίδα πατάς κάτω στη μέση τα 2 βελάκια και μετά δίπλα στο "μοίρασμα λογαριασμού" τις 3 τελείες κι επιλέγεις "αίτημα μέσω συνδέσμου".

8 λεπτά πριν, agn0spt93 είπε

Γι' αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος!

Το payment link που αναφέρεις, τι είναι ακριβώς; Το βρίσκω μέσα στην εφαρμογή; Αν ναι, πώς το χρησιμοποιώ;

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Doubt είπε

Από αρχική σελίδα πατάς κάτω στη μέση τα 2 βελάκια και μετά δίπλα στο "μοίρασμα λογαριασμού" τις 3 τελείες κι επιλέγεις "αίτημα μέσω συνδέσμου".

Φίλε μου σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Δουλεύει άψογα με μικροποσά. Δοκίμασα να στείλω 2.49€ και ήρθαν άμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τώρα πήγα να αγοράσω καινούργια κάρτα και η μόνη επιλογή είναι Mastercard τι έγινε την αλλάξανε από Visa το ίδιο είναι και στην junior

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς γτ δε μπορώ να αλλάξω τη διεύθυνση? Θέλω να βάλω Αγγλία για να μπορώ να κάνω ανέπαφες με το κινητό μέσω gpay. 🙁

Σήμερα μου επαληθεύτηκε ο λογαριασμός. Παίζει ρόλο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stavagg31 είπε

Ρε παιδιά τώρα πήγα να αγοράσω καινούργια κάρτα και η μόνη επιλογή είναι Mastercard τι έγινε την αλλάξανε από Visa το ίδιο είναι και στην junior

Για πολλούς μήνες είχε Visa. Τώρα έχει mastercard. Visa έχει premium & Metal ακόμα. Αυτό αλλάζει κατα καιρούς.

 

35 λεπτά πριν, Trane5587 είπε

Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς γτ δε μπορώ να αλλάξω τη διεύθυνση? Θέλω να βάλω Αγγλία για να μπορώ να κάνω ανέπαφες με το κινητό μέσω gpay. 🙁

Σήμερα μου επαληθεύτηκε ο λογαριασμός. Παίζει ρόλο? 

Πλέον δεν μπορείς λογικά μόνο μέσω chat και θέλει proof of address λογαριασμό τηλεφώνου κτλ. Αλλά εντάξει υπομονή θα έρθει σύντομα

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας! 

Με συγχωρείτε που κάνω ερώτηση εδώ αλλά δεν βρήκα την απάντηση σε 3 ερωτήσεις που έχω. 

1.Απο alpha bank ( αν έχει σημασία) μου έστειλαν ενα ποσό μέσω ηλεκτρονικής πληρωμής και το app της alpha bank. Έστειλα το iban της revolut και το όνομα μου που αναγράφεται όταν πατάς πάνω στο ποσό που έχεις σαν υπόλοιπο. Πόσο χρόνο κάνει να φανεί το ποσό; 

2.Ο σωστός τρόπος για να σου στέλνουν χρήματα απο ελληνικές τράπεζες στην revolut ποιος είναι; 

3.Στο πεδίο "αίτημα μέσω συνδέσμου πληρωμής" που διάβασα παραπάνω,ενώ βάζω το ποσό δεν δουλεύει και μου βγάζει πως για λόγους ασφαλείας έχει μπλοκαριστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περίπου πόσος χρόνος χρειάζεται να εμφανιστούν τα χρήματα με έμβασμα από λογαριασμό εξωτερικού στο ίδιο όνομα στην revolut ? Εντάξει μισή μέρα έκανε.

Επεξ/σία από stefanidisg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, geotrvs είπε

Καλησπέρα σας! 

Με συγχωρείτε που κάνω ερώτηση εδώ αλλά δεν βρήκα την απάντηση σε 3 ερωτήσεις που έχω. 

1.Απο alpha bank ( αν έχει σημασία) μου έστειλαν ενα ποσό μέσω ηλεκτρονικής πληρωμής και το app της alpha bank. Έστειλα το iban της revolut και το όνομα μου που αναγράφεται όταν πατάς πάνω στο ποσό που έχεις σαν υπόλοιπο. Πόσο χρόνο κάνει να φανεί το ποσό; 

2.Ο σωστός τρόπος για να σου στέλνουν χρήματα απο ελληνικές τράπεζες στην revolut ποιος είναι; 

3.Στο πεδίο "αίτημα μέσω συνδέσμου πληρωμής" που διάβασα παραπάνω,ενώ βάζω το ποσό δεν δουλεύει και μου βγάζει πως για λόγους ασφαλείας έχει μπλοκαριστεί. 

1. 1-2 μέρες αναλόγως

2. Με έμβασμα ή με σύνδεσμο πληρωμής με την κάρτα τους (αν μπορέσει λόγω του 3. )

3. Ισχύει, είχα κάνει μια δοκιμή με ένα φίλος μου, του έστειλα ένα ποσό και την επόμενη δεν μπορούσα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...