Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, lak10 είπε
παιδια βοηθεια μου στελνει συχνα χρηματα η αδερφη μου που ειναι στο εξωτερικο απο τον λογαριασμο της revolut κατευθειαν στον τραπεζικο μου λογαριασμο eurobank προχθες μου ετειλε 12 ευρω χωρις να χρεωθω την προμηθεια 3,5 ευρω σημερα μου εστειλε 25 και χρεωθηκα τα 3,5 ξερετε να μου πειτε πως παει η κλιμακα με τις προμηθειες?

Γιατί δεν ανοίγεις κι εσύ έναν στη revolut;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, lak10 είπε
παιδια βοηθεια μου στελνει συχνα χρηματα η αδερφη μου που ειναι στο εξωτερικο απο τον λογαριασμο της revolut κατευθειαν στον τραπεζικο μου λογαριασμο eurobank προχθες μου ετειλε 12 ευρω χωρις να χρεωθω την προμηθεια 3,5 ευρω σημερα μου εστειλε 25 και χρεωθηκα τα 3,5 ξερετε να μου πειτε πως παει η κλιμακα με τις προμηθειες?

https://www.eurobank.gr/-/media/eurobank/rates/timologio-trapezikon-ergasion.pdf

το νούμερο 4

μέχρι € 20   Ανέξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lak10 είπε
παιδια βοηθεια μου στελνει συχνα χρηματα η αδερφη μου που ειναι στο εξωτερικο απο τον λογαριασμο της revolut κατευθειαν στον τραπεζικο μου λογαριασμο eurobank προχθες μου ετειλε 12 ευρω χωρις να χρεωθω την προμηθεια 3,5 ευρω σημερα μου εστειλε 25 και χρεωθηκα τα 3,5 ξερετε να μου πειτε πως παει η κλιμακα με τις προμηθειες?

Γιατι δεν ανοιγεις και εσυ να στα στελνει τσαμπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Έχω χρεωστική Πειραιώς που την χρησιμοποιώ και για τους δύο λογαριασμούς που έχω στην Τράπεζα. Πώς μπορώ να επιλέξω να κάνει Top Up απο τον Ά λογαριασμό για παράδειγμα ή τον Β?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Έχω χρεωστική Πειραιώς που την χρησιμοποιώ και για τους δύο λογαριασμούς που έχω στην Τράπεζα. Πώς μπορώ να επιλέξω να κάνει Top Up απο τον Ά λογαριασμό για παράδειγμα ή τον Β?

αυτό είναι θέμα της τράπεζας. κατά το top Up δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

όταν πληρώνεις κάπου σε ένα κατάστημα ή Online επιλέγεις λογαριασμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagstef είπε

αυτό είναι θέμα της τράπεζας. κατά το top Up δεν υπάρχει τέτοια επιλογή.

όταν πληρώνεις κάπου σε ένα κατάστημα ή Online επιλέγεις λογαριασμό?

Έχεις δίκαιο γιατί και στις αγορές μου τραβάει από τον ένα λογαριασμό μόνο, θα ρωτήσω στην τράπεζα τι παίζει και αν χρειάζεται να κάνω χρεωστική και για τον Β' λογαριασμό. Απλά ο ένας λογαριασμός είναι undercover απο την γυναίκα και δεν θέλω να τρώω έλεγχο χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gorilas13 είπε

Έχεις δίκαιο γιατί και στις αγορές μου τραβάει από τον ένα λογαριασμό μόνο, θα ρωτήσω στην τράπεζα τι παίζει και αν χρειάζεται να κάνω χρεωστική και για τον Β' λογαριασμό. Απλά ο ένας λογαριασμός είναι undercover απο την γυναίκα και δεν θέλω να τρώω έλεγχο χαχα

Οποτε διευθέτησέ το asap 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gorilas13 είπε

Έχεις δίκαιο γιατί και στις αγορές μου τραβάει από τον ένα λογαριασμό μόνο, θα ρωτήσω στην τράπεζα τι παίζει και αν χρειάζεται να κάνω χρεωστική και για τον Β' λογαριασμό. Απλά ο ένας λογαριασμός είναι undercover απο την γυναίκα και δεν θέλω να τρώω έλεγχο χαχα

Μεσα απο το banking σου μπορεις να αλλαξεις τον λογαριασμο στον οποιο εχει πρόσβαση η καρτα(για Πειραιώς, αλλες δεν ξερω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, gorilas13 είπε

Έχεις δίκαιο γιατί και στις αγορές μου τραβάει από τον ένα λογαριασμό μόνο, θα ρωτήσω στην τράπεζα τι παίζει και αν χρειάζεται να κάνω χρεωστική και για τον Β' λογαριασμό. Απλά ο ένας λογαριασμός είναι undercover απο την γυναίκα και δεν θέλω να τρώω έλεγχο χαχα

Μεσα από το ebanking στις χρεωστικές κάρτες, ορίζεις ποιος λογριασμός θα ειναι ο πρωτεύων και κατ΄έπεκταση ποιον θα χρεώνει στις συναλλαγες σου με κάρτες. Αρα κανε την αλλαγή  και μετά στείλε τα χρήματα με το topup και στη συνεχεια ξαναλλαξε τον κύριο λογαριασμο. Δεν δίνουν 2 χρεωστικες στην ιδια τράπεζα.

Επεξ/σία από runner69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, runner69 είπε

Μεσα από το ebanking στις χρεωστικές κάρτες, ορίζεις ποιος λογαριασμός θα ειναι ο πρωτεύων και κατ΄έπεκταση ποιον θα χρεώνει στις συναλλαγες σου με κάρτες.

Αρα κανε την αλλαγή  και μετά στείλε τα χρήματα με το topup και στη συνεχεια ξαναλλαξε τον κύριο λογαριασμο. Δεν δίνουν 2 χρεωστικες στην ιδια τράπεζα.

εννοειται οτι δινουν, ετσι κι αλλιως με τη νεα τιμολογιακη πολιτικη, ειναι περισσοτερα λεφτα για αυτους....

απλα αν τη θελει μονο για top up, μαλλον δεν χρειαζεται extra καρτα, αφου μπορει να αλλαζει απο ποιο λογαριασμο θα τραβαει η καρτα οπως γραφεις κι εσυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kon1to είπε

εννοειται οτι δινουν, ετσι κι αλλιως με τη νεα τιμολογιακη πολιτικη, ειναι περισσοτερα λεφτα για αυτους....

απλα αν τη θελει μονο για top up, μαλλον δεν χρειαζεται extra καρτα, αφου μπορει να αλλαζει απο ποιο λογαριασμο θα τραβαει η καρτα οπως γραφεις κι εσυ...

μάλλον εννοεί ότι δεν βγάζουν μία για κάθε λογαριασμό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κάρτα χρεωστική ανά πελάτη.

Είχα παλιότερη κάρτα του πρώην ΤΤ που έληξε και πήγα Eurobank για ανανέωση. Αφού έψαχναν 2 άτομα για αρκετή ώρα με ρώτησαν αν έχω άλλη χρεωστική Eurobank και όντως είχα, συνδεδεμένη με άλλο λογαριασμό. Δεν μου έδωσαν τίποτα τελικά, έφυγα με τη μια κάρτα και απλά μου άλλαξαν τον "πρωτεύοντα" λογαριασμό σε αυτόν του πρώην ΤΤΤ

Από όσο ξέρω και στην Εθνική τα ίδια ισχύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Doubt said:

Μια κάρτα χρεωστική ανά πελάτη.

Είχα παλιότερη κάρτα του πρώην ΤΤ που έληξε και πήγα Eurobank για ανανέωση. Αφού έψαχναν 2 άτομα για αρκετή ώρα με ρώτησαν αν έχω άλλη χρεωστική Eurobank και όντως είχα, συνδεδεμένη με άλλο λογαριασμό. Δεν μου έδωσαν τίποτα τελικά, έφυγα με τη μια κάρτα και απλά μου άλλαξαν τον "πρωτεύοντα" λογαριασμό σε αυτόν του πρώην ΤΤΤ

Από όσο ξέρω και στην Εθνική τα ίδια ισχύουν.

Βασικά μέσω internet banking μπορείς να βγάλεις όσες επιπλέων κάρτες θες και τις κουμπώνεις σε όποιον λογαριασμό θες. Σε εθνική και πειραιώς το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...