Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 6/10/2020 στις 11:23 ΠΜ, vagstef είπε

1. 1-2 μέρες αναλόγως

2. Με έμβασμα ή με σύνδεσμο πληρωμής με την κάρτα τους (αν μπορέσει λόγω του 3. )

3. Ισχύει, είχα κάνει μια δοκιμή με ένα φίλος μου, του έστειλα ένα ποσό και την επόμενη δεν μπορούσα

2 μέρες έκανε να φανεί η πληρωμή τελικά! 

Ξέρει κανείς πως γίνεται το αίτημα μέσω συνδέσμου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Doubt said:

Τα παίρνει πίσω όπως γινόταν με τις κάρτες φαντάζομαι.

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Σε όσους έχω προσθέσει ποτέ δεν πήρε πίσω τα χρήματα.

Το παράξενο είναι ότι τα χρήματα έρχονται για να επιβεβαιώσεις τον λογαριασμό στο sepa direct, αλλά ακόμα και αν πατήσεις οτι δεν θες να ενεργοποιήσεις το sepa direct πάλι σου στέλνουν εμβάσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο. Σε όσους έχω προσθέσει ποτέ δεν πήρε πίσω τα χρήματα.

Το παράξενο είναι ότι τα χρήματα έρχονται για να επιβεβαιώσεις τον λογαριασμό στο sepa direct, αλλά ακόμα και αν πατήσεις οτι δεν θες να ενεργοποιήσεις το sepa direct πάλι σου στέλνουν εμβάσματα.

Eίμαι σίγουρος ότι παλιά γινόταν και κατάθεση και ανάληψη ,διαφορετικά ποσά που έμεναν και κάποια λεπτά του € 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα να έχει αναφερθεί, είναι για όσους παιζουν χρηματιστήριο μέσω ρεβο

______________________________________________________

Dear Revolut Customer, 
 
Your investment account with Revolut is carried by DriveWealth, LLC, a U.S. registered broker-dealer. 
 
As a broker-dealer, we are required to provide the following documents to all account holders in accordance with the requirements of the U.S. Securities and Exchange Commission (SEC). No action is needed on your part, these documents are provided for your information only. 

DriveWealth takes extreme care when handling and protecting your information. Please read our Privacy Policy and your Customer Account Agreement for more information regarding your ability to opt out from sharing your information with certain counterparties or market participants.
 
Thank you,
DriveWealth Support

[email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/10/2020 στις 9:09 ΜΜ, Trane5587 είπε

Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κανείς γτ δε μπορώ να αλλάξω τη διεύθυνση? Θέλω να βάλω Αγγλία για να μπορώ να κάνω ανέπαφες με το κινητό μέσω gpay. 🙁

Σήμερα μου επαληθεύτηκε ο λογαριασμός. Παίζει ρόλο? 

Όταν λες δεν μπορείς να αλλάξεις διεύθυνση τι εννοείς; Στο Προσωπικά στοιχεία- Διεύθυνση  το πεδίο Χώρα είναι ανενεργό; δεν σε αφήνει να επιλέξεις άλλη χώρα; ή αφού επιλέξεις δεν προχωράει ;;;

Στις 5/10/2020 στις 9:45 ΜΜ, vagstef είπε

Πλέον δεν μπορείς λογικά μόνο μέσω chat και θέλει proof of address λογαριασμό τηλεφώνου κτλ. Αλλά εντάξει υπομονή θα έρθει σύντομα

Αυτό το σύντομα πόσα χρόνια το ακούμε ;;;

Του χρόνου τέτοια εποχή πάλι σύντομα θα ακούμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, έχω ξεχάσει κωδικό (έμπαινα με face id), και τώρα ζητάει επαληθευση ταυτοτητας.

Βγάζω σελφι με διαβατήριο , και δεν μπορεί να με επαληθεύσει.

Τι κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, johnythedirector είπε

Καλημέρα, έχω ξεχάσει κωδικό (έμπαινα με face id), και τώρα ζητάει επαληθευση ταυτοτητας.

Βγάζω σελφι με διαβατήριο , και δεν μπορεί να με επαληθεύσει.

Τι κάνουμε;

Στην εφαρμογή δεν μπαίνεις;Δεν έχει να ζητησεις να σου έρθει κωδικός στο κινητό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, forisp2004 είπε

Αυτό το σύντομα πόσα χρόνια το ακούμε ;;;

Του χρόνου τέτοια εποχή πάλι σύντομα θα ακούμε!!!

Όντως, αλλά τώρα όλα δείχνουν ότι έρχεται. Και στο 3 στον Αέρα το είπαν την προηγούμενη εβδομάδα αν και έλεγαν για 2 ελληνικές τράπεζες, φαντάζομαι πιο έτοιμη είναι η Alpha λόγω Apple Pay. Αλλά και η N26 πριν 2 εβδομάδες έβαλε κατά λάθος στην σελίδα της για το GPay επιπλέον χώρες όπως Ελλάδα, Ολλανδία, Πορτογαλία κτλ και αφού άρχισαν να ρωτάνε διάφοροι στο support τις αφαίρεσαν

Όσο για το πρώτο που ρώτησε η χώρα δεν είναι κλειδωμένη αλλά αν επιλέξεις κάποια άλλη δεν αλλάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Στην εφαρμογή δεν μπαίνεις;Δεν έχει να ζητησεις να σου έρθει κωδικός στο κινητό;

Ναι εννοείται, ζήτησα κωδικό, ήρθε τον έβαλα, και μετά ζητάει επαλήθευση ταυτότητας.

Έχω κάνει 3 απόπειρες και όλες τζίφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα με διπλή χρέωση.

Επειδή τα αγγλικά μου είναι πάρα πολύ φτωχά, δεν μπορώ να συνομιλήσω μαζί του στο chat

Υπάρχει κάποιο mail να τους στείλω το αίτημα μου με τη βοήθεια του google translate ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, alfeios είπε

Έχω ένα πρόβλημα με διπλή χρέωση.

Επειδή τα αγγλικά μου είναι πάρα πολύ φτωχά, δεν μπορώ να συνομιλήσω μαζί του στο chat

Υπάρχει κάποιο mail να τους στείλω το αίτημα μου με τη βοήθεια του google translate ;

Δοκίμασε στο twitter ή στο facebook chat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...