Προς το περιεχόμενο

E-pass διοδίων


lek88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά! Πήγα σήμερα σε μια τράπεζα Πειραιώς και πήρα E-pass για τα διόδια! Πρώτη φορά πιάνω στα χέρια μου τέτοιο μαραφέτι και είμαι άσχετη. Η κάρτα έχει 50€ μέσα αλλά έχω την εξής απορία: που βλεπω το password και τον κωδικό για να μπαίνω στην ιστοσελίδα τους να βλέπω το υπόλοιπο μου από το κινητό;;; https://cs.attiki-odos.gr/default.asp 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Χρησιμο για Αττικη Οδο και Πελοπόννησο,για πιο πανω θες αλλο 

Τα έχουμε γράψει όλα εδώ: https://www.insomnia.gr/forums/topic/673600-ηλεκτρονικη-πληρωμη-στα-διοδια/?tab=comments#comment-56401202

 

Επεξ/σία από Zazula
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπο να το αφαιρέσω προσωρινά, χωρίς να σπάσω το τζάμι;

Θέλω ο δόλιος να το βάλω στο αμάξι ενός φίλου (που θα είμαι μαζί) για μια εκδρομή.

 

(Δεν έχω την τελευταία βερσιόν που είναι ακόμα πιο μικρή. Έχω αυτό που βλέπετε στη φωτογραφία).

 

attikiodos-pass.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 minutes ago, radiodj105 said:

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπο να το αφαιρέσω προσωρινά, χωρίς να σπάσω το τζάμι;

Θέλω ο δόλιος να το βάλω στο αμάξι ενός φίλου (που θα είμαι μαζί) για μια εκδρομή.

(Δεν έχω την τελευταία βερσιόν που είναι ακόμα πιο μικρή. Έχω αυτό που βλέπετε στη φωτογραφία).

attikiodos-pass.jpg

το βγαζεις χωρις να βγαλεις την βαση αφου ειναι προσωρινα.η βαση βγαινει απλα θελει δυναμη και μετα θες ταινια διπλης οψεως.αλλα δεν βρισκω λογο να βγαλεις την βαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiodj105 είπε

Ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπο να το αφαιρέσω προσωρινά, χωρίς να σπάσω το τζάμι;

Θέλω ο δόλιος να το βάλω στο αμάξι ενός φίλου (που θα είμαι μαζί) για μια εκδρομή.

(Δεν έχω την τελευταία βερσιόν που είναι ακόμα πιο μικρή. Έχω αυτό που βλέπετε στη φωτογραφία).

attikiodos-pass.jpg

Συνήθως το epass ταυτίζεται με μια πινακίδα μαζί. Οπότε δεν μπορείς να το βάλεις σε άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δηλώσεις την αλλαγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, george1807 said:

Συνήθως το epass ταυτίζεται με μια πινακίδα μαζί. Οπότε δεν μπορείς να το βάλεις σε άλλο αυτοκίνητο χωρίς να δηλώσεις την αλλαγή. 

περνας μια χαρα.δεν σκαναρετε η πινακιδα.

απλα χρεωνεται σε αλλο λογαριασμο.το ξερω διοτι σε αμαξι αντικαταστασης το  epass το μεταφεραμε .

28 minutes ago, KoreanW said:

Και η βάση ξεκολλάει αν τη βγάλεις με προσοχή. Το έχω κάνει χωρίς πρόβλημα να σπάσει το τζάμι.

https://www.youtube.com/watch?v=rYNfqeJLVgo

οπως και να το βγαλει δεν σπαει το τζαμι.η βαση θα σπασει.το παρμπριζ δεν σπαει.απλα για προσωρινα δεν χρειαζεται να εχει την βαση.εγω το εχω ακουμπησει σε ενα "κενο" που υπαρχει πανω στο ταμπλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να αφαιρέσω το e-pass από την βάση του (που είναι κολλημένη επάνω στο παρμπρίζ) και την Κυριακή να "ξανακουμπώσω" το e-pass στη βάση του στο αμάξι μου.

Φοβάμαι όμως, ότι στο "μοντέλο" που έχω εγώ, η βάση είναι μαζί με το epass. Δεν είμαι βέβαιος, αλλά έτσι δείχνει. Δεν είναι μικρό το e-pass μου.

Σε νέα μοντέλα e-pass,  (που είναι πολύ μικρότερα) μπορεί και βγαίνει από την βάση "συρταρωτά" και πανεύκολα.

 

Στο μοντέλο που σας έδειξα στην φωτογραφία, μήπως υπάρχει τρόπος να ξεκουμπώσω το e-pass από την βάση του;

Το έχει κάνει κάποιος από εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

περνας μια χαρα.δεν σκαναρετε η πινακιδα.

απλα χρεωνεται σε αλλο λογαριασμο.το ξερω διοτι σε αμαξι αντικαταστασης το  epass το μεταφεραμε .

Λάθος μου. Εννοούσα σε μηχανήματα τύπου e pass. Στης νέας οδού πχ σου ζητάει να καταχωρήσεις πινακίδα και ότι είναι αποκλειστικά για χρήση με το εν λόγω όχημα. Τουλάχιστον έτσι λέει. Δεν ξέρω αν όντως το επαληθεύουν. Μεταφέρεται απλώς πρέπει να το δηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/10/2019 at 22:06, radiodj105 said:

Θα ήθελα να αφαιρέσω το e-pass από την βάση του (που είναι κολλημένη επάνω στο παρμπρίζ) και την Κυριακή να "ξανακουμπώσω" το e-pass στη βάση του στο αμάξι μου.

Φοβάμαι όμως, ότι στο "μοντέλο" που έχω εγώ, η βάση είναι μαζί με το epass. Δεν είμαι βέβαιος, αλλά έτσι δείχνει. Δεν είναι μικρό το e-pass μου.

Σε νέα μοντέλα e-pass,  (που είναι πολύ μικρότερα) μπορεί και βγαίνει από την βάση "συρταρωτά" και πανεύκολα.

Στο μοντέλο που σας έδειξα στην φωτογραφία, μήπως υπάρχει τρόπος να ξεκουμπώσω το e-pass από την βάση του;

Το έχει κάνει κάποιος από εσάς;

δεν θυμαμαι αν βγαινει.στο νεο βγαινει σιγουρα.στο παλιο αν εννοεις το παλιο παλιο που ηταν τεραστιο δεν θυμαμαι.αν για παλιο εννοεις αυτο που εβαλε ο φιλος πιο πανω στην εικονα ναι αφαιρειται συρταρωτα.το παλιο παλιο ηταν ενα τεραστιο.εγω εχω σαν αυτο στην φωτογραφια που το εχω 3-4 χρονια σιγουρα.αν εχει βγει πιο νεο τωρα δεν το ξερω.

On 25/10/2019 at 23:09, george1807 said:

Λάθος μου. Εννοούσα σε μηχανήματα τύπου e pass. Στης νέας οδού πχ σου ζητάει να καταχωρήσεις πινακίδα και ότι είναι αποκλειστικά για χρήση με το εν λόγω όχημα. Τουλάχιστον έτσι λέει. Δεν ξέρω αν όντως το επαληθεύουν. Μεταφέρεται απλώς πρέπει να το δηλώσεις.

Καλα και στην αττικη οδο πιστευω οτι ισχυει αυτο αλλα στην πραξη δεν νομιζω οτι το ελεγχουν οταν περνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/10/2019 στις 10:06 ΜΜ, radiodj105 είπε

Θα ήθελα να αφαιρέσω το e-pass από την βάση του (που είναι κολλημένη επάνω στο παρμπρίζ) και την Κυριακή να "ξανακουμπώσω" το e-pass στη βάση του στο αμάξι μου.

Φοβάμαι όμως, ότι στο "μοντέλο" που έχω εγώ, η βάση είναι μαζί με το epass. Δεν είμαι βέβαιος, αλλά έτσι δείχνει. Δεν είναι μικρό το e-pass μου.

Σε νέα μοντέλα e-pass,  (που είναι πολύ μικρότερα) μπορεί και βγαίνει από την βάση "συρταρωτά" και πανεύκολα.

Στο μοντέλο που σας έδειξα στην φωτογραφία, μήπως υπάρχει τρόπος να ξεκουμπώσω το e-pass από την βάση του;

Το έχει κάνει κάποιος από εσάς;

Εμείς πήραμε E-pass πριν ένα χρόνο. Στο κουτάκι του είχε μέσα και την βάση που κολλάς στο τζάμι. Μπαίνει και βγαίνει συρταρωτα το pass αλλά τις πρώτες φορές έβγαινε πολύ δύσκολα. Αφού νομίζαμε ότι αν κουμπώσει δεν βγαίνει. Ήθελε δύναμη. Μετά ξελασκαρε και την βγάζουμε εύκολα τώρα. 

Εγω εχω αυτό με βάση. Σε άσπρο χρώμα. 

pegasus_LARGE_t_1561_14253850_type12842.jpg

Επεξ/σία από lek88
Προσθήκη φωτογραφίας
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...