Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με CNG / Φυσικό Αέριο


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Ναι, όντως άνοιξαν δύο νέα και ξεκίνησε πάλι της promethan. Ανατολικά όμως δεν έχουμε παρά μόνο ένα.

Θααα ανοίξει κι άλλο κααααααποια στιγμή (ΒΡ επί της Μουδανιών, απέναντί από το Κατάκη περίπου)

BP Autogas Makedonia - Τριανταφύλλου Α. & Δ. Ο.Ε.
231 080 5210
https://maps.google.com?q=Α/Δ Θεσσαλονίκης Ν. Μουδανιών 8,5 χλμ, Πυλαία 570 01&ftid=0x14a8408c2c594a27:0xa675681e66e8d167&hl=el-GR&gl=gr&entry=gps&lucs=47062720&g_st=ic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

Με αυτό στην Αμφιθέας στο Παλιό Φάληρο, έχουμε καμία εξέλιξη;

Έχουν τελειώσει με την εγκατάσταση, αλλά δεν έχει ανοίξει ακόμα. Κάθε μέρα περνάω επειδή μένω δίπλα, αλλά τίποτα. Όταν ανοίξει θα ενημερώσω, είχαν πει για Μάρτιο, οπότε αναμένουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Maurikycli είπε

Με αυτό στην Αμφιθέας στο Παλιό Φάληρο, έχουμε καμία εξέλιξη;

Σταμάτησα τυχαία για βενζίνη το Σάββατο το βράδυ κ είναι όλα έτοιμα, περιμένουν λέει…ανάθεμα και αν ήξεραν τι περιμενουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, paylidis είπε

Σταμάτησα τυχαία για βενζίνη το Σάββατο το βράδυ κ είναι όλα έτοιμα, περιμένουν λέει…ανάθεμα και αν ήξεραν τι περιμενουν

τι πρατήριο είναι ? (bp, elin κτλ)

με fisikon θα συνεργαστεί ? και αν έχεις λινκ να στείλω ένα email

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, korakios είπε

τι πρατήριο είναι ? (bp, elin κτλ)

με fisikon θα συνεργαστεί ? και αν έχεις λινκ να στείλω ένα email

 

26 λεπτά πριν, Maurikycli είπε

BP, fisikon μάλλον 

Ναι fisikon. Έβαλε κ ταμπέλα ήδη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Maurikycli είπε

BP, fisikon μάλλον 

 

20 ώρες πριν, paylidis είπε

Ναι fisikon. Έβαλε κ ταμπέλα ήδη 

έχετε διεύθυνση απο το πρατήριο ? δε βοηθά το google 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2023 στις 12:40 ΜΜ, alejsalonica είπε

Ναι, όντως άνοιξαν δύο νέα και ξεκίνησε πάλι της promethan. Ανατολικά όμως δεν έχουμε παρά μόνο ένα.

Γνωρίζεις που βρίσκονται;

Για το ΕΚΟ που βρίσκεται στην αναγεννήσεως ξέρω αλλά τα Shell?

1 λεπτό πριν, jpater είπε

Γνωρίζεις που βρίσκονται;

Για το ΕΚΟ που βρίσκεται στην αναγεννήσεως ξέρω αλλά τα Shell?

sorry, είχε σημείο ο φίλος πιο πριν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα μας,

Ετοιμαζόμαστε σε καμιά δεκαριά χιλιάδες χλμ να βγούμε εκτός εγγυήσεως και "οραματίζομαι" τη συνέχεια της συντήρησης σε εκτός αντιπροσωπείας συνεργείο...

Σε συντήρηση cng αυτοκινήτου (Seat Arona tgi), πέρα από μπουζί ιριδίου και αλλαγή δεξαμενής(νων) στα 20 έτη, τι άλλο διαφοροποιεί την συντήρησή του σε σχέση με λοιπούς θερμικούς κινητήρες?

Εν ολίγοις, ένα εξωτερικό συνεργείο που επιμελείται βενζινο-deiselο-lpg οχήματα χρειάζεται κάποιες περαιτέρω γνώσεις για συντήρηση εργοστασιακού cng?

Από αντιπροσωπεία είμαι απλά ευχαριστημένος, για επίπεδα αντιπροσωπείας σχετικά καλές τιμές, προφανώς όμως θέλουμε να "κατέβουμε" τιμολογιακά, χωρίς όμως να στερηθώ (στοιχειώδους) ποιότητας service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, draculias είπε

Καλημέρα μας,

Ετοιμαζόμαστε σε καμιά δεκαριά χιλιάδες χλμ να βγούμε εκτός εγγυήσεως και "οραματίζομαι" τη συνέχεια της συντήρησης σε εκτός αντιπροσωπείας συνεργείο...

Σε συντήρηση cng αυτοκινήτου (Seat Arona tgi), πέρα από μπουζί ιριδίου και αλλαγή δεξαμενής(νων) στα 20 έτη, τι άλλο διαφοροποιεί την συντήρησή του σε σχέση με λοιπούς θερμικούς κινητήρες?

Εν ολίγοις, ένα εξωτερικό συνεργείο που επιμελείται βενζινο-deiselο-lpg οχήματα χρειάζεται κάποιες περαιτέρω γνώσεις για συντήρηση εργοστασιακού cng?

Από αντιπροσωπεία είμαι απλά ευχαριστημένος, για επίπεδα αντιπροσωπείας σχετικά καλές τιμές, προφανώς όμως θέλουμε να "κατέβουμε" τιμολογιακά, χωρίς όμως να στερηθώ (στοιχειώδους) ποιότητας service.

Αγόρασα το περασμένο καλοκαίρι ένα skoda kamin cng. Από όσα έχω μάθει μέχρι στιγμής, το service αυτοκινήτου φυσικού αερίου δεν διαφοροποιείται σχεδόν σε τίποτα από το service βενζινοκίνητων εκτός από αυτά τα δύο που ανέφερες.

Νομίζω δεν θα έχουμε πρόβλημα στα service εκτός αντιπροσωπείας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, draculias είπε

Σε συντήρηση cng αυτοκινήτου (Seat Arona tgi), πέρα από μπουζί ιριδίου και αλλαγή δεξαμενής(νων) στα 20 έτη, τι άλλο διαφοροποιεί την συντήρησή του σε σχέση με λοιπούς θερμικούς κινητήρες?

Αν υπάρχει φίλτρο καυσίμου (CNG) βάλε κι αυτό.

Δεν ξέρω πως λειτουργεί ακριβώς το σύστημα του CNG, έχει "πνεύμονα" όπως το LPG? Αν έχει, θα πρέπει να γίνεται συντήρηση κι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...