Προς το περιεχόμενο

TV season 2018-2019


AtiX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλό σ' αυτό που είναι. Μια ψυχολογική διαδρομή στο σήμερα με τα κουσούρια που κουβαλάς από το χθες  Έχει ρυθμό αλλά φυσικά η εστίαση είναι στο χτίσιμο των χαρακτήρων. Βασισμένο σε βιβλίο.

ΑΛΛΑ εγώ είμαι λάτρης παρόμοιων σειρών. Πχ η πρώτη σεζόν του  top of the lake είναι ψηλότερα στη δική μου κλίμακα από το true detectives.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2019 στις 2:35 ΜΜ, HALF EVIL είπε

Το τελείωσα χθες . 2 μέρες από 3 επεισόδια. Σε γενικές γραμμές μου άρεσε. Με κάποια αντιρατσιστικά μυνήματα. 

Αν εξαιρέσουμε την κυρία ιστορία,  έτσι είναι η ζωή στην σουηδια; τόσο φιλελεύθερη στις σχέσεις παιδιων-οικογενειας;  το σωφρονιστικό συστημα; οι σχέσεις καθηγητων-μαθητων;  

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τα παιδιά της β λυκείου γυρίζουν το άλλο πρωί στο σπίτια πο τρελά πάρτι με σεξ και ναρκωτικά  και από τους γονείς δεν τρέχει τιποτα;

Οι καθηγητές και οι μαθητές μιλάν στον ενικό με τα μικρά τους ονοματα;

Οι σωφρονιστικοί υπάλληλοι είναι τόσο φιλικοί με τους κρατουμενους;

Στα δικαστήρια ο εισαγγελέας με τον πρόεδρο και τον συνήγορο υπεράσπισης και τον κατηγορούμενο αποκαλούνται με τα μικρά τους ονοματα; 

Κάπως ετσι ειναι οπως τα λες στο spoiler . Έχοντας μεγαλώσει σε Νησί αρχές 10ετιας 90 θυμάμαι λυκειόπαιδα εμείς γνωρίζαμε Φιλανδες κυριως πιτσιρίκες βγαίναμε τα πιναμε , βγαζαμε τα μάτια μας γνωρίζαμε τους γονεις τους που ήξεραν τι έπαιζε κ δεν ειχαν προβλημα . Μας έλεγαν πως ειναι τα πράγματα στα σχολεία τους και παθαίναμε πλάκα . Άλλος κόσμος τελείως Πριν 30 χρόνια αυτα. Φαντάσου πως ειναι τωρα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έβαλα ξανά Νέτφλιξ, τώρα που έχουν φύγει και όλα αυτά τα υπερηρωϊκά που προσωπικά δεν μου άρεσαν νομίζω ότι έχει βελτιωθεί πολύ στις σειρές.

Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια του QuickSand χθες το βράδυ που το έμαθα απ' αυτό το θέμα, μ' αρέσει πολύ, δεν έχει την τρελή αγωνία αλλά είναι παραπάνω από καλό. Στην πρώτη ευκαιρία θα δω και τ' άλλα 3. Μου φαίνεται ότι θα επικεντρωθώ στις mini-series, έχω βαρεθεί τις σειρές που είναι εξαιρετικές και ακριβώς γι' αυτό ξεχειλώνουν και γίνονται βαρετές.

Έχω ακούσει καλά λόγια και για το Trapped αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω να εμφανίζεται στο ελληνικό Netflix. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βλεπει κανεις αλλος το Happy!? Tι εγινε, στη δευτερη σεζον ξεκινησαν τα ναρκωτικα οι σεναριογραφοι? Ενταξει και η πρωτη δεν ηταν και η πιο "λογικη", αλλα στη δευτερη το τερματισαν  και παραδοξως δεν το λεω για κακο. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2019 στις 9:42 ΠΜ, Conan2046 είπε

Λοιπόν, έβαλα ξανά Νέτφλιξ, τώρα που έχουν φύγει και όλα αυτά τα υπερηρωϊκά που προσωπικά δεν μου άρεσαν νομίζω ότι έχει βελτιωθεί πολύ στις σειρές.

Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια του QuickSand χθες το βράδυ που το έμαθα απ' αυτό το θέμα, μ' αρέσει πολύ, δεν έχει την τρελή αγωνία αλλά είναι παραπάνω από καλό. Στην πρώτη ευκαιρία θα δω και τ' άλλα 3. Μου φαίνεται ότι θα επικεντρωθώ στις mini-series, έχω βαρεθεί τις σειρές που είναι εξαιρετικές και ακριβώς γι' αυτό ξεχειλώνουν και γίνονται βαρετές.

Έχω ακούσει καλά λόγια και για το Trapped αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω να εμφανίζεται στο ελληνικό Netflix. 

Απο τις καλύτερες mini series που εχει το Netflix αυτη τη στιγμη ειναι το Fargo . Κρίμα που εχει μονο το 1ο κύκλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, totalius είπε

Απο τις καλύτερες mini series που εχει το Netflix αυτη τη στιγμη ειναι το Fargo . Κρίμα που εχει μονο το 1ο κύκλο .

Πολύ ωραία σειρά είναι το dirty John, βάσισμενο σε podcast αληθινής ιστορίας.

Όσον αφορά το Fargo έχω δει την 1η σεζόν που μου άρεσε πολύ Αλλά στην 2η είδα μερικά επεισόδια και τέλος, βαρέθηκα.

Επίσης από τις καλύτερες mini series το American crime story, ανθολογία, μέ 2 σεζόν μέχρι τώρα, που βασίζονται σε αληθινές ιστορίες Επίσης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Εχει δει κανεις το "Κινουμενη αμμος"  να μας πει τι λέει? 

Το τελείωσα χθες . 2 μέρες από 3 επεισόδια. Σε γενικές γραμμές μου άρεσε. Με κάποια αντιρατσιστικά μυνήματα. 

Αν εξαιρέσουμε την κυρία ιστορία,  έτσι είναι η ζωή στην σουηδια; τόσο φιλελεύθερη στις σχέσεις παιδιων-οικογενειας;  το σωφρονιστικό συστημα; οι σχέσεις καθηγητων-μαθητων;  

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Εχει δει κανεις το "Κινουμενη αμμος"  να μας πει τι λέει? 

Ειναι αυτο που λέμε , Βλέπεται .Εχοντας δει 4 επ. θα έλεγα οτι τραβάει πολυ η ιστορία κ ειναι αρκετα αργή σε καποια σημεία Ίσως θα ηταν  καλύτερα σα ταινία αντί για σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το τελείωσα.

Δεν με κούρασε σε κανένα σημείο, μπορεί να μην έχει δράση με την κλασική έννοια αλλά από την αρχή ως το τέλος έχει ενδιαφέρον το πως παρουσιάζει τα γεγονότα που είχαν προηγηθεί. Και η πρωταγωνίστρια και ο δικηγόρος εξαιρετικοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο καιρο θα πω κ εγω γνωμη για την κινουμενη αμμο. . Πηγα να ξεκινησω μ αυτο αλλα εκανα το λαθος να δω απο το ντοκιμαντέρ που εχει "Our planet"  κ κολλησα απίστευτα!! Δεν υπάρχει! Απιστευτες εικονες κ τοπια, μαθαινεις παρα πολλα πραγματα κ προσωπικα, μ επιασε κ μια στεναχωρια για το ποσο μεγαλο κακο εχουμε κανει στη φυση κ στα ζωα..! 

Δεν είμαι φαν των ντοκιμαντέρ αλλα σας το προτεινω με 1000!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Εμενα δε μου αρεσε καθολου το Quicksand, το βρηκα απαραδεκτο, απο τα λιγα mini-series που μετανιωσα που ειδα. 

Αφου ειδα κ τα 2 τελευταια επεισοδια θα συμφωνησω απολυτα οτι ειναι απαραδεκτο .Μετανιωσα κ εγω . Ισως η πιο γελοια δικη που εχω δει ποτε σε σειρα ή ταινία κ κανενα δεσιμο με τη πρωταγωνηστρια.

Μην ανοιξετε το spoiler σε καμια περιπτωση αν δεν εχετε δει το τελος .

 

Με τον ηλιθιο τροπο που φερεται απο την αρχη εως στο τελος ξενερώνεις απιστευτα που δε θα σαπισει στη φυλακη.Επισης η κατηγορος εκανε πολυ καλη δουλεια για να την ασθωωσει . Θα μπορουσει να τελειωσει η σειρα δειχνοντας τη να σφουγγαριζει τις σκαλες του δικαστηριου αφου μονο για αυτο κανει ,

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...