Προς το περιεχόμενο

TV season 2018-2019


AtiX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, stormrain είπε

A ενταξει. Γιατί ειδα τα πρωτα 2 επεισόδια και με πηρε ο υπνος απο τη βαρεμαρα, την ανυπαρκτη ηθοποιία, το αδιαφορο teen drama και τιε σχεσεις αναμεσα στους πρωταγωνιστές που απλα δεν ευσταθουν, και σκέφτηκα μηπως φταιω εγώ :lol:

Είδα τον πιλότο. Κάτω του μετρίου εντάξει, αλλά ψυχραιμία, έχουμε δει πολύ χειρότερη ηθοποιία στο netflix πχ Ζ Nation, Black Summer κτλ. Εγώ θα του δώσω μία ευκαιρία πάντως μήπως και βελτιωθεί στη συνέχεια. Το βασικό του πρόβλημα είναι ότι κυλάει τόσο αργά που σε κάνει να βαριέσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 429
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.imdb.com/title/tt6656238/?ref_=fn_al_tt_1

THE RAIN

Βγήκε χθες στο Netflix η δεύτερη σαιζόν (6 επεισόδια) και είδα τα 3 . 

Η νέα σαιζόν μου φάνηκε κάπως κατώτερη από την πρώτη. Θα δούμε βέβαια αφού την δω όλη.  Πιθανώς θα πάει και για τρίτη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xaratsi είπε

Catch 22 με Κλουνει αρχισε κανεις;

Μινι σειρα 6 επεισοδιων

Το τρέιλερ μου άρεσε, δείχνει ενδιαφέρον.

Και το Looming Tower πρέπει να είναι καλό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2019 στις 11:49 ΠΜ, HALF EVIL είπε

https://www.imdb.com/title/tt6656238/?ref_=fn_al_tt_1

THE RAIN

Βγήκε χθες στο Netflix η δεύτερη σαιζόν (6 επεισόδια) και είδα τα 3 . 

Η νέα σαιζόν μου φάνηκε κάπως κατώτερη από την πρώτη. Θα δούμε βέβαια αφού την δω όλη.  Πιθανώς θα πάει και για τρίτη. 

Την τελείωσα και την 2η σεζόν.  Σαφώς κατώτερη από την πρώτη. Άφησε εκκρεμότητα και για τρίτη.

Αν έχετε δει την πρώτη , αναγκαστικά θα δείτε και τις υπόλοιπες, αν όχι  συνολικά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 18/05/2019 at 16:01, xaratsi said:

Catch 22 με Κλουνει αρχισε κανεις;

Μινι σειρα 6 επεισοδιων

Κλαίω λίγο με τον Major Major Major Major. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικαρια εχεις κανεις ιδεα τι γινετε με το homeland?τι φαση?για ποτε λενε να βγαλουν τον νεο κυκλο?ρωταω γτ νομιζω σαν να αργησε...επισης ακουσε κανενας ποτε θα το τελειωσουν?

Και κατι ακομα, εχω αφησει το the walking dead στον 7ο κυκλο μιας και με ειχε κουρασει, με ξανα επιασε ομως και λεω να το συνεχισω....εχουμε ιδεα το τι σκοπο εχουν?ποσο θα το τραβηξουν ξερουμε τπτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, kjtzemis είπε

Παλικαρια εχεις κανεις ιδεα τι γινετε με το homeland?τι φαση?για ποτε λενε να βγαλουν τον νεο κυκλο?ρωταω γτ νομιζω σαν να αργησε...επισης ακουσε κανενας ποτε θα το τελειωσουν?

Και κατι ακομα, εχω αφησει το the walking dead στον 7ο κυκλο μιας και με ειχε κουρασει, με ξανα επιασε ομως και λεω να το συνεχισω....εχουμε ιδεα το τι σκοπο εχουν?ποσο θα το τραβηξουν ξερουμε τπτ?

περσυ διαβασα στο imdb πως θα χε ακομα ενα κυκλο και αυτος θα ταν ο τελευταιος.και ελεγαν για μαη το 19 αλλα τωρα ο μαης φευγει και τη κλαψιαρα δεν την ειδαμε ακομα
καρι μας λειπεις τουλαχιστον η αλλη καρι τα βρηκε με τον μπινγκ χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WHAT IF 

μια νεα σειρα απο νετφλιξ με τη ρενε ζεβερκελ σε διαφορετικο ρολο..πιο ωριμη και αρκετα ελκυστικη.Η σειρα βασικα ειναι παρομοια με τη κλασσικη ταινια, ανηθικη προταση, ωπου εδω γινεται το αντιθετο.
Ειδα μονο το πρωτο επ αλλα δε κουραζει αρα το προτεινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2019 στις 12:57 ΠΜ, star12 είπε

WHAT IF 

μια νεα σειρα απο νετφλιξ με τη ρενε ζεβερκελ σε διαφορετικο ρολο..πιο ωριμη και αρκετα ελκυστικη.Η σειρα βασικα ειναι παρομοια με τη κλασσικη ταινια, ανηθικη προταση, ωπου εδω γινεται το αντιθετο.
Ειδα μονο το πρωτο επ αλλα δε κουραζει αρα το προτεινω

Κι εγώ μετά τα 2 πρώτα είδα ως τώρα, βλέπεται ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

WHAT IF

Το παράτησα κάπου στην αρχή του 3ου.

BABYLON BERLIN.

Τέλειωσα και τη δεύτερη σεζόν και είναι πράγματι μια από τις κορυφαίες σειρές που έχω δει ποτέ. Πανάκριβη Γερμανική σειρά (και φαίνεται) που διαδραματίζεται κάπου ανάμεσα στο 1920-1930 πριν την άνοδο του Χίτλερ. (Στο τέλος της σεζόν βλέπουμε τις πρώτες ομάδες με σβάστικες να επιτίθενται λεκτικά σε ένα Εβραίο)

Ξεκινάει σαν κλασσική αστυνομική σειρά για να εξελιχθεί σιγά σιγά σε ένα πολιτικό δράμα, που γίνεται δυο φορές δράμα όταν καθίσεις και συνειδητοποιήσεις τις αντιστοιχίες εκείνης της εποχής με αυτές που ζούμε τώρα. Πάρα πολύ καλές ερμηνείες στο σύνολο (και δυστυχώς τη 2η σεζόν την είδα μεταγλωττισμένη στα Αγγλικά και όχι στα Γερμανικά), κορυφαία μουσική, (εμφανίζεται και ο Brian Ferry να τραγουδάει to Bitter Sweet σε ένα επεισόδιο), σκηνικά, κουστούμια, locations και ρεαλιστικοί χαρακτήρες όπου τα όρια ανάμεσα στους καλούς και στους κακούς είναι μια πολύ λεπτή γραμμούλα.

Μια ιδιομορφία της σειράς είναι ότι σε κάθε επεισόδιο υπάρχουν 3 διαφορετικοί σκηνοθέτες που γυρίζουν σε διαφορετικά location και όχι ανά επεισόδιο όπως συνηθίζεται. Μια ιδέα που προσθέτει πολλά στο αισθητικό κομμάτι της σειράς.

Υ.Γ.  και μετά οι Γερμανοί μας έδωσαν και το Dark. Τι άλλο να ζητήσουμε;

Επεξ/σία από fasttam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fasttam είπε

Δεν ξέρω αν είμαι ή δεν είμαι ομοφοβικός, ξέρω όμως ότι στο sense 8 για παράδειγμα, με πολύ πιο "σκληρές" σκηνές δεν με ενόχλησε τίποτα, αλλά εδώ η γελοιότητα του να χώσουμε και 2-3 γκέουλες χτυπάει κόκκινο.

Δεν θα κρίνω εσένα προσωπικά αλλά τέτοιες εκφράσεις μόνο ομοφοβικες μπορούν να χαρακτηριστούν. Είναι σαν να λέω εχω δει πολλές ταινίες με μαύρους και δεν είχα κανένα θέμα αλλά αυτή η γελοιότητα να χωσουν 2 3 κωλομαυρους χτυπάει κόκκινο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...