Προς το περιεχόμενο

Ιδιωτική ασφάλιση υγείας


margas1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, filip123go είπε

To ομαδικό της Generali που είχα στην Intralot ήταν πάρα πολύ καλό. Δεν πλήρωσα ούτε δραχμή, ούτε σε ιδιώτες γιατρούς, ούτε για εξετάσεις.
Καλό θα ήταν να μην γενικεύουμε...

eurolife είχαμε μέχρι τον Δεκέμβρη στην εταιρεία που είμαι τώρα. Ήταν για κλάματα. Δεν κάλυπτε τίποτα. Μετά από παράπονα των υπαλλήλων  αλλάξαμε. 

Μη συγκρίνουμε ομαδικά συμβόλαια με ατομικά, διότι δομούνται με τελείως διαφορετικές προϋποθέσεις και χαρακτηριστικά. Τα ομαδικά (ειδικά των μεγάλων εταιριών) είθιστε να χτίζονται κομμάτι κομμάτι. Τα ατομικά συμβόλαια είναι όμοια για όποιον από μας τα προτιμήσει.

Στο δια ταύτα, να συγκρίνεις κόστος/παροχές και να ρωτήσεις τι αναπροσαρμογή είχε το πρόγραμμα που θα σου προτείνουν τα τελευταία χρόνια. Δυστυχώς με 3-4-5 χρόνια ετήσιες αναπροσαρμογές της τάξης του 4-5% ένα αρχικά οικονομικό πρόγραμμα αρχίζει και γίνεται ασύμφορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια να κάνω δυο ερωτήσεις σαν άσχετος;

Οι γονείς μου εχουν ένα ισοβιο συμβόλαιο υγείας απο εποχη alpha ασφαλιστική (το οποιο νομιζω καλύπτει στην Ελλάδα απεριόριστα μετα τα πρωτα 1000 ευρω). Θυμαμαι είχα διαβάσει οτι μετα απο καποια χρονια (ειναι 17 ετιας) ο ασφαλιζόμενος εχει δικαιόμα εξαγοράς. Τι σημαίνει αυτο;

Επίσης, επειδή δυστυχώς έχουν χάσει ολα τα παραρτήματα που ειχε το συμβόλαιο, αν ζητήσω απο την ασφαλιστικη (εγινε generali) αντιγραφο, θα μου στείλουν πιστό αντίγραφο ή παίζει να το τροποιήσουν - εχουν τροποποιήσει μετα απο τοσες αλλαγες και χρονια (απο αλφα εγινε αξα και τωρα τζενεραλι) και να μην το έχουμε καταλαβει;

Ξέρω, χαζή λίγο η τελευταία ερώτηση, αλλα λαμβάνω ενα vibe απο τον ασφαλιστή και την εταιρεία οτι θέλουν να απαλλαγούν απο αυτό το συμβόλαιο.

Στο μεταξύ πληρώνουν 800 το τρίμηνο…😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Bubs είπε

Παιδια να κάνω δυο ερωτήσεις σαν άσχετος;

Οι γονείς μου εχουν ένα ισοβιο συμβόλαιο υγείας απο εποχη alpha ασφαλιστική (το οποιο νομιζω καλύπτει στην Ελλάδα απεριόριστα μετα τα πρωτα 1000 ευρω). Θυμαμαι είχα διαβάσει οτι μετα απο καποια χρονια (ειναι 17 ετιας) ο ασφαλιζόμενος εχει δικαιόμα εξαγοράς. Τι σημαίνει αυτο;

Επίσης, επειδή δυστυχώς έχουν χάσει ολα τα παραρτήματα που ειχε το συμβόλαιο, αν ζητήσω απο την ασφαλιστικη (εγινε generali) αντιγραφο, θα μου στείλουν πιστό αντίγραφο ή παίζει να το τροποιήσουν - εχουν τροποποιήσει μετα απο τοσες αλλαγες και χρονια (απο αλφα εγινε αξα και τωρα τζενεραλι) και να μην το έχουμε καταλαβει;

Ξέρω, χαζή λίγο η τελευταία ερώτηση, αλλα λαμβάνω ενα vibe απο τον ασφαλιστή και την εταιρεία οτι θέλουν να απαλλαγούν απο αυτό το συμβόλαιο.

Στο μεταξύ πληρώνουν 800 το τρίμηνο…😢

1) Για να αλλάξουν τους όρους πρέπει να συμφωνήσεις , με απλή επανεκτύπωση δεν μπορούν να αλλάξουν τους όρους

2) Τα παλιά συμβόλαια είναι ασύμφορα για εταιρίες και υπερβολικά καλά για τους πελάτες. Θέλουν να σε πείσουν να το σπάσεις γιατί δεν τους συμφέρει. Για να βρεις ίδιες παροχές σε ηλικιωμένους ανθρώπους αν σπάσεις το συμβόλαιο υπολόγισε διπλά λεφτά περίπου. Για να έχεις διακαίωμα εξαγοράς είναι και συνταξιοδοτικό εκτός από ιατρική κάλυψη. Γενικά αν δεν μπορείτε να το πληρώνετε και το σπάσεις (αν έχεις ανάγκη τα λεφτά)  , να ξέρεις ότι θα βρείτε μόνο χειρότερα συμβόλαια και μάλλον δεν θα κάνεις άλλο.

Επεξ/σία από jgeorgiou
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Bubs είπε

Παιδια να κάνω δυο ερωτήσεις σαν άσχετος;

Οι γονείς μου εχουν ένα ισοβιο συμβόλαιο υγείας απο εποχη alpha ασφαλιστική (το οποιο νομιζω καλύπτει στην Ελλάδα απεριόριστα μετα τα πρωτα 1000 ευρω). Θυμαμαι είχα διαβάσει οτι μετα απο καποια χρονια (ειναι 17 ετιας) ο ασφαλιζόμενος εχει δικαιόμα εξαγοράς. Τι σημαίνει αυτο;

Επίσης, επειδή δυστυχώς έχουν χάσει ολα τα παραρτήματα που ειχε το συμβόλαιο, αν ζητήσω απο την ασφαλιστικη (εγινε generali) αντιγραφο, θα μου στείλουν πιστό αντίγραφο ή παίζει να το τροποιήσουν - εχουν τροποποιήσει μετα απο τοσες αλλαγες και χρονια (απο αλφα εγινε αξα και τωρα τζενεραλι) και να μην το έχουμε καταλαβει;

Ξέρω, χαζή λίγο η τελευταία ερώτηση, αλλα λαμβάνω ενα vibe απο τον ασφαλιστή και την εταιρεία οτι θέλουν να απαλλαγούν απο αυτό το συμβόλαιο.

Στο μεταξύ πληρώνουν 800 το τρίμηνο…😢

Όπως σου είπε ο συμφορουμίτης από πάνω αν πέραν της νοσοκομειακής κάλυψης έχει και άλλες καλύψεις πρέπει να τις δεις αναλυτικά και να αποφασίσουν οι δικοί σου αν επιθυμούν να κρατήσουν το συμβόλαιο. Οι εταιρίες γενικά θέλουν να τα διώξουν τα συμβόλαια αυτά, αλλά αυτό δε σε αφορά εσύ κοιτάς το συμφέρον των γονιών σου. Ζήτα αντίγραφο και αν θες ανέβασε τη σελίδα με τον πίνακα παροχών αν θέλεις βοήθεια. Σε κάθε περίπτωση μη βιαστείς να αποφασίσεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα και από εμένα. 

Επειδή έπεσα στη συζήτηση και είδα πως αρκετοί έχουν καλή γνώση μια -δυο ερωτήσεις

Αυτή τη στιγμή έχω ένα ομαδικό Metlife με συμπαθητικες καλυψεις αν και χτυπάει ξυλο δεν έχω χρησιμοποιήσει παρα λίγες παροχες

Επειδή περασα τα 40 θα ήθελα να έχω ένα ατομικό με μια προσιτη σχετικά τιμή ώστε αν μείνω άνεργος αλλάξω δουλειά κτλ να μπορώ να είμαι καλυμμένος πχ αν ειμαι 66 χρονών και γίνει κάτι

Επειδή είδα πως λίγες έχουν "ισόβιο" θα προτεινατε κάτι τέτοιο τελικώς;Επίσης Εθνική βλέπω πολλα μπινελικια σε "αρνήσεις αποζημίωσης" από αρχιατρους (?) θα την συστινατε ή όχι;

Θα προτεινατε νοσοκομειακό σε κάποια και πρόγραμμα για εξετάσεις σε ΑΛΛΗ εταιρεία από νοσοκομειακό;

Ευχαριστώ ολους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, selinakatos είπε

Καλησπερα και από εμένα. 

Επειδή έπεσα στη συζήτηση και είδα πως αρκετοί έχουν καλή γνώση μια -δυο ερωτήσεις

Αυτή τη στιγμή έχω ένα ομαδικό Metlife με συμπαθητικες καλυψεις αν και χτυπάει ξυλο δεν έχω χρησιμοποιήσει παρα λίγες παροχες

Επειδή περασα τα 40 θα ήθελα να έχω ένα ατομικό με μια προσιτη σχετικά τιμή ώστε αν μείνω άνεργος αλλάξω δουλειά κτλ να μπορώ να είμαι καλυμμένος πχ αν ειμαι 66 χρονών και γίνει κάτι

Επειδή είδα πως λίγες έχουν "ισόβιο" θα προτεινατε κάτι τέτοιο τελικώς;Επίσης Εθνική βλέπω πολλα μπινελικια σε "αρνήσεις αποζημίωσης" από αρχιατρους (?) θα την συστινατε ή όχι;

Θα προτεινατε νοσοκομειακό σε κάποια και πρόγραμμα για εξετάσεις σε ΑΛΛΗ εταιρεία από νοσοκομειακό;

Ευχαριστώ ολους

Καλησπέρα, να δεις συμβόλαιο με υψηλή συμμετοχή στη νοσοκομειακή περίθαλψη και δυνατότητα μείωσής της όταν δε θα έχεις ομαδικό ασφαλιστήριο. Μη μπλέκεις με ισόβιο είναι παλιά προγράμματα και με το τυράκι της ισοβιότητας χάνεις αλλού πληρώνοντας παράλληλα παραπάνω. Υπάρχουν πολλές καλές εταιρίες και συνδυασμοί. Μην μένεις σε αφορισμούς γενικούς, για κάθε έναν παραπονούμενο υπάρχουν δέκα ευχαριστημένοι που απλά δε βγήκαν να το δηλώσουν.

Εγώ προσωπικά ως επαγγελματίας δε δίνω ποτέ φασόν λύσεις, μόνο εξατομικευμένες προτάσεις μετά από μελέτη και συζήτηση με τον εκάστοτε ενδιαφερόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 26/9/2018 στις 6:16 ΜΜ, xp-user είπε

Να ξεκινήσουμε με το οτι στην ιδιωτική ασφάλεια με λιγότερα λεφτά απο όσα δίνεις για τη κρατική -υποχρεωτική έχεις καλύτερες παροχές.Τώρα για το θέμα της τιμής έχε υπόψιν σου οτι και αυτές δεν είναι τζάμπα.Για να καταλάβεις εγώ έχω ενα τέτοιο συμβόλαιο εδω και 25 χρόνια και θεωρείτε προνομιούχο συμβόλαιο πλέον  .Πληρώνω 1.600 ευρώ το χρόνο και έχω κάλυψη εως 150.000 ευρω ανά περιστατικό από το πρώτο ευρώ .Το υπογραμμίζω αυτό γιατί πλέον εδώ και χρόνια καμιά ασφάλεια δεν σε καλύπτει απο το πρώτο ευρώ.Συνήθως είναι μετά τις 5-7.000.Πράγμα που σημαίνει οτι είναι έξω όλες οι μικρές επεμβάσεις.

 

Δινεις αρκετα λεφτα για μικρη καλυψ, γνωμη μου !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2022 στις 7:54 ΜΜ, alexiko είπε

Καλησπέρα, να δεις συμβόλαιο με υψηλή συμμετοχή στη νοσοκομειακή περίθαλψη και δυνατότητα μείωσής της όταν δε θα έχεις ομαδικό ασφαλιστήριο. Μη μπλέκεις με ισόβιο είναι παλιά προγράμματα και με το τυράκι της ισοβιότητας χάνεις αλλού πληρώνοντας παράλληλα παραπάνω. Υπάρχουν πολλές καλές εταιρίες και συνδυασμοί. Μην μένεις σε αφορισμούς γενικούς, για κάθε έναν παραπονούμενο υπάρχουν δέκα ευχαριστημένοι που απλά δε βγήκαν να το δηλώσουν.

Εγώ προσωπικά ως επαγγελματίας δε δίνω ποτέ φασόν λύσεις, μόνο εξατομικευμένες προτάσεις μετά από μελέτη και συζήτηση με τον εκάστοτε ενδιαφερόμενο.

Από ότι ξέρω, ισόβια συμβόλαια δεν υπάρχουν πλέον. Έχουμε ισόβιο με την μητέρα μου από πριν 20 χρόνια, τα ετήσια ασφάλιστρα με τις αυξήσεις και τις πρόσθετες επιβαρύνσεις έχουν καταστεί εξοντωτικα ειδικά για την μητέρα μου που φτάνει τα 60. Οποιαδήποτε συζήτηση κάναμε με ασφαλιστή και όχι μόνο έναν, μας είπε ότι αυτά που έχουμε είναι πολύ καλά συμβόλαια και οποιοδήποτε άλλο είναι ασύμφορο για εμάς σαν να τα έχουμε χαρίσει όλα στην εταιρεία ότι δίναμε για χρόνια. Προς το παρόν μόνο μια φορά χρειάστηκε να νοσηλευτώ πριν 10 χρόνια, όλες τις υπόλοιπες μόνο επισκέψεις σε γιατρούς και εξετάσεις στα νοσοκομεια. Στο νοσοκομείο που είχα κάνει δωρεάν κάτι εξετάσεις για το έντερο 3 φορές, κολονοσκοπηση με γαστροσκοπηση κοστίζουν 500 ευρώ χωρίς ΕΟΠΠΥ που δεν δέχονται παραπεμπτικο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Από ότι ξέρω, ισόβια συμβόλαια δεν υπάρχουν πλέον. Έχουμε ισόβιο με την μητέρα μου από πριν 20 χρόνια, τα ετήσια ασφάλιστρα με τις αυξήσεις και τις πρόσθετες επιβαρύνσεις έχουν καταστεί εξοντωτικα ειδικά για την μητέρα μου που φτάνει τα 60. Οποιαδήποτε συζήτηση κάναμε με ασφαλιστή και όχι μόνο έναν, μας είπε ότι αυτά που έχουμε είναι πολύ καλά συμβόλαια και οποιοδήποτε άλλο είναι ασύμφορο για εμάς σαν να τα έχουμε χαρίσει όλα στην εταιρεία ότι δίναμε για χρόνια. Προς το παρόν μόνο μια φορά χρειάστηκε να νοσηλευτώ πριν 10 χρόνια, όλες τις υπόλοιπες μόνο επισκέψεις σε γιατρούς και εξετάσεις στα νοσοκομεια. Στο νοσοκομείο που είχα κάνει δωρεάν κάτι εξετάσεις για το έντερο 3 φορές, κολονοσκοπηση με γαστροσκοπηση κοστίζουν 500 ευρώ χωρίς ΕΟΠΠΥ που δεν δέχονται παραπεμπτικο. 

ποσο πληρωνετε ο καθενας σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Από ότι ξέρω, ισόβια συμβόλαια δεν υπάρχουν πλέον. Έχουμε ισόβιο με την μητέρα μου από πριν 20 χρόνια, τα ετήσια ασφάλιστρα με τις αυξήσεις και τις πρόσθετες επιβαρύνσεις έχουν καταστεί εξοντωτικα ειδικά για την μητέρα μου που φτάνει τα 60. Οποιαδήποτε συζήτηση κάναμε με ασφαλιστή και όχι μόνο έναν, μας είπε ότι αυτά που έχουμε είναι πολύ καλά συμβόλαια και οποιοδήποτε άλλο είναι ασύμφορο για εμάς σαν να τα έχουμε χαρίσει όλα στην εταιρεία ότι δίναμε για χρόνια. Προς το παρόν μόνο μια φορά χρειάστηκε να νοσηλευτώ πριν 10 χρόνια, όλες τις υπόλοιπες μόνο επισκέψεις σε γιατρούς και εξετάσεις στα νοσοκομεια. Στο νοσοκομείο που είχα κάνει δωρεάν κάτι εξετάσεις για το έντερο 3 φορές, κολονοσκοπηση με γαστροσκοπηση κοστίζουν 500 ευρώ χωρίς ΕΟΠΠΥ που δεν δέχονται παραπεμπτικο. 

Καλημέρα, υπάρχουν ακόμα κάποια ισόβια συμβόλαια. Όσο καλά και να είναι τα προγράμματα που έχετε (που λόγω παλαιότητας σίγουρα θα έχουν κάποια μείον) αν δε μπορείτε να τα πληρώστε κάποια στιγμή και μείνετε ανασφάλιστοι θα έχετε κάνει μια τρύπα στο νερό. 
Προφανώς και δε γράφω κάτι πιο συγκεκριμένο γιατί δεν έχω εικόνα καλύψεων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, alexiko είπε

Καλημέρα, υπάρχουν ακόμα κάποια ισόβια συμβόλαια. Όσο καλά και να είναι τα προγράμματα που έχετε (που λόγω παλαιότητας σίγουρα θα έχουν κάποια μείον) αν δε μπορείτε να τα πληρώστε κάποια στιγμή και μείνετε ανασφάλιστοι θα έχετε κάνει μια τρύπα στο νερό. 
Προφανώς και δε γράφω κάτι πιο συγκεκριμένο γιατί δεν έχω εικόνα καλύψεων κλπ.

Nαι, μας τα έχει πει και άλλοι ασφαλιστές αυτό που το συζητήσαμε για να βρούμε κάτι οικονομικότερο. Αυτό που καταλήξαμε είναι ότι δεν υπάρχουν πολλές επιλογές, σε βάθος χρόνου ειδικά στην μητερα μου και ακόμα μικρότερο ασφαλίστρο αμα βρούμε θα υπερβεί σε λίγα χρόνια το οποίο ασφαλίστρο που θα έχουμε με το τωρινό συμβόλαιο και θα έχουμε άλλα αρνητικά. 

Μπορουμε να τα πληρώνουμε τα συμβόλαια αλλά με σκέψεις κατά πόσο θα μας χρειαστούν σττην ζωή μας γενικά. Δυστυχώς οι οποίες επισκέψεις μου η συνεργασία με γιατρούς που έκανα σε δημόσια νοσοκομεία αλλά και οι εμπειρίες γνωστών μου που πήγαν για δικά τους θέματα, αναδεικνύει ένα μπάχαλο που δύσκολα θα με κάνει να τα εμπιστευθώ για τυχόν νοσηλεια μου σε τυχόν πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Nαι, μας τα έχει πει και άλλοι ασφαλιστές αυτό που το συζητήσαμε για να βρούμε κάτι οικονομικότερο. Αυτό που καταλήξαμε είναι ότι δεν υπάρχουν πολλές επιλογές, σε βάθος χρόνου ειδικά στην μητερα μου και ακόμα μικρότερο ασφαλίστρο αμα βρούμε θα υπερβεί σε λίγα χρόνια το οποίο ασφαλίστρο που θα έχουμε με το τωρινό συμβόλαιο και θα έχουμε άλλα αρνητικά. 

Μπορουμε να τα πληρώνουμε τα συμβόλαια αλλά με σκέψεις κατά πόσο θα μας χρειαστούν σττην ζωή μας γενικά. Δυστυχώς οι οποίες επισκέψεις μου η συνεργασία με γιατρούς που έκανα σε δημόσια νοσοκομεία αλλά και οι εμπειρίες γνωστών μου που πήγαν για δικά τους θέματα, αναδεικνύει ένα μπάχαλο που δύσκολα θα με κάνει να τα εμπιστευθώ για τυχόν νοσηλεια μου σε τυχόν πρόβλημα. 

Δεν μπορώ να ξέρω τι ακριβώς σου είπαν αλλά δεν ακούγεται ιδιαίτερα ακριβές. Σε κάθε περίπτωση ο καθένας έχει τη γραμμή του και δεν επιθυμώ να εμβαθύνω επ' αυτού. Δε λέει κανείς να πάμε στις δημόσιες δομές, ένα ραντεβού σε οφθαλμίατρο προσπάθησα να βρω κάνοντας χρήση μόνο του ΕΦΚΑ μου και βρήκα ένα όλο το μήνα σε εργάσιμη ώρα που προφανώς κανείς μας που εργάζεται δε μπορεί ειδικά αν το ραντεβού είναι στην άλλη άκρη της πόλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

2.5k εγώ 4.8k η μάνα μου. Και θα ανέβουν κι άλλο. Είμαστε ανασφαλιστοι και δεν έχουμε ΕΟΠΠΥ. 

Θα είχε πολυ ενδιαφέρον κάποιος να μας αναφέρει ένα ενδεικτικό ασφαλιστρο για κάποια κυρία πχ στα 60 αν κάνει τώρα ασφάλιση πχ στην Εθνική στο Full

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Από ότι ξέρω, ισόβια συμβόλαια δεν υπάρχουν πλέον. Έχουμε ισόβιο με την μητέρα μου από πριν 20 χρόνια, τα ετήσια ασφάλιστρα με τις αυξήσεις και τις πρόσθετες επιβαρύνσεις έχουν καταστεί εξοντωτικα ειδικά για την μητέρα μου που φτάνει τα 60. Οποιαδήποτε συζήτηση κάναμε με ασφαλιστή και όχι μόνο έναν, μας είπε ότι αυτά που έχουμε είναι πολύ καλά συμβόλαια και οποιοδήποτε άλλο είναι ασύμφορο για εμάς σαν να τα έχουμε χαρίσει όλα στην εταιρεία ότι δίναμε για χρόνια. Προς το παρόν μόνο μια φορά χρειάστηκε να νοσηλευτώ πριν 10 χρόνια, όλες τις υπόλοιπες μόνο επισκέψεις σε γιατρούς και εξετάσεις στα νοσοκομεια. Στο νοσοκομείο που είχα κάνει δωρεάν κάτι εξετάσεις για το έντερο 3 φορές, κολονοσκοπηση με γαστροσκοπηση κοστίζουν 500 ευρώ χωρίς ΕΟΠΠΥ που δεν δέχονται παραπεμπτικο. 

Μπορεις να διευκρινήσεις λίγο το τελευταίο γιατί δεν το καταλαβαινω μιας και δεν έχει τυχει αλλά βλέπω πως είναι ένα μελανό σημείο των ασφαλειών;

Χρειάστηκε να κάνεις κολονοσκοπηση και δεν την γράφει δηλαδή ο ΕΟΠΥΥ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...